» »

Zanimive optične prevare

Zanimive optične prevare

«
1
2

Unknown_001 ::

No pa dejte vam najljubšo slikico ki zmeša oči kle not objavit da vidimo kaj novega. Mene včasih prav lepo presenetijo raznorazni vzorci ki jih zaznamo kot premikajoče ali pa me zmedejo z nemogočo 3D obliko ki je v na določenih delih logična a kot celota nemogoča :). Vem da je na netu teh slik polno sam mene zanima kere vas osebno najbolj presenečajo in mogoče poznate tudi kakšno ne tako poznano sliko ki okol prenese vid.

Bom kar začel z eno simpl.

Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

wolf123 ::

einstein :P ::





STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Free Bird ::

ender ::

There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

darkolord ::

 Kvadratka A in B sta iste barve.

Kvadratka A in B sta iste barve.

Hayabusa ::




http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c...



če gledaš spodnji del krožnice se vrti v smeri urnega kazalca, če gledaš zgornji v proti urni smeri & iz druge perspektive.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

DeeJay ::

tole od @darkolord, sm mogu pa prov v photoshop it prevert :)

Blinder ::

in? rezultat? iste barve al drugačne? men se zdijo drugačne
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

darkolord ::

Iste.

martincek1 ::

Sem moral vse okvirčke okoli A in B odstranit, da sta bla enaka :P

fosil ::

Lahko v paintu zbrišeš vse razen kvadratov A in B.
Ali pa izrežeš po en košček iz vsakega kvadrata.
Tako je!

oo7 ::





V tiste pike na nosu gledaš 30 sekund potem pa pogledaš v steno in zaćneš mežikat:)

Fave ::

My mind's a hyper tool that fixes everything.

shadeX ::

darkolord je izjavil:

 Kvadratka A in B sta iste barve.

Kvadratka A in B sta iste barve.



dobra fora. ampak kako je to mogoče? saj se vidi da je kvadratek B bel medtem ko je A siv.

Massacra ::

shadeX je izjavil:

darkolord je izjavil:

 Kvadratka A in B sta iste barve.

Kvadratka A in B sta iste barve.



dobra fora. ampak kako je to mogoče? saj se vidi da je kvadratek B bel medtem ko je A siv.


Sence dragi moj, sence. Z barvnimi odtenki in sencami se naši možgani orientirajo. In se jih da fajn preslepiti.

Pithlit ::

Massacra je izjavil:

shadeX je izjavil:

darkolord je izjavil:

 Kvadratka A in B sta iste barve.

Kvadratka A in B sta iste barve.



dobra fora. ampak kako je to mogoče? saj se vidi da je kvadratek B bel medtem ko je A siv.


Sence dragi moj, sence. Z barvnimi odtenki in sencami se naši možgani orientirajo. In se jih da fajn preslepiti.

Irony at work.
Life is as complicated as we make it...

Massacra ::

francek1 ::

A že ni enak B-ju...izrežite ju in ju primerjajte...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

morbo ::

francek1 je izjavil:

A že ni enak B-ju...izrežite ju in ju primerjajte...

Je.

Več materjala ko z radirko odstraniš okrog kvadratka B, bolj postaja podoben A. :)

Netrunner ::

Tista zadeva z kvadratkoma je res dobra ... za tiste ki nimajo možnosti primerjat:

Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Psp, dropper:

Malcolm_Y ::

Buggy ::

Pithlit je izjavil:

Massacra je izjavil:

shadeX je izjavil:

darkolord je izjavil:

 Kvadratka A in B sta iste barve.

Kvadratka A in B sta iste barve.



dobra fora. ampak kako je to mogoče? saj se vidi da je kvadratek B bel medtem ko je A siv.


Sence dragi moj, sence. Z barvnimi odtenki in sencami se naši možgani orientirajo. In se jih da fajn preslepiti.

Irony at work.


...gre predvsem zato, da nasi mozgani pricakujejo pravilno sahovnico, ki pa ta na sliki ni, saj A in B nikakor nebi v tem primeru smela biti iste barve...in to nam mozgani sporocajo in zavajajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

ge ::

tukaj je video dokaz, da sta kvadratka enake barve.


http://m.youtube.com/watch?v=z9Sen1HTu5o
http://m.youtube.com/watch?v=eEyGUMplOE8
Ge

Vikking ::

Meni najboljša optična prevara je Ames soba:

Nagi Bator ::

Se en dost poznan.

msjr ::

shadeX je izjavil:

dobra fora. ampak kako je to mogoče? saj se vidi da je kvadratek B bel medtem ko je A siv.



 Evo odrezano

Evo odrezano

Štrubsi ::

Buggy je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Massacra je izjavil:

shadeX je izjavil:

darkolord je izjavil:

 Kvadratka A in B sta iste barve.

Kvadratka A in B sta iste barve.



dobra fora. ampak kako je to mogoče? saj se vidi da je kvadratek B bel medtem ko je A siv.


Sence dragi moj, sence. Z barvnimi odtenki in sencami se naši možgani orientirajo. In se jih da fajn preslepiti.

Irony at work.


...gre predvsem zato, da nasi mozgani pricakujejo pravilno sahovnico, ki pa ta na sliki ni, saj A in B nikakor nebi v tem primeru smela biti iste barve...in to nam mozgani sporocajo in zavajajo.


Seveda da je pravilna šahovnica na sliki. Le da je čez del nje senca od tistega valja, ki povzroči da se svetlo siva polja spremenijo v temno siva in temno siva polja v še temnejšo siva. Poskusi na list belega papirja dat nek predmet in iz druge strani posvetit, tako da je čez del lista senca. Ta senca je temnejša od preostalega lista, pa to ne pomeni da ta list ni cel bel.

garamond ::

Buggy je izjavil:

...gre predvsem zato, da nasi mozgani pricakujejo pravilno sahovnico, ki pa ta na sliki ni, saj A in B nikakor nebi v tem primeru smela biti iste barve...in to nam mozgani sporocajo in zavajajo.
Ha! Jaz bi rekel ravno obratno. Naši možgani so tako pametni, da vejo, da sta A in B ob enakih svetlobnih pogojih skoraj črna in bela, in da se njuna realna barva v senci ne spremeni. Če kdo zavaja je to Photoshop ... njegove informacije bi bile za naše življenje popolnoma nekoristne.

Je pa bilo poslano veliko mojih najljubših prevar. Torej takih, ki imajo iluzijo premikanja: Peripheral drift illusion @ Wikipedia

einstein :P ::

Saj če dobro pogledaš, se res vidi, da sta kvadratka enake barve.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Massacra ::

garamond je izjavil:

Buggy je izjavil:

...gre predvsem zato, da nasi mozgani pricakujejo pravilno sahovnico, ki pa ta na sliki ni, saj A in B nikakor nebi v tem primeru smela biti iste barve...in to nam mozgani sporocajo in zavajajo.
Ha! Jaz bi rekel ravno obratno. Naši možgani so tako pametni, da vejo, da sta A in B ob enakih svetlobnih pogojih skoraj črna in bela, in da se njuna realna barva v senci ne spremeni. Če kdo zavaja je to Photoshop ... njegove informacije bi bile za naše življenje popolnoma nekoristne.

Je pa bilo poslano veliko mojih najljubših prevar. Torej takih, ki imajo iluzijo premikanja: Peripheral drift illusion @ Wikipedia


Iluzijo kvadratov, ki sta barvno popolnoma enaka, pa naši možgani mislijo, da nista, je ustvarjena "in vivo" in ne ko gledamo računalniški monitor. Se pravi, zunaj na cesti, doma v sobi... lahko ustvariš, da se naši možgani zmotijo (ne rabiš comp ali photoshop).

skyline ::



Vodoravni pravokotnik je enobarven.

BlackMaX ::

Massacra je izjavil:

shadeX je izjavil:

darkolord je izjavil:

 Kvadratka A in B sta iste barve.

Kvadratka A in B sta iste barve.



dobra fora. ampak kako je to mogoče? saj se vidi da je kvadratek B bel medtem ko je A siv.


Sence dragi moj, sence. Z barvnimi odtenki in sencami se naši možgani orientirajo. In se jih da fajn preslepiti.


Ampak kvadratek a nima sence oz. samo b jo ima, torej po keri logiki sta ista?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Štrubsi ()

Massacra ::

http://channel.nationalgeographic.com/c...

No, poglej ta dva kvadratka. In sedaj s prstom prekrij njuno stičišče. A sta enaka?

Sence, sence, sence...tako ali kako drugače, sence se igrajo z našo percepcijo!

Dami ::

:)

Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Štrubsi ::

BlackMaX je izjavil:

Massacra je izjavil:

shadeX je izjavil:

darkolord je izjavil:

 Kvadratka A in B sta iste barve.

Kvadratka A in B sta iste barve.



dobra fora. ampak kako je to mogoče? saj se vidi da je kvadratek B bel medtem ko je A siv.


Sence dragi moj, sence. Z barvnimi odtenki in sencami se naši možgani orientirajo. In se jih da fajn preslepiti.


Ampak kvadratek a nima sence oz. samo b jo ima, torej po keri logiki sta ista?


Če na šahovnici ne bi bilo sence, bi bila kvadratek a in kvadratek b različnih barv. Ker pa je čez svetlejši kvadratek b senca, ga le-ta toliko potemni, da postane enake barve kot temnejši kvadratek a, ki je izven sence. Ampak naši možgani ne dojemajo da sta v tem primeru barvi enaki, ker senca pada tudi čez sosednje temnejše kvadratke od kvadratka b, ki zaradi sence postanejo še temnejši. Tako da če gledamo to senčeno šahovnico, so na njej tri različne barve. Svetlo siva, siva in temno siva. Pa seveda vsi ostali odtenki, ki se pojavijo na prehodih med senco in ostalo šahovnico.

LitralSM ::

BlackMaX je izjavil:

Massacra je izjavil:

shadeX je izjavil:

darkolord je izjavil:

 Kvadratka A in B sta iste barve.

Kvadratka A in B sta iste barve.



dobra fora. ampak kako je to mogoče? saj se vidi da je kvadratek B bel medtem ko je A siv.


Sence dragi moj, sence. Z barvnimi odtenki in sencami se naši možgani orientirajo. In se jih da fajn preslepiti.


Ampak kvadratek a nima sence oz. samo b jo ima, torej po keri logiki sta ista?

Menda naj bi si človek predstavljal B drugačno od A zato, ker predvideva, da ima ta šahovnica samo dve barvi. Imo ima 3.

opeter ::

Pred kratkim sem oblikoval en priročnik v katerem so bile takšne in podobne slike:




Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ThinkPad ::

Tu ni črnih pik...

opeter ::

LitralSM je izjavil:

Menda naj bi si človek predstavljal B drugačno od A zato, ker predvideva, da ima ta šahovnica samo dve barvi. Imo ima 3.


Kje vidiš ti tri barve? Jaz vidim dve barvi + sence.


Še en zanimiv video (glej od 1:50 naprej)


Drugi:


Tretji:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Unknown_001 ::

ThinkPad je izjavil:

Tu ni črnih pik...



Ta je tud dobra. :D

Se spomnem ko sem jo kot mali enkrat gledal in mi ni bilo čist nač jasno kako pa kaj :)) pol sem pa malo poškilil sem bil pa ceu presenečan da so pikice nehale bliskat :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Good Guy ::

in kje so kle prevare
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Unknown_001 ::

Good Guy je izjavil:

in kje so kle prevare


Eh, to ni mišljeno v dobesednem smislu ampak v tem da ti preslepi vidni center da se s sliko nekaj dogaja pa čeprav se ne ali pa da zaznavaš nakaj kar v realnosti ni možno.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

garamond ::

Massacra je izjavil:

garamond je izjavil:

Buggy je izjavil:

...gre predvsem zato, da nasi mozgani pricakujejo pravilno sahovnico, ki pa ta na sliki ni, saj A in B nikakor nebi v tem primeru smela biti iste barve...in to nam mozgani sporocajo in zavajajo.
Ha! Jaz bi rekel ravno obratno. Naši možgani so tako pametni, da vejo, da sta A in B ob enakih svetlobnih pogojih skoraj črna in bela, in da se njuna realna barva v senci ne spremeni. Če kdo zavaja je to Photoshop ... njegove informacije bi bile za naše življenje popolnoma nekoristne.

Je pa bilo poslano veliko mojih najljubših prevar. Torej takih, ki imajo iluzijo premikanja: Peripheral drift illusion @ Wikipedia


Iluzijo kvadratov, ki sta barvno popolnoma enaka, pa naši možgani mislijo, da nista, je ustvarjena "in vivo" in ne ko gledamo računalniški monitor. Se pravi, zunaj na cesti, doma v sobi... lahko ustvariš, da se naši možgani zmotijo (ne rabiš comp ali photoshop).
Kako to misliš, da je iluzija ustvarjena v živo, ne pa ob gledanju monitorja? Ali potem ti ne vidiš iluzije in doživiš obe barvni polji kot enake barve? Seveda lahko ustvariš, da se možgani "zmotijo" v realnem okolju, ampak temu jaz ne bi rekel zmota.

Hansb ::

 pokrij režo s med temno in svetlo kocko

pokrij režo s med temno in svetlo kocko

Hans je banano

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hansb ()

Unknown_001 ::

Hansb je izjavil:

 pokrij režo s med temno in svetlo kocko

pokrij režo s med temno in svetlo kocko



Server error mi napiše :|
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Hansb ::

http://science.wonderhowto.com/inspirat...
Se opravičujem malo sem s..... :-(
Hans je banano

LitralSM ::

opeter je izjavil:

LitralSM je izjavil:

Menda naj bi si človek predstavljal B drugačno od A zato, ker predvideva, da ima ta šahovnica samo dve barvi. Imo ima 3.


Kje vidiš ti tri barve? Jaz vidim dve barvi + sence.



A in B, levo od a, levo od b.

krneki0001 ::

Ravnokar je oddaja o možganh in zaznavanju na national geographicu
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prvi hi-fi sistem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
21539593 (10701) Ales

Vprašanja glede bioenergije

Oddelek: Loža
347705 (6740) pegasus
»

Katere barve je ozadje na tej sliki?

Oddelek: Loža
234517 (3493) čuhalev
»

Bias lighting and your computer monitor: $13 for more comfortable gaming

Oddelek: Zvok in slika
7695 (575) darkolord
»

Ne boste verjeli očem (vsaj sprva ne)!

Oddelek: Loža
241897 (890) Jure2k

Več podobnih tem