» »

Paypal in predplačniška Visa kartica

Paypal in predplačniška Visa kartica

nisinaps ::

Hej,
prosim za pomoč, ker sem še stara šola in sem izgubljena v poplavi tehnologije. Eno vprašanje: Na PayPal sem prejela nakazilo in zanima me ali lahko denar nakažem na predplačniško Visa kartico (Nova KBM) in nato dvignem pri nas na bankomatu ali potrebujem za te transakcije nujno kreditno Visa kartico? Ali je kaj od tega sploh izvedljivo. Že naprej hvala in ne se razburjat, eni smo bolj kratki.

Lp,
Nika

KraitPay ::

Će imaš fizično viso, potem si lahko naložiš denar iz paypala in dvigneš na najbližjem bankomatu.
Pri elektronski visi seveda ne moreš (nimaš kartice), prav tako ne pri ostalih ponunikih kreditnih kartic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KraitPay ()

smacker ::

Paypalu je vseeno katero kartico uporabljaš, denar lahko nakažeš na njo. Mislim pa da pri tem skasirajo provizijo. Za dvig na bankomatu pa seveda rabiš kartico, virtualna ne velja (NKBM ponuja tud virtualne predplačniške vise, za 5€, pri čemer ne dobiš kartice ampak samo podatke za plačevanje preko spleta).

nisinaps ::

Hvala za odgovore in še enkrat isto vpr. :) Sem poklicala na Novo KBM in so dejali, da predplačniško Visa kartico (cena 10EUR)pošljejo v enem tednu na dom, z dodeljeno pin kodo. Še vedno sem paranoična, da denarja iz Paypala ne bo mogoče dvignit s preplačniško ampak samo s kreditno, ker baje lahko furs le na ta način preverja "pranje denarja". Ali je komu uspelo preposlati denar iz Paypala na predplačniško Viso, ki je 10 evrov. Hvala

obsorsky ::

Na NKBM predplačniško lahko brez problema pošiljaš denar iz Paypal-a. Paypal si vzame 2eur za prenos in v cca. 2 - 3 dneh imaš denar na kartici. Potem normalno dvigneš na kateremkoli bankomatu (provizija 0,48eur). Ko enkrat na Paypal-u dosežeš 2500eur prejemov plačil (oz. že malo prej), moraš Paypalu poslati kopijo osebnega dokumenta, kopijo računa kjer je viden tvoj polni naslov (telefon, elektrika,...) in pa potrditi kartico. Potem imaš neomejen limit sprejemanja denarja na tvoj Paypal račun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: obsorsky ()

smacker ::

Kako vezo pa ima Paypal z FURS? A misliš da ima FURS vpliv na tako korporacijo kot je Paypal? :) Navzven je predplačniška visa isto kot kreditna, pri NKBM si tudi ti lastnik TRR-ja, zato če bi preko tega pretakala večje količine denarja, bi FURS najbrž vedel ;)

nisinaps ::

Najlepša hvala..ne vem, sem rekla, da nimam pojma. Hvala vseeno

Kaj pa misliš, da je za furs večje količine denarja...jaz bi rada dvignila cca 1500eur..upam, da ne padem pod drobnogled

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nisinaps ()

Invictus ::

smacker je izjavil:

Kako vezo pa ima Paypal z FURS? A misliš da ima FURS vpliv na tako korporacijo kot je Paypal? :) Navzven je predplačniška visa isto kot kreditna, pri NKBM si tudi ti lastnik TRR-ja, zato če bi preko tega pretakala večje količine denarja, bi FURS najbrž vedel ;)

FURS beleži vse prihodke na kartice/račune. Tudi odhodke seveda ;).

Samo trigerji se pri majhnih zneskih ne sprožijo. Če bi FURS hotel, bi lahko 1x mesečno ali na 3 mesece poslal kako obvestilo, da naj se plačajo davki. Zaenkrat se tega še ne dela.

nisinaps je izjavil:


Kaj pa misliš, da je za furs večje količine denarja...jaz bi rada dvignila cca 1500eur..upam, da ne padem pod drobnogled

Najbolje je, da kaj kupiš in plačaš s Paypalom. Če seveda imaš kaj... Vprašaj malo še kolege/kolegice...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

nisinaps ::

Invictus, danke schon..se mi okvirno sanja na čemu je stvar..verjetno je smoterno znesek izplačevat v manjših zneskih in večkrat..hvala in lp

OvCa77 ::

Predlagam da nakazuješ na trr, poglej v drugi temi ker pri tem ni provizije
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

m3k ::

Mirko tipka na radirko ////

jype ::

nisinaps> Kaj pa misliš, da je za furs večje količine denarja...jaz bi rada dvignila cca 1500eur..upam, da ne padem pod drobnogled

Pri približno 2500 evrih prometa ti bo Paypal zaklenil račun in zahteval od tebe dokumentacijo, ki jo od njega zahteva zakonodaja EU. Na podlagi te dokumentacije bo Paypal odklenil račun, a poslej o tvojih transakcijah poročal FURSu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

obsorsky ::

Paypal ne poroča nič FURSU. V ZDA začnejo sporočati pri cca 19k usd, v EU pa tega zaenkrat ni. Če pa FURS od Paypal-a zahteva podatke, jih dobi, avtomatsko pa ne sporočajo nič.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785734634 (17665) plusdzabaka1
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330106751 (25601) Vetrpiha
»

Predplačniška kartica? Visa?

Oddelek: Loža
347517 (4374) Leko
»

PayPal in kreditna kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5315396 (11439) Map
»

Paypal, Visa Electron?

Oddelek: Loža
72694 (2610) CCarmen

Več podobnih tem