» »

Kako v Pascalu...

Kako v Pascalu...

Fella ::

...izbrišeš ekran? V eni knjigi sem našel podprogram PAGE, vendar mi ne deluje.

Imam Turbo Pascal 7.0
  • spremenilo: Fella ()

Gandalfar ::

clrscr?

al kako je ze..

Baja ::

Če se ne motim je za to ukaz CLRSCR

bastadu ::

Mislim, da je za to ukaz clrscr, nisem pa 100%...

Baja ::

He, he, ne motim se.

bastadu ::

Uf, v dobre pol minute si dobil kar 3 enake odgovore... nekaj mora biti na tem:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Fella ::

Žal mi ne dela tudi to. Mi napiše unknown indentifier.

Gandalfar ::

uses Crt;

Zgodovina sprememb…

devil ::

program krneki;
uses crt;
{deklaracija spremenljivk}
begin
clrscr;

strobos ::

Ja ta prejšnji program je OK in deluje 100%.Kaj pa sploh misliš sprogramirat v Pascalu?

Lp
Sem že dvakrat stran odrezal,pa je še zmer prekratko!

tx-z ::

ej devil..

program krneki;
uses crt;
begin
clrscr;

mislm da si pozabu end.

program krneki;
uses crt;
begin
clrscr;
end.

če ti to ne dela po pa res ne vem kaj..downlodi drugo verzijo..kakšen računalnik uporablaš če maš nad 200Mhz rabš crack(ne vem kje se ga dobi..:) ), drgač ti nč nav delal
tx-z

Gandalfar ::

eh zigam .. ne crack ampak PATCH.

Fella ::

Tudi to mi ne dela. Kaj ve kdo kje bi lahko dobil ta patch?

Tiger ::

Tiger ::

Če še kdo rabi Turbo Pascal 7.0 ga dobi tule:
Turbo Pascal 7.0
BTW: Borland Pascal = Turbo Pascal

royt ::

čudno tole... imam 2GHz pa mi dela brez problemov, brez kakšnih popravkov...

Ernest ::

Problemi so bli s celeroni (1) in mislim da s vsemi P2, na AMD-jih je pa to zmeraj laufalo...če se prav spomnim.

strobos ::

S Turbo Pascalom ni nobenih problemov pri nobenih procesorjih.Deluje vsepovsod,ker sem sam sprobal.

Lp
Sem že dvakrat stran odrezal,pa je še zmer prekratko!

sinko_ ::

bkider .. ti pa si optimist da mislš da povsod dela ...

probi brez patcha tp 7.0 na xpjih laufat pa me zanima kok ti bo kej delalo!
www.majamatevzic.com

strobos ::

Ti,ne govori ti men,da Pascal ne dela v XP-jih ,če ne verjameš,pridi k men domov,da ti pokažem.

strobos ::

Tudi stari DOS-ov Turbo C++ IDE dela brez vsega v XP-jih,da boš vedu.

Loki ::

tiger mi lahk posljes tist patch na mail, ker mi download zarad nekega cudnega razloga ne dela (pri 28.1 kb prekine povezavo z streznikom).

se tole...
downloadal sem free pascal (http://www.freepascal.org) in mi VEDNO, ko ga hocem instalirati javka, da je zip basew32.zip pokvarjen - vedno, ko ga hocem instalirati...sem ga ze 2x downloadal (enkrat tistega z source) in je vedno isto.

se podatki
windows 2000 (brez sp2 zaenkrat), free pascal 1.0.6

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

TheHijacker ::

Tiger: Ahhh... Nostalgija... Sem si potegnil dol TP iz tvoje strani ter patch, ker drugače mi je javljal runtime error in obujal spomine... Včasim sem Pascal dobro poznal. Sem poskusil nekaj tvoj programov... Redovalnica sploh ne izgleda slabo za Pascal... Sam trenutno programiram v Clipperju, ki je prevajalnik iz leta '87 in na njem lahko naredim čisto vse... Trenutno delam program Loto, ki bo vključeval loto statistiko in analize ter zelo iskano tiskanje LOTO lističev, kar bo vsaj mojemu očetu močno privarčevalo mišice, ko se trudi pisati vse tiste križce na listke... Stvar je še precej BETA, kako pa izgleda in delnu deluje si pa le poglej... Strani še nimam narejene lahko pa potegneš dol današnjo verzijo:

Loto 0.7

Trenutno izdelujem tiskanje... Ker je program za DOS ne morem drugače tiskati "X" na listke, ker kreteni, ki so delali listke niso dali standardne dolžine razmakov me listki. Sem kar na Cetis klical pa je povedal, da je 4.1mm med kvadratki s številkami... Zato bom izpis naredil v RTF datoteko in boš pač sprintal pod windowsi s brezplačnim RTF viewerjem ali pa kar s Wordom...

Celoten program je pa daleč pred tem da je končna verzija... Sem poln idej, pa tudi odprt za komentarje...
http://www.google.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

turbo pascal v XP

Oddelek: Programiranje
8893 (782) _Mare_
»

[Turbo Pascal] Pomoč...

Oddelek: Programiranje
131451 (1353) Grey
»

Turbo pascal ne dela in kje ga dobim???

Oddelek: Programiranje
5895 (822) Golden eye
»

Na kratka naloga...

Oddelek: Programiranje
181695 (1459) iBojan
»

turbo pascal 7.0

Oddelek: Programska oprema
5987 (919) Tiger

Več podobnih tem