» »

PayPal in kreditna kartica

PayPal in kreditna kartica

«
1
2

ekran ::

Urediti si moram PayPal, za kar potrebujem kreditno kartico. Kaj se mi trenutno najbolj splača, če bi KK potrebovala predvsem za ta namen, pa še to načeloma samo za prejemanje nakazil. Aja, sem pa še študentka, če je ta informacija kakor koli uporabna.

Vnaprej hvala za pomoč.

beni ::

Predplačniška kartica banka Koper je bila pred dvema letoma najugodnejša varianta.
Brez stroškov, brez obresti, brez težav.

Preveri, verjetno je enako danes.

LP
Pojma nimam ...

Tilen ::

Ne pozabi prijaviti Paypal prihodkov Finančni upravi Republike Slovenije.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Valentin ::

ekran je izjavil:

Urediti si moram PayPal, za kar potrebujem kreditno kartico. Kaj se mi trenutno najbolj splača, če bi KK potrebovala predvsem za ta namen, pa še to načeloma samo za prejemanje nakazil. Aja, sem pa še študentka, če je ta informacija kakor koli uporabna.

Vnaprej hvala za pomoč.



https://www.findmyshift.com/what-types-...

alese ::

Tilen je izjavil:

Ne pozabi prijaviti Paypal prihodkov Finančni upravi Republike Slovenije.
Zakaj, saj ne vedo, kdo ima pal account ali kako in zakaj je treba to prijaviti.

St235 ::

Po kakšni logiki misliš, da FURS ne ve oziroma ne bo izvedel, za Paypal račun?

A so po tvoji logiki prilivi na Viso nevidni?

Machete ::

Kako pa zvejo za PP račun?
Ajd tadrugo je itak logično.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fosil ::

Po kakšni logiki misliš da ima FURS vpogled na prilive na tvojem računu?
Tako je!

Machete ::

Na paypalovem? Ne vem. Ne vem koliko kaj sodelujejo sploh z PPjem, če pustimo povezavo na banko ob strani.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

St235 ::

fosil je izjavil:

Po kakšni logiki misliš da ima FURS vpogled na prilive na tvojem računu?


Če se to nanaša na moj komentar o prilivih na vizo potem si poglej Zakon o davčnem postopku.

Machete je izjavil:

Na paypalovem? Ne vem. Ne vem koliko kaj sodelujejo sploh z PPjem, če pustimo povezavo na banko ob strani.


Enako kot s ostalimi evropskimi bankami, kar vključuje tudi poročanje o prilivih za potrebe obdavčitev. Vprašanje je samo pri kako velikem znesku postaneš dovolj zanimiv, da te pobarajo po papirjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

fosil ::

St235 je izjavil:

fosil je izjavil:

Po kakšni logiki misliš da ima FURS vpogled na prilive na tvojem računu?


Če se to nanaša na moj komentar o prilivih na vizo potem si poglej Zakon o davčnem postopku.

Ali citiraj ustrezen člen ali pa ne pametuj.
Tako je!

Invictus ::

fosil je izjavil:

Po kakšni logiki misliš da ima FURS vpogled na prilive na tvojem računu?

O tvojih transakcijah FURS ve vse ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

alese ::

Invictus je izjavil:

fosil je izjavil:

Po kakšni logiki misliš da ima FURS vpogled na prilive na tvojem računu?

O tvojih transakcijah FURS ve vse ...
Mislim, da pretiravaš.Če imaš predplačniško kartico pa še neimensko potem ni frke.

Tilen ::

Takšne ne moreš povezati s Paypalom, ker se morajo podatki na računih afaik ujemati.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Invictus ::

alese je izjavil:

Invictus je izjavil:

fosil je izjavil:

Po kakšni logiki misliš da ima FURS vpogled na prilive na tvojem računu?

O tvojih transakcijah FURS ve vse ...
Mislim, da pretiravaš.Če imaš predplačniško kartico pa še neimensko potem ni frke.

In če je predplačniška, se ne beležijo transkacije ali kaj?

Seveda se. Pa tudi na ime je vsaka kreditna kartica.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

razerznak2 ::

Sej teb edin vejo ce ti prek kartice kaj delas , ce mas pa ti vse na paypalu gor pa kaj to ? Kok men logika dela ti ne more furs tam gledat got
Vesoljec nacist

Axbcd ::

ekran je izjavil:

Urediti si moram PayPal, za kar potrebujem kreditno kartico. Kaj se mi trenutno najbolj splača, če bi KK potrebovala predvsem za ta namen, pa še to načeloma samo za prejemanje nakazil. Aja, sem pa še študentka, če je ta informacija kakor koli uporabna.

Vnaprej hvala za pomoč.


SKB ima debetne VISA kartice. Odpreš račun, dobiš VISA debetno kartico...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Axbcd ()

Looooooka ::

Jurja vredna transakcija pa si v EU bazi za preprečevanje pranje denarja(banka ve).
Glede višine letnega prometa pa glej katerokoli predplačniško kartico. Tiste omejitve anonimnih kartic so tam zaradi teh istih zakonov.
Anonimno boš torej lahko uporabil samo tiste kartice za 100 eur(oz neka smešno nizka cifra).
Paypal bi moral, če bi ga nekako nafilal s takimi karticami, in presegel zgoraj omenjene limite, prav tako zadevo prijavit v bazo...takoj, ko bo priliv s paypala na tvoj račun, je pa spet vse v domeni tvoje banke, ki pa zneske nad jurja tako ali tako prijavlja in za katero durs na koncu leta točno ve, koliko je bilo prometa.

ekran je izjavil:

Urediti si moram PayPal, za kar potrebujem kreditno kartico. Kaj se mi trenutno najbolj splača, če bi KK potrebovala predvsem za ta namen, pa še to načeloma samo za prejemanje nakazil. Aja, sem pa še študentka, če je ta informacija kakor koli uporabna.

Vnaprej hvala za pomoč.

A banka visa,
Za mastercard maš paysafecard oz predplačniška nlb(ista firma druge cene in nimajo filanja z moneto).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

fosil ::

Eno je, da furs pridobi podatke ob bank če izvaja kakšen davčni postopek.
Drugo pa je, če ima furs kar avtomatski vpogled v vseh račune vseh ljudi.

Za tole drugo še nisem slišal resne potrditve oziroma argumenta.
Tako je!

St235 ::

fosil je izjavil:

St235 je izjavil:

fosil je izjavil:

Po kakšni logiki misliš da ima FURS vpogled na prilive na tvojem računu?


Če se to nanaša na moj komentar o prilivih na vizo potem si poglej Zakon o davčnem postopku.

Ali citiraj ustrezen člen ali pa ne pametuj.


Z lahkoto:

Pravilnik o izvajanju Zakona o davčnem postopku

24. člen
(pošiljanje podatkov o prilivih na transakcijske račune fizičnih oseb)
(1) Ponudniki plačilnih storitev mesečno pošiljajo podatke Generalnemu finančnemu uradu Finančne uprave Republike Slovenije (v nadaljnjem besedilu: GFU FURS) o prilivih na transakcijske račune fizičnih oseb.
(2) Ponudniki plačilnih storitev pošiljajo GFU FURS podatke o vseh prilivih v posameznem mesecu, po posameznih valutah.

razerznak2 je izjavil:

Sej teb edin vejo ce ti prek kartice kaj delas , ce mas pa ti vse na paypalu gor pa kaj to ? Kok men logika dela ti ne more furs tam gledat got


Ker paypal deluje v deželi Nije pod vodstvom Petra Pana in zato ne rabi spoštovat evropskih pravil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

razerznak2 ::

lakotnik sam nwm sam po moji logiki, sam kako pa je pol z bitcoini? maš wallet na oblaku kak pa pol to?
Vesoljec nacist

St235 ::

Bitcoin je druga zgodba in nima ničesar z kreditnimi karticami, TRR, in paypalom.

jero_no1 ::

Zakaj je tema zašla v pregovarjanje o pristojnostih FURSa?

Avtorici teme: predplačniška Visa Banke Koper ali NKBM, oboje te pride 10€ za 4 leta. Pri vseh drugih bankah si moraš odpret tudi TRR, kar stane tudi nekaj na mesec, pri prej omenjenih dveh pa je to edini strošek. Za Banko K. ne vem, pri NKBM je v to vključena tudi spletna banka za pregled nad stanjem in transakcijami.

dvihtelic ::

Uporabljam smartpay card in je zakon. Naložiš kolikor potrebuješ in porabiš.

Clubraider ::

Imam eno vprašanje.

Zanima me, ali lahko na Pay Pal račun vnesem DinersClub kartico
opravim z njo nakup in se potem z Dinersom dogovorim
za obročno odplačilo tega nakupa oz. zneska?

Upam, da sem razumljivo zastavil vprašanje.

Hvala.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Invictus ::

Nope.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Clubraider ::

Ok, hvala. :D
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

St235 ::

zakaj ni možno? A ne paše Diners pod Discover?
http://www.dinersclub.si/Ugodnosti/Ugod...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Iz linka:

In 2011, Discover began putting its logo on Diners Club cards. Some payment processors, like PayPal, can only process new Diners Club cards with the Discover logo on them.


Zgleda, da ni nujno, da sprejmejo vsako.

Clubraider ::

Hvala za informacije.

Moja ima isto Discover znak na zadnji strani kar pomeni, ja jo lahko uporabim.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Clubraider ::

Preveriti še moram, kako je potem z ureditvijo obročnega odplačila.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

St235 ::

To je potem stvar Dinersa. Če imaš urejeno, da ti avtomatično vsak nakup razbije na obroke (oziroma, da poplačaš vsak mesec samo del obveznosti na kartici) potem bo delovalo tudi z paypal. Če pa gre za storitev, ki jo moraš sklenit pri prodajalcu za vsak nakup posebej pa po vsej verjetnosti ne bo šlo.

Clubraider ::

Ja tako nekako sem si tudi jaz predstavljal.
Prebral sem na Diners spletni strani, da je potrebno,
ko se opravi nakup jim takoj poslati podatke o nakupu
in jim še pripisati na koliko obrokov se uredi nakup.

To sicer ni pisalo konkretno za Pay Pal, bom pa jutri poklical in preveril, če je za Pay Pal isto.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Clubraider ::

Evo, izvedel vse kar sem rabil in želel.

Samo da malo podelim informacije, če bo komu prav prišlo.

Z Diners kartico lahko v tujini preko Pay Pal računa kupim
izdelek, kateri bo v celoti plačan. Potem pa imam 3 dni časa
da na Diners Slovenija sporočim moje podatke, podatke o nakupu
oz. transakciji ter želeno število obrokov in je to, to.

Strošek odobritve obročnega odplačila je 3%, in 1€ pri vsakem obroku.
Drugih stroškov ni.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

alese ::

St235 je izjavil:

fosil je izjavil:

St235 je izjavil:

fosil je izjavil:

Po kakšni logiki misliš da ima FURS vpogled na prilive na tvojem računu?


Če se to nanaša na moj komentar o prilivih na vizo potem si poglej Zakon o davčnem postopku.

Ali citiraj ustrezen člen ali pa ne pametuj.


Z lahkoto:

Pravilnik o izvajanju Zakona o davčnem postopku

24. člen
(pošiljanje podatkov o prilivih na transakcijske račune fizičnih oseb)
(1) Ponudniki plačilnih storitev mesečno pošiljajo podatke Generalnemu finančnemu uradu Finančne uprave Republike Slovenije (v nadaljnjem besedilu: GFU FURS) o prilivih na transakcijske račune fizičnih oseb.
(2) Ponudniki plačilnih storitev pošiljajo GFU FURS podatke o vseh prilivih v posameznem mesecu, po posameznih valutah.

razerznak2 je izjavil:

Sej teb edin vejo ce ti prek kartice kaj delas , ce mas pa ti vse na paypalu gor pa kaj to ? Kok men logika dela ti ne more furs tam gledat got


Ker paypal deluje v deželi Nije pod vodstvom Petra Pana in zato ne rabi spoštovat evropskih pravil?
Kot te razumem ti trdiš, da pal našemu fursu pošilja podatke o tem koliko je določen slovenski državljan dobil na pal sredstev, naprimer kolega mi je poslal 50 evrov in to furs ve, meni se to zdi za lase privlečeno, ko sem pred kakimi dvemi leti neko našo banko spraševal o palu še vedeli niso kaj to je.

poleg tega pa pal račun ni transakcijski račun niti nima sedeža v r sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alese ()

Invictus ::

alese je izjavil:


poleg tega pa pal račun ni transakcijski račun niti nima sedeža v r sloveniji.

FURS moraš obvestiti o vseh računih v tujini in letno pošiljati bilanco za te račune. Drugače si v davčnem prekršku.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tilen ::

Bilanco ali le obdavčljive prihodke?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

alese ::

Invictus je izjavil:

alese je izjavil:


poleg tega pa pal račun ni transakcijski račun niti nima sedeža v r sloveniji.

FURS moraš obvestiti o vseh računih v tujini in letno pošiljati bilanco za te račune. Drugače si v davčnem prekršku.
a potem je vsak slovenec ki fursu ni poslal obvestila da ima pal, v prekršku,in kako naj slovenci to vedo saj nismo davčni svetovalci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alese ()

Invictus ::

Tilen je izjavil:

Bilanco ali le obdavčljive prihodke?

Bilanco, tudi če si imel minus. Sam takrat te ne obdavčijo.

alese je izjavil:


a potem je vsak slovenec ki fursu ni poslal obvestila da ima pal, v prekršku,in kako naj slovenci to vedo saj nismo davčni svetovalci

Vsak, ki dobiva gor prihodke.

Neznanje te ne odreši kazni.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

alese ::

Invictus je izjavil:

alese je izjavil:


poleg tega pa pal račun ni transakcijski račun niti nima sedeža v r sloveniji.

FURS moraš obvestiti o vseh računih v tujini in letno pošiljati bilanco za te račune. Drugače si v davčnem prekršku.

postavljam novo vprašanje, ali ima furs vpogled v pal račune, torej, da te dobijo, če prejemaš dohodke, pa tega ne prijaviš in kakšna je kazen a potem je vsak slovenec v prekršku, ki ima pal, četudi samo za plačevanje. hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alese ()

St235 ::

Še 100x, DA FURS ima pravico zahtevat vpogled. Avtomatično poročanje pa nastopi pri večjih zneskih.

Plačevanje z paypalom ne predstavlja prekrška. Prejemanje dohodkov, ki jih ne prijaviš FURS pa lahko pomeni prekršek. Globe so konkretne (tudi prek 1000EUR) pri tem da plačaš tudi zamujene davke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

alese ::

kakšen davek pa imam jaz dolžnost plačat če mi en pošlje 100 evrov to me pa zanima, davek na kaj, na dobiček al kaj

Tilen ::

Na darila od določene vrednosti naprej. V primeru dela na črno, si tako ali tako v prekršku ali kako ti kar nekdo pošilja 100 EUR? Lahko še meni pošlje?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

opeter ::

alese je izjavil:

kakšen davek pa imam jaz dolžnost plačat če mi en pošlje 100 evrov to me pa zanima, davek na kaj, na dobiček al kaj


Mogoče pri dohodnini?

Saj pri 100 EUR to verjetno ni problem, problem pa nastane, ko npr. vsak mesec prejmeš nekaj sto ali več evrov.
Obenem moraš v tem primeru Paypalu poslat nekakšno identifikacijo (glavo pravega računa, kakšen bančni izpisek, potni ali osebni list ... vse to zahtevajo) preko faksa v ZDA. Ker si lahko potencialni terorist ali kakšen drug negativec, ki prejema nelegalna sredstva.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

blackbfm ::

Joj govorite kot da bo ob nakazilu 100eur furs poslal specialno enoto s helikopterjem

Do 2500eur letno v manjsih zneskih, nekaj takega, ti paypal ne bo nic tezil. Kaksne banke in furs neki..

alese ::

Tilen je izjavil:

Na darila od določene vrednosti naprej. V primeru dela na črno, si tako ali tako v prekršku ali kako ti kar nekdo pošilja 100 EUR? Lahko še meni pošlje?
To je zgolj teoretična debata, ker me moti, ko vsi govorijo o nekih teških prekrških pa fursu, tam pokradejo milijarde nikomur nič, tebi bodo pa težili če ti bo prijateljica iz zda poslala 20 evrov, dajte no, meni je to smešno, ampak priznam, v tej državi je vse možno. Še nikoli nisem slišal, da bi moral kakšno identifikacijo poslat v zda, saj pal z zda nima zveze, to je nizozemsko podjetje, če kaj vem.

blackbfm je izjavil:

Joj govorite kot da bo ob nakazilu 100eur furs poslal specialno enoto s helikopterjem

Do 2500eur letno v manjsih zneskih, nekaj takega, ti paypal ne bo nic tezil. Kaksne banke in furs neki..
saj ravno to hočem povedat.hvala za razumevanje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alese ()

Tilen ::

Paypal Holdings Inc
2211 N 1st St
SAN JOSE, CA 95131-2021
United States
+1-408-9677400 (Phone)
+1-302-6555049 (Fax)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

alese ::

Tilen je izjavil:

Paypal Holdings Inc
2211 N 1st St
SAN JOSE, CA 95131-2021
United States
+1-408-9677400 (Phone)
+1-302-6555049 (Fax)
MI SMO V EVROPI 22-, 24 Boulevard Royal, 2449 Luxembourg PayPal (Europe) S.à r.l. & Cie, S.C.A.

St235 ::

alese je izjavil:

Tilen je izjavil:

Na darila od določene vrednosti naprej. V primeru dela na črno, si tako ali tako v prekršku ali kako ti kar nekdo pošilja 100 EUR? Lahko še meni pošlje?
To je zgolj teoretična debata, ker me moti, ko vsi govorijo o nekih teških prekrških pa fursu, tam pokradejo milijarde nikomur nič, tebi bodo pa težili če ti bo prijateljica iz zda poslala 20 evrov, dajte no, meni je to smešno, ampak priznam, v tej državi je vse možno. Še nikoli nisem slišal, da bi moral kakšno identifikacijo poslat v zda, saj pal z zda nima zveze, to je nizozemsko podjetje, če kaj vem.

blackbfm je izjavil:

Joj govorite kot da bo ob nakazilu 100eur furs poslal specialno enoto s helikopterjem

Do 2500eur letno v manjsih zneskih, nekaj takega, ti paypal ne bo nic tezil. Kaksne banke in furs neki..
saj ravno to hočem povedat.hvala za razumevanje


Daj preberi kaj si vprašal. Normalno, da ne bo nihče težil za 20 ali 100€ nakazila. Če pa govorimo o tem, ali ima FURS pravico pridobit podatke o prilivih na paypal in ali lahko to pomeni, da lahko dobiš kazen, pa je odgovor jasen: Da in da.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

N26 in popoldanski S.P. - plačilo prispevkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5618009 (150) jeremenen
»

Freelance, sp, in davkarija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10420753 (14099) maticb492
»

Internetni zaslužek in davki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9223636 (14243) St235
»

Prenakazilo iz Paypala (Zaslužek z Youtubom) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6016810 (14494) čuhalev
»

Paypal in predplačniška Visa kartica

Oddelek: Pomoč in nasveti
124608 (4295) obsorsky

Več podobnih tem