» »

Pokončni sesalnik - izkušnje

Pokončni sesalnik - izkušnje

akulp ::

Živjo,

lastniki pokončnih sesalnikov, kakšne so kaj vaše izkušnje?

Gledam tole:

http://www.merkur.si/aparati/sesanje/po...

Sicer mi je gospod, ki mi je, glede na to, da je vse podatke in izkušnje stresel z rokava, deloval zelo dobro podkovan, svetoval tole:

http://www.merkur.si/aparati/sesanje/po...

Ampak kakor vidim, ima Hoover še malo boljše lastnosti ...
Lukcc

111111111111 ::

Jaz sem strogo proti. Sem enega imel in sem ga po enem letu vrgel ven. Sem bolj pristaš cevi. Tudi težko je pajke sesat s takim. Res pa sesa bistveno bolje, ker je krajša cev.

akulp ::

Pa mi znaš utemeljit, zakaj si proti? Ker ti ni všeč tak sistem sesalnika ali pač tehnične pomanjkljivosti?

Kar se tiče sesanja pajkov, je zraven 2m cev, ki jo potegneš ven in posesaš ...
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

111111111111 ::

No moj ni imel 2m cev cev zgoraj je bila cca. 1,2m in to me zelo motilo, ker sem mogel sesalec dvignit. Težko je bilo sesat pod posteljo, ker moraš cel sesalec talčit noter. Če pa že moram montirat cev imam pa raje že kar takoj na cevi.

Sem si pa omislil enega Philipsa klik, všeč mi je bila predvsem ročka, kamor lahko dam ozek nastavek in metlico in lahko zelo hitro in učinkovito zamenjam.

EDIT: pa še to me je motilo, da sesalec ni stal ko sem sesal po robovih, je ležal na tleh pa sem ga vlekel za sabo. Skratka zdel se mi je precej nepraktičen.

Zgodovina sprememb…

akulp ::

111111111111 je izjavil:

No moj ni imel 2m cev cev zgoraj je bila cca. 1,2m in to me zelo motilo, ker sem mogel sesalec dvignit. Težko je bilo sesat pod posteljo, ker moraš cel sesalec talčit noter. Če pa že moram montirat cev imam pa raje že kar takoj na cevi.

Sem si pa omislil enega Philipsa klik, všeč mi je bila predvsem ročka, kamor lahko dam ozek nastavek in metlico in lahko zelo hitro in učinkovito zamenjam.

EDIT: pa še to me je motilo, da sesalec ni stal ko sem sesal po robovih, je ležal na tleh pa sem ga vlekel za sabo. Skratka zdel se mi je precej nepraktičen.


Super, hvala za mnenje. Tole si zdaj lepo razčlenil.:)

Ja, vse te zadeve, ki jih omenjaš kot minus, sem preveril pri tem Hooverju. Sicer ga bom šel še preizkusiti, da vidim, kako zoprno je s tem iti pod posteljo, ampak pri Electrluxu, kjer sem to preizkusil, ni bilo težav.
Lukcc

fikus_ ::

To je bolj namenjeno za sproti čistiti, npr. kakšne drobtine pod mizo in podobno. Imajo mali volumen posode za smeti in filter ni najbolj prepričljiv.
Za generalno čiščenje stanovanja je pa najbolj primerna klasika.

akulp ::

Cja, čeprav ta ocena tvoja se mi zdi pa precej na hitro ... Ja, kar se posode za smeti tiče, vsekakor. Treba je počistiti po vsakem sesanju oz. pač odvisno od velikosti sesalne površine. To me ne moti.

Kar pa se tiče filtra in učinkovitosti, pa se težko strinjam. Malo poglej specifikacije/ocene teh sesalcev. Pa da ne bo pomote. Govorimo o električnem, ne baterijskem.
Lukcc

fosil ::

Ima pokončni tudi prednosti.
Bolj praktičen je v manjših prostorih, kjer ne rabiš zraven opletat še z "vozičkom".
Pa tudi v bolj nabasanih prostorih skratka tam, kjer je manj prostora.
Sploh super je pri stopnicah.
Tako je!

akulp ::

fosil je izjavil:

Ima pokončni tudi prednosti.
Bolj praktičen je v manjših prostorih, kjer ne rabiš zraven opletat še z "vozičkom".
Pa tudi v bolj nabasanih prostorih skratka tam, kjer je manj prostora.
Sploh super je pri stopnicah.


Ravno zaradi teh opisanih zadev ga favoriziram pred "navadnimi".

Majhni prostori + stopnice.
Lukcc

fikus_ ::

Ja, imamo baterijskega, tisti je bolj tako tako.

akulp ::

fikus_ je izjavil:

Ja, imamo baterijskega, tisti je bolj tako tako.


To pa vem ja, tisto je pa druga zadeva. BO treba še par let počakati, da bodo baterijski (za neko pametno ceno) dosegli kaj več ...
Lukcc

HighBane ::

Ne vem za kakovost navedenih sesalnikov. Samo meni je pokončen sesalnik super. Bolj je gibčen in ne vlačim še vozička za sabo. Kot že rečeno tudi super za stopnice. Možnost priključitve raznih nastavkov z lastnim motorjem za ščetkanje tal in globinsko sesanje tepihov, vsaj pri mojem. Za težje dosegljiva mesta pa priključim še cev. Pa še v omaro gre pokončno.

akulp ::

HighBane je izjavil:

Ne vem za kakovost navedenih sesalnikov. Samo meni je pokončen sesalnik super. Bolj je gibčen in ne vlačim še vozička za sabo. Kot že rečeno tudi super za stopnice. Možnost priključitve raznih nastavkov z lastnim motorjem za ščetkanje tal in globinsko sesanje tepihov, vsaj pri mojem. Za težje dosegljiva mesta pa priključim še cev. Pa še v omaro gre pokončno.


In kaj imaš? VW predvidevam.
Lukcc

tebodi ::

akulp je izjavil:

fosil je izjavil:

Ima pokončni tudi prednosti.
Bolj praktičen je v manjših prostorih, kjer ne rabiš zraven opletat še z "vozičkom".
Pa tudi v bolj nabasanih prostorih skratka tam, kjer je manj prostora.
Sploh super je pri stopnicah.


Ravno zaradi teh opisanih zadev ga favoriziram pred "navadnimi".

Majhni prostori + stopnice.



Čisto iz radovednosti: če prav razumem, je tebi/vam(a) lažje opletat s celim sesalnikom (motor, ohišje itn.) po vsaki stopnici in okrog vogalov, prek tepihov, robov kot pa pustit "prikolico", da nekje čepi ali ti sledi ali jo odložiš na eno izmed stopnic in hitro opraviš zadevo z neprimerno bolj okretno krtačo s cevjo?


Da dodam: nisem noben profesionalec, ampak kolikor razumem je pri sesalcih za dobro čiščenje bistvena moč in (dejanski) podtlak na koncu cevi in dobra filtracija (vrsta filtrov in spoji na elementih, pokrovih, ceveh).

Po mojih izkušnjah je zelo uporabna mehanska krtača (imam "navadno" turbo), ki se pri čiščenju tepihov res pozna. Ta, ki jo uporabljam, sicer pride okrog 50 eur, kar je po eni strani noro, vendar je glede na prihranek časa in boljše narejenega opravila vseeno vredno (na 1-2 leti).

akulp ::

Nimam (hvala bogu) niti enega tepiha v hiši. Povsod parket/vinil, tako da meni, kar se tiče moči sesanja, pa raznih krtač sesalci ne delajo preglavic.

In ja, nadvse zadovoljen sem bil 2 dni nazaj, ko sem si sposodil eenega od, sicer baterijskih, pokončnih sesalnikov in to je točno to, kar hočem. Tudi pod posteljo ni bilo težav. Te zadeve so res okretne, precej bolj, kot se ti sprva zdi, dokler ne primeš v roke. Tudi teža ni velika. Se mi zdi, da bi znal biti električni še celo lažji.

"Prikolico" težko pustiš na začetku stopnic, ker nisem še videl sesalca, ki bi imel tako dolgo ročko/cev, ki bi prišla od začetka do vrha stopnic v enem "šusu". Razen, če imaš 3 stopnice.:)
Lukcc

          ::

Moja stara je pred leti kupila podobnega Hooverja, ki pa smo ga kmalu vrgli v kanto. To pa zato ker ni imel vrečke ampak neko porozno posodo, pri kateri so se pore že po nekaj sesanjih zamašile in ni več vlekel. Čiščenje posode je bilo zelo komplicirano in časovno potratno. Poleg tega ni imel (ali pa ni delovala) protipovratne lopute, kar je pomenilo da ko si ga izključil, se je iz njega nazaj vsul kupček peska. Pri nas doma je bil to definitivno zadnji Hoover. Stara se je nato skeširala za Vorwerka, ki je res pesem, ampak vprašanje če je res vreden toliko (mislim da je bil blizu 2k).

Blum ::

Mi imamo zdaj že drugega vorwerk-a (pokončni sesalnik) in smo zadovoljni. Ta je trenutno star že več kot 5 let, (morda slabih 10 celo) in deluje še vedno tako, kot da je nov, s tem da sesamo celotno stanovanje približno 1x na teden. Do zdaj se še noben ni pokvaril ali kakorkoli da bi bilo treba kaj dokupovati (razen dišeče paličice in vrečke). Posesa super in za pajke pa to golazen, kot je prej nekdo omenil, samo stakneš sprednjo glavo in natakneš cev, iz sesalca ti gre en trak, ki ga zatakneš na spodnji del sesalca (opasaš si ga na rame v bistvu) in posesaš isto kot z ostalimi sesalci - samo kolikrat to počneš? 2x letno.

Mislim pa, da imamo model VK 135 ali VK 136.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blum ()

gruntfürmich ::

na ZPS testu je bil Vorwerk VK150+ EB371 izredno dobro ocenjen, 2 mesto izmed par 100. cena je 690€. je pa primerljiv z mieleji za 200€, vendar so ti talni.
kdor pa odkarta 2k za vorwerka pa ni đek ampak so ga nategnili vsaj 3×...
tale vorverk (edini pokončni na testu): nazivna moč 1200W, izmerjena vstopna 922W, sesalna moč 285W (miele z 800W: 215W, miele z 1600W: 340W). učinkovit je zelo napram drugim, prah tudi zelo dobro zadržuje, dobro učinkovit je z polno vrečko
bodo pa po 2016 letu sesalci imeli max 900W. ampak ni veliko sesalne razlike med temi z 800W električne moči in onimi z 1600
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

akulp ::

          je izjavil:

Moja stara je pred leti kupila podobnega Hooverja, ki pa smo ga kmalu vrgli v kanto. To pa zato ker ni imel vrečke ampak neko porozno posodo, pri kateri so se pore že po nekaj sesanjih zamašile in ni več vlekel. Čiščenje posode je bilo zelo komplicirano in časovno potratno. Poleg tega ni imel (ali pa ni delovala) protipovratne lopute, kar je pomenilo da ko si ga izključil, se je iz njega nazaj vsul kupček peska. Pri nas doma je bil to definitivno zadnji Hoover. Stara se je nato skeširala za Vorwerka, ki je res pesem, ampak vprašanje če je res vreden toliko (mislim da je bil blizu 2k).


Kar se Hooverja tiče, bom jaz rekel tako. Doma imava tole (oz verzijo prej)
https://www.mimovrste.com/baterijski-se...

In tole je res mašinca med temi malimi baterijskimi sesalci. Brez problema posesa vse živo, vključno z vodo in je glede na ostale male igračke, res mašinca. Nič ne pada ven prah in posesana roba, kot se to pri veliko modelih res dogaja, kot si že sam omenil. So mi recimo tudi ravno pred iztekom 2-letne garancije , ob pritožbi, da je baterije že zelo slaba, sesalec zamenjali znovim.
Čiščenje posode: recimo enkrat na 14 dni,, z vročo vodo, in vse kars e je po možnosti prijelo, lepo odstopi. FIlter splaknem pod vodo in posušim. Skratka, ni neka posebna znanost.

Kakor sem videl pri teh električnih pokončnih Hooverjevih novih modelih, je čiščenje precej enostavno. In če to narediš sproti, po recimo dveh sesanjih, torej v mojem primeru na 14-dni, ne vidim problema, da bi se prav kaj zapacalo, prijemalo... Je pa res, da če se ti ne ljubi počistiti posode, potem je bolje vzeti model z vrečko.

gruntfürmich je izjavil:

na ZPS testu je bil Vorwerk VK150+ EB371 izredno dobro ocenjen, 2 mesto izmed par 100. cena je 690€. je pa primerljiv z mieleji za 200€, vendar so ti talni.
kdor pa odkarta 2k za vorwerka pa ni đek ampak so ga nategnili vsaj 3×...
tale vorverk (edini pokončni na testu): nazivna moč 1200W, izmerjena vstopna 922W, sesalna moč 285W (miele z 800W: 215W, miele z 1600W: 340W). učinkovit je zelo napram drugim, prah tudi zelo dobro zadržuje, dobro učinkovit je z polno vrečko
bodo pa po 2016 letu sesalci imeli max 900W. ampak ni veliko sesalne razlike med temi z 800W električne moči in onimi z 1600



Ja VW sem imel na tesu in je res super. Ravno to mi je pretehtalo, da bi vzel ročnega. Sem imel potem tudi Electrluxa, model za 100 EUR, pa tudi ni slab, glede na to, da nimam nekih posebnih zahtev. Pač, kakor sem že napisal, sesanje v 99% trdnih tal.
Ta Hoover, v katerega pa sem se zapičil, pa je po specifikacijah in uporabnosti še precej boljši, kot tisti Electrlux, ki sem ga imel na testu.
VW pa mi je enostavno predrag ...
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

Okapi ::

Nimam (hvala bogu) niti enega tepiha v hiši. Povsod parket/vinil, tako da meni, kar se tiče moči sesanja, pa raznih krtač sesalci ne delajo preglavic.
Za take primere je Philipsov AquaTrio super - posesa & pomije tla. Je pa samo za tla, pajki pod stropom so pred njim varni.

akulp ::

Okapi je izjavil:

Nimam (hvala bogu) niti enega tepiha v hiši. Povsod parket/vinil, tako da meni, kar se tiče moči sesanja, pa raznih krtač sesalci ne delajo preglavic.
Za take primere je Philipsov AquaTrio super - posesa & pomije tla. Je pa samo za tla, pajki pod stropom so pred njim varni.



Ja, tole sem gledal in rano to je škoda, ker nima dodatne cevi ...
Lukcc

tebodi ::

@akulp, @Blum, oz. še kdo: Ste me nasmejali, dobri ste. :)

Zaradi predvidljivosti sem posebej dodal navedbo glede reševanja "nerešljive" situacije na stopnicah - ampak če ne pač ne.
Kdorkoli je našel, kar mu ustreza, hvalabogu!

Nima pa smisla v istem kontekstu govoriti o tako različnih zadevah - npr. baterijski in normalni sesalniki.

Če bi komu lahko koristilo samo dodam:
Ker je bil omenjen ZPS test, sem ga preletel; že par let od kar je slučajno takrat prišel ven, uporabljamo sesalec, ki so ga najbolje ocenili prav pri tem testu. Nisem šel gledat podrobnosti, sem že zgoraj navedel, kaj je po mojem utemeljenem prepričanju bistveno pri teh zadevah. Če pa želi kdo plačevati 2x, 3x več za isto (ali celo slabše), pa tudi prav zanj.
Se mi zdi pošteno da omenim: običajna krtača (kombinirana) pri tem sesalniku izgleda ni najbolj robustna, tako da se je med uporabo odlomila - so jo pa brezplačno zamenjali, tako da vsaka čast firmi.

Te "gospodinjske oslarije" so nekaj, kar je najbolje opraviti v čimkrajšem času čimbolje. Če se ne motim so, verjetno kakšni hipsterji, že našli tudi termin za to: speedcleaning - pa naj jim to ostane.

Siddh ::

Je kdo razmišljal v smeri vgradnega sesalca? Mi imamo na podstrešju vgrajenega, tri cevi smo razpeljali na vsak konec stanovanja, vtičnice pa so kar v stropu. Potem še samo potrebuješ cev primerne dolžine, in ne rabiš za sabo tovorit celega sesalca, ko se moraš prestavit pač preklopiš cev iz ene v drugo vtičnico. Polek tega se da vgraditi posebno loputo čisto pri tleh, kjer samo noter pometeš smeti in jih potem od tam potegne v vrečo. Čistimo pa ga mogoče 3 krat na leto, pa sesamo vsak teden.


111111111111 ::

Mi imamo staro hišo in bi me predelava preveč prišla. :) Bi ga pa takoj imel. Cevi zmontiraš kot vtičnice za štrom ali v strop in posesaš kot se zagre. Bistveno (vsaj meni), da ne smrdi po hiši.

akulp ::

tebodi je izjavil:

@akulp, @Blum, oz. še kdo: Ste me nasmejali, dobri ste. :)

Zaradi predvidljivosti sem posebej dodal navedbo glede reševanja "nerešljive" situacije na stopnicah - ampak če ne pač ne.
Kdorkoli je našel, kar mu ustreza, hvalabogu!

Nima pa smisla v istem kontekstu govoriti o tako različnih zadevah - npr. baterijski in normalni sesalniki.

Če bi komu lahko koristilo samo dodam:
Ker je bil omenjen ZPS test, sem ga preletel; že par let od kar je slučajno takrat prišel ven, uporabljamo sesalec, ki so ga najbolje ocenili prav pri tem testu. Nisem šel gledat podrobnosti, sem že zgoraj navedel, kaj je po mojem utemeljenem prepričanju bistveno pri teh zadevah. Če pa želi kdo plačevati 2x, 3x več za isto (ali celo slabše), pa tudi prav zanj.
Se mi zdi pošteno da omenim: običajna krtača (kombinirana) pri tem sesalniku izgleda ni najbolj robustna, tako da se je med uporabo odlomila - so jo pa brezplačno zamenjali, tako da vsaka čast firmi.

Te "gospodinjske oslarije" so nekaj, kar je najbolje opraviti v čimkrajšem času čimbolje. Če se ne motim so, verjetno kakšni hipsterji, že našli tudi termin za to: speedcleaning - pa naj jim to ostane.


In kaj te je tako nasmejalo?

Sicer pa, točno to. Bat. in električnih ne moreš metati v isti koš. Sem pa dal samo primer izkušenj z obema.Kar pa lahko primerjaš, pa so posode za Prah. Te so zasnovane precej podobno pri obeh modelih ... V primeru, da ima posodo, seveda.

Sicer pa ja, kot si rekel. Vsakemu svoje. Hvala bogu. Saj zato sem zelo dobro definiral vprašanje na začetku teme. Ampak ti nisi odgovarjal nanj. :)
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

tebodi ::

@Akulp: Saj se razumemo, od začetka. Ampak se najde kdo, ki ne bo zastopil štosa, zato.

Za tiste pa naj navedem iz testa ZPS:
https://www.zps.si/index.php/dom-in-vrt...

Zavedati pa se moramo, da zasnova pokončnega sesalnika omogoča drugačno ergonomijo, ki je nekaterim uporabnikom zelo všeč, drugim pač ne. Šibka točka pokončnih sesalnikov so običajno predvsem stopnice, premikanje sesalne šobe skupaj s 3-kilogramskim ohišjem pa uporabnika prisili v manj zaletavo in bolj metodično gibanje.


Mimogrede, enako zabavno je videti pri omenjenih baterijskih sesalnikih, ko se posebej potrudijo NE NAVESTI, kolikšna je moč - česarkoli oz. kjerkoli na sesalniku.

Stari maček ::

akulp je izjavil:

Živjo,

lastniki pokončnih sesalnikov, kakšne so kaj vaše izkušnje?

Gledam tole:

http://www.merkur.si/aparati/sesanje/po...

Sicer mi je gospod, ki mi je, glede na to, da je vse podatke in izkušnje stresel z rokava, deloval zelo dobro podkovan, svetoval tole:

http://www.merkur.si/aparati/sesanje/po...

Ampak kakor vidim, ima Hoover še malo boljše lastnosti ...

Kupi tole in boš full zadovoljen.

akulp ::

Stari maček je izjavil:

akulp je izjavil:

Živjo,

lastniki pokončnih sesalnikov, kakšne so kaj vaše izkušnje?

Gledam tole:

http://www.merkur.si/aparati/sesanje/po...

Sicer mi je gospod, ki mi je, glede na to, da je vse podatke in izkušnje stresel z rokava, deloval zelo dobro podkovan, svetoval tole:

http://www.merkur.si/aparati/sesanje/po...

Ampak kakor vidim, ima Hoover še malo boljše lastnosti ...

Kupi tole in boš full zadovoljen.


Link ne deluje ...
Lukcc

ombre ::

Sam imam Hooverja - pokončni model - nebaterijski. Ima svoje prednosti in slabosti - je močen, turbo krtača inclusive, ne rabiš se sklanjat preveč ko sesaš...

Slabosti pa so: je težek, neroden - ni šans da ga uporabljam po stopnicah ker se prekucne, po kakih kotih in pod posteljo pozabi - za te stvari moraš potem preklopit na klasično cev (isto jo ima) Moja bivša ga je sovražla. Men pa se ne zdi tko slab. :)
OmbreMan - Galaxy of knowledge

akulp ::

ombre je izjavil:

Sam imam Hooverja - pokončni model - nebaterijski. Ima svoje prednosti in slabosti - je močen, turbo krtača inclusive, ne rabiš se sklanjat preveč ko sesaš...

Slabosti pa so: je težek, neroden - ni šans da ga uporabljam po stopnicah ker se prekucne, po kakih kotih in pod posteljo pozabi - za te stvari moraš potem preklopit na klasično cev (isto jo ima) Moja bivša ga je sovražla. Men pa se ne zdi tko slab. :)


Hvala! No vidiš, taka mnenja iščem.

Upam, da ni zaradi sesalca bivša...:) Mal heca.:)
Lukcc

akulp ::

SPet malo odpiram tole temo.

V letu in pol še vedno nisem zamenjal sesalnika. :)
Pred nekaj dnevi sem ravno preizkušal (sicer baterijskega) pokončen GOrenje model. Ugotavljam, da je pravi balzam, kar se tiče vihtenja v roki. Narejen je tako, da lahko iz njega ločiš tudi mini sesalnik. Ni-MH baterija je za pol ure sesanja dovolj močna (vsaj zdaj, ko je nov), ne dosežeš pa kotov, to je glavni problem. Niti tako, če vzameš malega ven.
Tako da bi rekel, da se mi baterija niti ne zdi tak problem (močan je meni dovolj, ker imamo samo trdo podlago in je vse kar je treba posesati, prah), kot to, da ne dosežeš vseh predelkov.

S tega vidika potem, še vedno ostajam pri mnenju, da se bolje obnese pokončen+izvlečna cev.

Je že kakšna izkušnja s pokončnim sesalnikom več?
Lukcc

cekr ::

http://www.electrolux.si/izdelki/Sesaln...

Najmočnejši baterijski sesalec, ki sem jih sprobal.
Poleg Roombe mi ta služi skoraj za celo stanovanje. No, za generalno je še vedno Hyla.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Okapi ::

Moj brat ima tegale in je zelo zadovoljen z njim. Pred nekaj meseci je bil 145 evrov s poštnino vred iz Amazona UK.
Zraven dobiš dve litijevi bateriji in polnilno postajo za baterijo, kar je prednost, ker imaš lahko sesalnik pospravljen nekje, kjer ni vtičnice zraven, baterijo pa polniš tam, kjer je električna vtičnica.



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

bauci ::

Imam Rowento 25.2V, ki ima trikotno "glavo". Je super za vogale. Ima tudi vgrajeno lucko, ki se mi je sprva zdela cisto brez zveze amapk po par uporabah je zelo uporabna predvsem za kote, kjer ni najboljse svetlobe. Ni ravno poceni cca 190€ ampak priporocam.

akulp ::

cekr je izjavil:

http://www.electrolux.si/izdelki/Sesaln...

Najmočnejši baterijski sesalec, ki sem jih sprobal.
Poleg Roombe mi ta služi skoraj za celo stanovanje. No, za generalno je še vedno Hyla.


Za tega sem slišal, da je fin (nasploh je EL kar ok, pri bat.), ampak da pa baterija na dolgi rok propade.

Sam sem sicer trenutno najbolj pristaš tega:
http://www.hoover.si/izdelki/online-kat...

Ampak, kot že zgoraj napisano.

Noben od teh nima cevi oz. ni 2v1 (mini sesalnik za kote)

Okapi je izjavil:

Moj brat ima tegale in je zelo zadovoljen z njim. Pred nekaj meseci je bil 145 evrov s poštnino vred iz Amazona UK.
Zraven dobiš dve litijevi bateriji in polnilno postajo za baterijo, kar je prednost, ker imaš lahko sesalnik pospravljen nekje, kjer ni vtičnice zraven, baterijo pa polniš tam, kjer je električna vtičnica.





Ja, o temu sem pa bral same pohvale + cev ima.

bauci je izjavil:

Imam Rowento 25.2V, ki ima trikotno "glavo". Je super za vogale. Ima tudi vgrajeno lucko, ki se mi je sprva zdela cisto brez zveze amapk po par uporabah je zelo uporabna predvsem za kote, kjer ni najboljse svetlobe. Ni ravno poceni cca 190€ ampak priporocam.


Tudi gledal, ampak nima cevi ... Tista glava je sicer precej bolje ja, kot navadna, ampak so še vedno kotički, kjer ne prideš zraven, ker je enostavno preozko.
SIcer pa, ledice so uporabne, se strinjam. Preizkusil na Gorenju. :)
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

akulp ::

A je kdo preizkusil tole?

SLO znanje ...

https://www.mimovrste.com/baterijski-se...

Zdaj se obostavljam ali vzeti 2 sesalnika, enega mini (nekaj v stilu zgornjega) za 10o EUR in enega večjega (klasiko) za 100 EUR ali pa tole:

https://www.mimovrste.com/baterijski-se...
Lukcc

bauci ::

Rocni sesalec sem na Amazon.de kupil Black&Decker PD1820LF [Energy Class a] za 140€. Je lahek, dovolj mocan in zelo lepe oblike (vsaj zame). Ima dodatno cev in ta ozek nastavek za po kotih in normalen nastavek. Je pa treba pri narocilu paziti, da kupis model z dodatki, ker prodajajo enakega tudi brez dodatkov.

akulp ::

bauci je izjavil:

Rocni sesalec sem na Amazon.de kupil Black&Decker PD1820LF [Energy Class a] za 140€. Je lahek, dovolj mocan in zelo lepe oblike (vsaj zame). Ima dodatno cev in ta ozek nastavek za po kotih in normalen nastavek. Je pa treba pri narocilu paziti, da kupis model z dodatki, ker prodajajo enakega tudi brez dodatkov.


A vidiš, ta je pa fina zadeva, ja. Imaš ga lahko kot malega, potem pa ko rabiš, pa spremeniš v velikega. :)
Lukcc

bauci ::

Imajo ga tudi pri nas samo je cena okoli 200€.

akulp ::

Po mojem bom vzel tole:
https://edigital.si/rocni-sesalniki/bla...

Potem pa zraven še eno klasiko in to je to.

Ne vem, tile baterijski so sicer super, ampak bojim se, da bo čez 2 leti vsaka baterija, tudi če Li-Ion zanič in vsaka stane 80-90% sesalca ...
Lukcc

r3dkv1c4 ::

Si kdo lasti Gorenje SVC16FR?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

ideep ::

Uporabnix ::

Pokončni sesalec - nekako tako praktično je, kot če bi imel čreva, želodec in vse ostale organe na rokah. Pa potem zamenjaj žarnico na stropni luči.

Bantani ::

Mene zanima,ce ima kdo izkusnje s tem dvema baterijskima sesalcema in sicer dyson v11 absolute pa bosch unlimited...bolj se nagibam na boscha,ker dobis 2 bateriji zraven...pa paše baje tudi na druga akumulatorska orodja bosch...uporabljal bi se pa kot drugi sesalec


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterijski / pokončni sesalniki

Oddelek: Loža
3910199 (2268) koyotee
»

Nakup sesalca (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24095637 (10865) Zstiller

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144022 (63704) perci
»

Mini sesalec

Oddelek: Loža
294307 (3233) msjr
»

Vodni sesalec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6833331 (29202) energetik

Več podobnih tem