» »

Normiran s.p. vprašanja... ?

Normiran s.p. vprašanja... ?

Temo vidijo: vsi
««
42 / 182
»»

slloty ::

Prvic se placuje akontacijo dohodnine (po tromesecju) in me zanima ali ti podatki iz l.18 se vedno ostajajo enaki za placilo? Ker prihodki niso presegli predvideno odmero doh. za placilo dohodnine se bo placevalo v tromesecju torej ni potrebe oddajat vlog tukaj, to drzi?



Vir: https://mladipodjetnik.si/podjetniski-k...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slloty ()

belimato ::

Slayer69 je izjavil:

Zdravo,
To gre verjetno samo za kakšno odloženo plačilo in se bo na koncu verjetno vse poračunalo, ko bom oddal letno poročilo?


Ja.

AvtoR ::

Mogoče je bilo že odgovorjeno pa vseeno, ker je zdaj ravno čas bilanc in letnih poročil...
Sem normiranec. Lani sem aprila in maja prejel pomoč v znesku 700€ in plačane prispevke za april in maj. Ali se oba zneska štejeta v prihodke?
V bistvu predložim le tri podatke. Bruto prihodek, znesek akontacije davka in vplačani prispevki.

klemenSLO ::

Lepo prikazano in obrazloženo:
https://www.minimax.si/wp-content/uploa...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

ali3n ::

Naj bi bilo tako (obrazec DDD_DDD):
- prejeto pomoč (pazi - ne od države plačanih prispevkov) prišteješ k brutto prihodku (1 oz. 1.1)
- prejeto pomoč (pazi - ne od države plačanih prispevkov) vpišeš kot zmanjšanje (2.8)

Povedano drugače - prejeto pomoč seveda prijaviš, a se ne upošteva pri odmeri dohodnine.
Ostalo pa kot normalno.


Disclaimer: nisem davčni svetovalec...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

pingme ::

ali3n je izjavil:

Naj bi bilo tako (obrazec DDD_DDD):
- prejeto pomoč (pazi - ne od države plačanih prispevkov) prišteješ k brutto prihodku (1 oz. 1.1)
- prejeto pomoč (pazi - ne od države plačanih prispevkov) vpišeš kot zmanjšanje (2.8)

Povedano drugače - prejeto pomoč seveda prijaviš, a se ne upošteva pri odmeri dohodnine.
Ostalo pa kot normalno.

Disclaimer: nisem davčni svetovalec...


Ne drži. Pod 1.1 prišteješ tudi prispevke, ki ti jih je plačala država!
In tega (za razliko od MTD) nikjer ne odšteješ, torej dejansko plačaš 4% davka na plačane prispevke.

Oz. če smo natančni - davčni svetovalci pravijo, da to ni prav, stališča FURS-a pa je, da je plačane prispevke s strani države potrebno prišteti v prihodke.
In šteje seveda le FURS, ki sicer preučuje možnost, da bi to spremenili, ampak ... res kdo verjame, da bodo to storili sredi ali konec marca, ko je veliko že oddalo obračun.
Iz Financ, dne 7.3.2021:

Če je podjetnik normiranec oproščen za tisoč evrov prispevkov v paketu koronapomoči, mora na to plačati 40 evrov davka, običajni espe pa ne, opozarjajo davčni svetovalci. Zakaj je tako in ali je to sploh zakonito? Bo ministrstvo za finance, ki ga vodi Andrej Šircelj, spremenilo stališče?
"Stališče Fursa ostaja v veljavi. Ne glede na to ga bomo na ministrstvu za finance znova proučili in po potrebi revidirali," so kratki na ministrstvu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pingme ()

klemenSLO ::

Če ni prav oddano... bodo že opozorili...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

AvtoR ::

Hvala za odgovore, se pravi da še vladi ni čisto jasno:|

pingme ::

klemenSLO je izjavil:

Če ni prav oddano... bodo že opozorili...


Niti ne, saj ne morejo vedeti kaj vse si prištel v 1.1, edino če pride inšpektor k tebi, da mu pokažeš fakture oz. evidence.

error7891 ::

Sem normirani SP, nisem atipični zavezanec za DDV (ker ne poslujem z EU, ampak s Švico).

Zanima me, kako davčna ve, da nisem presegel 12 mesečne meje 50k evrov prometa za obvezni vstop v sistem za DDV, pri oddaji davčne napovedi?
V polje "PRIHODKI, ugotovljeni po računovodskih predpisih" vpišem svoj celoten letni promet (Slovenija + Švica). Npr. da je promet v Sloveniji 30k evrov in Švici 40k evrov. Kako davčna ve, da nisem presegel obdavčljivega prometa 50k evrov, ampak samo 30k evrov in ne rabim vstopiti v obvezni DDV sistem?

user4683 ::

Tako, da te leta 2026 poklicejo po telefonu in prosijo, da jim posljes racune za 2020, nakar ugotovijo, da si bil v prekrsku in ti dajo lepo kazen.

error7891 ::

Lahko pojasniš na kateri prekršek misliš?

belimato ::

error7891 je izjavil:

Lahko pojasniš na kateri prekršek misliš?

Če bi bil presegel in ne prijavil, bi bil v prekšrku.

martincek1 ::

Ni meja 100k?

opeter ::

martincek1 je izjavil:

Ni meja 100k?


Da postaneš DDV zavezanec je meja 50k evrov v zadnjih 12 mesecih.
https://mladipodjetnik.si/podjetniski-k...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

error7891 ::

martincek1 je izjavil:

Ni meja 100k?

To je meja prihodkov za ugotavljanje davčne osnove od dohodka iz dejavnosti (dejanski, normirani).

50k je pa meja za to ali rabiš biti zavezanec za DDV ali ne.
V mojem primeru prijavim 70k evrov letnega prometa. Zanima me zgolj to, kako davčna ve, da ne rabim biti zavezanec za DDV, ker je v Sloveniji zgolj 30k evrov prometa. Kolikor vem, se promet s Švico ne šteje pod obdavčljiv promet in je zato izvzeta iz izračuna. Ko pa v Sloveniji oz. EU naraste promet na oz. čez 50k evrov, pa rabiš postati zavezanec za DDV.
Je tako?

opeter ::

Rad bi pomagal, a žal nimam odgovora.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

martincek1 ::

Se opravičujem, narobe/prehitro prebral. Sem mislil, da je vprašal glede ugotavljanja davčne osnove.

belimato ::

error7891 je izjavil:

martincek1 je izjavil:

Ni meja 100k?

To je meja prihodkov za ugotavljanje davčne osnove od dohodka iz dejavnosti (dejanski, normirani).

50k je pa meja za to ali rabiš biti zavezanec za DDV ali ne.
V mojem primeru prijavim 70k evrov letnega prometa. Zanima me zgolj to, kako davčna ve, da ne rabim biti zavezanec za DDV, ker je v Sloveniji zgolj 30k evrov prometa. Kolikor vem, se promet s Švico ne šteje pod obdavčljiv promet in je zato izvzeta iz izračuna. Ko pa v Sloveniji oz. EU naraste promet na oz. čez 50k evrov, pa rabiš postati zavezanec za DDV.
Je tako?


Saj so ti odgovorili. Ne vedo, dokler se ne spravijo preverit tebe specifično (lahko do 5let za nazaj) in ti rečejo da jim pokažeš izdane račune.

5erson ::

Pa pazi na obdobje 12 mesecev, kar velja kadarkoli me samo od januarja-januarja...

error7891 ::

To vem ja, ampak vseeno hvala za opozorilo.

Potem delam prav tako kot sem napisal. Račune in ostalo seveda shranjujem, tako da jih lahko kadarkoli posredujem davčni.

1. Se pravi, če bom začel poslovati za države v EU -> moram postati atipični DDV zavezanec
2. Če presežem mejo 50k evrov v obdobju 12 mesecev pri poslovanju s slovenskimi podjetji -> moram postati "normalni" DDV zavezanec
3. Manj kot 50k evrov s slovenskimi podjetji + prihodki s tujimi podjetji (Švica, ZDA, Avstralija, ...), kar lahko nanese skupaj čez 50k evrov -> ne rabim biti nikakršen DDV zavezanec

c0dehunter ::

error7891 je izjavil:

To vem ja, ampak vseeno hvala za opozorilo.

Potem delam prav tako kot sem napisal. Račune in ostalo seveda shranjujem, tako da jih lahko kadarkoli posredujem davčni.

1. Se pravi, če bom začel poslovati za države v EU -> moram postati atipični DDV zavezanec
2. Če presežem mejo 50k evrov v obdobju 12 mesecev pri poslovanju s slovenskimi podjetji -> moram postati "normalni" DDV zavezanec
3. Manj kot 50k evrov s slovenskimi podjetji + prihodki s tujimi podjetji (Švica, ZDA, Avstralija, ...), kar lahko nanese skupaj čez 50k evrov -> ne rabim biti nikakršen DDV zavezanec


Ja tako tudi jaz delam. Sem že ene parkrat raziskoval ker na vsake par mesecev pozabim če je res tako (predvsem ta meja 50k ni ponavadi nikjer posebej napisano da gre samo za promet v SLO).
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

c0dehunter ::

Kako pa je s tem, če presežeš 300,000 eur prihodkov v dveh zaporednih letih - moraš naslednje leto izstopiti iz sistema normirancev. Ali se lahko nato po tistem pretečenem letu spet vključiš v sistem normirancev, če seveda dosegaš pogoj (manj kot 100,000 € zasluženega v prejšnjem letu)?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

MUC ::

pingme je izjavil:



Ne drži. Pod 1.1 prišteješ tudi prispevke, ki ti jih je plačala država!
In tega (za razliko od MTD) nikjer ne odšteješ, torej dejansko plačaš 4% davka na plačane prispevke.

Oz. če smo natančni - davčni svetovalci pravijo, da to ni prav, stališča FURS-a pa je, da je plačane prispevke s strani države potrebno prišteti v prihodke.
In šteje seveda le FURS, ki sicer preučuje možnost, da bi to spremenili, ampak ... res kdo verjame, da bodo to storili sredi ali konec marca, ko je veliko že oddalo obračun.
Iz Financ, dne 7.3.2021:


Kaj je potem za narest, če si že oddal bilanco brez te pomoči upoštevane v prihodkih? Je treba popravit in to vključit? Konkretno mislim na akontacijo dohodnine, ki je 2 meseca ni bilo treba plačat.

hopsy ::

Ena newbovsko vprasanje. Ce zasluzis z rednim delom cca. 1000e in se cca 700-1000e prek normiranca katero doh. lestvico naj gledam v kateri razred se uvrsti za placevanje dohodnine. Trenutno se naj bi placevalo v tromesecjih 40e davka od dohodka, saj je predviden doh 600e. Lahko podjetnik sam ročno izracuna 4% od dohodka in se placa prilagojeno vsoto oz. ce so kaksne omejitve glede tega?

tole je ok? https://www.racunovodja.com/clanki.asp?...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hopsy ()

Miha 333 ::

Dohodki iz normiranega s.p. so fiksno obdavčeni s 4% in ne vplivajo na dohodnino iz del. razmerja, ki se izračuna po doh. lestvici. So izvzeti iz dohodkov, od katerih se plačuje "redna" dohodnina po lestvici.

jabe ::

hopsy je izjavil:

Ena newbovsko vprasanje. Ce zasluzis z rednim delom cca. 1000e in se cca 700-1000e prek normiranca katero doh. lestvico naj gledam v kateri razred se uvrsti za placevanje dohodnine. Trenutno se naj bi placevalo v tromesecjih 40e davka od dohodka, saj je predviden doh 600e. Lahko podjetnik sam ročno izracuna 4% od dohodka in se placa prilagojeno vsoto oz. ce so kaksne omejitve glede tega?

tole je ok? https://www.racunovodja.com/clanki.asp?...


Če plačuješ 40EUR/3mesece, pomeni da si napisal da boš izdal računov za 3000EUR. 600EUR bo "dobička". To boš plačeval celo leto in ob bilanci drugo leto, se bo naredil obračun in boš doplacal ali dobil povrnjeno, odvisno v katero smer si narobe napovedal. Vedno pa bo na koncu za plačati 4% od vsote izdanih računov.

Vse to je ločeno od osnovne službe. Tam imaš vse enako, kot če popoldanca ne bi imel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

velikBrokoli ::

Ali je full-time remote delo za EU naročnika lahko problem pri FURS? Imam offer za 40h/teden remote za tuje EU podjetje, pa je verjetno najbolj optimalna rešitev odprtje normiranega spja in postati atipični DDV zavezanec?

Ali je imel že kdo kakšne probleme s FURS? Ali me ne bi moralo v takšnem primeru tuje podjetje redno zaposliti, ker sem ekonomsko odvisna oseba in vsebuje elemente delovnega razmerja?

Okapi ::

velikBrokoli je izjavil:


Ali je imel že kdo kakšne probleme s FURS? Ali me ne bi moralo v takšnem primeru tuje podjetje redno zaposliti, ker sem ekonomsko odvisna oseba in vsebuje elemente delovnega razmerja?

Tuja podjetja morajo poslovati po njihovih zakonih, kaj si naš Furs o tem misli, je v tem primeru nepomembno. Ti se lahko kot espe svobodno odločiš, da boš delal samo za enega naročnika, prav nihče ti ne more ukazati, da moraš delati za več strank.

To je podobno, kot če bi Revozu ukazali, da ne sme delati samo za Renault.

Ziga Dolhar ::

velikBrokoli je izjavil:

Ali je full-time remote delo za EU naročnika lahko problem pri FURS? Imam offer za 40h/teden remote za tuje EU podjetje, pa je verjetno najbolj optimalna rešitev odprtje normiranega spja in postati atipični DDV zavezanec?

Ali je imel že kdo kakšne probleme s FURS? Ali me ne bi moralo v takšnem primeru tuje podjetje redno zaposliti, ker sem ekonomsko odvisna oseba in vsebuje elemente delovnega razmerja?


Da, to je lahko problem z vidika FURS. Zato je pomembno, kako se pogodbeno uredi razmerje, pa tudi, kako se to razmerje nato izvršuje v praksi. Če rabiš pomoč, sporoči (ZS).
https://dolhar.si/

HappyPills ::

Vlada je podaljšala ukrep UTD za sp do konca junija.

Ziga Dolhar ::

Okapi je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:


Ali je imel že kdo kakšne probleme s FURS? Ali me ne bi moralo v takšnem primeru tuje podjetje redno zaposliti, ker sem ekonomsko odvisna oseba in vsebuje elemente delovnega razmerja?

Tuja podjetja morajo poslovati po njihovih zakonih, kaj si naš Furs o tem misli, je v tem primeru nepomembno. Ti se lahko kot espe svobodno odločiš, da boš delal samo za enega naročnika, prav nihče ti ne more ukazati, da moraš delati za več strank.

To je podobno, kot če bi Revozu ukazali, da ne sme delati samo za Renault.


Sveta preproščina :). Tudi za razmerje med slovenskim delavcem in tujim delodajalcem se uporablja ZDR-1. Pa tudi, če se ne bi uporabljal ZDR-1, za slovenskega delavca nastopi problem, ko pride do obdavčitve njegovih dohodkov. Če FURS ugotovi, da gre za prejemke iz odvisnega pogodbenega razmerja, se ti dohodki obdavčijo kot dohodki iz zaposlitve.

In če je izplačevalec dohodkov iz tujine, ki ni plačnik davka v Sloveniji, je problem za delavca še toliko večji, saj je delavec - in ne naročnik/delodajalec - zavezanec za plačilo davkov. In FURS lepo terja zneske od delavca, ne od (tuje) družbe.
https://dolhar.si/

HappyPills ::

Ne bluzi no. Davke moraš tako ali tako plačat. Kar pri SP jih.

Ziga Dolhar ::

HappyPills je izjavil:

Ne bluzi no. Davke moraš tako ali tako plačat. Kar pri SP jih.


Je pa mau razlika, če plačuješ 4% davek al pa po dohodninski lestvici, ne?
https://dolhar.si/

Mato989 ::

In kako FURS preveri če je to delovno razmerje oz. kako dokaže, če na tujem nima jurisdikcije? Saj je lahko projekt tudi 10 leten če želiš
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Tear_DR0P ::

Mato989 je izjavil:

In kako FURS preveri če je to delovno razmerje oz. kako dokaže, če na tujem nima jurisdikcije? Saj je lahko projekt tudi 10 leten če želiš


pa saj jim ni treba nič na tujem dokazovati. Slovenski s.p. posluje v Sloveniji in tega gledajo. Drugače pa pogledajo pogodbo, z intervjuji preverijo način dela ..
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Mato989 ::

Tear_DR0P je izjavil:

Mato989 je izjavil:

In kako FURS preveri če je to delovno razmerje oz. kako dokaže, če na tujem nima jurisdikcije? Saj je lahko projekt tudi 10 leten če želiš


pa saj jim ni treba nič na tujem dokazovati. Slovenski s.p. posluje v Sloveniji in tega gledajo. Drugače pa pogledajo pogodbo, z intervjuji preverijo način dela ..


intervjuji česa, če ti za njih programiraš pač rečeš da delaš na projektu in pogodbo o sodelovanju vpišeš not da je PROJEKT izboljašve IT sistemov oz. programiranje za nadgradnjo itd... pa si pokrit...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Tear_DR0P ::

Mato989 je izjavil:

Tear_DR0P je izjavil:

Mato989 je izjavil:

In kako FURS preveri če je to delovno razmerje oz. kako dokaže, če na tujem nima jurisdikcije? Saj je lahko projekt tudi 10 leten če želiš


pa saj jim ni treba nič na tujem dokazovati. Slovenski s.p. posluje v Sloveniji in tega gledajo. Drugače pa pogledajo pogodbo, z intervjuji preverijo način dela ..


intervjuji česa, če ti za njih programiraš pač rečeš da delaš na projektu in pogodbo o sodelovanju vpišeš not da je PROJEKT izboljašve IT sistemov oz. programiranje za nadgradnjo itd... pa si pokrit...


Tipično pogledajo pogodbo, ki jo imaš sklenjeno s podjetjem, za katerega izvajaš storitve in v njej iščejo elemente delovnega razmerja. Potem te pa še na kak intervju povabijo in prosijo da razložiš kako poteka delo, ker jih povsem iskreno zanima kako zgledajo delovni procesi in rezultati dela - kjer spet, če zaznajo elemente delovnega razmerja, začnejo s postopki naprej, ki vodijo v to, da vzpostaviš delovno razmerje.

Če pa elementov delovnega razmerja ne najdejo, potem pač eventuelno zaključijo postopek in je to to.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

erkgheoruugh ::

HappyPills je izjavil:

Vlada je podaljšala ukrep UTD za sp do konca junija.


Kakšni so pa pogoji?

x3ca ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Okapi je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:


Ali je imel že kdo kakšne probleme s FURS? Ali me ne bi moralo v takšnem primeru tuje podjetje redno zaposliti, ker sem ekonomsko odvisna oseba in vsebuje elemente delovnega razmerja?

Tuja podjetja morajo poslovati po njihovih zakonih, kaj si naš Furs o tem misli, je v tem primeru nepomembno. Ti se lahko kot espe svobodno odločiš, da boš delal samo za enega naročnika, prav nihče ti ne more ukazati, da moraš delati za več strank.

To je podobno, kot če bi Revozu ukazali, da ne sme delati samo za Renault.


Sveta preproščina :). Tudi za razmerje med slovenskim delavcem in tujim delodajalcem se uporablja ZDR-1. Pa tudi, če se ne bi uporabljal ZDR-1, za slovenskega delavca nastopi problem, ko pride do obdavčitve njegovih dohodkov. Če FURS ugotovi, da gre za prejemke iz odvisnega pogodbenega razmerja, se ti dohodki obdavčijo kot dohodki iz zaposlitve.

In če je izplačevalec dohodkov iz tujine, ki ni plačnik davka v Sloveniji, je problem za delavca še toliko večji, saj je delavec - in ne naročnik/delodajalec - zavezanec za plačilo davkov. In FURS lepo terja zneske od delavca, ne od (tuje) družbe.


Vir? Povsod piše samo, da je odgovoren delodajalec https://www.informiran.si/portal.aspx?c...

In kakor jaz vem, se FURS s tujimi podjetji ne ukvarja oziroma itak mora nekdo prijavit podjetje, da gredo potem raziskat, a ni tako.

Kako bi sploh legalno lahko uredili remote delo za tujo firmo? Zaposlit te ne morejo...

x3ca ::

Pa še to: kako bi lahko FURS obdavčil dohodke, kot da so iz zaposlitve, obenem pa ne dobiš nobenih pravic do dopusta in plačane bolniške? A bodo prisilili tujo firmo, da ti plačajo dopust? Meni to ni logično.

Ziga Dolhar ::

Mešaš delovnopravni in davčni vidik, ter dejstvo, da v primerih tujih delodajalcev, ki v Sloveniji nimajo stalne enote in niso plačniki davka, je zavezanec za plačilo delavec.
https://dolhar.si/

Ziga Dolhar ::

En nasvet: Ne se ukvarjat s polemiziranjem o tem, kaj FURS lahko in kako, ampak raje, kako urediti pogodbeno razmerje s tujim naročnikom, da se minimizirajo pravna in davčna tveganja :).
https://dolhar.si/

Okapi ::

x3ca je izjavil:

Kako bi sploh legalno lahko uredili remote delo za tujo firmo? Zaposlit te ne morejo...


Skleneš pogodbo, kjer piše, kaj moraš narediti, in daš na začetku člen:
Your work is set in a professional collaboration, with no employer-employee relationship...

Pa paziš, da v pogodbo ne zapišeš kakšnega očitnega elementa delovnega razmerja, ki se, pri delu od doma, če delaš s svojim računalnikom, tako ali tako nanaša v bistvu samo na delovni čas (da ne piše, da moraš biti od 9 do 5 za računalnikom).

jabe ::

erkgheoruugh je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Vlada je podaljšala ukrep UTD za sp do konca junija.


Kakšni so pa pogoji?


Malo dvigujem, da se ne izgubi. :D

Še vedno bazira na primerjavi 2020 napram 2019, ali je kaj novega?

chort ::

Ziga Dolhar je izjavil:

...kako urediti pogodbeno razmerje s tujim naročnikom, da se minimizirajo pravna in davčna tveganja :).

Lahko daš kak konkreten nasvet?

Miha 333 ::

jabe je izjavil:

erkgheoruugh je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Vlada je podaljšala ukrep UTD za sp do konca junija.


Kakšni so pa pogoji?


Malo dvigujem, da se ne izgubi. :D

Še vedno bazira na primerjavi 2020 napram 2019, ali je kaj novega?

Počakajmo, da bo v Uradnem listu, verjetno bo danes.

sentiš ::

Bistveno zmanjšan obseg opravljanja dejavnosti pomeni:

Vsaj 20% upad prihodkov upravičenca v obdobju od januar do junij 2020 v primerjavi s prihodki od januar do junij 2019 in
rast prihodkov v obdobju od julij do december 2020 ni večja kot 20% glede na prihodke v obdobju od julij do december 2019.


Je to še vedno aktualen pogoj za mesečni temeljni dohodek od marca do maja?

Ko se gleda pogoj glede upada prihodkov glede na leto 2019, se to gleda za vsak mesec posebej ali prihodki celotnega leta skupaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sentiš ()

hopsy ::

jabe je izjavil:

hopsy je izjavil:

Ena newbovsko vprasanje. Ce zasluzis z rednim delom cca. 1000e in se cca 700-1000e prek normiranca katero doh. lestvico naj gledam v kateri razred se uvrsti za placevanje dohodnine. Trenutno se naj bi placevalo v tromesecjih 40e davka od dohodka, saj je predviden doh 600e. Lahko podjetnik sam ročno izracuna 4% od dohodka in se placa prilagojeno vsoto oz. ce so kaksne omejitve glede tega?

tole je ok? https://www.racunovodja.com/clanki.asp?...


Če plačuješ 40EUR/3mesece, pomeni da si napisal da boš izdal računov za 3000EUR. 600EUR bo "dobička". To boš plačeval celo leto in ob bilanci drugo leto, se bo naredil obračun in boš doplacal ali dobil povrnjeno, odvisno v katero smer si narobe napovedal. Vedno pa bo na koncu za plačati 4% od vsote izdanih računov.

Vse to je ločeno od osnovne službe. Tam imaš vse enako, kot če popoldanca ne bi imel.



Samo da preverim ali sem prav razumel. Torej dohodninske lestvice veljajo za navadni s.p in d.o.oje in se katere druge oblike podjetij za normiranega pac ne in se lahko zasluzi do ~50k/leto, davka pa je vedno 4%?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hopsy ()

belimato ::

Bluefish pobrisal pol prejšne strani ko je bilo govora o računih v tujini? Ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: belimato ()
««
42 / 182
»»