» »

Neberljivo besedilo na sliki

Neberljivo besedilo na sliki

meh ::

Pozdravljeni,
Na vas se obracam s sledecim problemom:
Danes sem iz sluzbe prejel fotografijo parametrov na nekem stroju, slikano z mobitelom....
Tezava je ta, da parametri na sliki niso berljivi. Ker pa bi zaradi tezav s tem strojem te podatke potreboval me zanima kako bi lahko to sliko izostril do te mere, da bi bil tekst berljiv...
Sicer sem sam poizkusal s photoshopom, vendar brez uspeha(po navodilih iz interneta)...
Ker se z obdelavo fotografij ne ukvarjam, vas bi prosil, ce kdo pozna kaksen nacin oziroma postopek kako izostriti tekst, da bo berljiv...
Seveda tisti, ki je to slikal si teh podatkov ni zapisal.
Vesel bom vsakrsne pomoci.

stalker ::

Ne moreš, ni to CSI.

Riff ::

stalker je izjavil:

Ne moreš, ni to CSI.


ma CSI vid vse sm da ma 2 črki ;)

meh ::

Skoda, da ni tu gor kakega tipa iz CSI-ja :)
Sicer slika ni tako slaba, da se ne bi dalo nic razbrati... Posamezne vrednosti se dajo delno razbrati.
Tako, da sem domneval, da bi s kaksnim postopkom v ps lahko besedilo naredil berljivo.

gddr85 ::

dej men, bom jst sprobal za hec ;)

meh ::

sem dal na ZS.

eric_cartman ::

Obstaja način ostrenja slike v PSju. Ampak to je res za par procentov. Če je slika zrnasta oz. je resolucija tako slaba, da namesto teksta vidiš le kockice, pa ti ne pomagajo niti strokovnjaki pri CSI. :)


Tako, da sem domneval, da bi s kaksnim postopkom v ps lahko besedilo naredil berljivo.

Mi mamo na TVju stalno ta problem, ko nam novinarji nosijo sodne dopise ipd. stvari slikane s telefonom oz. s pomivalnim strojem (vsaj tako zgleda včasih :) ). In slike v velikosti 200x200 pikslov. In vsak pride večkrat vprašat, če se to ne da naredit tko, da bi se dobr vidlo na HD ločjivosti. :) Na žalost se ne da.

gddr85 ::

ni šans, sem sprobal s parimi programi, tud ps, ampak so preveč črke preveč skupaj + preveč zamegljeno vse skup, imo tukej ti ne pomaga noben algoritem za odpravljanje zamegljenosti


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj obojestranska poravnava besedila v diplomski nalogi?

Oddelek: Loža
498821 (7124) moj_nick
»

David Cameron gleda CSI

Oddelek: Novice / NWO
3211701 (8801) [D]emon
»

Adobe predstavil tehniko popravljanja zamegljenih posnetkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
6220265 (14913) CaqKa
»

Izostritev besedila na sliki... NUJNO! :D (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
789239 (6506) lonz
»

Program za izboljšavo slike

Oddelek: Pomoč in nasveti
101013 (888) bluefish

Več podobnih tem