» »

Rolete

Rolete

Dajarra ::

Obnavljam hišo s pritličjem in dvema etažama. Menjal bom vsa okna, tudi v pritličju.
Na sprednji strani hiše so vhodna vrata, na zadnji pa 3 okna in balkonska vrata. Za sprednji del sem poskrbel, zanima pa me, če se mi iz PROTIVLOMNIH vidikov splača dati na okna v pritličju rolete? Ko greš za dlje časa pač zapreš vse rolete in malo otežiš delo..ali pač?
Sicer bom imel po večini notranje žaluzije.

Hvala

fosil ::

Ko greš za dlje časa pač zapreš vse rolete in...
s tem vsem jasno nakažeš da te ne bo doma dalj časa.

Sicer pa bi se jaz izogibal notranjim žaluzijam. Poleti se obnesejo zelo slabo, ker ti sonce segreje steklo in žaluzijo kar potem deluje kot radiator.
Zunanja žaluzija ali roleta pa ti ustavi sonce na zunanji strani in okno ostane hladno.
Tako je!

Aston_11 ::

Žaluzije so fail, rolete so prava stvar.

Dajarra ::

Nista upoštevala cene pri vsem skupaj. Ogromno steklenih površin, kar pri senčilih nanese okrog 2k evrov razlike.
Sicer pa me zanima kako je z roletami in tistim, kar me zanima :D

Aston_11 ::

Ja, cena je pri teh stvareh kar velika, vendar pri bajti drugače niti ne more biti, pa investicija je enkratna, pa rolete naredijo v prostoru skoraj temo, pri žaluzijah tega še nisem videl, pa žaluzije niso idealne za blokirati toploto od zunaj, pa... kar te zanima, če bo mojster tat imel namen priti v bajto, potem bo to storil, sploh skozi zelo velike steklene površine bo lažje prišel skozi žaluzijco. Kakšnega pa bi lahko roleta bolj odvrnila kot žaluzija. Daj tisto, kar ti bolj sede, na obnašanje lopovov ne moreš računati. Če jim bo bajta privlačna, potem bodo prišli, ne glede na žačuzije ali rolete.

Invictus ::

Če imaš notranje žaluzije, se ti bo pozimi nabiral kondenz na šipah. Točka rosišča je pač znotraj.

Vlomov ti ne bo preprečila ne žaluzija, ne roleta. Čeprav zna roleta zahtevati malo več časa.

Če se bojiš tatov, namontiraj rešetke na okna.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fosil ::

Kar se protivlomnih vidikov tiče, potem moraš dat naredit posebne protivlomne rolete.
Navadne ne pomagajo nič, so plastične, pa tudi sicer jih brez težav dvigneš z eno roko.
Pa tudi to je nesmisel če jih narediš samo v pritličju, splezat na balkon v prvem nadstropju ni kakšen poseben podvig.
Tako je!

SeMiNeSanja ::

V prostorih, v katerih bivaš, so rolete vsekakor smiselne, saj poleti delujejo kot senčilo, pozimi pa nudijo dodatno toplotno izolacijo, tako da se z leti same poplačajo.

Kakšne prostore imaš ti v pritličju nisi povedal. Zgolj zaradi protivlomnega 'učinka' pa ne vem, če se jih splača nabavljat. Vsekakor pa je malo čudno, če imaš v istem nadstropju na enih oknih rolete, na nekaterih pa ne.

Moraš se pa tudi zavedat, da bo BISTVENO dražje, če si boš naknadno premislil in bi vendarle imel rolete...

...:TOMI:... ::

Ptedvsem pa moraš imeti prostor nad oknom za rulete ali zunanje žalozije.

Kakšnega bistvrnega efekta, da bi spodnji štuk zagrnil proti vlomu jaz ne vidim. Raje daj povsod protivlomno lepljeno steklo.
Tomi

starboi ::

Da obudim malo temo ... Kakšne rolete priporočate za popolno temo in pa stanovanje se poleti nahaja na strani, kjer je preko dneva vroče sonce..kaj bi v tem primeru bilo najboljša kombinacija ? Mogoče še predlog kakšnega dobrega ponudnika iz gorenjskega konca na katerega se obrnem? Že vnaprej se zahvaljujem za pomoč in predloge. Lp

Stari maček ::

...:TOMI:... je izjavil:

Ptedvsem pa moraš imeti prostor nad oknom za rulete ali zunanje žalozije.

Kakšnega bistvenega efekta, da bi spodnji štuk zagrnil proti vlomu jaz ne vidim. Raje daj povsod protivlomno lepljeno steklo.

Vlomilci ne lomijo stekel, ampak navirajo okovje...rolete pa vsekakor aluminijaste. AJM ima odlične.

c3p0 ::

Roltek, Tehrol, mislim da so oboji bolj v tistih krajih, smo zadovoljni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novih oken (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
354104440 (7813) BCSman
»

Rolete ali žaluzije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6017687 (6606) mirator
»

Rulete ali zunanje žalozije dilema

Oddelek: Loža
284484 (3838) floyd1
»

Kako ohladiti sobo? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15743752 (35800) energetik
»

Sedim v podstrešnem stanovanju , temperatura cca 28 C. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7518115 (15503) Wasted

Več podobnih tem