» »

težave z rtf datoteko

težave z rtf datoteko

rutar11 ::

Pozdravljeni, imam velik problem z poškodovano rtf datoteko. RTF datoteka je bila kreirana na USB ključku, večkrat tudi shranjena na njega. Včeraj sem odstranil USB ključek, ko je bila rtf datoteka še odprta v wordu (ne sprašujte zakaj sem ga odstranil). Ker sem na vse pozabil, sem nato zvečer enostavno ugasnil računalnik. Danes ko sem vstavil USB ključek sem ugotovil, da je RTF datoteka očitno poškodovana. Ko odprem to v Wordu ali katerem koli drugem programu (poizkusil sem skoraj že vse) mi v prvih vrsticah prikaže tole: fbdd6e7c6deefbdd6e7bddeefbdd6e7c6deefbdd6e7bddeefbdd6e7bddeefbdd6efbddeefbdd6e7a5bdce21394ab5c6d6deeff7efffffeff7ffeff7ffef

potem pa sledi seveda še miljon podobnih znakov, itd..

Zanima me ali je možno to kako rešiti oz. nekako izvleči ven samo tekst. Datoteka je bila trud večtedenskega dela, sedaj pa je šlo vse v nič. Poizkusil sem že z vsem mogočimi file recovery programi, iskati .tmp datoteka, uglavnem še in še.

Prosim za pomoč, saj je zadeva nujna. Če komu uspe rešiti kaj častim tudi gajbo:)

Hvala za pomoč.

Lp

SeMiNeSanja ::

Že probal katerega od teh receptov?

Drugače pa najprej preveri, če imaš kje backup file.
Preveri velikost pokvarjene datoteke - če je skoraj 0, potem bodo recepti zgoraj verjetno bolj malo pomagali....

rutar11 ::

Probal sem vse od tega. Velikost datoteke je normalna, takšna kot je bila na začetku, sepravi nekaj čez 60mb. Vendar mi odpre samo neke črke, znake itd.. . Iz USBja sem nekako uspel z nekim recovery toolom dobiti nek .tmp fajl, ki je enake velikosti kot rtf datoteka, vendar ne vem kaj lahko z njem naredim. Poizkusil sem ga odpreti v wordu vendar mi ponovno odpre nametane znake in črke..

SeMiNeSanja ::

Bad karma? Zakaj vedno urejate datoteke na ključkih?
Imejte datoteko na disku, ključek pa naj bo backup/prenosni medij, pa se kaj takega praktično ne more zgoditi.

Če tiste 'standardne recepture' ne delujejo, potem ti res ne vem, kaj svetovati.
Vsekakor si vsaj tisto 'polomljeno datoteko' skopiraj na disk in na kopiji treniraj in eksperimentiraj, ne pa na originalu na ključku! Sicer se ti lahko zgodi, da boš izgubil še to, kar imaš.

Malo googlaj "Fix RTF File" in na kopiji datoteke preizkusi še kakšnega od orodij.

crniangeo ::

poskusi če ti deluje "previous version" , desni klik na tisti mapi kjer se nahaja datoteka
sicer dvomim , but you can try your luck :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

rutar11 ::

Uspelo mi je rešiti 85% fajla:) v neki mapi sem našel neko auto save datoteko, ki se je shranila kakšno uro preden sem nesrečno iztaknil usb:D

SeMiNeSanja ::

No, vsaj nekaj.

Upam, da si se lekcijo naučil in ne boš nikoli več urejal datoteke direktno na prenosnem mediju. Že ime samo pove, da je to medij za prenašanje...

Zgodovina sprememb…

harvey ::

SeMiNeSanja je izjavil:

No, vsaj nekaj.

Upam, da si se lekcijo naučil in ne boš nikoli več urejal datoteke direktno na prenosnem mediju. Že ime samo pove, da je to medij za prenašanje...


Ali pa Safetly remove media and eject media marsikdo pozabi, ko nasname gor in že leti s ključem....potem se pa čudijo, zakaj jim ne dela na drugem računalniku8-)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Ukrajini ogromne težave zaradi izsiljevalskega virusa, ki se že širi na Zahod (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
5324585 (20726) SeMiNeSanja
»

Kako odpreti winmail.dat?

Oddelek: Omrežja in internet
102933 (2569) mm&r
»

USB ključ v FAT

Oddelek: Pomoč in nasveti
295360 (4980) bbenci2
»

php: izvoz v word

Oddelek: Programiranje
5576 (449) Lion29
»

Kako v Pascalu...

Oddelek: Programiranje
221577 (1238) TheHijacker

Več podobnih tem