» »

Zagon - prižiganje računalnika

Zagon - prižiganje računalnika

akulp ::

Živjo,

novoletna zagonetka.:)

Najprej specifikacije:
Asus P8H77 - mini iTX
IntelI3
2xGB ram Kingston
1xSSD
1xSATA
1xDVDRW combo
Chieftec 200W
USB napravice, spredaj na ohišju čitalec kartic+USB

Zadevo imam že 5 let, vedno se je prižigal brez težav, je pa res, da več ali manj gori 24/7. Ampak nikoli pa ni bilo teh težav, do katerih je prišlo danes.

Dobil sem picoPSU (kitajske izdelave) in se lotil preizkustiti zadeve. Vse priklopim, prižgem...na plati gori zelena lučka, mašina se, po zvoku sodeč normalno prižge, slike pa nikjer.

Ok si rečem, očitno pico ne deluje.
Vse še enkrat preverim in odklopim vse zadeve, vključno z diskom, torej poraba temelji samo na plati+procu. Še vedno ne deluje.

Priklopim nazaj navaden PSU in glej, zadeva prav tako ne deluje. Potem po nekaj prižiganjih/ugašanjih pa vidim, da ni nič odpovedalo, ampak se stvar iz neznanega razloga enrkat prižge, enkrat ne.

Preizkusil sem res vse variante. Od tega, da sem izpulil ven ploščice rama, izklopil vse USB naprave, vključno s tisto na plati, ki je vezana na ohišje (čitalec kartic...), izklopil celo power led lučke na ohišju, pustil le power SW.

Nikakor, nikakor ne uspem ugotoviti, kje je problem. Ko pa semašina prižge, pa deluje BP. Šaktlo lahko premikam in se ne ugasne. Torej, dvomim, da gre za kak kontakt ...

Kakšna ideja?

Prilagam še sliko škatle, če komu kaj koristi.

Lukcc
  • spremenil: akulp ()

mat3 ::

Stikalo (Power Switch) je ok, poskusi samo stik med pinoma... ?
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

akulp ::

Hm, ja. S tem stikalom sem se precej ubadal.
Ampak čudno mi je to. Če ne bi bilo ok, potem se ne bi zagnal niti ventilator, drži? Ker se zažene tako CPU ventilator, kot PSU, ekran pa se ne prižge oz. pač ne pokaže tistega "pozdravnega zaslona" od Asusa, ki ga mora v vsakem primeru, ne glede na to, ali je disk v mašini ali ne ...
Lukcc

AC_DC ::

Odstrani stikalno povezavo z power_sw na plati, če daš not/ven jumper za 1 sekundo se sistem zažene ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

akulp ::

Sem, sem, to sem preizkušal. Kot sem že rekel v zg. postu. Enkrat se prižge, enkrat ne. Bi rekel, da stikalo ni krivo.

Še enkrat poudarjam. Mašina se vendo piržge, le to se zgodi, da ne pride do tistega "pozdravnega" zaslona ampak izgleda tako, kot da je v nekem zamrznjenem stanju, ventilatorji laufajo, na enkratnu pa ničesar.

Aja, pa poskusil sem tudi zamenjati ekran, dati na VGA, namesto na DVI/HDMi ...
Lukcc

Seljak ::

Na napajalniku je šla ena linija. Dovaja dovolj napetosti,da se ventilatorji zaženejo,ko pa bi se sistem moral postaviti pa enostavno ni dovolj moči iz napajalnika. Skratka,najprej zamenjaj ali pa testiraj z kakšnim drugim napajalnikom.

akulp ::

Sem dalctudi drug psu in tudi picoPSU, zaradi katerega sem sploh začel to, ampak ista zgodba.

Ker tudi, če bi šla ena linija, potem se verjetno nikoli ne bi zagnal. Tako pa se recimo v petih poskusih enkrat ...

Tole mi res popolnoma nič ni jasno.
Lukcc

Seljak ::

Ni res. Se mi je zgodilo,da je ena linija šla k vragu in,ko sem prižgal komp so se vsi ventilatorji zalaufali(tudi na grafični),ko pa bi se morala pokazati slika na monitorju pa je ostalo vse črno. Včasih se je sistem postavil ampak ni trajalo dolgo.

akulp ::

Zanimivo.

No, ampak meni ko dela, dela. Potem se nikol ne ugasne ...

No ampak, kakorkoli. Kot sem rekel. Tudi z drugim napajalnikom je ista zgodba. Zdaj edino, kar sumim je plata. Namreč nimam pojma, kje bi bil lahko še kak stik, ki bi to povzročal.
Lukcc


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC se ne prižge, kako testirati matično?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111567 (1291) loveJDM
»

Čudno obnašanje mašine - zagon

Oddelek: Pomoč in nasveti
233879 (3391) akulp
»

Asus P8H77-I + picoPSU (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5910280 (9398) akulp
»

Gigabyte GA-J1900N-D3V, kakšen napajalnik ???

Oddelek: Strojna oprema
121578 (1245) moat
»

Najmanjši napajalnik - picoPSU

Oddelek: Novice / Modifikacije
446204 (2346) floyd1

Več podobnih tem