» »

Kateri 10" prenosnik ali 2v1 tablico za "na teren"

Kateri 10" prenosnik ali 2v1 tablico za "na teren"

CyberPunk ::

Kateri mini prenosnik (oz. 2v1 tablico s snemljivo tipkovnico) se sedaj splača nabaviti za "na teren" oz. potovanja ali sestanke? Velikost nekje 10" (11" je tudi še sprejemljivo), resolucija full HD, prostora 128 GB ali več (64 GB je načeloma tudi še ok), Windows 10 naj bo Pro (zaradi enkripcije)...

Zaenkrat imam ogledan Lenovo D330 iz Nemčije (dobrih 430 EUR z dostavo), Surface Go je izpadel zaradi relativno visoke cene in dejstva, da kljub temu ponuja samo Windows Home. Hofer je nekaj imel, pa vidim, da sem zamudil.

Mavrik ::

Na Surface Go (in ostalih tablicah) lahko Windows 10 nadgradiš v Pro po nakupu brez težav btw.
The truth is rarely pure and never simple.

Karen ::

Če je enkripcija edini razlog lahko daš namesto bitlockerja Veracrypt pa šifriraš cel disk pa ni zadržkov za Surface (razen cene). Druge prednosti Win Pro pred Home običajen user itak ne porajta (no, tudi neobičajen, hehe - itak so umetno segmentirali praktično isti produkt).
Drugače pa če ti izkušnja kaj pride prav sem imel vse od 7 col naprej, pa prvo normalno tipkanje dobiš šele na 11,6col diagonale ekrana. Ni fora v velikosti ekrana - tam sem imel tudi na 7colah že fullhd touchscreen, ampak tipkovnica je pa čisto neuporabna če moraš 3 odstavke natipkat sproti, pa na 10colah k je širina tipk 82% standardnih je isti shit. Ostalo so igračke, gledam folk k pride s temi zadevami po sestankih pa se v glavnem samo matrajo s tipkanjem, fancy izgleda samo prvi dve minuti, pol pa vidiš da ga majhnost ovira pri delu pa ga čakaš da si zapiše tist stavek, medtem ko jaz na 12colskem ultraportablu normalno delam vsakodnevno - imam za edino mašino. Skratka te napravice imajo izjemno omejeno uporabnost, kar je razlog da se ne prodajajo prav na veliko, pa še HW so pogosto v nečem podhranjeni, tako da če moraš na potovanju kaj resnega narest je to muka.

CyberPunk ::

Mavrik je izjavil:

Na Surface Go (in ostalih tablicah) lahko Windows 10 nadgradiš v Pro po nakupu brez težav btw.

Ampak moras "doplacati"?

VeraCrypt sem imel pred casom na eni Win10 Home 2in1 tablici, ampak je zadeva obcasno dobesedno zmrzovala (nekaj, cesar nisem ze od Win2000 naprej srecal). Ko sem odstranil, je bilo spet vse OK.

Pa vidim, da (po novem?) eni tudi odsvetujejo uporabo VeraCrypt na Windows masini:
https://decentsecurity.com/securing-you...
Why not use TrueCrypt/Veracrypt?
With SecureBoot, before your computer boots to Windows it verifies the OS hasn't been corrupted with a bootkit that modifies Windows that lets a virus run hidden. 3rd party encryption tools break this chain of trust that flows from UEFI to Windows bootloader to BitLocker. This chain of trust is critical for preventing an entire category of attack against Windows. This is not theoretical, this stops real-life attacks.

Karen ::

Veracrypt furam na 10+ mašinah, pa nikoli ni nič zmrzovalo (res pa je da so mašine Core i5 ali boljše). Tole o odsvetovanju je pa najbrž prispevek US obveščevalnih agencij:-). Bitlocker je dober če hočeš da ti cel zahod bere podatke (a res misliš da bi US dovolila MSju sploh živet če ne bi vgradili backdoor-ov?). Za bootkit moraš pač okužit Winse... nebootanega Veracrypt diska ti ne bo nič okužilo, ker ga ne bo prebralo (je šifriran). Ko si pa v Winsih je pa pač možno dobit okužbo z bitlockerjem ali pa z Veracryptom ali pa brez šifriranja (ni razlike).
Sicer pa: ja, za Pro moraš jasno doplačat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Karen ()

Lonsarg ::

Bitlocker ponuja skoraj vse osnovne funkcionalnosti tudi na Home. Enkripcijo primarnega diska itak, to je osnova ki je celo po defaultu vklopljena. Zna pa tudi odkriptirati katerikoli removable disk, edino kar ne zna je vklopiti kriptiranje na removable diskih, jaz sem na microSD pač vklopil bitlocker na drugem računalniku, ki ima Pro in nato dal v svoj Surface Go, kjer imam torej kriptiran tako osnovni 128GB disk kot tudi 200GB microSD.

Večja pomankljivost Home verzije je pri povezavi v omrežje od firme, ker Home verzije ne podpirajo ADja, torej administriranja računalnika s strani IT službe od firme, upgrade Home na Pro stane sicer 100EUR.

Skratka kar se tiče Surface Go, enostavno ga ne morem prehvaliti. Glavna prednost pa je kakopak tanka lahko tipkovnica, ki ni moteča če jo zavrtiš nazaj(na terenu ponavadi ne boš tipkonice detachal, to narediš doma v postelji, kjer lahko tipkovnico odložiš na nočno omarico) ter kickstand, če me vprašaš hibridi brez kickstanda ne bi smel obstajati. Surface Go 64GB varjanta, ki je primerljiva z Lenovo stane 490EUR, torej borih 50EUR več, jaz niti pomislil ne bi, Lenovo D330 je med drugim tudi bajs proti Surface Go dokler ne odstraniš tipkovnice.

P.S. Zelo se priporoča 128GB varjanta Surface Go, ker ima hitrejši disk, pride te 100EUR ekstra... Lenovo D330, ki si ga linkal ima tudi počasnejši disk, torej ta kot v 64GB Surface Go
P.S. 2: Mimogrede originalni Pen je drag, jaz sem zelo dobrega z dobrimi reviewi dobil za 40EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

rusalex12 ::

Lonsarg je izjavil:

Bitlocker ponuja skoraj vse osnovne funkcionalnosti tudi na Home. Enkripcijo primarnega diska itak, to je osnova ki je celo po defaultu vklopljena. Zna pa tudi odkriptirati katerikoli removable disk, edino kar ne zna je vklopiti kriptiranje na removable diskih, jaz sem na microSD pač vklopil bitlocker na drugem računalniku, ki ima Pro in nato dal v svoj Surface Go, kjer imam torej kriptiran tako osnovni 128GB disk kot tudi 200GB microSD.

Večja pomankljivost Home verzije je pri povezavi v omrežje od firme, ker Home verzije ne podpirajo ADja, torej administriranja računalnika s strani IT službe od firme, upgrade Home na Pro stane sicer 100EUR.

Skratka kar se tiče Surface Go, enostavno ga ne morem prehvaliti. Glavna prednost pa je kakopak tanka lahko tipkovnica, ki ni moteča če jo zavrtiš nazaj(na terenu ponavadi ne boš tipkonice detachal, to narediš doma v postelji, kjer lahko tipkovnico odložiš na nočno omarico) ter kickstand, če me vprašaš hibridi brez kickstanda ne bi smel obstajati. Surface Go 64GB varjanta, ki je primerljiva z Lenovo stane 490EUR, torej borih 50EUR več, jaz niti pomislil ne bi, Lenovo D330 je med drugim tudi bajs proti Surface Go dokler ne odstraniš tipkovnice.

P.S. Zelo se priporoča 128GB varjanta Surface Go, ker ima hitrejši disk, pride te 100EUR ekstra... Lenovo D330, ki si ga linkal ima tudi počasnejši disk, torej ta kot v 64GB Surface Go
P.S. 2: Mimogrede originalni Pen je drag, jaz sem zelo dobrega z dobrimi reviewi dobil za 40EUR.


Lahko kaj napišeš o avtonomiji baterije? Če Surface primerjaš s konkurenco Mediapad M5 (7500mAh) ali Galaxy Tab s4 (7300mAh) je s svojimi 3400mAh precej podhranjen?

Lonsarg ::

Surface linija ima baterijo na nivoju laptopov, pa še tam ni med bolšimi. Surface Pro 4 ki ga ima punca je zdržal 4-5 ur ko je bil nov(Surface Pro 6 naj bi sicer za skoraj faktor 2 to izbolšal), Surface Go mi zdrži 6-7 ur, to govorimo o realni ne oglaševani. ARM flagshio tableti(iPad, Galaxy) koliko berem so po realni porabi zmožni preseči 10 ur., skratka ja Surface Go tu precej popuši, to bi mu dal za največji minus.

Ampak tudi konkurenčni 10" x86 hibridi ne bodo kaj veliki bolši pri bateriji, dokler ne bl ARM ponujal pravo konkurenco za poganjanje W10. Za na terenu boš pomoje ne glede na izbiro x86 Windows hibrida moral še kak USB-C powerbank ali avtopolnilec imeti(če imaš res na terenuskozi prižgano)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tablični s tipkovnico

Oddelek: Kaj kupiti
91152 (921) mtosev
»

Microsoft predstavil osvežitve družine Surface, vključno z novimi slušalkami in Andro

Oddelek: Novice / Ostale najave
2412777 (10886) Mavrik
»

Kje so Intelovi 10-nm čipi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5611707 (8817) D3m
»

Surface Pro prihaja 9. februarja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
15739899 (32880) Marat
»

Microsoft Surface, drugič (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
18441436 (33327) CaqKa

Več podobnih tem