» »

Hardware včeraj in danes

Hardware včeraj in danes

m0LN4r ::

Nevem kaj ti ni jasno:
0 = 0
100 = 46
228 = 106

V koliko sem se narobe izrazil se opravičujem, verjamem pa da ti je jasno o čem je govora.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

M-XXXX ::

Nevem kaj ti ni jasno:

Koliko FPS ima drugi test, če ima prvi test 100FPS drugi pa 120% manj FPS-jev?

m0LN4r ::

Štima ne?
228% - 120% = 108%

V koliko sem se narobe izrazil se opravičujem, verjamem pa da ti je jasno o čem je govora.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

Če dobim cel komp z Q9650 za 50€ se ne sekiram za novejšo tehnikalijo (moje mnenje). In spet je en začel s tem nizkim TDP-jem pri novih procesorjih. Da faq?
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Dobiš CPU za samo 100
;)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

koyotee ::

Cej clovk retardiran je pac retrdiran.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

matjash ::

m0LN4r je izjavil:

Ne gre se o tem, da ni za v koš.
Cela debata se gre (je šla, začela) o tem, da bi on to rad nekomu uturil v prepričanju, da je best nakup ever za 2+ let naprej...

matjash je izjavil:

Če se ga potrebuje le za namensko delo, v mojem primeru pisarna, web developmenta, programiranje in nekaj grafične obdelave je še kako smiseln nakup za kakšnega študenta. Res pa da sem v letu 2009 zanj dal okrog 800eur in je bila to high end konfiguracija. Pa še od tega zneska je bila grafična kartica okrog 250eur. Trenutno bi za high end sistem, ki bi opravičil moj nakup za naslednjih 5 let odštel dosti več.

Da obrnem besede v smislu te debate.
Bolje bi blo, da bi si takrat kupil za 300€ neko starino z Athlon XP 3200+ MX440 SE in 1GB rama, pa bi pozneje nadgradil na 2GB.


Točno iz take mašine sem takrat nadgradil oz. iz s939 athlon x2, zaradi potrebe virtualizacije. In takrat je bil preskok očiten. Zdaj takega preskoka ni več.

Sem si sestavljal računalnike od p3 naprej in vem kdaj je bil kaj smiseln nakup. Takrat so bili preskoki vsake tri leta eksponentni. Od 2009 tega ni več. Pravim samo da če ima kdo za eno pivo al pa dve gajbi prist do takega računalnika. Se mu to splača in bo razen v igrah in video editingu na slabšem kot z mašinami za 50 gajb piva.
... bolje pozno kot nikoli.

m0LN4r ::

razen v igrah in video editingu

Za (razen to) to je dovolj tudi G4500

Od 2009 tega ni več.

V brskanju, slikarju in wordu res ne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

matjash ::

Kje pa še? V autocadu (brez renderjev), adobe paketu za oblikovalce, v c++ compilerju? S tem sem zaokrožil potrebe večine ljudi, na katere sem naletel.
... bolje pozno kot nikoli.

m0LN4r ::

V glavnem vsepovsod, kjer cpu ne igra velike vloge. Za tja pa je tudi smiselno graditi na temle: http://www.mindfactory.de/product_info....
On za isto ceno ponuja Q9550 preko ZSja, ker je "veliko povpraševanje" not

O adobe paketu bi se pa lahko pogovarjali, kdo še vztraja na Qxxx ima ogromno časa. http://www.tomshardware.co.uk/intel-cor...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

krneki0001 ::

borisk je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


E3-1230 V2 (ivy bridge - skoraj kot I7-3770), 4GB DDR3 ECC, 2x 500GB WD black raid edition, RAID kontroler 0, 1, 5 , 10, 250W napajalnik, 2x Gbit mrežna + enterprise 100mbit mrežna v škatli 40x40x4cm (1U rack, polovične dolžine). DELL R210 II (druga generacija). Nabavna cena 100€



Zdej pa še povej kje so tole nabavil za tak denar


Bi kupil?

facepalm ::

D3m je izjavil:

Če dobim cel komp z Q9650 za 50€ se ne sekiram za novejšo tehnikalijo (moje mnenje). In spet je en začel s tem nizkim TDP-jem pri novih procesorjih. Da faq?


Sej ga ne dobis za 50eur:) Ce bi bil 50eur bi bil to smiselen nakup:)
tdp pa je pomemben pri zivljenjski dobi cpuja/maticne. nizji tdp pomeni manj segrevanja in manjsa obremenitev maticne - posledicno daljsa zivljenjska doba komponente in nizji racun za elektriko. ce se ph2 oznaci kot "radiator", ker deluje pri 37/60 stopinjah idle/fload s 125w tdp, je prav, da se omeni, da ni c2q nic kaj hladnejsi:)

D3m ::

Dobro, da je Duron zdržal pri 130nm in GeForce 2 pri 90nm. Da faq again?
|HP EliteBook|R5 6650U|

broken/link ::

preprosta računica:
boš dal 200eur za 5let+ star računalnik na mrtvi platformi ali boš dal par EUR več za nov računalnik z garancijo, ki je na nivoju starega oz pri določenih stvareh še boljši? a res o tem debatiramo?

D3m ::

broken/link je izjavil:

preprosta računica:
boš dal 200eur za 5let+ star računalnik na mrtvi platformi ali boš dal par EUR več za nov računalnik z garancijo, ki je na nivoju starega oz pri določenih stvareh še boljši? a res o tem debatiramo?


Če je A N?

Torej recimo za 200 eur dobimo Q9650 celotni sistem rabljen brez garancije.

Kaj dobimo za 200€, če gremo kupovati?
|HP EliteBook|R5 6650U|

facepalm ::

D3m je izjavil:

Dobro, da je Duron zdržal pri 130nm in GeForce 2 pri 90nm. Da faq again?

true.. sploh ne vem zakaj se c2q omenja ce je p4 3.8ghz out of the box..

m0LN4r ::

broken/link je izjavil:

preprosta računica:
boš dal 200eur za 5let+ star računalnik na mrtvi platformi ali boš dal par EUR več za nov računalnik z garancijo, ki je na nivoju starega oz pri določenih stvareh še boljši? a res o tem debatiramo?

Ja nažalost
- 6+ let, ter potraten še pri gledanju filma in powerpointu
- dobesedno mrtva platforma, sej tisto plato za katero je imel odprto temo, da ma probleme je tut že prodal z super Qjem, but whyyy
- piši mu ZS, če ti ga res da za < 200€ :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

facepalm ::

D3m je izjavil:

broken/link je izjavil:

preprosta računica:
boš dal 200eur za 5let+ star računalnik na mrtvi platformi ali boš dal par EUR več za nov računalnik z garancijo, ki je na nivoju starega oz pri določenih stvareh še boljši? a res o tem debatiramo?


Če je A N?

Torej recimo za 200 eur dobimo Q9650 celotni sistem rabljen brez garancije.

Kaj dobimo za 200€, če gremo kupovati?


specificiraj vse komponente za 200eur, pa ti pokazem kaj dobis novega za ta denar.

m0LN4r ::

Nebo ti on dal cele kište za 200€ xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

krneki0001 ::

D3m je izjavil:

broken/link je izjavil:

preprosta računica:
boš dal 200eur za 5let+ star računalnik na mrtvi platformi ali boš dal par EUR več za nov računalnik z garancijo, ki je na nivoju starega oz pri določenih stvareh še boljši? a res o tem debatiramo?


Če je A N?

Torej recimo za 200 eur dobimo Q9650 celotni sistem rabljen brez garancije.

Kaj dobimo za 200€, če gremo kupovati?


Za 300€ ti prodam:
proc: I7-2600,
plata (2x PCI Express X16, 2x x8, 2x x1, 2x PCI (vsi polne dolžine), 9x usb, zvočna in 1GBit mrežna
8GB rama in
2x 500GB diska
v ohišju z napajalnikom 480W.

Dodaš še 960GTX (da nimaš problemov z napajalnikom)

In imaš orenk mašino.

D3m ::

krneki0001 je izjavil:

D3m je izjavil:

broken/link je izjavil:

preprosta računica:
boš dal 200eur za 5let+ star računalnik na mrtvi platformi ali boš dal par EUR več za nov računalnik z garancijo, ki je na nivoju starega oz pri določenih stvareh še boljši? a res o tem debatiramo?


Če je A N?

Torej recimo za 200 eur dobimo Q9650 celotni sistem rabljen brez garancije.

Kaj dobimo za 200€, če gremo kupovati?


Za 300€ ti prodam:
proc: I7-2600,
plata (2x PCI Express X16, 2x x8, 2x x1, 2x PCI (vsi polne dolžine), 9x usb, zvočna in 1GBit mrežna
8GB rama in
2x 500GB diska
v ohišju z napajalnikom 480W.

Dodaš še 960GTX (da nimaš problemov z napajalnikom)

In imaš orenk mašino.


To je 500€. Your out.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

Lej kdo se je vrnil, prej se je folk strinju z mano, si bil tih k mravlja, zdej pa en neki prbije...ej teba takoj lizat it njegovo ''liziko'' ane?

Torej, low-end plata in pa neki k se mu reče procesor, ja lej če je dobro za tvoje potebe potem kul, zdej pa pejt v igro in jo zmaxi...aja, to ne vela? zaka...aha, bom tiho.


En grdi celeronček bo quada za isto ceno grdo nascal. Tudi v marsikateri igri. Da integrirane grafike in ostalih bombonov ne omenjamo.
Poceni plata bo glihtako delala kot draga. Grem stavit, da bo dalj cajta zdržala k ena zjahana 775.

Torej po tvoji ''logiki'', vsak k kup C2Q je idiot, če pa kup nek random celeron proc je pa kaj? legenda? pameten? Prosim te...


Ja, quadi z zasoljeno ceno so idiotkski nakup, ker samseb v skledo špukaš...

Torej si kupu navadn dual core in pa eno low-end plato, ok, super zate. Za p/p nebom govoril ker po tvoji logiki je ''ta proc novejši zato more 100% bit 200x boljši tudi!!!!11!1''

All jokes aside, je v določenih primerih (oz v praktično vseh za ciljni namen) boljši za n-faktor.


Torej je katerikoli C2Q komp ki je več kot 50EUR vreden zanič? pa brezveze kupovati?
No ajde, pol mi pa najd komp za 50EUR nov ki bo premagal C2Q...čak, to ne vela? Zakaj pa ne? aja k si ti tko reku, se opravičujem.


Bo treba it nazaj v drugi razred, da te naučijo bralnega razumevanja. Nikjer nisem trdil, da more c2q _komp_ stat 50EUR. Preberi še enkrat.

D3m je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

D3m je izjavil:

broken/link je izjavil:

preprosta računica:
boš dal 200eur za 5let+ star računalnik na mrtvi platformi ali boš dal par EUR več za nov računalnik z garancijo, ki je na nivoju starega oz pri določenih stvareh še boljši? a res o tem debatiramo?


Če je A N?

Torej recimo za 200 eur dobimo Q9650 celotni sistem rabljen brez garancije.

Kaj dobimo za 200EUR, če gremo kupovati?


Za 300EUR ti prodam:
proc: I7-2600,
plata (2x PCI Express X16, 2x x8, 2x x1, 2x PCI (vsi polne dolžine), 9x usb, zvočna in 1GBit mrežna
8GB rama in
2x 500GB diska
v ohišju z napajalnikom 480W.

Dodaš še 960GTX (da nimaš problemov z napajalnikom)

In imaš orenk mašino.


To je 500EUR. Your out.


Prodaš i7 in en 500GB disk, kupiš rabljeno 280x in en poceni i3/i5,pa maš stroj za drobiž
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

D3m ::

Koliko dobiš za proc in disk je pa tudi vprašanje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

za i7ko lahko kr fino iztržiš...
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Jako kišto ponuja za 200€ :)

Intel Core 2 Quad Q9650 (high-profile stock cooler)
Asus P5E3 Deluxe
2x2GB DDR3 1333MHz
EVGA Geforce GTX 295
1TB WD caviar black (nima problemov)
800W modularni napajalnik Mushkin (80+ bronze)
DVD-RW in pa lepo ohišje z dvema 120mm ventilatorjema (spredaj in zadaj)

Cena: 225€
Cena ni zadnja, je pa primerna glede na komponente.


En APU z integrirano bi znal bit temu gladko kos.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

APU lahko dejansko poganja stvari, ki jih tole _sploh_ nemore :)
#brezpodpisa

D3m ::

Aja. APU konkurira temu?

Za 200€?

C'mon!
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

DX11 only igre... 295 OUT!
#brezpodpisa

D3m ::

kaj lapaš hojko?

Za 200€ dobiš GTX 295!

Best buy za ta denar. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

krneki0001 ::

m0LN4r ::

6 let stari rabljeni kondiči dGPUx2(400W) - DX10 768p:


Novo 1x iGPU (80W) DX11:


Go for it
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

NecroFlex ::

Cej clovk retardiran je pac retrdiran

Na podlagi česa to sklepaš? Da zagovarjam dober proc? Da govorim da je Q9650 še vedno dobra mašina? Dej spoki se tamau če nimaš kaj konstruktivnega za reči.

On za isto ceno ponuja Q9550 preko ZSja, ker je "veliko povpraševanje" not

Ne...ko sem ga dal prvič gor mi je polno folka pisalo, eden je dobil, drugi ne, zato ko sem novega dobil sem tistim napisal da imam spet enega, kaj je tukaj narobe? To je še vedno povpraševanje to hlod...

Sej ga ne dobis za 50eur:) Ce bi bil 50eur bi bil to smiselen nakup:)
tdp pa je pomemben pri zivljenjski dobi cpuja/maticne. nizji tdp pomeni manj segrevanja in manjsa obremenitev maticne - posledicno daljsa zivljenjska doba komponente in nizji racun za elektriko. ce se ph2 oznaci kot "radiator", ker deluje pri 37/60 stopinjah idle/fload s 125w tdp, je prav, da se omeni, da ni c2q nic kaj hladnejsi:)

Sej sm Q9650 dobil za 50EUR :) Večinoma sm zarad plate kupoval, je reku prodajalec da je notri nek C2Q ni pa vedu ker, sem bil kar šokiran da je notri bil Q9650 :P
TDP pomeni jack shit, proc ma lahk 200000000000w TDP pa bo preživel veliko let, če ga hladiš pravilno, če ga ne...well shit...pač si ne zaslužiš kompa.
AMD sem kot nasplošno kot radiator označil, zakaj? Njihove grafe bolje pogrejejo sobo kot actual radiator.
Račun za elektriko bo pa za slabe 10EUR nižji, mogoče 15. Saj sem kazal razliko med Q9650 in i7-4770, bla je 10$ letno.

Torej recimo za 200 eur dobimo Q9650 celotni sistem rabljen brez garancije.
Kaj dobimo za 200EUR, če gremo kupovati?

UNGA CELERONČKA DOBIŠ!!!

Ja nažalost
- 6+ let, ter potraten še pri gledanju filma in powerpointu
- dobesedno mrtva platforma, sej tisto plato za katero je imel odprto temo, da ma probleme je tut že prodal z super Qjem, but whyyy
- piši mu ZS, če ti ga res da za < 200EUR :)

Pri gledanju filma, NORMALNEGA filma nima problemov....če mu boš pa skos un tvoj 4K nabiju se bo pa itak trudu k ni bil za to narjen...again...najd mi 4K zaslon iz 2008
Mrtva platforma? Ja, samo se je še vedno lahko dobi brez problemov. Kakšna plata k ma probleme?
Q9650 je šel za 200EUR, potem ga je isti človek brez spremembe dal gor za 350EUR, case closed.

Nebo ti on dal cele kište za 200EUR xD

beri zgoraj, hočeš ta i7 k ga prodajam za 200EUR? ni problema, piši pa je tvoj. Sem že prej rekel, če mi kdo 200 ponudi mi ni problema.

Za 300EUR ti prodam:
proc: I7-2600,
plata (2x PCI Express X16, 2x x8, 2x x1, 2x PCI (vsi polne dolžine), 9x usb, zvočna in 1GBit mrežna
8GB rama in
2x 500GB diska
v ohišju z napajalnikom 480W.

Dodaš še 960GTX (da nimaš problemov z napajalnikom)

In imaš orenk mašino.

Dober proc k se ga ne da OCjat
server plata, skoraj neuporabna
8GB rama je ok, razn če je ECC
HDDji so kul
ohišje ki je zelo limitano z nekim bogim 480W napajalnikom ki se duši pri kakršnikoli obremenitvi.
Nekako bi ti notri spravil GTX 960, v ohišje ki je že tako limitano (večina server ohišji komaj diha)
Ja, maš orenk mašino, samo da je pol neuporabne. Niti za upgrade nima ker plato lahk stran vržeš, ohišje samo tisto sprejema in PSU je posebne oblike da samo tam paše, pa nasploh slb.

Prodaš i7 in en 500GB disk, kupiš rabljeno 280x in en poceni i3/i5,pa maš stroj za drobiž

Ne boš vrjel, C2Q se hitreje proda kot i7, še posebej ta ki ni OC verzija.

za i7ko lahko kr fino iztržiš...

tole maksimalno 150EUR, mogoče, folk še vedno raje i5-2500k kupi in OCja.

En APU z integrirano bi znal bit temu gladko kos.

Nebom komentiral ker nisem probaval, So pa APUji edina uporabna stvar ki jo ima AMD za zdaj, bi reku grafe samo pol pogledam driverje in mi postane slabo.

APU lahko dejansko poganja stvari, ki jih tole _sploh_ nemore :)

Tale grafa je bila najmočnejša k sm jo imel ta cajt, sej lahko bi kupu kkšno GTX 560ti ali kaj takega pa bi ceno zvišal še za 50EUR, pa nisem, prodal za 200EUR pa je bilo.

Aja. APU konkurira temu?

Za 200EUR?

C'mon!

Nebom denyju, APUji so dejansko dobri in uporabni, močnejši? mogoče, to je še zmeri AMD.

DX11 only igre... 295 OUT!

Koliko iger je DX11 ONLY? Večina jih ima DX11, samo ima tudi za DX10 še podporo.
Sej če bi 295 podpirala DX11 bi bila še vedno kar močna, žal požrešna.

Za 221EUR dobiš GTX 960

Tako kot 295 ima reference cooler, samo da je rezlika v tem da 295 ni imela izbire, tukaj je forcan gor :)

6 let stari rabljeni kondiči dGPUx2(400W) - DX10 768p:

Všeč mi je kako si prešel iz pluvanja po Q9650 na GTX 295, v teh osmih letih se je intergriran GPU kar spremenil, tega ne denyjam. Samo daš notri močnejšo grafo pa maš mašino.
nasploh so se GPUji še najbolj od vseh spremenili, vsako leto se, napravm CPUjem ki so vsako leto bolj ali manj identični.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

 Nezahtevna raba - Powerpoint

Nezahtevna raba - Powerpoint

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

m0LN4r je izjavil:

 Nezahtevna raba - Powerpoint

Nezahtevna raba - Powerpoint



OMFG!!! 2 sec!! Konec je blizu.

Samo tapkal sem 4 sec.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Q96(5)50 < G4500
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

Se pravi ves ta argument in bullshit prepucavanje zaradi 1 sekunde?

Prosim za zaklep teme.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Bistvo je blo v 6 let vs. 0 let za isti (podoben) keš al ne spremljaš?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

NecroFlex ::

Se pravi ves ta argument in bullshit prepucavanje zaradi 1 sekunde?

Začel se je z tem da sem ''overpricu'' Q9550 komp, nadaljevalo z nekim nakladanjem, dal sem jim posnetke kako se Q9650 z dobro grafo obnese...bilo je ignorirano in dali so gor neke nerealne benchmarke, ki stressajo cel sistem čez 100%, ki ga v realnem življenju nebi niti blizu pršu, potem so se povzpeli na 4K nekak...na 8 let starmu CPUju ki je komaj zagledal 1440p takrat, pa še to ne takoj...pač ja, kaj morš...pa kakor si videl se je zdaj nadaljevalo na grafo ki je bila notri...tko, ni vedel kaj več pisati za Q9650 pa je šel pljuvati na gtx 295.

Bistvo je blo v 6 let vs. 0 let za isti (podoben) keš al ne spremljaš?

Začelo se je drugače, ti pa hojnik sta neki desetga nabijala zdraven ki ni melo smisla za to kar sem jaz govoril.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Moji prvi trije posti so bila neodgovorjena vprašanja z tvoje strani, en teden dni po tistem, ko si se ti sprčkal z nevem kom, nekje drugje.
Dejstvo je, da za ta dnar, ki si ga ti htel/hočeš se raje vzame G4500 ali G3258 build in se ga po potrebi nadgradi (cpu/gpu po želji), če je volja.

Ti pa hočeš za vsako ceno prikazati, da je tvoj Q9550 enako uporaben in smiselen nakup,
kot nekaj povsem novega z garancijo in v raznoliki uporabi celo hitrejše in primernejše.

Ravnotako te ne gane dejstvo, da se pogovarjamo o eni mrtvi zgodnjeni platformi.

200EUR bi ti rad samo za to, da bi se ga znebil in nekoga prepričal, da je boljši nakup kot nekaj aktualnega za mičkeno več.
ker veš da je krš in ga bo kmal pobralo in se ga ne bo splačalo popravljat (beri kupit novo plato, grafično)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Invictus ::

NecroFlex je izjavil:


TDP pomeni jack shit, proc ma lahk 200000000000w TDP pa bo preživel veliko let, če ga hladiš pravilno, če ga ne...well shit...pač si ne zaslužiš kompa.

Ti pa ne razumeš TDP, kajne.

Vsak Watt CPU te v grobem pride 1 EUR/leto za elektriko. Tako da se zaradi šparanja splača kupiti novejše CPU, ki manj pokurijo. Razlika med 130W TDP in 20W TDP istih zmogljivosti je cirka 110 EUR/leto.

Fajn da si prihranil 100 EUR pri nakupu rabljene robe.

Ampak saj gre dokler mama plačuje račune.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Kaj šele idle poraba in movie playback poraba, ki predtavlja večino časa...
Haswell quicksync: 1080p24 H.264 Blu-ray Playback 35W
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

Pustmo reciklatorjem veselje, tisti ki video kaj kupujejo, se tega starega železa itk izognejo na veliko.
#brezpodpisa

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

D3m ::

Invictus je izjavil:

NecroFlex je izjavil:


TDP pomeni jack shit, proc ma lahk 200000000000w TDP pa bo preživel veliko let, če ga hladiš pravilno, če ga ne...well shit...pač si ne zaslužiš kompa.

Ti pa ne razumeš TDP, kajne.

Vsak Watt CPU te v grobem pride 1 EUR/leto za elektriko. Tako da se zaradi šparanja splača kupiti novejše CPU, ki manj pokurijo. Razlika med 130W TDP in 20W TDP istih zmogljivosti je cirka 110 EUR/leto.

Fajn da si prihranil 100 EUR pri nakupu rabljene robe.

Ampak saj gre dokler mama plačuje račune.


Si malo nerealen?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Invictus ::

O.K.

Ni en EUR/W ampak trenutno cirka nekje okoli 60 centov na Watt.

Na leto seveda. Pač ni 110 EUR, ampak cirka 70 EUR razlike.

Upam da kalkulacijo znaš tud sam narediti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

D3m ::

Spet si nerealen. Kalkulacija je pa kaj? 24/7.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

D3m0r4l1z3d ::

Riff je izjavil:

včas je bil AMD K6-2 266 Mhz v navezi z AGP 3dfx voodoo3 2000 zakon :), zdaj ni več dela pa še :D

a Crysis dela na tem?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

koyotee ::

Jp, na 320x240
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Invictus ::

D3m je izjavil:

Spet si nerealen. Kalkulacija je pa kaj? 24/7.

Ja, saj vsaj ena škatla doma dela 24/7.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gddr85 ::

na polno 24/7?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenova računalnika

Oddelek: Strojna oprema
413151 (2264) tilenmpower
»

Ali se splača graditi računalnik na stari 775 platformi?

Oddelek: Kaj kupiti
444159 (2786) hojnikb
»

q6600 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10616574 (13573) SuperVeloce
»

Pomembno! Obupno stanje na trgu rabljene opreme (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10621328 (17110) _IKE_
»

Kateri Core 2 Quad se najbolje navija?

Oddelek: Kaj kupiti
162420 (2106) PlayTheGame

Več podobnih tem