» »

Normiran s.p. vprašanja... ?

Normiran s.p. vprašanja... ?

Temo vidijo: vsi
««
24 / 24
»
»»

MadMikey ::

ta država je nora... oprosti prispevke samo nekaterim, zakaj ne vsem? Norost, kakšna diskriminacija se dela. Pol pa taki neki o socjalni pomoči drugim. Selitev v tujino edina rešitev!

Okapi ::

Zakaj bi jih vsem oprostila? Jaz sem samozaposlen, delam od doma, plačilo je zagotovljeno, imam pa trenutno celo več dela kot običajno, ker moram poleg rednih zadev reševati še en kup dodatnih zapletov, povezanih s pandemijo.

In takih, ki tudi sedaj normalno naprej delajo in služijo, je še dosti.

MadMicka je izjavil:

Prispevke, ki zapadejo v plačilo aprila, maja in junija, bo potrebno plačati, ampak šele do 31.3.2022, glej 13. člen ZUIPPP.

https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

Razen če se ne prijaviš kot poslovna žrtev krize, potem ti jih plača država.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Okapi ()

pero50 ::

Ali smo tisti, ki lahko delamo nemoteno naprej ampak ne moremo iti robe zmontirat, tako da tudi ni prihodkov upravičeni do "subvencije"? Praktično je to izpad dohodka, ko bo pa karantene konec, se bo pa lahko vse nadoknadilo.

Okapi ::

Če si pošten, potem ne.

Kleemen ::

Okapi je izjavil:

Zakaj bi jih vsem oprostila? Jaz sem samozaposlen, delam od doma, plačilo je zagotovljeno, imam pa trenutno celo več dela kot običajno, ker moram poleg rednih zadev reševati še en kup dodatnih zapletov, povezanih s pandemijo.

In takih, ki tudi sedaj normalno naprej delajo in služijo, je še dosti.

MadMicka je izjavil:

Prispevke, ki zapadejo v plačilo aprila, maja in junija, bo potrebno plačati, ampak šele do 31.3.2022, glej 13. člen ZUIPPP.

https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

Razen če se ne prijaviš kot poslovna žrtev krize, potem ti jih plača država.

Torej za ta mesec moramo naslednji mesec plačat samo polovico prispevkov ali jih tudi za Marec plača država? Ker ukrep uradno velja od 13.3. do 31.5. z možnostjo podaljšanja do 30.6.

jureflux ::

Kako se to gleda. Jaz delam projektno pri meni ni mesečnega prometa? In potem bodo gledali če bo men projekt ki sem ga dokončal januarja plačan v maju bom v prekršku, čeprav zdaj nič ne moram delat ker imam doma otroke čez.

Kleemen ::

Jaz tudi delam projektno, ampak so mi vse račune že poravnali in sem prejel zadnje nakazilo 20ga ta mesec. Sicer pa če bodo gledali podrobno bi bilo fer da gledajo kdaj je bil izdan račun in ne kdaj si dobil nakazilo. Če ne ni fore. Tudi zaposleni ki so delali Februarja normalno so komaj sred Marca dobili nakazano plačo.

jureflux ::

Ja saj to. Pa kako je ta del ko gledajo prvo polletje 2019, ki mora bit boljše od prvega polletja 2020? Jaz 2019 v prvem pol letju nisem imel izdanega 1 računa šele septembra torej je avtomatsko 1 račun že da sem zaslužil več? Tole je čisto neživljensko. Izpadli bomo samo zaradi tega, ker nimamo mesečnih prilivov.
««
24 / 24
»
»»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Freelance, sp, in davkarija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
936000 (558) Invictus
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

16221632 (15411) FileGo1
»

Prispevki s.p.-ja (strani: 1 2 3 4 )

15024861 (6087) Invictus
»

Prihodki iz tujine in dohodnina (kot fizična oseba)

439642 (8329) Vikking
»

Ustanovitev normiranega s.p. - prosim za nasvete (strani: 1 2 )

5412004 (10624) LuiIII

Več podobnih tem