» »

Katere barve je ozadje na tej sliki?

Katere barve je ozadje na tej sliki?

M-XXXX ::

Včeraj smo imeli eno sicer dosti bedno debato pa vseeno: Katere barve je ozadje na tej sliki? Seveda, da se zavedam, da na vsakem zaslonu zgledala malo drugačna, včeraj pa smo vsi bulili v en zaslon in mnenja so bila ravno približno 50/50: eni za modro, eni za sivo (črno). Tako, da kaj je siva ali modra?

čuhalev ::

Ne moreš točno reči, ker ne gre samo za eno barvo. To je podobno reči, da je šahovnica črna ... čeprav imaš še pol površine v drugi barvi.

Jaz ob poznavanju desetih besed o barvah bi rekel, da je modra.

kixs ::

Modra

Thuban ::

modra

tule imaš hexa zapis. Seveda pa je proti sredini slike še bolj jasno modra.
https://color.adobe.com/create/color-wh...


Zdaj pa buljite v hexagonalni zapis in se čudite kako lepo modra je ta barva.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

win64 ::

Če analiziramo ozadje s pomočjo RGB-ja:
Povsod v ozadju(ne glede na odtenek) prevladuje modra barva.
Siva bi bila, če bi bile vrednosti zelene, modre in rdeče približno enake. Na tej sliki vrednosti niso enake, so pa kar precej skupaj.

Naprej je pa odvisno od osebne preference kaj je zate sivo in kaj ni. Pravilnega odgovora pa seveda ni.

Phantomeye ::

Dokler je svetloba zraven, bo vesolje vidno kot modro. Tud jaz vidim modro predvsem proti sredini.

pi pawr ::

particle ::

Tiste kao bele bunkice so v resnici sive.

Pinturicchio ::

Modra, kar se pa tiče bunkic se vidi da so sive in ne bele.

Unknown_001 ::

Preveč odtenkov samo glede na prehod bi rekel, da gre za zelo temno modro (prevladuje), ki črni navzven. Gledam na amoled zaslonu pa na robu zgleda total črno proti sredini, ko svetli je pa bolj kot ne kombinacija temno sive in modre.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

garamond ::

Za primerjavo nekaj spremenjenih slik:
 Original

Original


 Ozadje v črno-belo -- naivna pretvorba

Ozadje v črno-belo -- naivna pretvorba


 Prejšna slika + osvetljeno ozadje

Prejšna slika + osvetljeno ozadje


 Ospredje v črno-belo

Ospredje v črno-belo



Nek faktor je tudi to, da doživimo bunke kot bele, čeprav so na sliki sive. Torej bi moralo biti nebo v resnici bolj modro, čeprav je skoraj sivo.

PS: Upam da v 2015 niste zamudili The dress (viral phenomenon) @ Wikipedia
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

čuhalev ::

garamond je izjavil:

PS: Upam da v 2015 niste zamudili The dress (viral phenomenon) @ Wikipedia
Prvič vidim in se čudim, kako lahko ljudje tu vidijo belo in zlato barvo 8-O

fosil ::

Tale je tudi dobra, kvadrata A in B sta iste barve (isti odtenek sive)


Kdor ne verjame naj v paintu izbriše vse razen teh dveh kvadratov ;)
Tako je!

stalker ::

čuhalev je izjavil:

garamond je izjavil:

PS: Upam da v 2015 niste zamudili The dress (viral phenomenon) @ Wikipedia
Prvič vidim in se čudim, kako lahko ljudje tu vidijo belo in zlato barvo 8-O

Jaz na sliki vidim belo in zlato. Tudi Photoshop tako pravi.

garamond ::

Vidiš belo in zlato, samo za to pa ni boljše utemeljitve kot "tako pač vidim" (verjetno zaradi prejšnjih vizualnih izkušenj, vsaka oseba ima drugačne).

Photoshop "laže". Prepričan sem, da pri sliki od Fosila vidiš A in B različna, čeprav so pixli enakih barv.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

Thuban ::

garamond je izjavil:

Vidiš belo in zlato, samo za to pa ni boljše utemeljitve kot "tako pač vidim" (verjetno zaradi prejšnjih vizualnih izkušenj, vsaka oseba ima drugačne).

Photoshop "laže". Prepričan sem, da pri sliki od Fosila vidiš A in B različna, čeprav so pixli enakih barv.


again, hexadecimalen zapis ne laže. Odpri sliko v tebi najljubšem urejevalniku slik... lahko je tudi slikar in poglej barve.

Večja je verjetnost da imaš narobe nastavljen zaslon kot da hexadecimalen zapis laže.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

garamond ::

Thuban je izjavil:

garamond je izjavil:

Vidiš belo in zlato, samo za to pa ni boljše utemeljitve kot "tako pač vidim" (verjetno zaradi prejšnjih vizualnih izkušenj, vsaka oseba ima drugačne).

Photoshop "laže". Prepričan sem, da pri sliki od Fosila vidiš A in B različna, čeprav so pixli enakih barv.


again, hexadecimalen zapis ne laže. Odpri sliko v tebi najljubšem urejevalniku slik... lahko je tudi slikar in poglej barve.

Večja je verjetnost da imaš narobe nastavljen zaslon kot da hexadecimalen zapis laže.
Saj sem napisal besedo laže v narekovajih: se strinjam, da so pixli enakih barv, sem to tudi eksplicitno napisal. Očitno se ne strinjam nekje drugje.

Kaj je resnica? Jaz se nagibam na stran človekove percepcije kot pa na dejanske barve na sliki / fotografiji.

V primeru fosilove slike bi rekel, da je resnica, da sta A in B temna in svetla. Čeprav so barve pixlov enake. Toda, če bi ta prizor realno obstajal, in bi bila ploskev enakomerno osvetljena, pa bi bile barvi A in B dejansko različni - tako v realnosti kot na sliki.

Človek je zmožen videti preko igre svetlobe in sence in ugotoviti dejanske barve, kot so v okolju, in ne samo barvo svetlobe, ki pade na mrežnico. To je še najlažje, to zna tudi Photoshop. Človekova percepcija se zaplete samo v redkih primerih, ta obleka je eden izmed takih.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

čuhalev ::

stalker je izjavil:

čuhalev je izjavil:

garamond je izjavil:

PS: Upam da v 2015 niste zamudili The dress (viral phenomenon) @ Wikipedia
Prvič vidim in se čudim, kako lahko ljudje tu vidijo belo in zlato barvo 8-O

Jaz na sliki vidim belo in zlato. Tudi Photoshop tako pravi.

Če je to na desni (iz Wikipedije) zlata ... kaj je šele ta na levi.


Je pa res, da je desna lahko tako „sprana“, da se lesketa in je lahko zlata, ampak to ni barva tkanine, temveč efekt površine.

stalker ::

čuhalev je izjavil:

stalker je izjavil:

čuhalev je izjavil:

garamond je izjavil:

PS: Upam da v 2015 niste zamudili The dress (viral phenomenon) @ Wikipedia
Prvič vidim in se čudim, kako lahko ljudje tu vidijo belo in zlato barvo 8-O

Jaz na sliki vidim belo in zlato. Tudi Photoshop tako pravi.

Če je to na desni (iz Wikipedije) zlata ... kaj je šele ta na levi.


Je pa res, da je desna lahko tako „sprana“, da se lesketa in je lahko zlata, ampak to ni barva tkanine, temveč efekt površine.

Čakaj malo... Ko sem prvič kliknil na wiki stran, je bila tam leva slika, ko sem zdaj kliknil, je bila desna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stalker ()

kixs ::

Čakaj malo... Ko sem prvič kliknil na wiki stran, je bila tam leva slika, ko sem zdaj kliknil, je bila desna.


Enako :|

čuhalev ::

Kaj? Vama je Wikipedija najprej prikazala levo očitno zlato fotografijo, sedaj vama je pa modro?

Roadkill ::

WIkipedia ni nikoli koazala zlate verzije: https://en.wikipedia.org/w/index.php?ti...
Ü

stalker ::

Sedaj jo vidim na ekranu črno modro. Jo poiščem na mobitelu in mi jo vidim zlato belo ter čez sekundo pogledam na enkran in WTF, vidim jo zlato belo. Ne vem še kako, ampak z malo truda jo lahko vidim v obeh verzijah.

čuhalev ::

Hja, meni na PVA monitorju kaže malenkostno zlato, ampak ne v tolikšni meri, da bi si upal trditi, da je celotna obleka zlata.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenska zastava (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Loža
1117252930 (32082) D3m
»

srajca in kravata (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21134729 (20420) leiito
»

Črni avtomobil (umazanija,praske)

Oddelek: Na cesti
4110071 (8949) bambam20
»

Zanimive optične prevare (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5623885 (21549) Janac
»

Najlepša barvna kombinacija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
578613 (7176) miraldi

Več podobnih tem