» »

Grozi odvzem vozniške

Grozi odvzem vozniške

«
1
2

tomac90 ::

Pozdravljeni, vem, da obstajajo že teme na to tematiko, pa vseeno sem se odločil, da odpiram novo...

Imam problem glede kazenskih točk ter vozniškim dovoljenjem. Dobil sm "lepo" novoletno darilo od naših policajev, saj sem 1.1.2016 napihal 0,46 in dobil globo na mestu, ki znaša 900€ - polovička 450€ ter 16KT.
Vozniško dovoljenje mi je bilo odvzeto za 24ur. Že od prej imam 3KT zaradi prevelike hitrosti, sedaj skupno 19KT, kar pomeni odvzem vozniškega dovoljenja.
Kaj bi moral storiti v takšnem primeru, da bi se mogoče izvlekel iz nastale situacije in obdržal izpit? Ali sploh obstaja kakšna možnost, da mi izpit ostane?
Se pravi, da na sodišču nebom imel možnosti za zagovor in tako ne možnosti, da zaprosim za nek program, da bi se ga udeležil, da bi mi izpit lahko ostal.
Bi se dalo kazenske točke nekot izbrisat z prostovoljno udeležbo programa dodatnega usposabljanja za varno vožnjo?
V mislih sem imel naslednjo opcijo, ki pa mislim, da ne bo prišla v upoštev, ampak vseeno me zanima, če je kaj v tej smeri izvedljivo:

Takoj bi se prijavil prostovoljno na program dodatnega usposabljanja za varno vožnjo in si izbrisal te 3KT, katere imam zaradi prevelike hitrosti, dokler še ni ta zadeva z alkoholom pravnomočna.
Ampak kot sem bral na internetu že nekaj, je po moji logiki to neizvedljivo, ker imam od prej 3KT in ne 4.

Citiram:

"Programa dodatnega usposabljanja za varno vožnjo se lahko udeleži imetnik veljavnega vozniškega dovoljenja, ki doseže štiri in ne preseže 17 kazenskih točk, (voznik začetnik pa ne preseže šest kazenskih točk) zaradi storjenih prekrškov,
ki niso povezani z vožnjo pod vplivom alkohola, prepovedanih drog, psihoaktivnih zdravil ali drugih psihoaktivnih snovi.
Voznik potrdilo o uspešno zaključenem programu, ki ne sme biti starejše od treh mesecev, sam predloži organu, pristojnemu za vodenje evidence kazenskih točk (Ministrstvo za pravosodje), ki mu iz evidence izbriše kazenske točke."

Bi mi znali vi svetovat kaj je v tem primeru najboljše naredit, saj sem čisto izgubljen, ker sem prvič v takšni nelagodni situaciji?

Zanima me tudi, če se da uredit polovičko na obročno plačilo, saj imam trenutne finančne težave?
Pozna kdo kakšno free varianto za svetovanje ali kakšno nenasoljeno pravno pomoč?

Lepo prosim za pomoč in malo smernic...
Hvala že v naprej, Tomaž
  • zaklenil: Mavrik ()

StarMafijec ::

tomac90 je izjavil:

Zanima me tudi, če se da uredit polovičko na obročno plačilo, saj imam trenutne finančne težave?
Pozna kdo kakšno free varianto za svetovanje ali kakšno nenasoljeno pravno pomoč?

Na obročno plačila se menda da dogovoriti, ampak ne vem, če velja tudi za polovičko.

http://www.pravniki.info/

Invictus ::

Kar se tiče kazni, si sposodi denar in takoj plačaj polovičko. Denarni kazni ne boš ušel.

Za KT pa ne vem če se da kaj narediti. Sem slišal da greš na nek tečaj in ti prej zbrišejo KT, saj ne vem če to drži.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ziga1990 ::

Invictus je izjavil:

Kar se tiče kazni, si sposodi denar in takoj plačaj polovičko. Denarni kazni ne boš ušel.

Za KT pa ne vem če se da kaj narediti. Sem slišal da greš na nek tečaj in ti prej zbrišejo KT, saj ne vem če to drži.


Tečaj mu ne bo pomagal ima preveč pik.


OP vprašaj magari na Policiji sicer pa vsaka šola nekaj stane
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

IL_DIAVOLO ::

Placaj polovico dokler se lahko. Tukaj nimas kaj. Alkohol in avto ne gre skupaj, pa ce te dobijo ali ne, s tem ogrozas sebe in druge.

kuglvinkl ::

odrasel odgovor je: sprejmi kazen in drugic ne ponovi dejanja.

Tvoje vprasanje kaze, da dejanja ne obzalujes in da nimas pravega odnosa do njega.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Še vedno sodnik odloča o odvzemu vozniške, jokerje pa si porabil in ima podlago, da ti vozniško odvzame. Edino pri njemu lahko kaj dosežeš, če boš zaigral na prave strune.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Aston_11 ::

Če se prav spomnim, ko bo 16 KZ pravnomočnih, pošljejo na UE, ta ugotovi število točk, da presega 18, nato pošlje pristojnemu Okrajnemu sodišču, ki odloča o odvzemu, ta ti pošlje poziv s poukom o tem, kaj moraš storiti, da dosežeš pogojni odvzem vd s preiskousno dobo. Glej člene okrog 200 in naslednje Zakona o prekrških. Predlogu moraš priložiti neko potrdilo, ne vem več kakšno, piše v pozivu.

shadeX ::

Machete je izjavil:

Še vedno sodnik odloča o odvzemu vozniške, jokerje pa si porabil in ima podlago, da ti vozniško odvzame. Edino pri njemu lahko kaj dosežeš, če boš zaigral na prave strune.


Tako ja. Kolega se je zmazal ker je prosil sodnika, če je lahko popustiljiv, ker je njegova služba odvisna od vozniškega izpita. Na koncu je dobil skupno 17KT in izpit mu je ostal. No čez 14 dni je spet napihal ;((

Po 3. letih je lani maja naredil ponovno izpit. Sedaj (kolikor jaz vem) je za volanom bolj pameten.

SambaShare ::

Zakaj še vedno govorite o polovički, a ni zdaj aktualna tretjinka?

#000000 ::

Ja tako je baje naj bi bila tretjinka, pač nek si sposodi in plačaj ker bo ceneje.

Mare2 ::

tomac90, ne skrbi, bomo vse uredili.

Najprej povej, če si res popil toliko, kot so pokazale tiste policijske naprave za ugotavljanje alkoholiziranosti.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

suhi ::

Če si zdaj prvič napihal, se boš po moje lahko zmenil za pogojno vrnitev. Mam en kup kolegov, ki jim je to uspelo, in enega, ki mu ni. In enega, ki je pozabil pravočasno vložit vse potrebne papirje ter tako ostal brez ;((

šernk ::

najlažje prideš skozi če ti lahko v službi napišejo da potrebuješ vozniški izpit za nemoteno opravljanje službe.

vem za enega ki ima 24 ali celo 28KT pa ima še vedno pogojno izpit.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

harvey ::

šernk je izjavil:

najlažje prideš skozi če ti lahko v službi napišejo da potrebuješ vozniški izpit za nemoteno opravljanje službe.

vem za enega ki ima 24 ali celo 28KT pa ima še vedno pogojno izpit.

Na tole pa samo, dobrodošli v Sloveniji deželi izjem8-O.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Mare2 ::

harvey je izjavil:


Na tole pa samo, dobrodošli v Sloveniji deželi izjem8-O.


A misliš, da ima VIP? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

StarMafijec ::

šernk je izjavil:

najlažje prideš skozi če ti lahko v službi napišejo da potrebuješ vozniški izpit za nemoteno opravljanje službe.

vem za enega ki ima 24 ali celo 28KT pa ima še vedno pogojno izpit.

Slovenija, dežela, kjer so nekateri bolj enakopravni od ostalih.

SaXsIm ::

A ni bilo rečeno, da bo z 2016 začela veljati spremenjena zakonodaja glede izjemnega obdržanja vozniškega dovoljenja, ki bo zaostrila kriterije ter odpravila dvojne postopke za odvzem (sodišče in UE)?
SaXsIm

RobertDev ::

A to si ti mladi voznik, če si nimaš možnosti, drugače se da kaj zmenit :)

harvey ::

Mare2 je izjavil:

harvey je izjavil:


Na tole pa samo, dobrodošli v Sloveniji deželi izjem8-O.


A misliš, da ima VIP? :)


Čisti VIP:D, sicer pa je opis zgornje situacije povsem jasen kako folk dojema stvarnost. Ko si pokuril vse mogoče kredite, bi še kar naprej iskal neke finte....Nekaterim očitno še ni jasno, da pač niso za na cesto...

RobertDev je izjavil:

A to si ti mladi voznik, če si nimaš možnosti, drugače se da kaj zmenit :)


Fant ima 19 KT in kaj bi se še tu menil?
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

IL_DIAVOLO ::

SambaShare je izjavil:

Zakaj še vedno govorite o polovički, a ni zdaj aktualna tretjinka?


Kaj to je od tega leta dalje? Nic ne vem o tem.

Kakorkoli, mislim da je to sama potuha.

mojsterleo ::

kot voznik zacetnik imas na voljo samo 7 kt. ce to presezes grozi odvzem vozniske. kot tudi alkoholiziranost za volanom. s tecajem varne voznje za izbris kt se ne mores izmazati.

MasterTade ::

Fant ima 19 KT in kaj bi se še tu menil?
Da se zmenit. Poznam nekoga ki je presegel dovoljeno hitrost za 40, se zabil v kandelaber in napihal. Bilo je sicer sredi noči, brez kakih prič, je pa zaradi dveh služb obdržal dovoljenje
Mors omnia aequat

Unknown_001 ::

A ni za NEmladega voznika meja 0.5 ? Al kako je s kaznimi za tole zdej s kaznimi? Ni mi nič jasno tole. Se pravi tudi če si pod mejo te lah štrafnejo glede na opitost?

Samo v vednost:
Sam sicer na dan, ko vozim preventivno ne pijem za nobeno ceno ampak mal mi je čudno tole...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

HotBurek ::

Meja je 0,30

0,25 + 0,05 (toleranca)
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Unknown_001 ::

Ojej, kaj je pol tiste pregovorne 0.5 lih tok da ti vozniška ne leti iz prve? :))
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

harvey ::

MasterTade je izjavil:

Fant ima 19 KT in kaj bi se še tu menil?
Da se zmenit. Poznam nekoga ki je presegel dovoljeno hitrost za 40, se zabil v kandelaber in napihal. Bilo je sicer sredi noči, brez kakih prič, je pa zaradi dveh služb obdržal dovoljenje

Potem je pa nesmiselno, da so kazenske točke, če se da vse zmeniti...8-O
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

MasterTade ::

Unknown_001 je izjavil:

Ojej, kaj je pol tiste pregovorne 0.5 lih tok da ti vozniška ne leti iz prve? :))


0,24 mg alkohola v litru izdihanega zraka ali 0,50 miligramov alkohola na kilogram krvi

@harvey To so bolj redke izjeme
Mors omnia aequat

Zgodovina sprememb…

MoRp ::

Verjamem, da si "zgubljen", počakaj da se alkohol v krvi razgradi pa bo boljše - čeprav bi človek pričakoval, da si že ok po cca 24ih urah.

Glede brisanja točk si že sam citiral (verjetno razumeš, da ne bo šlo). Da ti še glede obrokov razložim, imaš možnost plačati polovičko v 16h dneh od prejema PN, imaš možnost napisati zahtevo za sodno varstvo (pritožbo) v 8h dneh od prejema PN, imaš možnost poslati prošnjo za plačilo polne globe na obroke (ne več kot 12 obrokov in ne manj kot 120€ na obrok) v 8h dneh od prejema in v istem 8 dnevnem roku lahko pošlješ prošnjo za odslužiti globo z delom v splošno javno dobro...

Na sodišču bo pa itak odvisno vse od tebe, če imaš službo dosegljivo samo z avtom, če v službi voziš avto/kombi itd., potem znajo bit popustljivi (ob predpostavki, da imaš prekrškovne evidence prazne - saj jih sodnik predhodno pregleda (zahteva izpis)...

MadMicka ::

Obrni se na odvetnika. Ko prejmeš odločbo, da ti odvzamejo vozniški izpit, vložiš prošnjo za odlog kazni, nato greš takoj do zdravnika, itd., če je to prvič, potem je velika verjetnost, da na koncu koncev obdržiš izpit.

luksorzi ::

tomac90 je izjavil:

Dobil sm "lepo" novoletno darilo od naših policajev, saj sem 1.1.2016 napihal 0,46 in dobil globo na mestu, ...


Lepo novoletno darilo od policjev smo dobili mi, saj so s ceste odstranili še enega neodgovornega idiota.
Pri tvojem tipu ljudi so pa itak vedno policaji krivi. Naredi nam uslugo in začni uporabljat javni prevoz.

jl ::

Plačaj polovičko, ker denarni kazni ne boš ušel. Pošiljanje vloge za sodno varstvo je v tvojem primeru nesmiselno, ker boš tako plačal polno denarno kazen, saj dejanja ne moreš naprtiti nekomu drugemu. Tečaj za izbris točk ti ne bo koristil, to moraš opraviti predno presežeš 17 točk, poleg tega tudi ne velja za izbris točk, ki so bile pridobljene zaradi vožnje pod vplivom alkohola.
Drugače pa, znanec je napihal tisto zadnjo kazen nad 0,52mg/l. Mislim, da je bilo tako, da ko je postala sodba pravnomočna (ko je prejel sklep o prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenje), je on poslal na sodišče predlog, da se kazen ne izvrši, zraven pa priložil spričevalo o kontrolnen zdravniškem pregledu. Sodišče mu je nato dalo odklok prenehanja vozniškega dovoljenja za 12 mesecev, kar pomeni, da v roku enega leta ni smel napraviti nikakršnega prekrška (že ena kazenska točka bi pomenila odvzem). Po poteku teh 12 mesecev pa naj bi se mu kazenske točke izbrisale (vsaj tako je on trdil).

Daedalus ::

Obrni se na odvetnika. Ko prejmeš odločbo, da ti odvzamejo vozniški izpit, vložiš prošnjo za odlog kazni, nato greš takoj do zdravnika, itd., če je to prvič, potem je velika verjetnost, da na koncu koncev obdržiš izpit.


Tako ja. Naredi naj vse, da se izogne kazni. Pol pa naj naslednjič po sistemu 'nitko nam ništa ne može' ubije nekoga, ko se bo pijan ko krava fijakal naokoli.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

šernk ::

@harvey To so bolj redke izjeme


redke izjeme? poznam več ljudi ki je obdržalo izpit kljub 18+KT kot tistim, ki so jim izpit pobrali.

tako je pač v naši ljubi SLO.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

tomac90 ::

Hvala za odgovore najprej. Glede alkohola in vožnje sem itaq definitivno vedno bil proti in vedno bom. Drugič se lahko pametnjakoviči zadržite nepotrebnih komentarjev ni ne bluzite. Pač je naneslo tako žal, tu sedaj nimamo kaj debatirat več. V dobri družbi sem popil 4 piva in sedel za volan, malo alkohola je bilo še definitivno od silvestrovanja :) Bil sem pijan ko krava ja, da nisem moral stati na nogah :) Mislim da za alkoholiziranost ne velja tretinjka, to se moram še pozanimat. Bom pa plačal polovičko, saj nimam druge, počakal bom na odločbo ter potem naprej urgiral..Delam pa v proizvodnji drugače, tako da nisem odvisen od vozila. Živim pa drugače sam, starša sta pokojna...Mogoče bi se na to lahko izgovarjal...

jl ::

Ne da zagovarjam kombinacijo alkohola in vožnje, ampak moraliziral pa tudi ne bom. Konec koncev, zakonodaja je takšna kakršna je, tisti ki ste tu bolj papeški od papeža pa bodite bolj produktivni, naredite peticijo in podatje predlog državnemu zboru za spremembo zakona o pravilih cestnega prometa (pa naj bodo potem taki primeri sankcionirani z doživljensko prepovedjo vožje)... Zanimivo je, da sem v Avstriji za enak prekršek za hitro vožnjo v naselju plačal 25eur, pri nas 500eur (oz polovička 250eur) + 5 KT, pa je kljub temu v Avstriji manj prometnih nesreč s smrtnim izzidom gledano na število prebivalca kot pri nas. Dokler se ne bo delalo na preventivi, torej da bi poleg CPP, prve pomoči moral npr. vsak še nekaj dni oddelati družbeno koristno delo (npr v Soči, travmatologiji,...) bo tako kot je.

šernk ::

Delam pa v proizvodnji drugače, tako da nisem odvisen od vozila. Živim pa drugače sam, starša sta pokojna...Mogoče bi se na to lahko izgovarjal...


ni pomembno kje delaš. lahko si tudi čistilka, če ti šefi napišejo potrdilo da za opravljanje službe potrebuješ avto je to to. v končni fazi najbrž tudi v službo hodiš z avtom.

je pa res da to je najbrž bolj pri nas kjer javni prevoz praktično ne obstaja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mailer ::

pa je kljub temu v Avstriji manj prometnih nesreč s smrtnim izzidom gledano na število prebivalca kot pri nas
kultura fant, kultura...

Maja meseca naletel na nesrečo, ko je pijani voznik ubil motorista. Fant je imel takojšnjo oskrbo izkušenega reševalca, ki se je znašel na kraju nesreče a nikakršnih možnosti za preživetje. Reševalec ga je oživljal (masaža srca) skoraj 20 minut do prihoda reševalcev... Pijani voznik je imel status VIP na določenih položajih in stalno vozil pijan. Za naklepni uboj mladega človeka bi moral dobiti minimalno 30let in odvzem vozniške za stalno. Povzročitelj in oče pokojnega sta bila kolega. Prizor, ko očeta in mamo pripeljejo na kraj nesreče... Mogoče te pa "strezni" šele podobna zgodba.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Heavy ::

tomac90 je izjavil:

napihal, prevelike hitrosti, sedaj skupno 19KT, trenutne finančne težave


Ker vozniško dovoljenje je PRAVICA v današnjih časih, a ne?

vostok_1 ::

jl je izjavil:

Ne da zagovarjam kombinacijo alkohola in vožnje, ampak moraliziral pa tudi ne bom. Konec koncev, zakonodaja je takšna kakršna je, tisti ki ste tu bolj papeški od papeža pa bodite bolj produktivni, naredite peticijo in podatje predlog državnemu zboru za spremembo zakona o pravilih cestnega prometa (pa naj bodo potem taki primeri sankcionirani z doživljensko prepovedjo vožje)... Zanimivo je, da sem v Avstriji za enak prekršek za hitro vožnjo v naselju plačal 25eur, pri nas 500eur (oz polovička 250eur) + 5 KT, pa je kljub temu v Avstriji manj prometnih nesreč s smrtnim izzidom gledano na število prebivalca kot pri nas. Dokler se ne bo delalo na preventivi, torej da bi poleg CPP, prve pomoči moral npr. vsak še nekaj dni oddelati družbeno koristno delo (npr v Soči, travmatologiji,...) bo tako kot je.


Sanjač. S tolkimi hribovci kot je pri nas (aka 70% odraslega prebivalstva) ne bo pomagal noben predpis ali CPP. Mi samo gasimo simptome ene hude bolezni.
Kar bi znalo pomagat so pač avtopiloti, ki bi preprečevali nalete, prekoračitve hitrosti itd.

luksorzi ::

tomac90 je izjavil:

Hvala za odgovore najprej. Glede alkohola in vožnje sem itaq definitivno vedno bil proti in vedno bom.
...
V dobri družbi sem popil 4 piva in sedel za volan, malo alkohola je bilo še definitivno od silvestrovanja :) Bil sem pijan ko krava ja, da nisem moral stati na nogah :)


Praviš, da si proti vožnji pod vplivom alkohola, pa si vseeno sedel za volan pijan ko krava.
Vozniškega dovoljenja si pač ne zaslužiš.

šernk ::

sedaj pa ne vem ali se na slotechu zbira samo populacija ki alkohola sploh ne pozna, ali pa ste samo nadpovprečni slovenci.

statistika v SLO bi namreč povedala, da je vsaj 90% foruma že vozilo pod vplivom alkohola >:D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

ziga1990 ::

šernk je izjavil:

sedaj pa ne vem ali se na slotechu zbira samo populacija ki alkohola sploh ne pozna, ali pa ste samo nadpovprečni slovenci.

statistika v SLO bi namreč povedala, da je vsaj 90% foruma že vozilo pod vplivom alkohola >:D


Jaz pijem na zabavah samo ne vozim takrat ko sem kaj popil
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

Machete ::

Predlog o uvedbi tretjine je državni zbor zavrnil. Move along.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jl ::

mailer je izjavil:

kultura fant, kultura...

Maja meseca naletel na nesrečo, ko je pijani voznik ubil motorista. Fant je imel takojšnjo oskrbo izkušenega reševalca, ki se je znašel na kraju nesreče a nikakršnih možnosti za preživetje. Reševalec ga je oživljal (masaža srca) skoraj 20 minut do prihoda reševalcev... Pijani voznik je imel status VIP na določenih položajih in stalno vozil pijan. Za naklepni uboj mladega človeka bi moral dobiti minimalno 30let in odvzem vozniške za stalno. Povzročitelj in oče pokojnega sta bila kolega. Prizor, ko očeta in mamo pripeljejo na kraj nesreče... Mogoče te pa "strezni" šele podobna zgodba.


Sorry, tole mi je malo kontradiktorno, praviš kultura (se sicer strinjam, da je kultura pri nas bolj balkanska kot pa Z evropska), ampak če je tip stalno vozil pijan, potem je bolj težko govoriti o kulturi...

vostok_1 je izjavil:


Sanjač. S tolkimi hribovci kot je pri nas (aka 70% odraslega prebivalstva) ne bo pomagal noben predpis ali CPP. Mi samo gasimo simptome ene hude bolezni.
Kar bi znalo pomagat so pač avtopiloti, ki bi preprečevali nalete, prekoračitve hitrosti itd.


Če je zakonodaja takšna, da dobiš samo pogojno kazen in se nato leto dni bolj vzorno obnašaš na cesti, dvomim da boš po prestani kazni kaj bolj odgovoren...prej nasprotno, vidiš da sistem lahko zaobideš, malo se pred sodniki posuješ s pepelom, potarnaš, da potrebuješ vozniški izpit za opravljanje službe (v nasprotnem primeru boš socialni problem). Denarna kazen pa je še manj vzojna, nekako si sledi v tem vrstnem redu, se malo jeziš nase predvsem pa na redarja, ki je ravno tisti dan, na tistem mestu moral postaviti tisti radar, plačaš, pozabiš. Mogoče sem res sanjač, ampak še vedno mislim, da če bi OP kazen odslužil tako, da bi moral brisati rit nepokretnim v Soči, ali pomagati reševalcem pobirati človeške ostanke ob nesrečah, bi ga to veliko bolj streznilo kot pa nekaj eurov kazni in pogojni izpit (vsaj zase vem da bi me...). Avtopiloti, vse lepo in prav, se slišmo čez 10 let...pa sem prepričan, da v vozilih tipa Renault Clio ali Megane (med najbolj prodajanimi vozili v Sloveniji) to ne bo serijska vgradnja. Bo pa tudi pri avtopilotu obstajalo varnostno tveganje (sicer drugačne vrste).

St235 ::

harvey je izjavil:

šernk je izjavil:

najlažje prideš skozi če ti lahko v službi napišejo da potrebuješ vozniški izpit za nemoteno opravljanje službe.

vem za enega ki ima 24 ali celo 28KT pa ima še vedno pogojno izpit.

Na tole pa samo, dobrodošli v Sloveniji deželi izjem8-O.


Misliš deželi nakladačev? 24 ali 28 je direkten odvzem izpita, brez diskusije. Sodnik lahko edino zmanjša število točk (ponavadi na 17) v izjemnih primerih, ko bi bila ogrožena eksistenca posameznika. Pa še to gre za izjemne primere, enkrat v življenju in ob obveznem zdravljenju.

šernk ::

Misliš deželi nakladačev? 24 ali 28 je direkten odvzem izpita, brez diskusije. Sodnik lahko edino zmanjša število točk (ponavadi na 17) v izjemnih primerih, ko bi bila ogrožena eksistenca posameznika. Pa še to gre za izjemne primere, enkrat v življenju in ob obveznem zdravljenju.


lahko s čim podkrepiš to da sem nakladač? napisal sem 24 ali 28 ker se ne spomnim točne številke vem pa da jih ima krepko čez 20. nabral jih je pa z vsem živim: hitrost, alkohol pa najbrž še kaj zraven. če so škripale gume ni bilo potrebno pogledat kdo je ker je bil skoraj zagotovo on.

šel je do sodnika za prekrške s potrdilom da rabi nujno izpit za opravljanje službe (do službe gre lahko peš, pa tudi v službi v resnici avta ne potrebuje kaj dosti če sploh) in se mu je pač uspelo izpogajat za pogojno, pod kakšnimi pogoji pa ne vem. poznam pa tudi človeka, ki je bil direktno ob izpit ko so ga dobili.

pri nas boš pa hitro postal strošek države brez izpita, ker javni prevoz pač ne obstaja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mare2 ::

ziga1990 je izjavil:


Jaz pijem na zabavah samo ne vozim takrat ko sem kaj popil


Lepo. Vzoren voznik.

Kaj pa, ko si bil mlajši? Si kdaj, ampak te niso dobili?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

scipascapa ::

to si si sam kriv za darilo in ne policija, hvala bogu, da so te ustavili sploh. lahko bi koga ubil.

Mare2 ::

scipascapa je izjavil:

to si si sam kriv za darilo in ne policija, hvala bogu, da so te ustavili sploh. lahko bi koga ubil.


scipascapa se strinjam 100%.
V starih časih je nekdo veljal (vsaj med kolegi) za heroja, ko se je hvalil, ko je pijan ušel policajem oz. kaznim.

Dandanes pa takemu hudiču ne moreš reči nič drugega, kot morilec. Totalen idiot. Miselnost ljudi se je v tem času bistveno spremenila, si ne moreš misliti, tudi na SLO-TECH-u.

Samo 1% je "ZA". Npr. od stotih komentatorjev samo eden misli, da je ravnal prav, da je pošten, varen voznik, da ga je nasrkal in to on. Storilec.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kazenske točke pomoč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10720736 (10057) krneki0001
»

Alkohol in vožnja. Nekdo je spet upal, da se bo "izmazal" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10716085 (13029) Mare2
»

Mladi voznik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7018472 (15527) Zajec123

Alkohol-mladi voznik

Oddelek: Loža
246234 (5793) m0LN4r
»

vožnja pod vplivom alkohola (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8218278 (15595) St235

Več podobnih tem