» »

FURS Preveri račun

FURS Preveri račun

««
4 / 17
»»

gapipro1 ::

perci je izjavil:

Pri nas na Hani laufa SAP BW, ki je prej laufal na Oraclu. Pohitritve reportov so v povprečju tam ranga 60x. Posamezni reporti pa tudi 200x. BW je sedaj čisto druga zgodba, zadeva je dejansko postala uporabna.

Na Hani laufa tudi transakcijska baza od blagajn ampak tam ti težko postrežem s kakšnimi primerjavami.


Kaj pa kakšne konkretne IOPs številke?

Ice-Heki ::

Slikam račun (iPhone 5S). Št. računa po par sekundah izgine iz zaslona. Bug? Feature?

perci ::

Ne - je nek bug pri jabolčnem appu - se rešuje.

eno_ime ::

Predlog za app: doda se število, koliko računov še manjka do paketa,ker iz zadnjih dveh davčnih se ne da kaj veliko sklepati. Mogoče edino še, da se rdečo obarvajo podvojene davčne številke.

RokX ::

Ice-Heki je izjavil:

Slikam račun (iPhone 5S). Št. računa po par sekundah izgine iz zaslona. Bug? Feature?

Tudi davčna :) Če klikneš 2x na prazno površino, kjer naj bi bila številka računa, boš dobil poziv če želiš poklicat številko.
Kdor kuha ta nekaj zakuha

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RokX ()

Tilen ::

17440 paketov.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

perci ::

pa še nekaj tisoč kuvert...

nimnez ::

nekaj tisoč kuvert? :O po več kot en paket na kuverto ali gre ena za ena?

perci ::

1 za 1

Malajlo ::

Tole z operaterjem brez davčne ... Če pripravim naknadno potrjevanje za spodletele račune skozi scheduler, torej lahko tistemu accountu (system, local, network, kar pač je) določim, da je brez davčne številke?

perci ::

Od kje ti pa ta ideja? Ti moraš dat v potrjevanje DŠ od tistega operaterja blagajne, ki je račun izdal, ne od tistega, ki ga je potrdil. Račun je bil izdan takrat, ko si ga stiskal in predal stranki. In takrat je nekdo bil za blagajno.

Apple ::

Aplikacija na iOSu ima še en bug: ko ročno vnesem ZOI (32 znakov) in pritisnem gumb Pošlji podatke, se ne zgodi nič oz se prikaže samo zelen ekran. Aplikacijo moram "killat".

Kolega, s telefonom z Androidom, stori enako in mu uspešno preveri isti račun.

Na iOSu mi vsakič, ko preberi QR ali črtno kodo, napiše, da skeniranje računa ni bilo uspešno, potem mi pa vseeno prikaže, kaj je pridobil iz FURSa.

Drugače pa dela hitro :D. Respect.
LP, Apple

Malajlo ::

Bi moral dati v oklepaj spodletele. Račune tudi lahko sestavlja servis (delne dobave, zbirni računi). In če ga moraš naknadno potrditi, kaj potem uporabiš? Tistega, ki je kliknil naknadno potrjevanje? Uporabnika s prve dobavnice? Odgovorno osebo (po navadi direktor)? Uporabnika, ki je pognal/nastavil samodejno obdelavo?
Poleg tega je račun lahko poknjižen, ni pa niti potrjen niti natisnjen. Pa Janez lahko račun pripravi, Micka ga bo pa poknjižila in natisnila (in potrdila), ko se stranka zjasni o plačilu. Kdo je v tem primeru "potrjevalec"? Janez ali Micka? Kaj če potrjevanje ni uspešno in se tega loti Pepca? Pa če Janez izda račun za plačilo na TRR, stranka pa potem prinese gotovino. Za blagajno je Pepca, naredi blagajniški prejemek, Marija bo pa zapirala račun z gotovino in ga bo morala naknadno potrditi. In če se to zgodi po enem tednu, mesecu? Celo če stranka plača z gotovino točno določen račun po več kot dveh dneh, ker iz nepomembnega razloga ne bo plačala prek TRR?
(dokler je scenarij enostaven, ni problemov, pa se zdaj kregam, da so en kurc razmišljali, ko so sestavljali rešitev ;))

Mare2 ::

Malajlo je izjavil:

Celo če stranka plača z gotovino točno določen račun po več kot dveh dneh, ker iz nepomembnega razloga ne bo plačala prek TRR?
(dokler je scenarij enostaven, ni problemov, pa se zdaj kregam, da so en kurc razmišljali, ko so sestavljali rešitev ;))


To je vse predvideno. Če imaš take primere, program nastaviš na potrjevanje vseh računov.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Bellzmet ::

Malajlo ::

Mare2 je izjavil:

Malajlo je izjavil:

Celo če stranka plača z gotovino točno določen račun po več kot dveh dneh, ker iz nepomembnega razloga ne bo plačala prek TRR?
(dokler je scenarij enostaven, ni problemov, pa se zdaj kregam, da so en kurc razmišljali, ko so sestavljali rešitev ;))


To je vse predvideno. Če imaš take primere, program nastaviš na potrjevanje vseh računov.

Ampak če nimaš takih primerov, se ti pa potem zgodi en čez pol leta? Za ziher potrjevati potem pomeni potrjuj vse. Brez izjeme.
Dovoliti potrjevanje računov v desetih dneh po plačilu, obenem pa zahtevati potrjevanje (računov) v dveh dneh, je, priznajmo, skregano z logiko.
Če smo že pri tem - stranka naknadno prinese gotovino. Čeprav račun davčno potrdiš, izpis ne sme imeti EOR. Kako kupec ve, ne da bi preveril na FURSu, da niso gotovine pobrali in fakture enostavno stornirali? Celo drugače - saldo kupca je lahko 0, a z odprtima postavkama. Enkrat po žrebanju (ajde, po dveh) pa račun stornirajo.
Logično bi bilo, da je na izpisu (kopije) računa EOR in oznaka da je šlo za naknadno potrjevanje. Ali?

Bellzmet ::

Logiko preberi na mojem linku.

čuhalev ::

Končno sem si namestil aplikacijo, ki prikaže šumnike le v nekaj besedah, ampak
zakaj se mi za račun, ki ga imam samo jaz pri sebi, izpiše ,,Račun je bil že preverjen"?

NewLife ::

Ima kdo podobne težave?

Meni aplikacija račun potrdi (preveri), računa pa nato ne zavede v paket oziroma ne doda med neuvrščene (števec imam skoz na 0). V nagradni igri sem prijavljen. Telefon Lenovo A6000.

Mare2 ::

čuhalev je izjavil:

Končno sem si namestil aplikacijo, ki prikaže šumnike le v nekaj besedah, ampak
zakaj se mi za račun, ki ga imam samo jaz pri sebi, izpiše ,,Račun je bil že preverjen"?

Verjetno ga je prodajalec. Tudi on sodeluje v žrebu.

NewLife je izjavil:

Ima kdo podobne težave?

Meni aplikacija račun potrdi (preveri), računa pa nato ne zavede v paket oziroma ne doda med neuvrščene (števec imam skoz na 0). V nagradni igri sem prijavljen. Telefon Lenovo A6000.

Klikni še >se ujema>
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

perci ::

čuhalev je izjavil:

Končno sem si namestil aplikacijo, ki prikaže šumnike le v nekaj besedah, ampak
zakaj se mi za račun, ki ga imam samo jaz pri sebi, izpiše ,,Račun je bil že preverjen"?

Jaka, lahko da ti je prodajalec izdal kopijo računa, ki ga je dobil že nekdo drug. Klasika.

mitja_i ::

A ni tako, da mora biti kopija posebej označena?

perci ::

Ne razumeš. Jst izdam račun za kavo tebi. Potem isti račun izdam še nekomu drugemu. In potem to ponavljam celo jutro in so dobili vsi gostje za svojo kavo isti račun.

Pri FURS izgleda kot da smo dobili samo en račun, dejansko pa jih je bilo sprintano 20.

Seveda je to prepovedano, ampak ne delajo vsi po pravilih, ane? Zelo hitro jih bo zapekla denarnica.

Bellzmet ::

Samo kako pa bo FURS vedel, če se ne da računa prijaviti preko aplikacije? Če je že "preverjen"?

mitja_i ::

Hm, isti račun? Z isto uro izdaje? To se tudi takoj vidi...

mihec87 ::

Kako je z preverjanjem/vnašanjem računov drugih oseb-npr..fant skenira in daje v paket še račune ki jih je plačala punca z svojo bančno kartico? -se hitrej nabere paket računov..

perci ::

Bellzmet je izjavil:

Samo kako pa bo FURS vedel, če se ne da računa prijaviti preko aplikacije? Če je že "preverjen"?

Slikaj ga z opcijo "nisem dobil računa". Bomo mogoče naredili update in omogočili slikanje tudi pri že preverjenih računih ampak zdajle se z drugimi stvarmi ukvarjamo.

mitja_i je izjavil:

Hm, isti račun? Z isto uro izdaje? To se tudi takoj vidi...

Ja, razen če na račun izpiše pravo uro, ane? Torej niso čiste kopije, je pa isti ZOI in isti EOR na računu.

mihec87 je izjavil:

Kako je z preverjanjem/vnašanjem računov drugih oseb-npr..fant skenira in daje v paket še račune ki jih je plačala punca z svojo bančno kartico? -se hitrej nabere paket računov..

Je možno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Tilen ::

Nekateri so prav ponosni, da FURS na terenu ni ugotovil nepravilnosti. Imam informacije, da so si nekateri celo kopije poročila objavili na vidno mesto. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

4ever ::

A vam dela aplikacija? Meni po slikanju kode napiše "napaka v povezavi. Povežite se z internetom." internet preverjeno deluje, poskusil sem tudi na dveh različnih telefonih z drugačnim androidom vendar je isto. Kakšna ideja?

Tilen ::

Na iOS deluje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mare2 ::

4ever je izjavil:

A vam dela aplikacija? Meni po slikanju kode napiše "napaka v povezavi. Povežite se z internetom." internet preverjeno deluje, poskusil sem tudi na dveh različnih telefonih z drugačnim androidom vendar je isto. Kakšna ideja?

Včeraj je delalo (Galaxy S6) danes nisem skeniral. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

refosk ::

Android - kako pošlješ paket računov , sodeluješ v žrebanju?

4ever ::

Tilen je izjavil:

Na iOS deluje.

Bom poskusil jutri, morda bo delalo.

Mare2 ::

refosk je izjavil:

Android - kako pošlješ paket računov , sodeluješ v žrebanju?


Nič ne pošiljaš. Važno je, da poskeniraš 10 računov različnih podjetij. Za tem se paket samodejno fromira. Račune je dobro shranit. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

perci ::

4ever je izjavil:

A vam dela aplikacija? Meni po slikanju kode napiše "napaka v povezavi. Povežite se z internetom." internet preverjeno deluje, poskusil sem tudi na dveh različnih telefonih z drugačnim androidom vendar je isto. Kakšna ideja?

Down smo bili 15 minut.

otago ::

10 različnih podjetij; to pomeni da lahko grem tudi v 10 različnih poslovalnic npr. najboljšega soseda in veljajo računi?

Matko ::

ne,ne 10 različnih davčnih številk

perci ::

Če so različne franšize, lahko.

Jst upam, da ne hodi kdo v štacune z namenom, da bo zbral 10 računov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Mare2 ::

perci je izjavil:

Če so različne franšize, lahko.

Jst upam, da ne hodi kdo v štacune z namenom, da bo zbral 10 računov.


Po mojem bodo mediji poročali, kako je nagradna igra prispevala k povečani prodaji. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

stb ::

Mare2 je izjavil:

perci je izjavil:

Če so različne franšize, lahko.

Jst upam, da ne hodi kdo v štacune z namenom, da bo zbral 10 računov.


Po mojem bodo mediji poročali, kako je nagradna igra prispevala k povečani prodaji. :)

rolic termopapirja za tisk računov zagotovo ;((

Mare2 ::

stb je izjavil:

Mare2 je izjavil:

perci je izjavil:

Če so različne franšize, lahko.

Jst upam, da ne hodi kdo v štacune z namenom, da bo zbral 10 računov.


Po mojem bodo mediji poročali, kako je nagradna igra prispevala k povečani prodaji. :)

rolic termopapirja za tisk računov zagotovo ;((

Pa tablic z dav. blagajnami, internetnega dostopa.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

jurre ::

hm, zakaj se meni računi nabirajo v neuvrščeni računi? Včeraj sem poskeniral 3 račune od firm, ki jih prej še nikoli nisem pa so šli v neuvrščeni? Zdaj imam 7 neuvrščenih, samo 2 davčni sta isti.

Apple ::

jurre je izjavil:

hm, zakaj se meni računi nabirajo v neuvrščeni računi? Včeraj sem poskeniral 3 račune od firm, ki jih prej še nikoli nisem pa so šli v neuvrščeni? Zdaj imam 7 neuvrščenih, samo 2 davčni sta isti.


Mislim, da grejo vsi tja po defaultu. Ko naberes od 10 razlicnih davcnih, se kreira paket in se "kos" z neuvrscenimi izprazne s temi 10-imi.
LP, Apple

jurre ::

ok hvala, sem si narobe predstavljal.

Pr1m3 ::

Je treba račune hraniti tudi ko jih že poslikaš pa so dani v paket? Sem nekaj bral v pravilih pa mi ni čisto jasno.

Tilen ::

Po tem, ko so preverjeni in v paketu, jih več ne potrebuješ. Vsaj tako jaz razumem.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Karton4 ::

BUG?!
Preverjam račun, da dobim kvoto 10 za spet eden paket. Pa potem mi ne steje paketa in jih imam isto kot prej, razen da imam samo 1 neuvrščenega, prej pa 10 -.-

čuhalev ::

Kruci muci, včeraj preverim en račun in dobim 1 med neuvrščenimi. Danes preverim 3 račune in dobim na obeh mestih 0 -- 0 neuvrščenih. 8-O Zelo spodbudno.

Mare2 ::

čuhalev je izjavil:

Kruci muci, včeraj preverim en račun in dobim 1 med neuvrščenimi. Danes preverim 3 račune in dobim na obeh mestih 0 -- 0 neuvrščenih. 8-O Zelo spodbudno.


Kateri GSM?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

čuhalev ::

Mare2 je izjavil:

čuhalev je izjavil:

Kruci muci, včeraj preverim en račun in dobim 1 med neuvrščenimi. Danes preverim 3 račune in dobim na obeh mestih 0 -- 0 neuvrščenih. 8-O Zelo spodbudno.


Kateri GSM?

LG P880 na Telekomu. Potem sem šel ven iz aplikacije in sem lahko preveril 2, vendar so mi 4 „šli v nič.“
««
4 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davčne blagajne (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Programiranje
1344318545 (58548) Macketina
»

Davčna blagajna za društvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6223275 (7639) Kosek1
»

online davčne blagajne - plagiat hrvaških?

Oddelek: Loža
239846 (8396) Matako

Davčne blagajne (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Programska oprema
34873913 (64977) Mavrik

Več podobnih tem