» »

Remote Desktop - Windows 10

Remote Desktop - Windows 10

garmin12 ::

Pozdravljeni,

imam prenosnik kjer imam nameščene Windows 10. Žal ne morem uporabljati Remote desktop, ker to ni različica professional saj tako so mi rekli kjer sem kupil prenosnik. Nujno potrebujem način, da se povežem s svojim računalnikom v službi, ker se sedaj ne morem. Prej sem imel Windows 7 professional in mi je uspelo. Mi lahko kdo svetuje kako lahko to uredim.
Hvala in lp, Marko

misek ::

Teamviewer, kakšen VNC strežnik, ...

darkolord ::

Remote desktop odjemalec dela tudi na Windows 10 Home.

Pesimist ::

mora delat

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

DaMachk ::

Teamviewer je še najbolj prijazna rešitev.
Tam namreč dobiš ID številko, ali pa napraviš račun in brez težav dostopaš do računalnika preko tega, brez da bi rabil na pamet vedeti (trenutni) IP.
Kjer ima kdo dinamično dodelitev IPja, je zelo fajn zadeva.

Če pa ne, pa je še vedno VNC na voljo v več različnih oblikah.
No signiature, as you see..

garmin12 ::

zaposlen sem v javnem sektorju,imam dostop v državno omrežje HKOM ,vstopam preko cisco AnyConnect VPN odjemalec, določen imam IP naslov. Hvala

matter ::

Potem pa ti močno svetujem, da se o tem pomeniš z vašim IT vzdrževalcem in naj ti nastavi, kakor želiš. Teamviewer namreč ne deluje v javni upravi. Naj ti uredi RDP povezavo preko Anyconnet VPNja.
Grem basket pa bom neloke metal

garmin12 ::

hvala za pomoč.

v Anni d.o.o., kjer sem kupil prenosnik so mi odgovorili: citiram "Remote desktop povezave ni na voljo v home varianti. Tako kot v vseh operacijskih sistemih do zdaj (če je home)", tako da res ne razumem, ko pravite da dela tudi v windows home 10.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: garmin12 ()

amacar ::

Client je tudi v home verziji, torej iz tvojega racunalnika na druge racunalnike rdp dela. Ne mores pa v home verziji preko rdp dostopati do tvojega pc-ja, kar pa itak ne rabis kolikor sem razbral iz tvojih komentarjev.

sajmon ::

Če prav razumem, ti želiš s svojega prenosnika (windows home 10) dostopat do službenega računalnika. A ni tako, da rdp client je tudi v home verziji, ni pa samega servica ( ne moreš se povezovat na računalnik, ki ima home verzijo).

Konec koncev imaš cel kup drugih clientov za rdp, tako da ne vem, zakaj ne bi bil vgrajen v home verzijo.

krneki0001 ::

garmin12 je izjavil:

hvala za pomoč.

v Anni d.o.o., kjer sem kupil prenosnik so mi odgovorili: citiram "Remote desktop povezave ni na voljo v home varianti. Tako kot v vseh operacijskih sistemih do zdaj (če je home)", tako da res ne razumem, ko pravite da dela tudi v windows home 10.



No, to so te nategnili po dolgem in počez. Imam windows 10 home na tablici in RDP deluje brez problemov. Tudi v windows 8 in 8.1 je delovalo.

"Klikneš na start in začneš pisat remote in boš videl, da imaš klienta inštaliranega."

sajmon je izjavil:

Če prav razumem, ti želiš s svojega prenosnika (windows home 10) dostopat do službenega računalnika. A ni tako, da rdp client je tudi v home verziji, ni pa samega servica ( ne moreš se povezovat na računalnik, ki ima home verzijo).

Konec koncev imaš cel kup drugih clientov za rdp, tako da ne vem, zakaj ne bi bil vgrajen v home verzijo.


Ja, točno tako je.

Zgodovina sprememb…

garmin12 ::

Vsem hvala za nasvete. Prilagam vam dve fotki, ena je iz windows 10 home druga pa windows 7 profesioanl. Kot vidite pri windows 10 sploh nimam opcije da določi povezavo.... kot na primer pri windows 7 in tako se tam lahko povežem.....
https://www.dropbox.com/s/4t89c8c1159k9...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: garmin12 ()

garmin12 ::

še druga slika Windows 7 profesional
https://www.dropbox.com/s/sn0nzw7vazc8x...

amacar ::

Ne vem ce si ti v pravem meniju.

Meni za povezovanje izgleda nekako tako:

sajmon ::

garmin12 je izjavil:

Vsem hvala za nasvete. Prilagam vam dve fotki, ena je iz windows 10 home druga pa windows 7 profesioanl. Kot vidite pri windows 10 sploh nimam opcije da določi povezavo.... kot na primer pri windows 7 in tako se tam lahko povežem.....
https://www.dropbox.com/s/4t89c8c1159k9...



To, kar ti želiš nastavit, je možnost povezava na tvoj računalnik. Tega nimaš, ker imaš win 10 home.

Pritisni start tipko pa vpiši "remote desktop connection" in bi moral dobiti v rezultatih link do klienta.

tsatthoggua ::

Ali pa da bo za zihr - pritisni Windows tipko + R. Odpre se ti Run okno. Napises "mstsc" in Enter pa se ti odpre client....

Pesimist ::

oddaljeno namizje napiši v win10 search tisto lupo in rešeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

slitkx ::

Razmišljam o nakupu prenosnika, na katerem je prednameščen Windows 10 Home.
Prebral sem, da se računalnika s Home verzijo preko RDC ne da upravljati na daljavo. (Se pa da na Home zagnati RDC, ko je Home v vlogi oddajnika.)
Pozna kdo kak obvoz? (Z uporabo RDC.) Morda namestitev "shekanega" service-a?

Naj bi bilo tole: Allow Remote Desktop in Windows 10 HOME Edition

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

Žiga127 ::

Najbolje je teamviewer Le prijavi se v nastavitvah obkljukaš easy acess in je.
LP Žiga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Žiga127 ()

slitkx ::

Žiga127 je izjavil:

Najbolje je teamviewer Le prijavi se v nastavitha obkljukaš easy acess in je.

Sem ga že uporabljal, pa se vrnil na RDC.

krneki0001 ::

Daj pro verzijo na računalnik in boš imel mir.

slitkx ::

krneki0001 je izjavil:

Daj pro verzijo na računalnik in boš imel mir.

1. Vprašanje je bilo zaradi morebitnega novega prenosnika.
2. Ne. Za Home verzijo bi se odločil z razlogom in RDC v Professional verziji tega ne odtehta.

Daj se v prihodnje zadrži komentarjev, v katerih ni odgovora na jasno zastavljeno vprašanje.

krneki0001 ::

Sej so ti že vse povedal. RDC deluje od tvojega računalnika drugam. Na tvoj računalnik pa se ne moreš priklopit oddaljeno, ker imaš home varianto sistema.

lakomnik ::

Zdravo

Tudi jest sem imel enako težavo z Windows 10 Home. Sem rešil z temle programom - http://collaboradev.com/tag/rdpwrap/

Dela OK.

slitkx ::

krneki0001 je izjavil:

Sej so ti že vse povedal. RDC deluje od tvojega računalnika drugam. Na tvoj računalnik pa se ne moreš priklopit oddaljeno, ker imaš home varianto sistema.

Če bi pogledal, kaj sem napisal, bi videl, da sem našel rešitev za Home. Rešitev vključuje RDC.

Sedaj pa jo je objavil še lakomnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

Cifix63 ::

lakomnik je izjavil:

Zdravo

Tudi jest sem imel enako težavo z Windows 10 Home. Sem rešil z temle programom - http://collaboradev.com/tag/rdpwrap/
RW
Dela OK.


Tole sem probal in ne gre, problema pa ne morem rešiti. Poskusil sem večkrat, tudi z izklopljenim antivirusnim ter požarnim zidom ampak kljub temu ne gre.
V kvadratku, ki s pokaže morajo biti vse tri postavke pod "Diagnostics" (Wrapper state, Service state in Listener state) obarvane zeleno je v mojem primeru pri postavki Listener state ta obarvana rdeče, izpisano pa "Not Listening (Not supported)".
Kje bi še lahko bil po vaše problem?

NoName ::

Cifix63 je izjavil:

v mojem primeru pri postavki Listener state ta obarvana rdeče, izpisano pa "Not Listening (Not supported)".
Kje bi še lahko bil po vaše problem?


...ker imaš zadnjo verzijo windows 10 - zamenjaj rdpwrap.ini v C:\Program Files\RDPWrap s temle pa restartaj servis ali rebootaj računalnik...

 magic...

magic...

I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Cifix63 ::

"...ker imaš zadnjo verzijo windows 10 - zamenjaj rdpwrap.ini v C:\Program Files\RDPWrap s temle pa restartaj servis ali rebootaj računalnik..."

Hvala, bom probal čim bo priložnost za to... ni mi znano, da bi bila tam datoteka s končnico .ini ampak ok, moram prvo videt kako in kaj ter šele nato naprej. Upam, da bo šlo.

NoName ::

Na še link, če bi rad mal več prebral... klik
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teamviewer (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7813051 (2261) Ales
»

Kateri 10" prenosnik ali 2v1 tablico za "na teren"

Oddelek: Kaj kupiti
71154 (907) Lonsarg
»

Windows & inšpekcija

Oddelek: Operacijski sistemi
275513 (3189) radmannsdorf
»

Kje kupiti originalni Windows?

Oddelek: Pomoč in nasveti
427639 (5662) Machete
»

TeamViewer nedosegljiv, vdor kljub pričevanjem uporabnikov zanikajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
5315128 (9356) Saul Goodman

Več podobnih tem