» »

AMD FX - realnih 8 jeder za vzporedno računanje?

AMD FX - realnih 8 jeder za vzporedno računanje?

Sc0ut ::

Imam simulacijsko orodje, ki razdeli na začetku podatke na toliko delov kot označiš (recimo 4 za 4 jedra) in potem za vsak del izvaja račune in na koncu združi.

Je AMD fx primeren za to al se bo obnašal enako slabo kot intelov HT? Na i3 (2 jedri) če razdelim na 4 dele ne deluje, oz deluje počasneje kot z 2 jedroma, tako da preden ko nabavim "8 jedrnik" od AMD rajši prej vprašam.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

zee ::

Kupi poljuben vecjedrnik od Intela. Znatno boljse performanse pri vzporednem racunanju.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

D3m ::

Po liniji najmanjšega odpora.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Isotropic ::

raje povej bolj konkretno kaj delaš
za nekatere zdeve je sicer amd boljši ja

hojnikb ::

če dela float kalkulacije, potem boš z amdjem na slabšem (shared FPU enote)
#brezpodpisa

Sc0ut ::

Nimam pojma kake kalkulacije so... Tudi koda ni odprta da bi videl. Kolko sem uspel ugotovit pobere podatke iz excel fajla ki ga prej nastavim in nato v task managerju nredi recimo 4 procese in računa.

Mogoče komu kaj več pove UKPDS outcomes model 2.

Oziroma, lahko vprašam tudi tako. V verziji 1.3 sem paralelnost izvajal tako da sem odprl 4 ločene excele in jih vzporedno štartal, takrat še je na ta način delalo kalkulacije. Torej če bi vzel AMD fx bi šlo enako z 8 ločenimi exceli kot s 4 na 4 jedrih?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

AC_DC ::

https://www.dtu.ox.ac.uk/outcomesmodel/...
2. How do I optimise the number of processes to use?
11-May-2015
Detailed instructions for selecting the number processes to use for a given computer are provided in the OM2 manual.


https://www.dtu.ox.ac.uk/outcomesmodel/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Isotropic ::

mah kar intel nabavi
amd bi teoretično lahko imel orenk prednost, če bi preprogramiral spreadsheet, v praksi pa..........

Sc0ut ::

AC_DC je izjavil:

https://www.dtu.ox.ac.uk/outcomesmodel/...
2. How do I optimise the number of processes to use?
11-May-2015
Detailed instructions for selecting the number processes to use for a given computer are provided in the OM2 manual.


https://www.dtu.ox.ac.uk/outcomesmodel/...


Napačnega si linkal.
https://www.dtu.ox.ac.uk/outcomesmodel/...

Če boš pogledal boš verjetno ugotovil da si s tem nimam kaj počet. Mene samo zanima kako ugotovit ali se splača uporabit AMD FX 8 jeder ali ne.
i3 na HT sem že ugotovil da se ne, zato v smer Intel HT ne razmišljam več. Prej rajši rabljenega phenoma ii x6 vzamem.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

hojnikb ::

> kako ugotovit ali se splača uporabit AMD FX 8 jeder ali ne.

testiraš in boš vedel 100%
#brezpodpisa

Vesoljc123 ::

uzameš lepo pocen plato pa zaklenjen i5 in je za zihr, lahko kar rabljeno

pegasus ::

Tole mi na prvi uč izgleda precej integer level računanje, tako da se ti bo amd čisto lepo obnesel.

Jarno ::

Sc0ut je izjavil:

i3 na HT sem že ugotovil da se ne, zato v smer Intel HT ne razmišljam več. Prej rajši rabljenega phenoma ii x6 vzamem.

Če je SW spisan slabo, potem tudi z i7 ne bo želenega pospeška.
Recimo, da se ti ne mudi preveč in imaš i3. Potem lahko mirne duše počakaš na AMD ZEN, ki prihaja s paralelizmom, primerljivim z i5.
Na tvojem mestu bi angažiral prijatelje in jim naložil omenjen program ter še malo potestiral.
Kaj pa, če ugotoviš, da tudi na i5 ne deluje kot treba? Ziher je ziher.

AC_DC ::

Kako veliko projektov imaš za izračunati ? Hoby program ali kaj bolj resnega ?

Sc0ut ::

Hm, če še štejem zraven sensitivity analizo, in če sem konzervativen glede obdobja intervencije, kakih 80. Vsak sedaj traja 2 uri na 4 jedrih 3400mhz Phenom II X4.

Ravno razmišljam če se da kaj najet za kakšna 2 meseca...
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sc0ut ()

pegasus ::

Oglasi se pri nas.

l0g1t3ch ::

Sc0ut je izjavil:

Imam simulacijsko orodje, ki razdeli na začetku podatke na toliko delov kot označiš (recimo 4 za 4 jedra) in potem za vsak del izvaja račune in na koncu združi.

Je AMD fx primeren za to al se bo obnašal enako slabo kot intelov HT? Na i3 (2 jedri) če razdelim na 4 dele ne deluje, oz deluje počasneje kot z 2 jedroma, tako da preden ko nabavim "8 jedrnik" od AMD rajši prej vprašam.


Povsem po spominu iz časa ko sem se zanimal za FX cpu-je:
Povprečen scaling iz 1 na 8 jeder, za take aplikacije ki dobro koristijo multithreading, je bil malo pod 6. So bile tudi aplikacije ki so dosegle skoraj faktor 8 in take, ki so komaj presegle faktor 4.
V končni fazi ti ne preostane drugega kot da sprobaš svojo aplikacijo in vidiš kako dela.

U24ever ::

velja poskusit z FX om vsekakor. imaš pa tudi intelove 8 jedrnike na 2011 lga, samo cena je astronomska.

moonpowd ::

kak 20 core xeon bi bil še najboljši

globoko grlo ::

FX ma 4 al 8 integer jeder?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

hojnikb ::

8
#brezpodpisa

moonpowd ::

preberi si kak članek o bulldozer arhitekturi... je tok različna od intelove, da je težko primerjat jedra

globoko grlo ::

8


torej bi scoutov excel izkoristil 8 jeder, ane

sam verjetn bi 4 intlova še vseen hitrej prežvečla zadevo :))
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

D3m ::

Ni nujno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gddr85 ::

če je samo integer računanje, dvomim...
seveda, bi bilo za primerjat podobno robo, ne pa nek najnovejši skylake

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

terryww ::

hetzner/aws
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Sc0ut ::

globoko grlo je izjavil:

8


torej bi scoutov excel izkoristil 8 jeder, ane

sam verjetn bi 4 intlova še vseen hitrej prežvečla zadevo :))


Hm, ampak se večina računa z decimalkami, ne bi potem v poštev prišle samo tiste 4 floating point enote (1 na 2 jedri)?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Sc0ut ::

Sicer pa se vedno bolj nagibam da bom kar to nabavil:

http://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/p...
http://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/m...
http://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/p... 2x

Za pure computing power bo pomoje najboljše
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Lonsarg ::

Ko je tale FX prišel ven je v primeru integer aplikacij, ki imajo perfect multithreading res kar prehitel Intela v testhih.

Ampak kot prvo, od takrat je AMD precej spal, torej je razlika sedaj precej manjša in kot drugo takih aplikacij je zanemarljivo veliko, ostalih 99% bo bolj profitiralo od 4 hitrejših kot 8 počasnejših jeder. Torej ne splača se ti kupovati FX samo da bo ta aplikacija morebiti 50% hitrejša(moja hitra ocena, v primeru da je tvoj excel res integer only in ima res pravi multithreading), saj boš vendar računalnik še za kaj drugega uporabljal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Sc0ut ::

Pa kaj pomeni integer sploh tukaj? Vsi računi kaj se izvajajo so z decimalkami, deljenje, množenje, seštevanje, same decimalke. Torej ni integer ampak float? Tukaj pa je fx še slabši.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Lonsarg ::

Integer je tukaj mišljeno na hardware nivoju integer jedro, ki jih ima ta procesor 8, vsaka računska operacija se načeloma lahko izvede tako na integer kot na float jedru, samo odvisno od operacije na katerem jedru se bolj splača. To odloči compiler ko optimizira kodo, skratka brez testa boš to bolj težko vedel.

Premlevanje podatkov recimo RARanje je taka tipična zadeva, ki teče ponavadi na integer only.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Sc0ut ::

Aha, hvala za info.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Sc0ut ::

Padla je ideja da najprej probam homemade windows hpc server, glede na to da imam vse skupaj doma na razpolago 12 jeder, polovica s HT.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Sc0ut ::

Stvar uspela, vse računalnike lahko preko WS2008 v Virtualboxu povežem (domain + HPC pack) ter poganjam program. Je pa res da je nekaj ročnega dela ker sem moral s process monitorjem ugotovit kateri proces je tisti tapravi za zaganjanje in kako uporabja SQLlite bazo.

Zdaj pa je samo vprašanje časa in potrpljenja če se mi da s vsemi temi mikro nastavitvami ubadat ker morem proces na normalnem računalniku zagnat, nato izolirat sqllite fajle v temo folderju in nato ročno pognat proces in določit jedra ki so za posamezen sqllite fajl potem zadolžena. Potem pa še rezultate združit:)
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

pegasus ::

Jah mal poskriptaš pa bo. Sej winsi majo zdej powershell za to al kako?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tožba proti AMD-ju zaradi zavajanja glede števila jeder (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
10621901 (17093) D3m0r4l1z3d
»

quad core 6600 go + high end grafična

Oddelek: Strojna oprema
162007 (1886) AlienRR
»

Novi procesorji iz AMD-ja

Oddelek: Novice / Procesorji
4110294 (8191) bdoxx
»

AMD pocenil procesorje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7821382 (17654) Cyberdine1
»

AMD razkril podrobnosti Bulldozer in Bobcat arhitektur (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
10426099 (23266) Lonsarg

Več podobnih tem