» »

FURS Preveri račun

FURS Preveri račun

««
15 / 17
»»

Utk ::

Oz. bi šel naročnik na Simobil ali Telemach blagajno, kjer bi dobil tablico, tiskalnik in 3G povezavo za 20 EUR/mesec.

No no, s temi je blo tudi smehov in joka, brez skrbi.

solatko ::

Res je, spravili ste se name, ker ne berete celotnih postov. Kolega dela na servisiranju in vzdrževanju blagajn, jaz pa sem mu samo pomagal na računalniškem delu, tudi to sem ga sedaj nučil, tako da jaz razen jutranje kavice s kolegom nimam več dosti okoli blagajn (samo še za popravke internih aktov mu včasih poiščem zadev na prostor.si).

Blagajne in programi za blagajne so nemški, zaščiten proizvod, potrjen od FURS-a.
Prvi smo uvedli povratni potek informacij, zato je bila ta zadeva, za blagajne, ki so bile predvidene za enostransko komunikacijo in čas, ki so ga imeli za to, kar trd oreh.

V blagajne se, da vnesti čisto vse, preko programiranja, vendar program ni še dodelan tako, da nebi uporabnik dostopal do vseh funkcij in bi lahko, tudi z nenamernim vnosom napačnih parametrov blokiral kakšno drugo funkcijo ali celotno blagajno.
Program se popravlja tako, da bo vnos prodajalca enako simpl, kot je vnašanje računa, dokler pa to ne uredijo, je dogovor, da se stranke vnaša s strani vzdrževalca in se ta poseg ne računa.

Od namestitev prvih blagajn, do danes, so bili na vseh blagajnah nameščeni trije popravki, po 15. januarju pa dva, za uporabnika, brezplačno.

Tudi zadnji popravek, ki bo omogočal spreminjanje cen in vnašanje zaposlenih, bo na vse blagajne nameščen brezplačno, tako, da uporabnik, razen plačila za povezavo s Fursom ni imel drugih stroškov, če je imel blagajno že prej.

Veste, niso vse firme orientirane na plenjenje uporabnikov, edini strošek pri teh blagajnah po nakupu in priklopu je, strošek za internet in seveda izven garancijska popravila, kar se pa plačuje povsod.

Sedaj upam, da sem vam dovolj podrobno razložil zadeve in me ne boste še naprej neupravičeno napadali, vprašanje pa sem postavil na splošno in še nisem dobil odgovora.
S to firmo nimam nič, zato tudi ne omenjam za katere blagajne gre.

Kaj in koliko omogočajo uporabnikom je pa odvisno od programerjev in politike proizvajalcev in ne od kolega in uvoznika. So pa zelo odzivni, saj so glavne probleme, ki so se pojavili šele na terenu, rešili v tednu, dveh, sedaj pa so se posvetili še finalnim malenkostim, kar pa kupcev ne bo stalo čisto nič.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

solatko ::

Utk - Tudi IP kamere zahtevajo fiksni naslov, če hočeš komunicirat z njimi.
Delo krepa človeka

Ziga Dolhar ::

solatko je izjavil:

Utk - Tudi IP kamere zahtevajo fiksni naslov, če hočeš komunicirat z njimi.


To morjo bit neke hude enterprise-cisco-class kamere, ker še najbolj cenene nimajo problemov z NAT-om/DDNS-jem.
https://dolhar.si/

solatko ::

Ne vem, če lahko komuniciraš s kamero, ki dobi ob vsakem vklopu drug IP.
Na kateri naslov jih boš pa klical?
Delo krepa človeka

Invictus ::

solatko je izjavil:

Ne vem, če lahko komuniciraš s kamero, ki dobi ob vsakem vklopu drug IP.
Na kateri naslov jih boš pa klical?

Za DNS se je na tem forumu že slišalo?

Poleg tega zna (oz. naj bi) app za kamere preskenirati mrežo in najti kamerce.

Pa tudi DHCP strežnik ob ponovni zahtevi za IP podeli isti IP isti napravi, če le ni predolgo izklopljena, pa je ta IP dobila druga škatla.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

potrjen od FURS-a.

Perci, daj, povej mu da tako potrjevanje ne obstaja. Nam bo spet ocital da se norce delamo in nimamo pojma. Kar se zmeraj ni tako hudo kot ce njegov "kolega" s tem sloganom prodaja te blagajne. To je pa ze malo na meji laznega reklamiranja ali kaj podobnega.

perci ::

Spet solatkanje. Ni niti ene take blagajne, ki bi bila potrjena s strani FURS. To je ravno point slovenskih DB - da niso certificirane in da je s tem trg odprt.

solatko ::

perci - No ne se kar naprej spravljat name, jaz prosto debatiram, o tem kar se dogaja -ali so blagajne in program potrjeni, da ustrezajo našim davčnim predpisom, a je zdej boljše.

Zdej čisto točno pa nebi vedel povedat, kateri organ ali organizacija to preverja, bi me pa lahko podučili, ne pa da skačete po meni, kot, da bi se jaz spomnil davčnih blagajn.
Delo krepa človeka

perci ::

Lej, solatko, ne moreš pisat, da je blagajna potrjena s strani FURS, če to ni res. In potem še pričakovat, da bodo ljudje tiho.

Nobena organizacija ne certificira blagajn.

Preverja se zgolj pravilnost delovanja blagajne pri zavezancu. In če danes deluje pravilno, ne pomeni, da bo tudi jutri.

V tujini (npr. Švedska, Belgija, Srbija, Makedonija...) pa je tak režim, kjer je par firm, ki imajo certifikat in so licencirani, da prodajajo DB.

Utk ::

solatko je izjavil:

perci - No ne se kar naprej spravljat name, jaz prosto debatiram, o tem kar se dogaja -ali so blagajne in program potrjeni, da ustrezajo našim davčnim predpisom, a je zdej boljše.

Zdej čisto točno pa nebi vedel povedat, kateri organ ali organizacija to preverja, bi me pa lahko podučili, ne pa da skačete po meni, kot, da bi se jaz spomnil davčnih blagajn.

Ta "tvoja" davčna blagajna potrebuje statičen ip, ki ga zahteva furs, blagajnike mora vnašat serviser, potrjena je pa od furs-a. Aja, pa še nemška je. Ta blagajna je tipičen izum nekega starega privatnika tik pred penzijo, s svojimi stalnimi strankami, ki jim lahko proda karkoli. Nam tu pa pač ne more. Ti mu pa še pomagaš.

Furbo ::

Pa ne kritizirat no, kmalu boš lahko še cene spreminjal! To ziher nima noben drug, blazna inovacija!
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Utk ::

Ja v Nemciji tega pac ne rabijo, tam ni inflacije.

Mare2 ::

solatko je izjavil:


Zdej čisto točno pa nebi vedel povedat, kateri organ ali organizacija to preverja, bi me pa lahko podučili, ne pa da skačete po meni, kot, da bi se jaz spomnil davčnih blagajn.


solatko, saj ne skačemo po tebi. Način prodajanja programov oz blagajn tvojega kolega je sporen. On prodaja edinstvene blagajne v Soveniji. Edini so, ki imajo potrjene. Bi bilo pa zanimivo vedeti, za katero firmo to gre. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Malajlo ::

A Eleclercu sploh delajo blagajne? Ima EOR, ima ZOI, pa račun nepreverjen. ZOI je sicer vsakič drugačen ;)

čuhalev ::

Malajlo je izjavil:

A Eleclercu sploh delajo blagajne? Ima EOR, ima ZOI, pa račun nepreverjen. ZOI je sicer vsakič drugačen ;)

Bil sem tam dvakrat, kakšen mesec nazaj in računi niso bili potrjeni. So edini, ki jih hranim zaradi nagradne igre.

Mare2 ::

Mogoče potrjujejo kak mesec kasneje. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Malajlo ::

Od kod potem EOR? (ali ZOI, vedno pozabim...)

perci ::

Postajte kak račun, da vidmo.

Malajlo ::

Jih imaš že v bazi, če ne drugje ;) Vsaj tri, po objavah sodeč.

perci ::

Če račun ni potrjen, potem ga v bazi ni.

Malajlo ::

Od kod EOR potem? Bi moral dobiti nazaj message, da je že preverjen, ali nekaj. Ne pa da ga ni. Dvomim, da so si EOR kar izmislili.

perci ::

Dvomim, da bi si Leclerc zmišljeval EOR. Ti si napisal, da ima račun EOR, ZOI in da je nepreverjen. Malo se zjasni, kaj si sploh hotel povedati.

Malajlo ::

Ja, ima EOR in ZOI, in hkrati nepreverjen 8-)

Mare2 ::

Malajlo je izjavil:

Ja, ima EOR in ZOI, in hkrati nepreverjen 8-)


Hehe, Malajlo, a ti delaš "na črno" za DURS? Saj veš, kako je s predpisi. Sklenit moraš pogodbo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

perci ::

Malajlo je izjavil:

Ja, ima EOR in ZOI, in hkrati nepreverjen 8-)

Nepreverjen? Se pravi, da ga nisi preveril z aplikacijo? Kakšno vezo ima to s pravilnostjo izdaje računa? Ali si mislil nepotrjen?

Malajlo ::

Zdaj se obešaš na besede...
Račun ima EOR in ZOI. Aplikacija pravi, da FURS za ta račun še sploh slišal ni. A je zdaj bolš? Ni ne potrjen in zatorej ne more biti preverjen (razen da ga preverjeno ni).
Obstaja ena majhna verjetnost, da sem se zatipkal, pa še manjša, da bi se zatipkal (in spregledal napako) samo pri Eleclercu. Dvakrat?

perci ::

Malajlo, nič se ne obešam na besede - dejansko mi ni bilo razumljivo, kaj si želel povedati.

Če račun ni potrjen pri FURS in ima EOR, pomeni, da izdajatelj goljufa. In takega računa ni v bazi, zato bi bilo fajn, da ga pokažeš.

darkolord ::

Ko smo že pri tem zatipkavanju, škoda, da ZOI nima nekega kontrolnega znaka.

Malajlo ::

perci je izjavil:

Malajlo, nič se ne obešam na besede - dejansko mi ni bilo razumljivo, kaj si želel povedati.

Če račun ni potrjen pri FURS in ima EOR, pomeni, da izdajatelj goljufa. In takega računa ni v bazi, zato bi bilo fajn, da ga pokažeš.

Saj so v bazi vsaj trije. Moja dva in vsaj en od jaakaa. Prvi je bil celo brez EOR, pa po dveh tednih še ni bil potrjen. A če ga še enkrat poskusim preveriti, kaj bom dobil nazaj v takem primeru? Da je že preverjen, ali da ne obstaja?

perci ::

Ja in kako naj se iz baze ve, kateri so tvoji? Torej, da so imeli narejen lokalni EOR?

Malajlo ::

A nimate oznake, kateri so ročno vneseni in kateri EOR (še zdaj) nimajo ZOI? Tega najbrž ni veliko. Ali pač?

perci ::

Malajlo. EOR je številka, ki jo dodeljuje FURS. Če je na računu EOR, aplikacija pa ti javi, da račun ni potrjen, je nekaj ZELO narobe. V takem primeru FURS dobi podatek o ZOI, ki si ga ti poskeniral (ne pa tudi o EOR).

To, da račun nima EOR pa samo po sebi ni narobe (pod pogojem, da se račun naknadno potrdi - v dveh delovnih dneh).

Razumeš zdaj?

neoto ::

Evo, danes prvič dobil obvestilo 'Nepotrjen račun'... Račun ima ZOI, kot tudi EOR, črtna koda pa ima čuden datum (30.12.2099 00:00:00).
perci, imaš kakšno razlago, kako je to možno? Napaka v blagajni?

 Racun

Racun

MrStein ::

Pravi link:
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Malajlo ::

Evo: ZOI sem še enkrat odkucal in je račun že preverjen. Najbrž sem ga jaz, ko sem ga ročno vnesel in ni obstajal (vnesti sem moral davčno in znesek in ostala jajca). Dvakrat se najbrž nisem zmotil, pa vedno trikrat preverim vneseno.
EOR je pa 03c57874-b69a-4dbd-bf99-a79f38ff1cc0. Znesek bi moral biti 2.4.16@11:00 20,69€.

neoto je izjavil:

Evo, danes prvič dobil obvestilo 'Nepotrjen račun'... Račun ima ZOI, kot tudi EOR, črtna koda pa ima čuden datum (30.12.2099 00:00:00).
perci, imaš kakšno razlago, kako je to možno? Napaka v blagajni?

 Racun

Racun


Če ima EOR, je BIL potrjen. Zdaj sumim aplikacijo, da ne dela v redu. Obe. FURSovo in na blagajni ;) Ena ga serje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malajlo ()

perci ::

MrStein:
Tole je res hecno. Kot je Malajlo rekel, nekdo ga serje. Ali FURSov app ali pa blagajna.
Meni sicer račune OK preverja (ravnokar preveril tri). Javim, kaj je s tem.

Yoda Master ::

Če ni na računu datum izdaje 30.12.2099 bi rekel, da narobe QR generirajo, pa ga ne najde/zavrne.
There is no emotion, there is peace. There is no ignorance, there is knowledge. There is no passion, there is serenity. There is no death, there is the Force.

neoto ::

perci: Imaš kaj info glede računa s čudno QR kodo?

perci ::

Ja - napačen datum v qr kodi. Feler v blagajni.

Malajlo ::

Kaj smo pa za Eleclerc pogruntali? EOR obstaja?

perci ::

A je bil postan kak racun?

Malajlo ::

8. 4., 20:22 sem ti EOR sporočil.

hunter01 ::

@perci, sem ti na ZS posredoval še en čuden račun iz lekarne v BTC Hala A

Matej_K ::

Žrebanje na rtv slo 2
... .. .

flameir ::

Čestitke srečnežem, predvsem srečnicam :D

stb ::

A tole je bilo v živo?
Žrebanje prvega kroga nagradne igre "Vklopi razum, zahtevaj račun" bo predvajano 14. 4. 2016 - vir, vir 2...

Rezultati so objavljeni kje online?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

otago ::

Poglej arhiv MMC RTVSLO.

stb ::

http://siol.net/novice/gospodarstvo/izz...
Prvi nagrajenci so Aleksandra Babič iz Ljubljane (15 tisoč evrov), Romana Grilj iz Moravč (10 tisoč), Lea Zupe iz Rač (5 tisoč evrov) in Marjan Tavčar iz Dutovlj (1000 evrov).

Zanimivo da to objavljajo tako poimensko...

čuhalev ::

Mah, enkrat bo. :)
««
15 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davčne blagajne (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Programiranje
1344318622 (58625) Macketina
»

Davčna blagajna za društvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6223280 (7644) Kosek1
»

online davčne blagajne - plagiat hrvaških?

Oddelek: Loža
239854 (8404) Matako

Davčne blagajne (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Programska oprema
34873942 (65006) Mavrik

Več podobnih tem