» »

Hardware včeraj in danes

Hardware včeraj in danes

««
«
1 / 6
»»

hojnikb ::

Fork diskusije iz Predragi/smešni oglasi

----
Torej novejša, 100x bolj kompleksna tehnologija ma manjšo možnost da crkne?
TIL i guess...


nwm kje si dobil cifro o 100x kompleksnosti, ampak praksa pravi, da je crkovanje procesorjev praktično loterija kot karkoli druga.


Plate so ofc stare, samo preživijo več kot novejše.


Bullshit. Glih stare 775 plate so najbolj dovzetne za okvare. Vidim na teden sigurno vsaj en primer crknjene plate. Seveda vedno priporočim nakup nove platforme, kot pa nove 775 plate. Razlika v ceni je minimalna.


Grafe se od 2010 niso jack sh*t spremenile, samo več Vrama so dal gor. GDDR5 je že dolgo časa enak, naslednje leto bo šele HBM v promet pršu, pa še to nebo 100% izpopolnjen, GDDR5 bo relativen še nekaj let ostal.


Spet govoriš neumnosti.
#brezpodpisa
  • spremenil: hojnikb ()

d4vid ::

Plate so ofc stare, samo preživijo več kot novejše.


Ne rečem, meni socket 7 še vedno deluje. Sam tiste plate so res takšne, da bi jih skoraj sam lahko naredil. Pravtako mi dela prenosnik iz ~1997, nima napake.

Ampak plate se ne delajo za 100 let, ampak za nekaj let. Priporočljivo je računalnik menjat na 5 let. V tem času gre tehnologija ogromno naprej.

To, da 775 zdrži več kot novejše plošče je bullshit. Koliko plošč si imel, da si naredil vzorec?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

NecroFlex ::

Ne, samo izpodbijam tvoje neumne trditve

moje neumne trditve?
Ti si reku da me HDD omejuje, po nove je SATA2 ISTI SATA3 po tvoji logiki.

@Necro
A ti bi rad malo več zaslužil ane ? Povej po pravic.

to bi itak vsi, samo jaz sem dal ceno relativno na trg, gledal na bolhi in na ebayu in potem mi tuki folk nabija da je predrago.
Sej če kje ceneje najdejo enake komponente pol kul za njih.

"Grafe se od 2010 niso jack sh*t spremenile, samo več Vrama so dal gor. "

no, mičken več so pa že nardil kot samo ram dodali ;)

Seveda so se malo več spremenile, super več pa ne.

Bullshit. Glih stare 775 plate so najbolj dovzetne za okvare. Vidim na teden sigurno vsaj en primer crknjene plate. Seveda vedno priporočim nakup nove platforme, kot pa nove 775 plate. Razlika v ceni je minimalna.

Jaz od vseh 775 plat ki sem jih imel sem samo eno videl da je crknila in še te je samo en kondenzator se napihnil ki je pa lahek popravek, dobro, imam tudi mrtvo striker 2 nse samo se zgodi da kaj za vedno crkne.

775 je več kot 10 let stara zadeva, dejmo jo že enkrat zakopat. Bili so sicer čist kul procesorji (BILI!). Še sedaj so c2d čist vredu za brskanje, ni pa noben procesor na 775 primerljiv s i5 procesorji, kaj šele i7. Če ti ne opaziš razlike, delaš nekaj narobe (HINT: HDD). Seveda ko tak PC crkne, se ga ne splača rihtat, ker za ceno golfa 2 kupuješ golfa 7 (matične plošče).

Rekel sem da se je lahko z prvo in drugo generacijo pomeril, seveda ga zdej zbijejo, samo Intel se niti ne trudi kaj boljšega narediti ker nima konkurence in samo dodaja core pa ime spremeni, to je pa to (ajde DDR4 podpora)

Dobesedno se Hardware od leta 2010 ni zelo veliko spremenil, najbolj zato ker je AMD popušil na celi črti, upam da bo ta njihova nova linija kaj boljša. Intel je len postal ker ni mel konkurence in kakšnih večjih napredkov niti ni bilo. Iz 487 na 775 je bil kar velik pa iz 775 na 1156/1366 je bil tudi kar velik...zdaj pa gre lepo počasi naprej, ni razlik velikih.

mpak plate se ne delajo za 100 let, ampak za nekaj let. Priporočljivo je računalnik menjat na 5 let. V tem času gre tehnologija ogromno naprej.

To, da 775 zdrži več kot novejše plošče je bullshit. Koliko plošč si imel, da si naredil vzorec?

Seveda da nebo delalo 100let, samo so še vedno zanesljive.

Nisem delal niti vzorca, govorim po izkušnjah in kar sem sam videl/slišal.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

hojnikb ::

Ti si reku da me HDD omejuje, po nove je SATA2 ISTI SATA3 po tvoji logiki.


Če se pogovarjama o hdd z sata2 in hdd z sata3 je isti k***. Oboje je počasno.

Seveda so se malo več spremenile, super več pa ne.

Midrange grafa danes (380x) je cca 4x hitrejša od midrange 2009 (5770)
#brezpodpisa

NecroFlex ::

Ja samo cena je zato tudi višja kot 2009.

Ali so se grafične spremenile? Da
Ali so naredile kakšen večji preskok? Ne

HBM bo prvi večji preskok v zadnjih letih, pa še to nebo 100% izpopolnjen naslednji let.

Če se pogovarjama o hdd z sata2 in hdd z sata3 je isti k***. Oboje je počasno.

trdi diski uporabljajo večinoma isto tehnologijo že desetletja, samo price/performance se jih je še vedno splačalo vzeti napram SSDjem, Hybrid trdi diski so pa neki druzga in nisem niti veliko o njih razmišljal.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

samo price/performance se jih je še vedno splačalo vzeti napram SSDjem

največja neumnost od izjav danes.
#brezpodpisa

NecroFlex ::

preteklik, ne sedanjik.
Kaj je boljše, 1TB HDD za 60€ ali 60GB SSD za 130+€ al kok so bli nekaj časa nazaj.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

black ice ::

Dobiš že 480 GB SSD za cca 130EUR, slab 1 TB za 250EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

gddr85 ::

tistih 60gb (oz še manj) so imo kupovali samo poskusni zajčki, vsako tehnologijo vedno nekdo najprej sproba in drago plača, tako pač je

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

NecroFlex ::

Dobiš že 480 GB SSD za cca 130EUR, slab 1 TB za 250EUR.

again...preteklik, ne sedanjik...danes so seveda poceni, včasih so bili predragi za kar tako kupovati.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

black ice ::

Đizs.

d4vid ::

Se vidi, da človek SSDja ni videl niti na daleč. Price/performance je pri HDDju boljši kot pri SSDju? You wish.

Hitrost je neprimerljiva med enim in drugim. Jaz sem SSD 128 GB kupil za 50€, sem pa zadnje čase neaktiven na raznih travnikih in glej ga zlomka, 3/4 diska je praznega. Imam tudi 60 GB kingstona že kakšni 2 leti v kišti. Pa nisem poskusni zajček.

Kaj misliš, kaj je bolje kupit? Rabljen PC za 225€ ali novega za recimo 50€ vč, vendar s garancijo, nekako future proof glede nadgradenj...?

Za moje pojme, kdor da 70€ za 8 let star procesor, je bedak. Sploh, ko sta po testih q9550 in pentium za 55€ tam-tam.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

NecroFlex ::

Mislm...a ste se vi v šoli sploh učili brati?
PRE-TEK-LIK, nekaj kar se je v preteklosti zgodilo, zdaj seveda lahko kr tko kupš SSD pa je, 2-3 leta nazaj? Niti ni bilo lahko kr tko zapravit denarja za 60GB SSD npr.

Glede računalnika, če ti cena ni všeč ti pač ni, jaz sem jo dal glede na trg na bolhi in ebay. Seveda se da pogajati glede cena, to mi je še najmanjši problem.
Bom copy/paste naredil kar sem napisal tam:
Bom razbil ceno na posamezne komponente pa mi povej kako naj bi to bilo preveč?
Radeon 6770....50EUR
2x2GB DDR2 800MHz....20EUR
matična....25EUR
500GB HDD....25EUR
550W napajalnik, DVD-RW in pa ohišje z dvema ventilatorjema....30EUR
Core 2 Quad Q9550 + tower cooler....75EUR

ajde grafa gre lahko na 40€, nižje se že GT serijo dobi....
ram je poceni glede na to da folk na bolhi 2x2GB DDR2 prodaja po 40€ ali pa 15€ na 2GB palčko.
matična cena je kul, 4 ram slote za do 16GB rama, 2 PCI-E slota itd., mogoče na 20€, nižje pa ne.
trdi disk je vredu, se med 25-30 prodajajo rabljeni, še posebej to da je tišji kot moj v glavni kišti ki je pa 24/7 prižgan pa v uporabi.
napajalnik pa tiste zadeve je cena kul, mogoče 25€ minimum, nižje je BS.
Cena za proc je kul (z tower coolerjem), je tudi več vreden za nekatere, najcenejši na ebay npr. je iz ZDA ki bo pa na koncu bil ~80€, na Bolhi jih sploh ni.

Zdej mi pa prosim povej kaj je tuki nabita cena? kakor sem rekel, gledal sem in ebay in bolho in dal prb. enake cene na večino stvari (ram nižje npr).
Če si pa tok prepričan da lahko za 275€ (225 + 50) najdeš boljši NOV računalnik, be my guest, bi rad to videl, sem že sam testiru pa pride kar višje.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

Gejspodar ::

Ne rabiš biti ekspert za hardware, da vidiš da gre za orng nateg.

hojnikb ::

NecroFlex je izjavil:

Dobiš že 480 GB SSD za cca 130EUR, slab 1 TB za 250EUR.

again...preteklik, ne sedanjik...danes so seveda poceni, včasih so bili predragi za kar tako kupovati.


Koga briga, kolk so bli ssdji včas. Danes so poceni in morš bit že preklemano trmast (ali met pa zelo dober razlog) da ga ne vzameš.

In ja, tudi pri cenah iz preteklosti in performancu so bili kar se tiče p/p ssdji še vedno v ospredju.

NecroFlex je izjavil:

Dobiš že 480 GB SSD za cca 130EUR, slab 1 TB za 250EUR.

again...preteklik, ne sedanjik...danes so seveda poceni, včasih so bili predragi za kar tako kupovati.


Nabavo 60G ssd cirka ~2011 za čez 100e, pa mi še danes ni žal niti centa. Mašina, kjer ta ssd prebiva, dobesedno _leti_, kjub temu, da so low buck komponente (cheapass plata pa nek pentium g)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

NecroFlex ::

Ne rabiš biti ekspert za hardware, da vidiš da gre za orng nateg.

Moj računalnik je nateg?
http://www.bolha.com/racunalnistvo/nami...
http://www.bolha.com/racunalnistvo/nami...
http://www.bolha.com/racunalnistvo/nami...
http://www.bolha.com/racunalnistvo/nami...
http://www.bolha.com/racunalnistvo/nami...
itd.
Ti men o nategu...
Lej, če ti cena ni všeč ti pač ni všeč, kakor sem že parkrat reku sem dal ceno relativno na bolho/ebay, znižam lahko še brez problema, samo ne pričakovati da ti bom na 150€ znižal, ker to me pa potem ti nateguješ ;)

Mašina, kjer ta ssd prebiva, dobesedno _leti_, kjub temu, da so low buck komponente

OMG u iz of many gut.
performance as in games.
FPS performance iz HDD na SSD je bil minimalen, ni vreden še nadgradnje na 500+GB SSD, mi je žal da sem vzel 120GB SSD ko bi lahko 60GB pa dam gor samo windows pa bi blo.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

hojnikb ::

Upam da se zavedaš, da ni vsem važn samo max fps v igrah.

Sicer pa, zagovarjaj svoje gare kolker hočeš.
Itk pa vemo, da se bo sigurno našel kak naivnež in to kupo po polni ceni. O tem ni dvoma.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

NecroFlex ::

vem da ni, samo jaz na tole gledam najbolj ker pač še uživam v igranju dokler lahko. Se je sistem pospešil z SSDjem, to itak, samo tak pospešek ni bil glih vreden 80€.

Drugače pa sem že kupca za proc in ram našel, kar sem predvideval da jih bo največ za proc klical.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

hojnikb ::

A fancy ohišje za 50e al pa trdi disk za 60EUR (ki ne dodata niti enega fpsja) je pa kul ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

NecroFlex ::

TIL boljši airflow = useless
je velik jih overpricanih itak, sam so pa kkšna za 30€ k pa majo zadi, spredi, na strani in pa na stropu za ventilatorje.
raje imam 1TB HDD za 60 kot pa 60GB SSD za 50, rabljenega kupim, dam gor windows in neki muzke in gremo, tiste 5 FPSov k dobiš k greš iz HDD na SSD se glih ne splača, znižaš AA pa maš 10 dodatnih FPSov
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

hojnikb ::

Brez case-a maš najboljši airflow :)

>raje imam 1TB HDD za 60 kot pa 60GB SSD za 50, rabljenega kupim, dam gor windows in neki muzke in gremo,

Nov 120GB ssd maš danes za 43e
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

black ice ::

NecroFlex je izjavil:

raje imam 1TB HDD za 60 kot pa 60GB SSD za 50

Slika pove več kot 1000 besed.

NecroFlex ::

lej, se opravičujem ker nisem spoiled rich kid tako k ti pa da nimam 1TB SSDja, eni moramo šolo plačevati.

neda se mi več z neandertalci pogovarjati, se grem nazaj učit, vidva pa si ga lahko še malo povlečeta med sabo če želita.

Nov 120GB ssd maš danes za 43e

Random ''Intenso'' SSD is bad mmkay
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

hojnikb ::

Random ''Intenso'' SSD is bad mmkay


Širjenje neresnic is bad. Pa izkazovanje svojega nepoznavanja je tut bad.

Btw, tale intenso ima recimo enako drobovje kot bolj zveneče firme.

lej, se opravičujem ker nisem spoiled rich kid tako k ti pa da nimam 1TB SSDja, eni moramo šolo plačevati.

Šola je zastonj ;)

In nikjer ne piše, da je treba kupit 1TB ssd. Pametni kupijo 120-240G ssd in zram še HDD ali NAS.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

NecroFlex ::

Šola je zastonj ;)

mafia ma vse zastonj

Intenso
Hitrost sekvenčnega: branja do 520 MB/s, pisanja do 300 MB/s.

Naključna hitrost: branja do 38.000 IOPS, pisanja do 48.000 IOPS.

Patriot:
Hitrost sekvenčnega: branja do 560 MB/s, pisanja do 425 MB/s.

Naključna hitrost: branja do 100.000 IOPS, pisanja do 14.000 IOPS.

Crucial:
Hitrost sekvenčnega: branja do 535 MB/s, pisanja do 185 MB/s.

Naključna hitrost: branja do 87.000 IOPS, pisanja do 43.000 IOPS.

Samsung EVO:
Hitrost sekvenčnega: branja do 540 MB/s, pisanja do 520 MB/s.

Naključna hitrost: branja do 94.000 IOPS, pisanja do 88.000 IOPS.


10/10, trust random SSD firms
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

Isotropic ::

mah, ssd ni za shranjevanje podatkov lih najboljši
tko da 250gb + 2tb pa je.

hojnikb ::

NecroFlex je izjavil:

Šola je zastonj ;)

mafia ma vse zastonj

Intenso
Hitrost sekvenčnega: branja do 520 MB/s, pisanja do 300 MB/s.

Naključna hitrost: branja do 38.000 IOPS, pisanja do 48.000 IOPS.

Patriot:
Hitrost sekvenčnega: branja do 560 MB/s, pisanja do 425 MB/s.

Naključna hitrost: branja do 100.000 IOPS, pisanja do 14.000 IOPS.

Crucial:
Hitrost sekvenčnega: branja do 535 MB/s, pisanja do 185 MB/s.

Naključna hitrost: branja do 87.000 IOPS, pisanja do 43.000 IOPS.

Samsung EVO:
Hitrost sekvenčnega: branja do 540 MB/s, pisanja do 520 MB/s.

Naključna hitrost: branja do 94.000 IOPS, pisanja do 88.000 IOPS.


10/10, trust random SSD firms

Nwm sicer iz kod si te številke potegno, ampak razlike med 40k IOPS pa 100k IOPS neboš opazo. Še manj pa 300 vs 500MB/s sekvenčenga pisanja.

Za razliko od nekaterih, ki imajo glavo v zemlji vemo, da je intenso ssd čisto ok ssd, sploh za tako ceno.

Lahko si pa seveda pameten in onaniraš na ogromne številke/fancy znamke, hkrati pa poslušaš mletje hddja :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

d4vid ::

NecroFlex je izjavil:


Random ''Intenso'' SSD is bad mmkay


Govoriš iz izkušenj? Več kot očitno ne, saj nekateri že nekaj časa mamo intensote v računalnikih, pa delajo lepo.

Sicer hojnik je kar dosti glasen ko se govori glede SSDjev, vendar ima prav. Če si bedak, bodi pa na svojem core 2 quadu in HDDju. Namreč še vedno ne vidim razloga zakaj nočeš it na SSD. Nabijanje FPSjev je po mojem mnenju samo za tiste ki imajo neko stvar prekratko. Mene za benchmarke boli k* dokler meni vse dela kot pričakujem.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

NecroFlex ::

ti maš dobesedno spomin zlate ribice...
core 2 quad sem že zdavnaj zamenjal, sem na i7 zdej, samo je malo težko brati moj podpis ki kaže komponente...
Imam 120GB SSD, nauč se gledat/brat, mam gor OS pa muzko, pač da mal razbremenim HDD med igranjem igre in poslušanjem muzke, to je pa tud to za kar je SSD uporaben zame vsaj.

Pa všeč mi je kko vsi podpirate SSD pa njegovo velikost kko se splača, k ste prej nabijal da je na core 2 quadih L2 cache brezvezen...

I rest my case, če hočš bit peasant pa kup intensa, raje dam malo več pa vzamem od firme ki vem da je kakovostna in da ima dober support. ''Intenso'' se sliš k da se preveč z imenom trudjo da bi se močan slišal.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

hojnikb ::

Pa všeč mi je kko vsi podpirate SSD pa njegovo velikost kko se splača, k ste prej nabijal da je na core 2 quadih L2 cache brezvezen...

Seveda dve ful primerljive stvari...

I rest my case, če hočš bit peasant pa kup intensa, raje dam malo več pa vzamem od firme ki vem da je kakovostna in da ima dober support. ''Intenso'' se sliš k da se preveč z imenom trudjo da bi se močan slišal.


A če ti nalimam eno nalepko na intensota, se boš boljše počuto ? :)

core 2 quad sem že zdavnaj zamenjal, sem na i7 zdej, samo je malo težko brati moj podpis ki kaže komponente...


Jst si tut lahko dam v podpis 5960X, pa še ne pomen, da ga res mam :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

neverjetni99 ::

NecroFlex je izjavil:

TIL boljši airflow = useless
je velik jih overpricanih itak, sam so pa kkšna za 30€ k pa majo zadi, spredi, na strani in pa na stropu za ventilatorje.
raje imam 1TB HDD za 60 kot pa 60GB SSD za 50, rabljenega kupim, dam gor windows in neki muzke in gremo, tiste 5 FPSov k dobiš k greš iz HDD na SSD se glih ne splača, znižaš AA pa maš 10 dodatnih FPSov


Saj veš da ni nič FPS boosta na SSD disku ne? Prej ti naloži to pa tud vse.

hojnikb je izjavil:

Pa všeč mi je kko vsi podpirate SSD pa njegovo velikost kko se splača, k ste prej nabijal da je na core 2 quadih L2 cache brezvezen...

Seveda dve ful primerljive stvari...

I rest my case, če hočš bit peasant pa kup intensa, raje dam malo več pa vzamem od firme ki vem da je kakovostna in da ima dober support. ''Intenso'' se sliš k da se preveč z imenom trudjo da bi se močan slišal.


A če ti nalimam eno nalepko na intensota, se boš boljše počuto ? :)

core 2 quad sem že zdavnaj zamenjal, sem na i7 zdej, samo je malo težko brati moj podpis ki kaže komponente...


Jst si tut lahko dam v podpis 5960X, pa še ne pomen, da ga res mam :)


hahaha :D

Zgodovina sprememb…

Riff ::

včas je bil AMD K6-2 266 Mhz v navezi z AGP 3dfx voodoo3 2000 zakon :), zdaj ni več dela pa še :D

Heavy ::

neverjetni99 je izjavil:

Saj veš da ni nič FPS boosta na SSD disku ne? Prej ti naloži to pa tud vse.



Odvisno od igre. Če igraš kakšen slab console port, ki ne izkoristi celote rama pc-ja, potem že dobiš nekaj dodatnega fpsja več.

d4vid ::

Se vedno, zakaj bi kupil q9550 ko ga pentium za 55€ prehiti? Ce ne v performancah pa v nekajkrat manjsi porabi sigurno.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

trnvpeti ::

in pentiuma s ssdjem in brez grafike dobis za 155+ddv
750 grafiko se pa tudi ze dobi poceni

krneki0001 ::

Zakaj bi kupoval Q9550, če dobiš pa za podoben denar I7-2600.

Isotropic ::

ne, rabljen 2600 je cca. 2x dražji

krneki0001 ::

289 evrov je I7-2600, 4gb rama, 300GB velociraptor disk na 10k obratih v grafični postaji HP Z210 (tower ohišje).

Q9500, 4gb rama, 25gb disk, tower ohišje in licenca za windows 7 pro ti pa zrihtam za 150EUR.

Zgodovina sprememb…

NecroFlex ::

Q9500, 4gb rama, 25gb disk, tower ohišje in licenca za windows 7 pro ti pa zrihtam za 150EUR.

TIL folk briga da ma original windows

torej ti ponujaš proc, ram, predvidevam da 250GB disk in ohišje za 150€? Drugo pa kupec sam nabavi drugje? Kul, 10/10 moj oglas je bil overprican.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

krneki0001 ::

NecroFlex je izjavil:

Q9500, 4gb rama, 25gb disk, tower ohišje in licenca za windows 7 pro ti pa zrihtam za 150EUR.

TIL folk briga da ma original windows

torej ti ponujaš proc, ram, predvidevam da 250GB disk in ohišje za 150€? Drugo pa kupec sam nabavi drugje? Kul, 10/10 moj oglas je bil overprican.


Nope, jaz ti delujočo mašino dostavim za 150€, grafika je pa nekaj leva, toliko da zadeva laufa kot pisarniška mašina. S postavljenim sistemom in driverji, ter licenčno nalepko za windows 7 pro.

Vedno več ljudi briga za original windows. Ker s to licenco (w7pro) zastonj nadgradi na windows 10.

Zgodovina sprememb…

c00L3r ::

Nov HW crkne prej, kot stari zato, ker je tako narejen. Danes menjujemo strojno opremo na 2 leti. Včasih je morala zdržat dlje.

Sploh pri prenosnikih je zanimivo stanje. Pred 10 leti si lahko samo sanjal o pol spodobnem prenosniku pod 1000€. Danes kupiš nekaj za 300€, dela mogoče 2 leti, potem pa novega.

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:


Nope, jaz ti delujočo mašino dostavim za 150€, grafika je pa ne;) leva, toliko da zadeva laufa kot pisarniška mašina. S postavljenim sistemom in driverji, ter licenčno nalepko za windows 7 pro.

Če je majhna in podpira 4k, me zanima ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

facepalm ::

c00L3r je izjavil:

Nov HW crkne prej, kot stari zato, ker je tako narejen. Danes menjujemo strojno opremo na 2 leti. Včasih je morala zdržat dlje.

Sploh pri prenosnikih je zanimivo stanje. Pred 10 leti si lahko samo sanjal o pol spodobnem prenosniku pod 1000€. Danes kupiš nekaj za 300€, dela mogoče 2 leti, potem pa novega.


Jaz pa imam obratne izkusnje. Pred cca 8 - 10 leti sem imel precej dela s pokvarjenimi prenosniki (vecinoma graficne, diski, baterije, maticne). Zadnja leta pa mi deluje HW v prenosnikih dosti bolj zanesljiv. Mogoce je to posledica nizjih temperatur, ampak vecina okvar je krivda uporabnika (fizicne poskodbe).
Se baterije mi delujejo vzdrzljivejse kot nekoc.
Spet.. subjektivno mnenje.

d4vid ::

Glede baterij, odvisno spet kakšen cenovni razred prenosnika.

Jaz imam glede prenosnikov vedno slab občutek. Sem mel HPja, pa sem ga mel poredko na bateriji, pa je hitro crknila. Nisem pa kupoval na ebayu, kjer so baterije po 30€, v slo pa nisem hotel dat 70€.

Sedaj imam mediona, pa ima vgrajeno baterijo. Kaj hudiča naj naredim čez 2 leti, ko bo baterija komaj zdržala, če se bom spotaknil čez kabel?

Temperature so pa itak velik sovražnik prenosnikov. Taisti HP, ki sem ga omenil, je crknil po cca 4 letih. Nekaj simpotomov, ali drugače prehlad, je imel že prej. Sedaj pa je šla matična. Mediona s pentiumom pa ne vem, če ga lahko tako obremenim, da bi bil na otip vroč.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Mavrik ::

d4vid je izjavil:


Sedaj imam mediona, pa ima vgrajeno baterijo. Kaj hudiča naj naredim čez 2 leti, ko bo baterija komaj zdržala, če se bom spotaknil čez kabel?


Odneseš ga na servis kjer ti za 15EUR + material menjajo baterijo v dveh urah? Al to dela sam pri Applu?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

hojnikb ::

Vsak spodobn servis ti bo menjal baterijo... Btw, pri tem medionu lahko zamenjaš sam, če nimaš glih dveh levih rok..
#brezpodpisa

d4vid ::

hojnikb je izjavil:

Vsak spodobn servis ti bo menjal baterijo... Btw, pri tem medionu lahko zamenjaš sam, če nimaš glih dveh levih rok..


Sej mislim, da podobno piše v navodilih. Se baterija ne zaklene kot pri drugih?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

d4vid ::

Core 2 Quadi (Q6600, Q9450, 9550 in 9650) so do danes še vedno eni izmed boljših procesorjev z neverjetnim overclockanjem in lepim performancom. Zelo velik price/performance ratio in glede na to da veliko folka že ima dobre 775 računalnik jih C2Q oživi in da performance boost za dosti malo denarja, in ta performance boost bo dober še za nekaj let, zakaj? quad core je quad core, igre pa večinoma uporabljajo 2 jedra, novejše že 4 ali več in zato so še vedno dobri.

Imaš budget in imaš že cel decent 775 komp samo ima C2D, kaj narediš? Ali kupiš C2Q za nekaj denarja, ali pa na novo kupiš vse komponente za nov sistem, ki bo imel malo večji performance, vendar za zelo višji cost?
Kaj bi ti naredil v tem primeru? Glede na to koliko se je v zadnjih letih spremenila tehnologija je C2Q še vedno ostal relativen, ker Intelu se nikamor ne mudi delati večjih korakov ker nima konkurence, oni imajo že polno velikih sprememb pripravljenih, samo ker ni konkurence jih je brezveze uporabiti ker nič nebi pridobili z tem, ko bo pa AMD naredil kakšen novejši močan CPU bo pa Intel eno izmed sprememb aktiviral in bo zgledalo neverjetno ker so našli npr. nov načid izdelave čipovja itd.

That's capitalism for ya boys.

Drugače glede C2Q, find and secure. Gledam na bolhi in imam par frendov ki delajo naokoli in povejo če ima kakšen zanimivo reč za prodati.
Štartu sm z 400EUR, če ne štejem hardware k sm ga za svojo kišto kupu sm zdej na ~650EUR, prodal še par stvari v naslednjih dneh, 2 kompa bo podaril (enojedrc nekam ki ga kdo bi še rabil) dvojedrc pa frendu da bo mt novejši komp dobila, ampak all-in-all, ko vse prodam bom imel ~1050EUR, okoli 650EUR profita. Dobro za 2 meseca dela, zdraven se pa lahko za šolo brez problemov učim. win-win
In ja, gledam na ceno na trgu in koliko sm jaz kupil in dam ceno nekje vmes, tako da imam profit in da je še vedno aktualno ker je ceneje kot na trgu.

Lahko si mislite kar hočete, še vedno dajem kar lepe cene glede na hardware notri (mogoče je kakšna napihnjena malo, vendar brez problema znižam za 30+EUR če kdo ponudi nižje)

Pa vesel božič vsem :)



Lahko trdiš kar hočeš, Core 2 Quad je požeruh, ki ga nese en navaden pentium. Glede cen tokrat ne bom komentiral, ker me trenutno moti tvoj odnos. Sprijazni se, da so to skoraj 10 let stare gare.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

NecroFlex ::

2500K would like to have a word with you. Za razliko od q9xxx, stvar dejansko ne drži nazaj tudi dragih grafik, medtem ko c2q bo (linkz http://www.techspot.com/article/1039-te...

A sm reku kje da bo use delal na ultra super duper settingsih? Delal bo brez problema, samo se bo ofc poznal na performancu, samo glede na price/performance je še vedno kul.

Folk, ki ima 775, je edina smiselna nadgradnja kak ssd. Z quadom si samo špuka v skledo.

TIL 2 core is same shit as 4 core!!!11!!1
SSD bo pomagu, samo nebo saviour, tud C2Q ni magični saviour, frend ma Q9450 z 6870 pa en random intel plato in 4GB rama, pa brez problemov špila igre na njemu, pač nebo dal na ultra ampak med/high, lahko pa ugasnš AA in pa AF in maš zelo dober performance boost.

To je čista laž. Pa btw, core2quad ni čisti 4 jedernik, ampak skupaj našvasan 2+2

2+2=4, al sm se pa v šoli narobe učil?
seveda imajo novejši drugačno arhitekturo pa boljše so narejeni ker je boljša tehnologija za to.
Poglej AMD, uporabljajo isti drek že par let pa folk še vedno kupuje njihove proce, in pol ti men da je C2Q zanič pa ''not worth it''

Pametni prodajo tak setup (oz plato+ram+proc) zbirateljem, ki jih ti omenjaš in majo dnar za nov, proper setup.

erm...C2Q se hitro proda, plata je tko tko če je dobra, ram je še kr hitr, kkšni C2D so pa zamrznili in glih ne grejo nikamor hitro, tako da tudi če bo prodal vse bo večinoma za nekaj denarja..in kaj pol? imel bo dosti za proc pa akšno low-end plato...pol pa se ustavi in ne more nič razn da še več denarja vrže not. Nikoli nisem reku da jaz prodam cel komp, večinoma gre po delih glede na kdo kaj rabi, to je pa tudi to.
Cel komp razen če bo poceni se ne proda brez sreče.

Relavanten, ne relativen. Big fucking difference.

Sicer pa, svoj šrot lahko zagovarjaš kje drugje, tukaj ni treba, ker ni to forum neumnih ovc, ki ne znajo razmišljat za 1 teden naprej.

Ja je to pomembno, zato so še 775 plate nasploh relativne, ker so še vedno decent, pol mi pa povej zakaj folk na polno išče 1366 plate? Sej so tud te drek pa brezveze ane? sej lah nov sistem kupš ane?...

Sej ni forum neumnih ovc, samo ena je tukaj, ti. Zakaj zagovarjam? Ker je res, price/performance se ti splača še C2Q kupiti če imaš dober sistem že doma, lahko seveda probaš prodati vse in novo kupiti, samo z tem si dobil slabši price/performance boost k z C2Q samo si pa pri nekaterih lahko mal bolj future upgrade proof. Na primer, jaz sem iz i5-3470 šu na i7-3820 in 2011 plato ker ta i7 je še dobra in tudi bo še par let, ko bo pa sopihala grem pa lahko na 4xxx serijo 6 jedercev ali pa xeon 8 jedercev pa sm spet v igri.
Sej pri core 2 quadih je pomembno da veš kako boš naprej, recimo če imaš nekaj denarja pa dober 775 rig nasploh, kupš en C2Q pa maš takoj par dodatnih let z kakšno decent grafo, v tem času se bo pa C2Q že sam odplačal z uporabo, nič nebi bil v izgubi, vmes našparaš za nov sistem in ko bo čas prodaš starega in kupiš novega in si set.

Drugače mi pa lahko nabijaš da govorim neumnosti kolikor hočeš, ti si ''veteran'' tukaj ane?...

Lahko trdiš kar hočeš, Core 2 Quad je požeruh, ki ga nese en navaden pentium. Glede cen tokrat ne bom komentiral, ker me trenutno moti tvoj odnos. Sprijazni se, da so to skoraj 10 let stare gare.

se popravljam, 2 ovci*

Moj odnos? Kakšen pa je moj odnos?
ja, je 10 let staro, a zato ker je 10 let staro je drek pa jajc?

torej avto iz 90ih je drek pa jajc pa brezvezen, pa bolš kupt novega itd.?
ja je res da je boljše kupiti novega...dej mi denar pa ga kupim takoj
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

NecroFlex je izjavil:

..ja, je 10 let staro, a zato ker je 10 let staro je drek pa jajc?..
huh, to je še mlado :D ... moje je 15 let (slot-I) :)) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenova računalnika

Oddelek: Strojna oprema
413119 (2232) tilenmpower
»

Ali se splača graditi računalnik na stari 775 platformi?

Oddelek: Kaj kupiti
444143 (2770) hojnikb
»

q6600 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10616459 (13458) SuperVeloce
»

Pomembno! Obupno stanje na trgu rabljene opreme (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10621180 (16962) _IKE_
»

Kateri Core 2 Quad se najbolje navija?

Oddelek: Kaj kupiti
162404 (2090) PlayTheGame

Več podobnih tem