» »

Avtopralnica

Avtopralnica

He-Man ::

Pozdravljeni,

mi lahko kdo iz izkušenj pove, koliko časa traja zunanje pranje avtomobila v Petrolovi avtopralnici?

Zanima me še, koliko ponavadi traja čiščenje notranjosti avtomobila (v ročni avtopralnici).

Recimo za en srednje čist avto, ne kakšen zelo umazan. :)

Hvala!

sumoborac ::

Če je avtomatska potem zunanje pranje cca 5 min

Notranje ročno čiščenje je odvisno od obsega (stekla, globinsko, predpražniki, ...), načelno od 45 min naprej (najbolj osnovna varjanta sesanja + armatura + stekla)
Prid sm al pa tm ostan...

Pinzl ::

Petrol ima dve vrsti pralnic.

Ena je s trakom, kjer avto vleče naprej. Tukaj celotna pranj s predpranjem traja cca 3-4 minute.
Druga vrsta je pa ta kjer avto stoji pri miru in se okoli njega "sprehajajo" krtače. Tukaj s predpranjem traja cca 10 minut..

Notranje je pa tako kot je rekel sumoborac.

njyngs ::

Maš še tretjo vrsto. Samopostrežna ročna oz. AntiLazyCarWash. Pa mej malo samospoštovanja in ne vozi avta na krtače. Pozanimaj se, katere avtopralnice imajo namesto krtač "Vilede".

MadMax ::

Ja, AntiLazyCarWash je v takem vremenu (temp. pod nulo) res odlična opcija :D
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

njyngs ::

In kaj je razlika, razen tega, da se moraš 3 min sam gibati? Prehud napor?

kuvanasarma ::

Mogoče to, da avta vseeno nemoreš tako dobro posušiti kot pa sušilec iz pralnice(čeprav tudi ta ni popoln) in potem ko zapelješ na cesto ti začne vse zamrzovat, ponoči pa če je avto na prostem zmznejo še tesnila???

njyngs ::

Vso srečo tudi takrat, ko ga pripelješ iz avtomatske.

kuvanasarma ::

Saj nisem rekel da je popolno, vendar je mnogo bolje...

MadMax ::

Pri avtomatskem pranju ne zmrzne vsaj dokler ni pranje končano, kar pri ročnem težko garantiraš...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

njyngs ::

Saj imaš vsa pranja razen izpiranja z vročo vodo. Itak pa ni pozimi pametno prati avta ko so zelo nizke temperature... razen če maš ga čez noč možnost pustiti v topli garaži. Briši okna pa voz' miško.

FTad ::

In kaksno vrsto avtomatskega pranja bi potem priporocali za avto?

kuvanasarma ::

Samo AGIP ne!!!!!
Meni so OMV-jeve boljše ker so na krtačah "krpice" medtem ko ima Petrol ščetine...
Traja pa dlje na OMW kot na Petrolu..

IL_DIAVOLO ::

Jaz ga perem na omv-ju, petrola se izogibam.

Imas veliko moznosti pranja, jaz ponavadi vzamem najcenejso, cca 6 evrov. Najprej ti ga zunaj z vapom spere na grobo, potem pa ga postavis v avtomatsko pralnico za bolj fino pranje.

He-Man ::

Še eno neumno vprašanje, a se pranje na Petrolu plača v naprej, v Petrolovi "trgovinici" in greš potem z računom v pralnico? A si med pranjem v avtu ali zunaj? Ja, vem da je neumno vprašanje, pač vedno sem ga pral doma sam in ne vem.

MasterTade ::

Pred pralnico imaš različna pranja oziroma režime (podvozje, voskanje, samo povrh,...) izbereš, greš not na šank poveš kak hočeš da ti operejo, ti da račun, plačaš in greš z računom v pralnico in daš zaposlenemu
Mors omnia aequat

leeon ::

kakšna poceni in ok pralnica v ljubljani?

Likalnik ::

CarWash na Zaloški...sam pereš avto na štrajfix ampak imajo super peno in ti ga kar lepo očisti...veliko bolje kot na Petrolu.

kupiš žetone 1,5€ na žeton...imaš potem še dodatno sesanje, čiščenje in mazanje gum in pa dišavnico za v avto (nisem probal ampak naj bi ti pihalo en dim v avto)

uglavnem..avto je bil lepo čist:)

NejcSSD ::

Tudi sam priporočam CarWash na Zaloški, za 3-4 žetone (1. aktivna pena, 2. vroče pranje 3. izpiranje 4. še eno izpiranje (če je potrebno)) in avto je brez dotikanja kot nov... Se pravi za 5€ operem avto v 10minutah(čakam peno).

Podobno hvalijo tudi Produkt ročne avtopralnice, tam pa še nisem bil.

Krtače ne jemat, to je za đipe :D
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

con28 ::

Dobil obvestilo: Pred vsakim avtopranjem je v izogib morebitni škodi potrebno odstraniti vse snemljive antene in pospraviti stranska ogledala.

Ali ogledala zložite pred vstopom v avtomatično avtopralnico?

PINki ::

Ne.

Thomxy ::

Ja...

con28 ::

Ok, bom potem zložil, upam, da jih ne pozabim nastaviti nazaj, ko pridem iz pralnice...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spraskani stari avti

Oddelek: Na cesti
223074 (1450) ripmork
»

Pranje avtomobila doma (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7524099 (13631) radmannsdorf
»

Visokotlacni cistilec za avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7612262 (11169) IL_DIAVOLO
»

Praske po pranju avtomobila

Oddelek: Na cesti
2414205 (13341) black ice
»

Kako (te dni) perete avte?

Oddelek: Loža
362696 (1661) Keyser Soze

Več podobnih tem