» »

Rabljen ali nov gsm do 140€?

Rabljen ali nov gsm do 140€?

urli ::

Raje še manj. Idealna cena bi bila tam okoli 100€. Lahko je nov ali rabljen, a obvezno z garancijo (torej kakšni starejši modeli odpadejo). Kaj predlagate? Želim pa, da je hiter, da ima dober zaslon - ips/amoled, dobra resolucija ne nekih tft-jev s porazno resolucijo (in gps - ga verjetno imajo tako vsi za to ceno). Oziram se po rabljenih Samsung Galaxy S4 Mini. Kaj pravte?

hojnikb ::

poglej za s4 (ne mini) če dobiš kje za tak denar. Kr ok telefon for the money. Pa še dober rom community ma (ravnokar izšel offical cyanogenmod13)

Druga opcija je kak kitajc s tujine
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

loveJDM ::

Ena zapakirana lumia 640 se prodaja za 125 pa z Starš je...

urli ::

hojnikb je izjavil:

poglej za s4 (ne mini) če dobiš kje za tak denar. Kr ok telefon for the money. Pa še dober rom community ma (ravnokar izšel offical cyanogenmod13)

Druga opcija je kak kitajc s tujine


S4 je super, sem ga mel ampak za 140€ kakšnega orhanjenega primerka mislim, da ne bom dobil. Za ta denar so bolj obrabljeni in brez garancije.

hojnikb ::

treba je peclje napet, pa se najde. Jst sn ene pol leta dobil dost lepo ohranjenga in z garancijo za nekje tolk...
Pa ne se bat barantat, folk te telefone konkretno precenjuje..

Btw, zadnji pokrov in vmesni ovir lahko zamaenjaš za par EUR...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

theBill ::

Sony Z1 Compact, včasih se najde kakšen za 130 - 140€, še v garanciji, samo tudi hitro gre. Treba dnevno spremljat, večkrat dnevno še bolje ;)

Goran's Blog ::

Microsoft Lumia, za Androida osebno sploh ne gledam več saj dobiš Lumio recimo 535 novo za 120€ brez vezave in omogoča vse kar telefoni za Android za 300€ s tem da je na Microsoftu operacijski sistem top!

hojnikb ::

lumie so super, ampak ne dajat kinderjajck iz serije 5/6xx v rang s4 ipd....
#brezpodpisa

shadeX ::

Kej pa HTC Desire-ju fali? Pa še je recimo nekje v tvojmu budgetu, pa nova zadeva.


EDIT: Ah ja, resolucija najbrž ne bo štimala :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

The Wiber ::

Kupovati nov telefon je v tem primeru potrata denarja. Za 100€ dobiš ceneno narejenega Kitajca, ki ima naložen lagdroid. Edina pametna rešitev je nakup rabljenega Kitajca. Recimo kakšen Meizu, Xiaomi ali pa ZTE. Tem znamkam lahko 100% zaupaš, medte ko drugim malce težje (saj ne pravim, da so vsi zanič).
Recimo Meizu MX3 za 110€ (malce čez 100€, poskusi zglihat ceno).
http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa...

Ali pa Xiaomi Redmi 2 za 100€ (kot pri prejšnjem telefonu omenjeno + vprašaj, če ima njegova verzija 2 gb RAMa).
http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa...

Med tema dvema se najbolj splača vzeti Meizuja, saj ima večji zaslon z večjo ločljivostjo in 8 jederni CPU (Xiaomi jih ima le 4)... No, da ne bom dolgovezil; vzemi Meizuja, Xiaomi naj bo le rezerva, če se ti bo Meizu nekako izmuznil.

Sami ::

Nexus 5 bi bil do 140eur best buy, tukaj ni kaj razmišljat.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

facepalm ::

za tak denar dobis xperio z, z1, z1c, lg g2, htc one m7, nexus 5...
le spremljat mores bolho in obvezno barantat, ker vecina jih za take telephone isce okoli 170eur ampak niso vredni toliko:)

Starscream ::

LG G2 za ta denar zelo dober nakup

NiggerBob ::

Mogoče tudi Galaxy a3.
Poglej na amazon.de, dobiš polno novih kitajcev. Dostava iz DE v SLO, ni težav s carino in davkom. Sam sem kupil dva Elephona P8000 kot božična darila.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Malcolm_Y ::

Lahk na tem mestu vprašam - a je ključno, koliko RAM-a ima Android telefon - zdaj imam 2 GB, pri čemer je ob restartu 1,3 GB na voljo. Zato mi ni jasno, kako lahko skoraj vsi novi telefoni iz mojega cenovnega dometa imajo samo 1 GB. Je to huda reč?

hojnikb ::

1GB je tko tko pr androidu... Dela že, ampak bo dosti več reloadanja kot pri 2gb+.

Pri windows phone je to dosti manjši problem. Še na 512MB deluje ok.
#brezpodpisa

facepalm ::

1gb je na androidu minimum.
ce bi kupoval telefon, nebi gledal pod 2gb (bi raje placal tistih 50eur vec).

urli ::

Hvala vsem za predloge. Zaradi cene je ressn kandidat tudi galaxy a3 tko da hvala niggerboy za predlog. Nexus 5, samsung s4, htc one m7... so vse super telefoni in bi jih takoj kupil ampak se trenutno na bolhi ne izzide, ker so enostavno predragi. Res max. mi je 140EUR, bolje še manj tko da ponujam za telefon 120EUR-130EUR in pri telefonih za 170EUR je bolj malo odziva oz. jih niso pripravljeni prodati za ta denar. 1GB rama pri a3 je malo ampak pravijo, da za normalno uporabo je še dovolj (brez igranja igric ipd. kar pa tako ne potrebujem).

Mi je pa a3 napram s4 mini privlačnejši, ker ima malenkost večji zaslon, je novejši in bolje izdelan, čeprav specifikacije so pa po večini slabše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

urli ::

// popravek, samsung a3 je pravzaprav skoraj v vsem boljši od s4 mini (oz. vsaj enak), tako da slednji več ni v ožjem izboru nakupa

The Wiber ::

hojnikb je izjavil:

1GB je tko tko pr androidu... Dela že, ampak bo dosti več reloadanja kot pri 2gb+.

Pri windows phone je to dosti manjši problem. Še na 512MB deluje ok.

Nič več. Od sedaj naprej potrebuješ minimalno 1 gb rama, da deluje v redu.

hojnikb ::

Well, lumia 635 dela ok, kolker sn se igral znjo..
#brezpodpisa

jnovak ::

urli je izjavil:

1GB rama pri a3 je malo ampak pravijo, da za normalno uporabo je še dovolj (brez igranja igric ipd. kar pa tako ne potrebujem).

Mi je pa a3 napram s4 mini privlačnejši, ker ima malenkost večji zaslon, je novejši in bolje izdelan, čeprav specifikacije so pa po večini slabše.
No, tu sploh ni debate, A3 povozi S4 mini vedno in povsod, kakorkoli obrneš.
Katere specifikacije pa gledaš? Ja ok, številka pred "GHz procesorja" je res višja, ampak nima to veze. To je podobno, kot da bi Pentium 4 s 3 GHz primerjal z enim core-i5, ki ima sam 1,5 GHz ... ni to relevantno, če je P4 na zastareli tehnologiji.

Glede rama - kolega je A3 vzel enkrat spomladi pri Simobilu & ima 1,5 GB rama in tudi drugače se mi zdi, da je na EU trgu različica z 1,5 GB (in ne tista z le 1 GB).

A3 (vs S4 mini) ima: novejši in hitrejši CPU, GPU, novejši gorilla glass, boljši kameri (front & back), novejšo verzijo Androida, ...

Janac ::

The Wiber je izjavil:

hojnikb je izjavil:

1GB je tko tko pr androidu... Dela že, ampak bo dosti več reloadanja kot pri 2gb+.

Pri windows phone je to dosti manjši problem. Še na 512MB deluje ok.

Nič več. Od sedaj naprej potrebuješ minimalno 1 gb rama, da deluje v redu.


Sem svetovalec za lumie in sem testiral vse Windows telefone in še vsak s 512MB rama je solidno deloval, pustimo Win 10.

urli ::

jnovak je izjavil:

urli je izjavil:

1GB rama pri a3 je malo ampak pravijo, da za normalno uporabo je še dovolj (brez igranja igric ipd. kar pa tako ne potrebujem).

Mi je pa a3 napram s4 mini privlačnejši, ker ima malenkost večji zaslon, je novejši in bolje izdelan, čeprav specifikacije so pa po večini slabše.
No, tu sploh ni debate, A3 povozi S4 mini vedno in povsod, kakorkoli obrneš.
Katere specifikacije pa gledaš? Ja ok, številka pred "GHz procesorja" je res višja, ampak nima to veze. To je podobno, kot da bi Pentium 4 s 3 GHz primerjal z enim core-i5, ki ima sam 1,5 GHz ... ni to relevantno, če je P4 na zastareli tehnologiji.

Glede rama - kolega je A3 vzel enkrat spomladi pri Simobilu & ima 1,5 GB rama in tudi drugače se mi zdi, da je na EU trgu različica z 1,5 GB (in ne tista z le 1 GB).

A3 (vs S4 mini) ima: novejši in hitrejši CPU, GPU, novejši gorilla glass, boljši kameri (front & back), novejšo verzijo Androida, ...


Poglej komentar, ki sem ga zapisal pod citiranim ;) A3 je pravzaprav boljši v vsem, cene so pa tam tam, vsaj na bolhi tako da sem s4 mini že črtal iz seznama možnih izbir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

jnovak ::

Janac je izjavil:

The Wiber je izjavil:

hojnikb je izjavil:

1GB je tko tko pr androidu... Dela že, ampak bo dosti več reloadanja kot pri 2gb+.
Pri windows phone je to dosti manjši problem. Še na 512MB deluje ok.
Nič več. Od sedaj naprej potrebuješ minimalno 1 gb rama, da deluje v redu.
Sem svetovalec za lumie in sem testiral vse Windows telefone in še vsak s 512MB rama je solidno deloval, pustimo Win 10.
Katerega leta si pa testiral? In kaj si testiral - klicanje? just kiddin' :)
Pa zakaj "pustimo Win 10"?
Ampak glede na to, da je Microsoft v svoj skoraj 1 leto star entry level telefon (Lumia 435) vgradil 1 GB rama, potem (v 2016) res ni več potrebe, da se kupuje bilokateri gsm z le 512 MB rama.

P.S.: ok, res je pa, da si rekel "solidno deloval" - to je subjektivna ocena. Verjamem, da dela solidno, ampak ne bi pa priporočal nakupa.

Zlate ::

C'mon... Saj nihče ni rekel, da naj nekdo kupi telefon z 512mb rama, le da naj bi tudi tak deloval dobro, tisti z 1gb pa sploh.

Torej še en glas za Lumio, če pa mora biti Android pa najbolje kakšen kitajc - največ telefona za še nek normalen denar.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

jnovak ::

urli je izjavil:

Poglej komentar, ki sem ga zapisal pod citiranim ;) A3 je pravzaprav boljši v vsem, cene so pa tam tam, vsaj na bolhi tako da sem s4 mini že črtal iz seznama možnih izbir.
Jp, 2 generaciji staih mid-rangerjev (in povrh še rabljenih) se ti ne splača kupvati. A3 je res soliden telefon; poglej recimo A5, ki je precej dražji, določene stvari ima boljše, ampak CPU & GPU ima pa enak (več ima le pol giga rama)! Ampak A5 mora vse to laufati na višji resoluciji, kar se pa pri samem delovanju (npr. iger) precej pozna (v prid A3).
V Nemčiji je nov A3 v prosti prodaji za pod 170 € že kak mesec ali dva (kmalu pa dobijo že nove verzije serije A).
Trenutnih domačih cen (novih ali rabljenih) ne poznam. Zgoraj pa so ti priporočili kar nekaj še boljših aparatov. Če se jih res dobi za enako ceno in so dobro ohranjeni (ter kot želiš, z garancijo), potem je to to. Drugače pa tudi A3 ni slaba izbira.

theBill ::

Za moje pojme je Samsung Galaxy A3 fail, sploh za tak denar, kot se pri nas prodajajo. 8 MP fotoaparat in resolucija ekrana je slaba za 2015, ene 3-4 leta nazaj bi to še šlo skozi ja. Ta telefon ni prav noben presežek ali best p/p.

matobeli ::

urli je izjavil:

Res max. mi je 140EUR, bolje še manj tko da ponujam za telefon 120EUR-130EUR in pri telefonih za 170EUR je bolj malo odziva oz. jih niso pripravljeni prodati za ta denar.


Nexus 5 in Sony Z1 Compact se dobi na bolhi za 150€, z garancijo, več komadov tako da lahko izbiraš ohranjenost.
Sem 100% da dobiš za 140€ z vključeno poštnino (oziroma pač osebni dvig).

In telefona sta mučos boljša od A3 oziroma midrange telefonov.

Sami ::

Samsunga A3 za tale denar niti pod razno nebi gledal, telefon je le za res nezahtevnega uporabnika (Snapdragon 410).

Prvak kar se tiče delovanja (hitrost, odzivnost, updatei) je seveda Nexus 5, pa tudi Sony Z1 ni slaba izbira (odličen fotkič).
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Mobitela (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2529513300 (9610) Leko
»

Kateri telefon za žensko cena telefona do 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10235937 (32695) Ghost7
»

Kateri telefon mi priporočate do 150€? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10222778 (18582) hojnikb
»

Nakup novega telefona - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8725687 (22309) zadetek
»

Xperia SP, Optimus G, Lumia 920

Oddelek: Mobilne tehnologije
408224 (7234) tomzzi

Več podobnih tem