» »

Menjalnik, najmanjši z diferencialom, sklopko, zavorami

Menjalnik, najmanjši z diferencialom, sklopko, zavorami

japol ::

Katera "vozila" poleg motokultivatorjev še uporabljajo sklop (menjalnik 3naprej 2nazaj, diferencial, zavore in s sklopko), do okoli 6 konjev? Kot je npr. to: povezava

Unknown_001 ::

Moped?
Al pa biloker mičken motor s sklopko.

Kaj boš pa copral skupaj, če smem poizvedeti ? :D Kak osebni projekt? Al boš kaj probal skombinirat pa usposobit?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

japol ::

Motor je 4 taktni, max 3600 obratov. Uspel sem najti perlesa, cub cadet, potem pa ne več. Mora imeti zavore, differencial, sklopko. Sklopka ne sme biti centrifugalna. Za otroke delam (namen je) majhno vozilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: japol ()

Unknown_001 ::

japol je izjavil:

Motor je 4 taktni, max 3600 obratov. Uspel sem najti perlesa, cub cadet, potem pa ne več. Mora imeti zavore, differencial, sklopko. Sklopka ne sme biti centrifugalna. Za otroke delam (namen je) majhno vozilo.


Tebi bi mogoče pasal kak menjalnik od takozvanih moped-avtomobilov. Aixam in kompanija.
Nekaj takega? http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=7...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

d4vid ::

Aixam ima centrifugo oz. variomat. Kot skuter. Ima pa rikverc
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Stari maček ::

Tole kupi in se ne zafrkavaj.

kriko07 ::

sandmat ::

Stari maček je izjavil:

Tole kupi in se ne zafrkavaj.


lastim si par takšnih 800W motorjev na skirojih. Ni šans, da dam otroka gor sedet, ker totalno preveč leti zadeva. Še kolegice so nevarne z njim (tiste s 45kg), ker je enostavno preveč navora.

OP, si prepričan, da ni motor, ki ga iščeš, totalno overhead za otroke?

japol ::

Ena možnost je menjalnik od tomos batuje kosilnice, samo ne najdem proizvajalca,... je nekaj takih na bolhi, samo iščem kdo je to delal.

Slovenistan ::

6 konjev za otroka je preveč.

50ccm tomosi imajo 2-3 konje in tisto gre 60km/h
Vsaka moja žalost tebi da sijaj, v meni smeh a ti oči rosiš zakaj
Vse prekleto bi na mene zlil in žal, naše sanje in življenje bi prodal

d4vid ::

Svinčeno ogrodje pa ne bo tezav s hitrostjo :))
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

dxx ::

Slovenistan je izjavil:

6 konjev za otroka je preveč.

50ccm tomosi imajo 2-3 konje in tisto gre 60km/h

Pozabil si omeniti, da so to 2T mašine, ki imajo čisto drugačne krivulje navora in moči. (skoraj)Vsak vaški moped ima že samo z izpuhom veliko drugačno krivuljo, lažje za tuning, medtem ko 4T motor z 3600RPM in 6KM ni tako eksploziven in prožen in ga ni tako lahko predelati da leti xx km/h. Tako da podpiram idejo OP-ja, da vgradi 4T 6KM motor. Ker z 4T in 3KM lahko samo travo kosiš :D
Poleg tega ima lahko motor 50KM, dokler ga s prenosi in blokado "oviraš" pri doseganju max hitrosti, ni nič kaj bolj nevaren kot pa tisti kitajci iz linkov. Pa še 4T motor je varčneši pri vzdrževanju in porabi.
PS. Ne govorim na pamet, tema me je spomnila začetkov, ko smo odpadne motorje kosilnic uporabljali v doma izdelanih offroad kart-ih, sedaj pa vozim kart z 2T 125ccm 42KM. Imam pa tudi 100ccm 2T 28KM "legendo" z direktnim prenosom, brez sklopke, ena prestava, top power pri cca 21500RPM(ne, ni napaka)...

Slovenistan ::

Motor kosilnice ni namenjen premikanju. Delovno krivuljo ima drugje kakor motorji za pogon vozil ali koles.

6KM je ogromno preveč za otroke.

Igrače imajo 100-200W motor pa že tisto je dovolj
Vsaka moja žalost tebi da sijaj, v meni smeh a ti oči rosiš zakaj
Vse prekleto bi na mene zlil in žal, naše sanje in življenje bi prodal

dxx ::

Slovenistan je izjavil:

Motor kosilnice ni namenjen premikanju. Delovno krivuljo ima drugje kakor motorji za pogon vozil ali koles.

6KM je ogromno preveč za otroke.

Igrače imajo 100-200W motor pa že tisto je dovolj

Motor kosilnice, je kot vsak drugi bencinski motor. Njegovo krivuljo navora in moči pa reguliraš z prenosom. Zato pa sem omenil, da smo včasih se igrali z motorji od kosilnic. Če pa ima delovno krivuljo drugje, pa to pomeni samo, da je treba prenos prilagoditi krivulji. Ne bo pa motor neuporaben če je nameščen na otroškem vozilu ali motornem čolnu, ker motor ni namenjen temu...
Motor je motor, ne ve, kje je nameščen...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

d4vid ::

dxx, koliko pa stane (oz. kaj je to za en kart), da se zvrti preko 20k RPM?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Slovenistan ::

dxx je izjavil:

Slovenistan je izjavil:

Motor kosilnice ni namenjen premikanju. Delovno krivuljo ima drugje kakor motorji za pogon vozil ali koles.

6KM je ogromno preveč za otroke.

Igrače imajo 100-200W motor pa že tisto je dovolj

Motor kosilnice, je kot vsak drugi bencinski motor. Njegovo krivuljo navora in moči pa reguliraš z prenosom. Zato pa sem omenil, da smo včasih se igrali z motorji od kosilnic. Če pa ima delovno krivuljo drugje, pa to pomeni samo, da je treba prenos prilagoditi krivulji. Ne bo pa motor neuporaben če je nameščen na otroškem vozilu ali motornem čolnu, ker motor ni namenjen temu...
Motor je motor, ne ve, kje je nameščen...


Motor kosilnice je narejen za kompaktnost, s L obliko in delovanjem glave.
Dobro dela samo pri določenih obratih, pri ostalih je zanič.

Pod pogojem da ima sploh dovolj velik vztrajnik.
Vsaka moja žalost tebi da sijaj, v meni smeh a ti oči rosiš zakaj
Vse prekleto bi na mene zlil in žal, naše sanje in življenje bi prodal

japol ::

Mišljeno je (naj bi se) da se uporabi motor kot je npr. Tecumseh 3.5 ali 3.7, se pravi okoli 3KS. Je 4T in max dosega pri 3600 obratih, razmerje je pa mišljeno da se zreducira, da gre res max 10km/h, čeprav se bolj nagibam na 7.2km/h (toliko imajo max baterijski avti, traktorji in podobna vozila za otroke). Motor sem celo imel možnost stestirati in deluje dobro tudi samo z osjo (brez noža, brez jermenice ali česa drugega), se ne zaganja, trokira,... merjenje obratov, itd. ni pokazalo velikih razlik med testi (z ali brez noža, itd.). Sklopka bo pa jermenska, kjer tretja jermenica napne jermen, vsaj tako je pri večini manjših frezah, kosilnicah itd.
Mogoče pa kakšen mini traktor? ;) Podobno kot za otroke mini traktor?

Superboyy ::

A nebi bilo 100-krat bolj enostavno narest z elektromotorjem? Velik mehanike odpade, pa še omejiš ga čist enostavno.

pi pawr ::

Pa še ropota ne :P

Isotropic ::

ti jutri pošljem en link do ene elektro zadeve, op

japol ::

Ja hočejo imet kot so prave zadeve, da ropota, da je mehansko,... smo razmišljali tudi v smeri elektro motorja,... pa da se potem da zvočnike da simulirajo delovanje itd. en kup baterij rabimo, s časom vse manj zdržijo, polnitve pa trajajo in trajajo. Kratka vožnja dolgo polnjenje, nočejo tega.

sandmat ::

japol je izjavil:

Kratka vožnja dolgo polnjenje, nočejo tega.


odvisno od tipa baterij. LiPo lahko dokaj hitro nafilaš, svinec pa je počasnejši

matobeli ::

japol je izjavil:

Ja hočejo imet kot so prave zadeve


Odvisno od starosti otrok, ampak če so ranga 10let imajo že možnosti da bodo njihove prave zadeve v resnici na elektirko.

Pejd se z njimi enkrat peljat z kakšno teslo, da vidijo kje je prihodnost.

Isotropic ::

http://www.razor.com/
http://shop.razor.com/Crazy-Cart/

za otroke se baje dobi en relativno poceni, mislim pa, da ni gnan

Zgodovina sprememb…

Slovenistan ::

japol je izjavil:

Mišljeno je (naj bi se) da se uporabi motor kot je npr. Tecumseh 3.5 ali 3.7, se pravi okoli 3KS. Je 4T in max dosega pri 3600 obratih, razmerje je pa mišljeno da se zreducira, da gre res max 10km/h, čeprav se bolj nagibam na 7.2km/h (toliko imajo max baterijski avti, traktorji in podobna vozila za otroke). Motor sem celo imel možnost stestirati in deluje dobro tudi samo z osjo (brez noža, brez jermenice ali česa drugega), se ne zaganja, trokira,... merjenje obratov, itd. ni pokazalo velikih razlik med testi (z ali brez noža, itd.). Sklopka bo pa jermenska, kjer tretja jermenica napne jermen, vsaj tako je pri večini manjših frezah, kosilnicah itd.
Mogoče pa kakšen mini traktor? ;) Podobno kot za otroke mini traktor?



Obratovanje ni problem. Štart je ..
Vsaka moja žalost tebi da sijaj, v meni smeh a ti oči rosiš zakaj
Vse prekleto bi na mene zlil in žal, naše sanje in življenje bi prodal

japol ::

Ga pogosto zaganjamo in v drugo prime, pa ni blo čist jasno na začetku zakaj, pogruntamo da je bil natankan s kanto z mešanico. Je pa verzija ki nima fiksiranega plina. Razen v določenih obratih se pa trese k zmešan.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

1.0 TSI - 3 cilindri (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Na cesti
624104680 (83995) gddr85
»

Prestavljanje in pospešek pri dizlu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5515613 (13287) sandmat
»

Najbolj ekonomično pospeševanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
12822925 (20022) Pyr0Beast
»

motor kosilnice -> agregat

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
115478 (5246) flasha

Več podobnih tem