» »

Media player 4K- HDMI (BOX)

Media player 4K- HDMI (BOX)

cekr ::

Kot prvo; govor je o škatlici/komponenti za TV sprejemnikom.

Prosim, da naprej sodelujejo samo osebe, ki so imele oz. imajo še video rekorder/ kasetnik... in so to tudi aktivno uporabljali. V to skupino pašejo tudi tisti, ki imajo spomin na aparate, ki so delovali takoj, ko si jih vštekal v steno. Brez raznoraznih upgradov. Ostali prosim, da ne sodeluje, ker ne razumete oz. ne morete razumeti. Ste verjetno tudi premladi, da bi razumeli.

V glavnem; iščem zadevo, ki deluje out of the box. Brez, da se celo popoldne daješ z raznoraznimi nastavitvami. Nazadnje ti pa še vedno vse cuka in melje, ker je nekdo v škatlico vstavil šrot.
Cena do neke mere ni problem. Zadeva mora imeti rodovnik. Ne zanimajo me diy zadeve in tudi sam presveti računalnik odpade, da o noname zadevah sploh ne govorim.
Zadeva mora biti do skrajnosti poenostavljena. Moči mora imeti vsaj 1x več, kot jo potrebuje ob konicah. Zato tudi zahteva 4K, da bo ja malo močnejša zadeva.
Predvsem ne sme biti programski polizdelek. Razni Kodiji, Plexi... odpadejo.
Grafični vmesnik mora biti čist. Ob filmih ni potrebno nobenih komentarjev, opisov... Samo da deluje 100%. V to se šteje, da škatlica podpira vse standarde, podnapise, kodiranja... Ne sme se dogajati, da izginja zvok, podnapisi morajo delovati po naši kodni tabeli, tako kot je treba, brez artefaklov. Fonti morajo biti popolni, da slučajno "č" ne bo "ë" oz. nekaj podobnega.
Še to: zadeva mora predvajati vse direktno iz diska/shara/NAS-a. DLNA odpade.

Sanjam, kajne?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]
  • spremenilo: cekr ()

PandaFlow2 ::

Poglej serijo Mede8er X3D - meni zadeva špila že 2 leti in pol brez problemov (NFS na NAS preko gigabitne mreže) in prebavi vse: avi, mkv, x264, MPEG-2, DVD, Blu-Ray ISO, text/PGS podnapise (pri text lahko prilagajaš tudi font, barvo in encoding - sploh za kakšne starejše zadeve, ki niso UTF-8), ... Zadeva dela res express, boot je malo daljši (pri meni ravno nekje toliko časa kot rabi TV), ampak posledično se ne segreva v standby načinu. Manjkajo zadeve kot so HDMI-CEC, za wifi moraš doplačat, ni nobenega Netflix, Amazone Prime, ... Ampak če rabiš golo predvajanje vsega, kar najdeš na NAS, je to best-buy za moje pojme.

Edini minus trenutno je, da je zadeva predvaja samo 1080p/x264 (2D/3D). 4K/x265 podpore zaenkrat ni v planu, itak je pa zadeva še toliko v povojih da še vsaj kakšno leto ne bo neke pametne konkurence v 4K/x265. V kolikor RES rabiš 4K, glej Zappiti - na lastno odgovornost.

sajko ::

Nvidia shield

starboi ::

sajko je izjavil:

Nvidia shield


+1. Nvidia Shield TV dejansko nima konkurence, daleč najbolj zmogljiva naprava na trgu in še future proof.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: starboi ()

cekr ::

S tem pridem do Android TV, ki pa ga lahko dobim tudi z novejšimi tv-ji.
Iz izkušenj pa vem, da to ni to.

Recimo dober primerek zadeve bi bil WDTV, če bi bil dodelan, tako kot je treba,
da se ne bi stalno kaj upiralo.

zappiti? Zanimiva igračka. Ta dražje variante z diskom ne rabim. Brez diska bi pa šlo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

starboi ::

cekr je izjavil:

S tem pridem do Android TV, ki pa ga lahko dobim tudi z novejšimi tv-ji.
Iz izkušenj pa vem, da to ni to.


Recimo dober primerek zadeve bi bil WDTV, če bi bil dodelan, tako kot je treba,
da se ne bi stalno kaj upiralo.

zappiti? Zanimiva igračka. Ta dražje variante z diskom ne rabim. Brez diska bi pa šlo.


S tem prideš do android boxa, ki ti prebavlja vse živo in podpira še 4k60hz. Predlagam, da si prebereš malo o Shieldu in pogledaš kakšen YT video, preden ga začneš primerjati z WDTV-jem. Lp

cekr ::

Saj ga nisem primerjal. Samo pravim, da bi bil lahko WDTV pravi, če bi bil do konca narejen.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Mavrik ::

Jap, nVidia Shield TV je trenutno daleč pred konkurenco.

Sony 4K TVji z vgrajenim istim OSom pa imajo tako slab procesor da vse šteka, izogibati se jih.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

sajko ::

Se mi zdi, da neveš točno kaj bi rad, saj si v prvem postu naštel kup želenih featurjev, zraven naštel večino platform, ki ti te featurje ponujajo pa jih ne želiš. Na koncu pa delaš primerjave z enim bolj oskubljenim proprietary devicom, katerega funckije podpira večina današnji TVjev.

Shield je verjetno trenutno eden redkih poceni STB naprav, ki je vsaj približno feature ready za vsebine, ki množično šele prihajajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sajko ()

Spajky ::

Nabavi se za male pare en soliden novejši BlueRay player s telekomando in priklopi na TV ... predvaja vse živo za nazaj (formate + glede kodekov) po standardih... Film ipd. zapečeš na kompu na RW optični medij in gledaš! Kaj takega bi verjetno želel cekr najverjetneje ...

Jest podobno gledam zadeve iz YT (DL+konvert iz mp4 v Xvid) na VHS_videorekorderju/DVD_playerju prek Scart na Crt_TV. Zaradi skoraj 9 let stare zadeve (DVD) sem seveda omejen na max 720x576 ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

meho7 ::

Tole skatlico uporabljam za kodi



Kupil za 70e prek ebaya

hojnikb ::

Spajky je izjavil:

Nabavi se za male pare en soliden novejši BlueRay player s telekomando in priklopi na TV ... predvaja vse živo za nazaj (formate + glede kodekov) po standardih... Film ipd. zapečeš na kompu na RW optični medij in gledaš! Kaj takega bi verjetno želel cekr najverjetneje ...

Jest podobno gledam zadeve iz YT (DL+konvert iz mp4 v Xvid) na VHS_videorekorderju/DVD_playerju prek Scart na Crt_TV. Zaradi skoraj 9 let stare zadeve (DVD) sem seveda omejen na max 720x576 ..


zakaj bi se obadal z rw mediji, ce mas streaming skatlice za male pare.

pecenje opticnih medijov je soooo 00' ;)
#brezpodpisa

scipascapa ::

ne spomnim se kdaj sem nazadnje zapekel kak medij.

Invictus ::

Kdo še peče optične medije danes?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Spajky ::

cekr je izjavil:

...da naprej sodelujejo samo osebe, ki so imele oz. imajo še video rekorder/ kasetnik ... so delovali takoj, ko si jih vštekal v steno..

Poglejte, kaj je napisal še enkrat; ma ste slučajno nepismeni? :)) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

PandaFlow2 ::

Smo, večina izmed nas si je lastila videorekorder. Kako pa tvoja ideja zadosti temu pogoju OP:

Še to: zadeva mora predvajati vse direktno iz diska/shara/NAS-a. DLNA odpade.

Banditbanger ::

Zdravo!

Malo bom ukradel temo, upam da ne boste zamerili. Odločam se za nakup nVidia Shield TV, pa me zanima, ali se ga dobi kje v Sloveniji oz. če je bolj pametno pogledati preko eBaya in Amazona (mogoče počakati kakšno akcijo). Rabim tudi remote, čeprav je drag kot žafran. Primarno (95%) ga bom uporabljal za streamanje s Synology NASa (HD vsebine, zaenkrat do full HD dokler ne zamenjam TVja - sem še na plazmi, bom počakal da se OLED dotera in poceni).

Vprašanje za tiste, ki imate Shield TV - je dovolj enostaven za uporabo, da ga lahko uporabljajo tudi malo manj tehnično navdihnjeni člani družine? Ali vam deluje HD audio (DTS HD MA itd.) preko receiverja (passtrough)? Ima kdo izkušnje v primerjavi z Apple TV 4 (malo sem razmišljal, ker imam doma par iPhonov, iPadov in iMaca, pa sem se premislil ker ne podpira 4K, ima samo 100Mbit mrežo itd.? Imam znanca, ki prisega na Apple TV 4, ki naj bi po njegovem deloval najbolj tekoče in bil najbolj dodelan za uporabo...

Hvala vnaprej za vsak nasvet oz. izkušnjo.

Zgodovina sprememb…

Nebomgabiksa ::

Uffff, tako kot "cekr", bom moral počasi uloviti čas(t) :-)

Lastim si sicer eno LG plazmo in LG BD soundbar, ki naj bi oba podpirala medijske datoteke, ampak dlje od AVI/MP3 ne prilezeta. Kar pomeni, da ne morem predvajati nič modernejšega :(

Želja je seveda, da čim več škatlic združim v eno; to pomeni, da je želja tudi po torrent klientu in predvajanju IPTV (UDP). Seveda mora biti vse skupaj dost SIMPL' - za razliko od cekr-ja sem pripravljen žrtvovati popoldne ali dva. Kodi je želja, ampak ga ne pogrešam, ker ga še nisem izkusil.

Po preletavanju SloTecha po dolgem in počez, so se mi utrnile sledeče ideje:
1) Dune HD TV-303D. Sicer nima torrent klienta, kar ni deal-breaker. Še vedno ima disk na katerega lahko prenesem vsebine. IPTV baje obvlada... res? Kodi-ja nima.
2) Mede8er MED800X3D. Ima vse razen Kodi-ja.
3) nVidia Shield TV. Vsi pravijo, da je dBest. Android TV (Kodi - DA, ipTV/torrent - NE)
4) Xtreamer Whizz. Another Android TV...
5) Zappiti Player 4K. Andriod, H265, 3D, 4K.

Po moje sicer z nobenim ne morem falit, ampak če se znebim STB od T2 (drugega), prihranim par eur na mesec (izgubim pa časoni zamnik in prodobim brezplačno snemanje).

Zgodovina sprememb…

Erzo ::

Tudi jaz iščem in primerjam:

Imam 4K zaslon SWEDX SS50K15, ki pa nima internega media playerja za 4K (niti za kvalitetne slike). Ima HDMI 1.4 (1×navadni, 1×ARC, 1×MHL)
Rabil bi za kvaliteten prikaz fotografij (iz Synology NAS oz. LAN), za HD in 4K filme (tudi stream) ter projekcijo iz PC-ja (verjetno iz DisplayPort 1.2->HDMI adatperja) na 4K zaslon (npr. za AutoCAD – za prikaz na sestankih - mogoče na HDMI INPUT). Imam pa še Synology NAS 215j (DS 5.2), XPERIA Z3 compact in Samsung TAB S tablico (oboje Android 5).

Kolikor sem že našel, se odločam se med:
- Dune HD Solo 4K (299€)
- Zappiti Player 4K (279€)
- Xtreamer Prodigy 4K (149€)
- SWEDX M808 (Win10) (159€)

Zadnja dva sta pol cenejša, pa me zanima v čem je taka razlika napram zgornjima dvema?
Kaj priporočate? Hvala za kakšen nasvet.

Lp,
Erzo

starboi ::

Erzo je izjavil:

Tudi jaz iščem in primerjam:

Imam 4K zaslon SWEDX SS50K15, ki pa nima internega media playerja za 4K (niti za kvalitetne slike). Ima HDMI 1.4 (1×navadni, 1×ARC, 1×MHL)
Rabil bi za kvaliteten prikaz fotografij (iz Synology NAS oz. LAN), za HD in 4K filme (tudi stream) ter projekcijo iz PC-ja (verjetno iz DisplayPort 1.2->HDMI adatperja) na 4K zaslon (npr. za AutoCAD – za prikaz na sestankih - mogoče na HDMI INPUT). Imam pa še Synology NAS 215j (DS 5.2), XPERIA Z3 compact in Samsung TAB S tablico (oboje Android 5).

Kolikor sem že našel, se odločam se med:
- Dune HD Solo 4K (299€)
- Zappiti Player 4K (279€)
- Xtreamer Prodigy 4K (149€)
- SWEDX M808 (Win10) (159€)

Zadnja dva sta pol cenejša, pa me zanima v čem je taka razlika napram zgornjima dvema?
Kaj priporočate? Hvala za kakšen nasvet.

Lp,
Erzo


Priporočamo Nvidia Shield TV, ki je futureproof.

Erzo ::

Kje pa se dobi in za koliko? Se ga dobi kar direktno na proizvajalčevi strani? Free remote ni več na voljo?

starboi ::

Erzo je izjavil:

Kje pa se dobi in za koliko? Se ga dobi kar direktno na proizvajalčevi strani? Free remote ni več na voljo?


Sem gledal na geizhals strani in kaže da sta navadna 16gb (199e) in pro 500gb(299e ) verzija na voljo z daljincem pri sledečih trgovinah :
Pro
http://geizhals.at/nvidia-shield-pro-re...

Navadna
http://geizhals.at/nvidia-shield-remote...

Lahko poizkusiš še na uradni strani :

Uk
https://shield.nvidia.co.uk/store/andro...

De
https://shield.nvidia.de/store/android-...

Če ne pošiljajo v Slovenijo, lahko poizkusiš z kakšnim posrednikom, ki se z tem ukvarja, kot naprimer Cheaper&More ( http://www.cheaperandmore.com/ ) ... Sem pred dobrim letom prek njih naročil telefon, in je bilo dostavljeno ekspresno hitro. Lp

cekr ::

Bom šel malo drugače:
a je kakšna majhna zadeva z Win10, ki ima zraven še spodoben daljinec?
po možnosti brez ventilatorja..., dovolj močna...
HDMI dongli mi ravno ne delujejo kot višek.

Malo razmišljam v smeri, da bi media player naredil kar sam.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Erzo ::

SWEDX M808 - ta ima Win10 (MediaLux Maribor, menda 130€+ddv)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NVIDIA Shield (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Konzole
828143175 (7504) ruski76
»

Kater mrežni multimedijski 4K HDR predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
183235 (1568) rs1975
»

4k predvajanje filmov (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
539608 (7321) Han
»

Android box vs Apple TV?

Oddelek: Pomoč in nasveti
316949 (3722) Map
»

Kaj kupiti za Media Player? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14232313 (21678) sasoe

Več podobnih tem