» »

Izi mobil mnenja

Izi mobil mnenja

jero_no1 ::

Jerry000 je izjavil:

Dobil SMS:
Čez 16 dni vam poteče veljavnost aktivnega računa. Uporaba storitev IZI bo začasno onemogočena. Predlagamo, da s polnitvijo podaljšate veljavnost.

Poteče? Nisem vedel da lahko račun poteče?


Daj bodi faca pa preberi 5 objav nad tvojo in vse bo jasno.

Hint: napaka na sistemu, nič ti ne bo poteklo :)

Jerry000 ::

Pa res, hvala. Ampak, če je to napaka bi se lahko ognili in sami poslali kakšno opozorilo ali v vednost da je to napaka.

jero_no1 ::

To se pa popolnoma strinjam.

Blinder ::

Jerry000 je izjavil:

Dobil SMS:
Čez 16 dni vam poteče veljavnost aktivnega računa. Uporaba storitev IZI bo začasno onemogočena. Predlagamo, da s polnitvijo podaljšate veljavnost.

Poteče? Nisem vedel da lahko račun poteče?


To je nek njihov nateg. Nekega dne ti bo potekla veljavnost racuna, oni ti verjetno niti sms-ja takrat ne bodo poslali, in od tistega dne ti bodo veselo zrli enote po oderuski ceni 0.17 €/enoto. Meni so na tak nacin pozrli 40 € v enmu tednu. Pac vse kar sem imel na racunu. In nisem edini, ko so ga tako (legalno) nategnili.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

buttcrack ::

Machete je izjavil:

https://www.izi.si/podpora/pogosta-vpra...

Spodaj je poglavje:
Direktna bremenitev bančnega računa

Pristopnico imaš tu:
https://www.izi.si/podpora/polnitve-rac...

N26 dela?

Machete ::

Nisem zaposlen na IZI, ampak ne vidim razloga, da ne bi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

matobeli ::

N26 dela.

Nejkoy ::

Živjo

Mami uporablja izimobil. Problem ima s pošiljanjem SMS-ov v tujino. Klic na isto številko deluje.
Pošiljati želi v Francijo. Kje bi lahko bil problem? Pač izpiše napako, da sporočilo ni poslano.
Ima izimesec S in tudi naloženo ima dobro imetje, trenutno v vrednosti 5€.

dejanslo ::

matvoz je izjavil:

Je še kdo imel resne probleme s klici, smsi in gostovanjem po Italiji in Franciji?
Na koncu mi je občasno delalo, če sem imel privzeto 3G in izključeno gostovanje.


Na prejšnji strani smo govorili o tem. Tokrat sem brez signala v Trstu tudi jaz. Probal vse finte, ki ste jih napisali (3g, brez gostovanja podatkov), pa nič. Kartica od boba dela. Včeraj sem jim že pisal na mail, so odgovorili da bo dano naprej na tehnično službo in rešeno čim prej. Pa je zgleda zagonetka, še kar sem brez. Sux, mogoče bo treba na Spar?
There`s More Than One Way To Do It

matvoz ::

Pri meni so predali tehnični službi 5.6.2018, od takrat tišina.

dejanslo ::

Meni so pa očitno zrihtali, saj so pol naenkrat začeli leteti SMSi, vmes en z neko enkratno aktivacijsko kodo. Škoda le, da šele proti koncu mojega obiska tam. Je pa tripadvisor nato delal izredno počasi (omrežje i wind), bolj neuporabno kot uporabno, v primerjavi z drugim telefonom na bobu (vodafone it). Sem pa imel pol spet neke težave doma - ni bilo data povezave - kazalo je, da je kao OK, delalo ni. Se pa je rešilo samo od sebe po nekaj časa. Sklepam, da z ono aktivacijsko kodo ne rabim početi ničesar. Maila s pojasnilom potem ni bilo, morda še pride..
There`s More Than One Way To Do It

OvCa77 ::

Kako je z menjavo SIM kartice? Ali je na pooblaščenih mestih možno menjati za nanosim?
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Kiwix ::

Očitno ne.

Obstoječi uporabniki IZI, ki želite pridobiti novo SIM-kartico z isto telefonsko številko in nanjo prenesti svoje dobroimetje, izpolnite obrazec. Menjava SIM-kartice stane 2,95 EUR, ki se odšteje od vašega dobroimetja na računu IZI.

EnStot ::

IZIMOBIL NE DELA V ITALIJI.

Prejšnji teden sem se motovilil 4 dni v osrednji Italiji in ves čas Izimobil ni deloval. Ne na mojem ne na ženinem tulifonu. Delovalo je nekje do Benetk, potem pa konec. Ustavila sva se v Bologni, kjer sem kupil sim kartico TIM Italia in glej čudo, v tistem telefonu kjer je bila TIM kartica je deloval tudi Izimobil. Sicer samo kot druga kartica, to je 2G in brez internetne povezave.

Kličem na Pomoč uporabnikom in sem bil seveda deležen vseh običajnih "to je nekaj narobe z vašim telefonom, zanimivo, da dela s TIM kartico, bla bla bla ..". Ne pomaga razlaga, da so enaki simptomi na dveh različnih tulifonih, dveh različnih proizvajalcev. Če si hotel ročno nastaviti operaterja, je pri vsakem pisalo "forbidden".

Klical sem jih na Pomoč nato še vsak naslednji dan, pa vedno eno in isto "vas pokličemo nazaj ...". In seveda nič.

Ko se vračam 4.dan domov, pa glej čudo, tam nekje v bližini Udin moj tulifon spet dela, ženin, ki je imel še TIM kartico in je Izimobil do tedaj deloval na 2G, pa je prenehal (samo izimobil). Doma je seveda spet vse delovalo.

Naslednji dan jim spišem nesramno pritožbo, takoj dobim avtomatski odgovor "zahvaljujemo se vam za ...., v najkrajšem času vam bomo ...." in do danes seveda nič. Vse tiho. Sicer me je včeraj klical neki njihov (Telekomov) tehnik in bluzil o tem kako je to nemogoče, važno navrgel nekaj tehničnih izrazov in krivdo valil na moj tulifon. Seveda sem ga po kratkem postopku poslal na ogled Benetk in mu zatrdil, da je odlično opravil reklamo za Hofer, kamor se selim v najkrajšem času.

Za novo leto sem se motovilil pa Siciliji, kjer je stvar delovala brez problemov tako kot vsa prejšnja leta. Se je pa žena spomnila, da ji letos Maja, ko je bila v Pordenone-u kakšnih 5 ur, prav tako ni deloval telefon, a temu ni posvečala večje pozornosti.
Ker sem večkrat v Italiji in drugje v tujini, seveda rabim zanesljivo delovanje telefona in izimobil to očitno ni več. S selitvijo na Telekom se je stvar očitno poslabšala, tako da Čao amore, Izimobil!

lonewolf_ ::

Pravkar sem opazil, da so mi za eno polnitev zaračunali kar dvakrat znesek 14,00€. In sicer, prvih 14€ je šlo z IZI računa dne 28.06.2018, drugi znesek pa preko trajnik 09.07.2018... upam, da za reklamacijo nisem prepozen, ker sem šele zdaj opazil, ko bo jutri polnitev. Namreč, na računu sem imel 14,86€ zaradi klicanja v tujino itd. Sedaj pa mi je bilo čudno, da je gor še samo 1€ in malenkost, čeprav vem, da toliko nisem klicaril izven SLO. Potem opazim, da je bilo dvakrat odtegnjeno...

https://imgur.com/a/K3oax4a ali se motim in sem kaj spregledal?
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

MrStein ::

Kje se najde cenik za klice tujih držav?

Piše, da je "Izi brez meja" ugodnejši, ampak edini cenik ki ga najdem je tisti Telekomov, ki kaže le eno ceno, nič ne piše za katero tarifo ali paket velja.

PS: Nova spletna stran je pa res katastrofa. Tako po izgledu kot funkcionalnosti in vsebini.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Aha, našel. V skupnem ceniku je. Na spletni strani pa linka na https://www.telekom.si/pomoc-in-podpora... , kjer so čisto neke druge cene.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Master_Yoda ::

Heh pravkar dobil SMS od izimobila/telekoma, ce hocem zastonj 500 enot za 30 dni. S potrditvijo pa soglasas da lahko podatke o uporabniku, uporabi storitev, spletnih mest (web pageov na katere gres preko mobilnih podatkov ?), aplikacij, programa zvestobe, prometne in lokacijske podatke obdelujejo za reklame.

Torej za cca 5 eur hocejo kupiti vse moje podatke - za zmeraj, ki jih bodo nato prodajali raznim oglasevalskim agencijam, etc. Kaj se zajebavajo, ali bo folk dejansko soglasal s tem ?

Joze_K ::

tudi jaz, vendar nikjer ne zahtevajo nobenega soglasja?

Pozdravljeni, brezplacno smo vam vkljucili 500 enot s 30 dnevno veljavnostjo. Brezplacno preverite stanje in veljavnost kolicin v SLO s kljucno besedo STANJE na 4008. Cenik in ponudba storitve ter Pogoji nakupa blaga in storitev na www.telekom.si. Ta SMS shranite. Vec informacij na 051800800. IZI, Telekom Slovenije, d.d., Ljubljana

Master_Yoda ::

Meni so napisali to:

Zelite 500 enot s 30-dnevno veljavnostjo? Za potrditev odgovorite s SOGLASJE DA. S tem sogalsate, da podatke o tej stevilki (o uporabniku, uporabi storitev, spletnih mest in aplikacij, Programa zvestobe, prometne in lokacijske podatke) obdelujemo za pripravo in posiljanje prilagojenih ponudb preko SMS-/MMS-ov, e-poste, poste, klicev/videoklicev, druzbenih omrezij, TV, multimedijskih platform, aplikacij in spletnih mest druzbe. Vec na http://ts.si/GDPR

Jerry000 ::

Master_Yoda je izjavil:

Meni so napisali to:

Zelite 500 enot s 30-dnevno veljavnostjo? Za potrditev odgovorite s SOGLASJE DA. S tem sogalsate, da podatke o tej stevilki (o uporabniku, uporabi storitev, spletnih mest in aplikacij, Programa zvestobe, prometne in lokacijske podatke) obdelujemo za pripravo in posiljanje prilagojenih ponudb preko SMS-/MMS-ov, e-poste, poste, klicev/videoklicev, druzbenih omrezij, TV, multimedijskih platform, aplikacij in spletnih mest druzbe. Vec na http://ts.si/GDPR

Meni so tudi to napisali.

Machete ::

Ne morem verjet, meni tudi. Smo že trije.
Sicer pa IZI sam facepalm. Kaj vse se ne spomnijo. Plus leto in pol sem bil brez LTE, ker naj bi bil menda moj telefon kriv.. ŠIŠMIŠ pohrustan operater, ki to več ni.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Joze_K ::

hm, zanimivo, zakaj je moja drugačna... (lahko pa da že majo soglasje za moje podatke, četudi se ne spomnim, da bi ga dal)

matobeli ::

Meni so tudi poslali da želijo soglasje.

Fuj in fej.

Škoda ker so šli pod telekom, prej so bili tak fin, neinvaziven, ponudnik.

blink ::

Tudi meni so poslali. Se da kako odjaviti od tovrstnih spam sporočil?

Machete ::

Tako, da menjaš operaterja :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

buttcrack ::

na hotu imaš približno isto zadevo za enak denar, le da je šef A1, ne T1

lonewolf_ ::

Meni odgovarja Telekom, ker ima zame boljše pokrito omrežje... Doma in pri moji doma imam vedno signal, tudi tam, kjer ga moja sploh nima z njenim A1. Pa čeprav ma flagship jaz pa kitajca. Na IZI sem šel zaradi cene pa ker tam v paketu niti 20% nisem porabil... Razen tedenskega izpada ni blo drugih težav. Do izpadov pa pri bilokaterem lahko pride.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

BCSman ::

Akcija: Izimesec L 6000enot 6,9 eur/mesec
https://www.izi.si/ponudba/izimesec-L/

Strošek preklopa iz paketa S na L: 5eur.

Machete ::

Plačaš sedaj 5, da imaš za dva meseca dvojne enote po 7, (torej 1 mesec gratis L) in potem naprej ostaneš na tem paketu za 12. Genialno :) Re pa da če janurja menjaš nazaj na manjši paket si na istem. Je pa zavito v vratolonmno akcijo, kar je v bistvu zgolj demo popust.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

clix ::

Kje piše, da je strošek preklopa 5€? kolikor vem, so vse menjave med IZI mesec paketi brezplačne.

Machete ::

5 je bilo 'doplačilo' za dvojne enote, neka brezvezna akcija je bila to, ne prehod med paketi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

BCSman ::

clix je izjavil:

Kje piše, da je strošek preklopa 5€? kolikor vem, so vse menjave med IZI mesec paketi brezplačne.

Klikneš na zgornji link, z miškinim koleščkom poskrolaš navzdol do "Preklop med paketi IZI mesec" in se pojavi naslednja tabela:
PREKLOP STROŠEK PREKLOPA ŠTEVILO ENOT	KLJUČNA BESEDA
IZI Mesec S na IZI Mesec M	2 EUR	1000	IZIMESEC M
IZI Mesec S na IZI Mesec L	5 EUR	3000	IZIMESEC L
IZI Mesec M na IZI Mesec L	3 EUR	2000	IZIMESEC L
Na manjši paket IZI Mesec preklopite brezplačno z ustrezno ključno besedo, poslano na 4008. 

clix ::

Ja, doplačilo 5€ iz S na L se predvideva za to, ker je S 6.9€ in L 11.9€. Ker je v obdobju akcije tudi L 6.9€, je prehod brezplačen. Jaz sem novembra presedlal na L za 6.9€ in so mi tudi decembra trgali.

zuz3k ::

a ima kdo izi paket na trajnik? a vse deluje, enkrat tržejo iz računa, ni potrebno nič drugega nalagat na
račun ali karkoli
Life is a psychological game.

AgiZ ::

Sam imam narejeno direktno obremenitev, ja. Deluje bp. Nastavil sem kako leto nazaj, in od takrat naprej se več ne ubadam s plačevanjem.

balluf ::

Deluje bp.

Kiwix ::

Deluje že od samega začetka brez težav :). Dobiš SMS sporočilo da bodo trgali in SMS ko dobiš nove enote.

BCSman ::

Bi vklopil direktno bremenitev, ampak mi ni všeč, da je obvezno vključeno tudi sms polnjenje. Torej kakšen "nepridiprav" ti lahko trga denar direktno s trr-ja z sms-i ukazi.

buttcrack ::

saj menda lahko en limit naštimaš.

moja ima izi S in je omejitev na 7€ (nisem zih, ker je že dolgo od tega...)

Machete ::

BCSman je izjavil:

Bi vklopil direktno bremenitev, ampak mi ni všeč, da je obvezno vključeno tudi sms polnjenje. Torej kakšen "nepridiprav" ti lahko trga denar direktno s trr-ja z sms-i ukazi.


Kako? Vse te obvesti, kdaj bodo trgali. Sicer pa kakšno sms polnjenje? Storitev moraš itak odobriti.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

BCSman ::

Kolikor se spomnim si hkrati z direktno bremenitvijo (neprostovoljno) vklopil tudi polnjenje z sms-i preko trr-ja. Razen če so zdaj spremenili, ko je pod TS-jem.

Machete ::

Zadeva deluje, nihče te ne bo shekal. Ali pa boš prvi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

zuz3k ::

se pravi pri IZI mobilu 6000 enot, če si urediš na trajnik deluje da ti tržejo enkrat v mesecu in
nič ni potrebno ne polnit računa ne nič, a je tako?

lp
Life is a psychological game.

Machete ::

Je tako. 6. v mesecu dobiš SMS:
Vas bancni racun bomo bremenili v znesku 6,90 EUR 18.0.9.2019, za stroritve opravljene do vkljucno 04.09.2019. Storitev pay365 izvaja Mobilab. www.pay365.si
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

zuz3k ::

nič pa ni potrebno nalagat na račun, polnit, karkoli drugega samo oni tržejo kot pri vseh naročninah
niti na to stran pay365? razen to da se registriraš?
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

Machete ::

NIČ. Jaz mislim, da se niti registrirati ne rabiš. Mogoče samo potrdiš storitev s kakim smsom prvič, sem že malo pozabil.

* nalgal sem parkrat edino enote zaradi porabe v tujini, ne vem kako je sedaj s tem. Nalagal sem z smsom tipa: polni 15, in ti je naloudalo pač 15 eur kredita, ki si ga potem plačal s trajnikom zgoraj navedene storitve.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

zuz3k ::

kako ste drugi preneseli telefonsko številko na IZI paket

a ste kupli paket z sim kartico pa prenesli številko? ali ste samo dali vlogo za prenos številke
nič kupili in dobili po pošti paket z sim kartico

jaz sem kupil paket z številko, naložil denar in zdaj bi prenesel številko
ker je tako rekla ta na IZI-ju, zdaj ko pa hočem prenesti številko pa mi pravijo da
nebi smel kupt paketa


kako ste vi prenesli?

lp
Life is a psychological game.

yogy ::

Izpolnil vlogo, poslal elektronsko na IZI (ko je še bil tapravi IZI, ne tole sr***e od Telekoma) in po pošti dobil paket s SIM in navodili. Ta čas je stari operater preklical naročnino (izklopil staro SIM) in IZI vklopil novo SIM.
Ampak to je bilo kakšna 3 leta nazaj. Ne poznam postopka kako je sedaj.

brez-imenko ::

Zmeraj je to PRENOS ŠTEVILKE in ne neke mučke. Na prodajnem mestu se prosi za to, preko elektronske prošnje pa imaš gumb na slednji strani: https://www.izi.si/podpora/prenos-stevi...
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spar mobil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
490150662 (15383) Steinkauz
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649720 (12048) V-i-p
»

Izimobil-a je konec! Razmislite če se vam še splača! (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9420562 (7805) Master_Yoda
»

Izi mobil vs Bob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13640859 (23906) MrStein
»

Menjava operaterja

Oddelek: Mobilne tehnologije
477399 (5835) dirkac71

Več podobnih tem