» »

q6600

q6600

1 2
3
»

klinker ::

Beda je uni ki to kupi in noben drugi. Ker ne rabis kaj dosti razmisljat, da ti je jasno da se pac stvar ne splaca, ce dobis za malo vec novo in v vecini primerov boljse ali varcnejse. Malo osnovne matematike in ves na cemu si.
Ce se imas pa ti za nekega dzeka ker si nekoga takoreceno nategnu, vredu...glasen si itak dovolj, da take nevedneze prepricas kako je to oh in sploh deal >:D
Zase pac vem, kaj in za kolko bom zadevo kupu in do sedaj sem vedno vse dobu za realno ceno...le cas si je treba vzet in prava zadeva za pravo ceno pride, tako al drugace ;)

SuperVeloce ::

gendale je izjavil:

ampak desktop i3 dela na okoli 3.3GHz, vsi Q6600 pa sploh ni nujno da to dosežejo oziroma grejo čez (recimo moj ne gre več kot 3.2GHz stabilno pa še to moram ornk nabit napetost in pol je ventilator še bolj glasen kot drugače)

Danes sem bil pri tastarih in sem se malo igral z mojim starim kompjutrom.
Dvignil FSB do 400 prvič odkar je ta cpu notri (z duom je tekla na 433). Očitno imam malo boljši primerek od B3:
3.4ghz je deloval na 1.36V
3,6ghz je potreboval že 1.44V (2,3 in 4 jedro imajo dosti že 1,4V, prvo jedro je metalo errorje do 1,44)
To je pod prime95 load.

Vendar ja:
1. temperature so 65°C+, bi rabil boljši hladilnik
2. Vdrop je ogromen (1,5V je idle), torej je napajalni sklop osnovne plošče že na meji, torej vsakršno 24/7 delovanje ali folding odpade. Jeb***, je blo za pričakovat ker ni overclockerska plata :))
3. G0 je vsekakor v 95% primerih boljši overclocker.

Tako da ja, za probat je, cpu je itak dobil zastonj 8-)

gendale ::

evo, sedaj sem probal še kodiranje videa s pomočjo quick synca (handbrake beta), iste nastavitve/video kot prej, če je mel q6600 okoli 33 fps, i3 cpu 36fps ima quicksync 300+ fps
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Siddh ::

danes sem še jaz nekaj probal, i3 2120 vs q660o, passmark performance test
na stcok itak i3 zmaga po celi črti, na isti frekvenci @ 2.4 GHz pa je q6600 tam okrog 10% boljši, razen v SSE inštrukcijah, fiziki in single-threaded performans

povprečje pa je bilo:
i3 @ 2.4GHz: 2762
q6600 @ 2.4GHz: 3112


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Siddh ()

SuperVeloce ::

Kako imate naštiman cpu power settings v windowsih? Jaz že kar nekaj let uporabljam tako, da tudi na high performance profilu spusti množilnik in s tem frekvenco, kadar se pač ne rabi. Sem pa včeraj odprl Tmonitor (graf za frekvence posameznih jeder od Cpuid) in opazil pri far cry 3, da niti tisti dve najbolj obremenjeni jedri ne držita 9x množilnika, ubistvu je večino časa nižje. Sem bil malo presenečen, je kje drugje potem bottleneck?! Kakšen vpliv imajo zakasnitve pri stalnem menjavanju frekvence?
Za primerjavo, Folding drži vsa 4 jedra na 9x, brez padcev 24/7, navit FSB.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Ne vm sicer kater procesor imaš, ampak ja, Far Cry 3 ne spada pod tisto peščico iger, ki bi močno rabile CPU ampak v tisto večino, kjer je GPU bottleneck, tak da je to kar se dogaja čisto možno.

SuperVeloce ::

O ja, nekje je, vsaj kar se core 2 tiče (q6600 imam, glede na naslov teme). Če dvignem iz 3,2ghz na 3,6ghz (rami in ostalo ostane isto), se pozna tudi na ultra (1680x1050), ker ni toliko cukanja in nihanja fps. Ampak če bom pustil na 3.6ghz, bo verjetno plata kmalu šla rakom žvižgat :)).

Zgodovina sprememb…

1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaby Lake (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
30257823 (39742) Han
»

Haswell-E bo prinesel obilico novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7514736 (12650) PrimozR
»

Nov pc sistem ali zamenjava komponente?

Oddelek: Kaj kupiti
252122 (1371) taukQ
»

Pomembno! Obupno stanje na trgu rabljene opreme (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10621362 (17144) _IKE_
»

Procesorji Sandy in Ivy Bridge bodo med seboj združljivi

Oddelek: Novice / Procesorji
246254 (5434) Jst

Več podobnih tem