» »

Osnove programiranja za Telebane

Osnove programiranja za Telebane

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3

kosta ::

Kljub temu da sem 1. letnik gimnazije, ne porabim vsega prostega časa za učenje in avtošport, zato bi prav prišel kakšen koristen hobi.:) Kot velik oboževalec vsega, kar je več ali manj povezano z računalništvom, je bila jasna izbira programiranje. Ampak kako? - Edina izkušnja, pri kateri sem se programiranju vsaj malo približal, je bila "izdelava" osnovne HTML spletne strani. Vem, da je možnosti za začetek veliko in je pri vseh potrebno vložiti veliko truda, a kje res začeti na samem začetku? Sicer sem bil nedolgo nazaj na enem Arduino lessionu, a smo le prepisovali stvari iz projekcije.:( Pred leti se je precej govorilo o nekem "Hello World!" programu. Zna kdo pojasniti, kaj to je in ali še obstaja?

Nasplošno bom zelo vesel vsakogar, ki mi bo znal pomagati, da začnem s programiranjem ali vsaj dal kak nasvet. Prosim, vzemite si trenutek. Hvala že v naprej!;)
  • zaklenil: bluefish ()

manic ::

...za osnovo ti priporočam da najprej začneš z C++, pol pa nadaljuješ z Java. Pol pa po želji, boš že sam vido v kero smer te vleče oz kaj te bolj pritegne...
Techno inside!!!

OrkAA ::

https://www.codecademy.com/

Tu se da svasta naucit interaktivno. Osebno bi za zacetek priporocal python.

d4vid ::

"Hello World" je programček, ki ga spišeš v kateremkoli programskem jeziku in ti na zaslon (program, ukazna vrstica, pojavno okence, spletna stran) izpiše besedilo "Hello World" oziroma po slovensko "Pozdravljen, svet".

Jaz sem začel s HTML, nadaljeval s CSS, PHP, MySQL, v šoli spoznal še Arduino, Bascom, Python, C, Pascal...

// Sem hotel primer v HTMLju in PHPju, pa mi zaradi tagov ne pusti
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

jype ::

d4vid, uporabi [st.koda php] in [/st.koda]

kosta> Nasplošno bom zelo vesel vsakogar, ki mi bo znal pomagati, da začnem s programiranjem ali vsaj dal kak nasvet. Prosim, vzemite si trenutek. Hvala že v naprej!;)

Jaz priporočam Python:

https://wiki.python.org/moin/BeginnersG...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Yacked2 ::

Jaz ti pa priporočam da se sploh ne lotiš, če moraš kljub vsem mogočim "how to"-jem na internetu (precej tudi na youtube) vprašati na forumu. Najprej se nauči uporabljati internet, nato pa kaj sprogramiraj.

Aja, koristen hobij je marsikateri (če že ne vsi) šport.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

dope1337 ::

OrkAA je izjavil:

https://www.codecademy.com/

Tu se da svasta naucit interaktivno. Osebno bi za zacetek priporocal python.


+1

Tukaj sem tudi sam preletel python tutorial in so všečne vaje za spoznavanje tako pythona kot prog. jezika, kot tudi osnov programskih struktur ter manipulacij le-teh.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

technolog ::

IMO naj nadaljuje s HTML za začetek in se mu bo že odvilo v neko smer.

Xpie ::

Prvo začni s python, ker te nauči lep način programiranja, ko boš pa to znal se pa nauči se java, c++ in mogoče se php in jquery.
spletne-novice.si

qaqo ::

Best CS intro;

qaqo ::

Also, ljudi, ki ne vejo kako se napiše 'hobi' in da 'jquery' in 'html' nista programska jezika - lahko ignoriraš.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: garamond ()

Malajlo ::

qaqo je izjavil:

Also, ljudi, ki ne vejo kako se napiše 'hobi' in da 'jquery' in 'html' nista programska jezika - lahko ignoriraš.

Hja, je res. Sicer HTML nosi v kratici tudi "language", ampak to glih ni to.
Mi je zanimivo, kako ob vsej obilici knowhowov ljudje ne vejo, kje začeti. Jaz sem kot mulc pretipkaval v radirko, potem se iz primerov v nemški knjigi učil drugega jezik (ok, narečja), pa nisem znal nemško nič, razen šteti do deset. Zdaj se zmenim v vsakem jeziku, za nove rabim kakšen "slovar", pa je. Samo da ni človeški ;)
Če znaš algoritem napisati, potem je jezik (skoraj ...) nepomemben. Programiranje je pravzaprav čisto enostavno, če si take sorte človek, da znaš neznancu dati navodila, kje je v sosednji vasi hotel.
Evo, tole sem uporabljal, ko sem se z WP7 matral in hotel spisati app po reglcih.
https://channel9.msdn.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malajlo ()

urg ::

...za osnovo ti priporočam da najprej začneš z C++, pol pa nadaljuješ z Java. Pol pa po želji, boš že sam vido v kero smer te vleče oz kaj te bolj pritegne...


Moj prvi jezik je bil C++. Zame najboljši jezik kar obstaja, z njim lahko narediš karkoli. Sem pa bil med učenjem njega v osnovni šoli, in zaradi pomajkanja matematike sem naletel na nekaj težav.
In glede na to, da si prvi letnik, ti najprej pripooročam Phyton. Je lažji za začetnike. Študiraj ga kakšne pol leta, in z rednim delom boš ako lahko brez problemov prišel na C++ (ki je sicer prečudovit).

qaqo ::

urg je izjavil:


Moj prvi jezik je bil C++. Zame najboljši jezik kar obstaja,



V Afriki je blatna voda najboljše kar obstaja za pit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qaqo ()

technolog ::

Edino kar je dobro pri C++ je hitrost.

qaqo ::

technolog je izjavil:

Edino kar je dobro pri C++ je hitrost.


Not even that!

'sbcl,' for instance, runs at close to the speed of compiled 'c' when used intelligently

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qaqo ()

lebdim ::

Hobi je lahko: planinstvo, hoja, tek, kakšen ekipni šport (odbojka, košarka, nogomet) ... Skratka, moraš najti stvari, ki te sproščajo. Pa en nasvet: naj ne bodo takšni, ki so kakorkoli povezani z napravami.

qaqo ::

lebdim je izjavil:

Hobi je lahko: planinstvo, hoja, tek, kakšen ekipni šport (odbojka, košarka, nogomet) ... Skratka, moraš najti stvari, ki te sproščajo. Pa en nasvet: naj ne bodo takšni, ki so kakorkoli povezani z napravami.


Tako je, samo teh 6 naštetih fizičnih udejstvovanj je lahko hobi, vseh ostalih neskončno mnogo možnosti - ne obstaja.

urg ::

qaqo je izjavil:

technolog je izjavil:

Edino kar je dobro pri C++ je hitrost.


Not even that!

'sbcl,' for instance, runs at close to the speed of compiled 'c' when used intelligently

V čem bi pa raje pisal? LOLCODE? Brainfuck? Oprostite, ampak sam imam rad popularno stvar, ki je že veteran (napram Swiftu ipd..), a se kljub temu zna posodabljati (medtem ko bomo Javo kmalu jemali pri zgodovini). Znam Basic, Phyton, C, PHP, toda noben ne seže C++ do kolen. Sem poskusil Javo. Knjige s katerih sem se učil dobro gorijo.

V Afriki je blatna voda najboljše kar obstaja za pit.

Za blatno vodo vsaj ne rabiš cevi.
Za c++ tud na rabiš nič nalagat.

qaqo je izjavil:

lebdim je izjavil:

Hobi je lahko: planinstvo, hoja, tek, kakšen ekipni šport (odbojka, košarka, nogomet) ... Skratka, moraš najti stvari, ki te sproščajo. Pa en nasvet: naj ne bodo takšni, ki so kakorkoli povezani z napravami.


Tako je, samo teh 6 naštetih fizičnih udejstvovanj je lahko hobi, vseh ostalih neskončno mnogo možnosti - ne obstaja.

Točno to! Hobi maj ti bo tek, plezarija,...
Programiranje pa naj ti bo delo, ki ga z veseljem opravljaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urg ()

qaqo ::

urg je izjavil:

qaqo je izjavil:

technolog je izjavil:

Edino kar je dobro pri C++ je hitrost.


Not even that!

'sbcl,' for instance, runs at close to the speed of compiled 'c' when used intelligently

V čem bi pa raje pisal? LOLCODE? Brainfuck? Oprostite, ampak sam imam rad popularno stvar, ki je že veteran (napram Swiftu ipd..), a se kljub temu zna posodabljati (medtem ko bomo Javo kmalu jemali pri zgodovini). Znam Basic, Phyton, C, PHP, toda noben ne seže C++ do kolen. Sem poskusil Javo. Knjige s katerih sem se učil dobro gorijo.



Haha! Kaj če bi namesto razkazovanja svoje ignorance raje v gugl vtipkal tisto besedo iz mojega stavka, ki je ne razumeš.

Go read and learn from your betters.


urg je izjavil:


V Afriki je blatna voda najboljše kar obstaja za pit.

Za blatno vodo vsaj ne rabiš cevi.
Za c++ tud na rabiš nič nalagat.


Kar se tiče mene, lahko piješ direkt gnojnico - samo je neumno trditi, da je to najboljše kar pozna človeštvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qaqo ()

mihec87 ::

wtf? hobi je vse kar te veseli, te sprošča in se z tem ukvarjaš v prostem času in ne samo kar si en na s-t zamisli da je lahko..

qaqo ::

mihec87 je izjavil:

wtf? hobi je vse kar te veseli, te sprošča in se z tem ukvarjaš v prostem času in ne samo kar si en na s-t zamisli da je lahko..


Ne razumeš. Blatna voda je najboljša. Hobi je lahko samo tistih 6 reči. Halo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qaqo ()

urg ::

vdam se.:8)
Zaradi mene pijte alkhol (preveč vam ga škodje), jaz pa bom ostal pri vodi:)
--> + @qaqo, samo da bom doživel razsvetljenje, kaj naj bi bil po tvojem dober pragramski jezik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urg ()

mihec87 ::

urg je izjavil:

vdam se.:8)
Zaradi mene pijte alkhol (preveč vam ga škodje), jaz pa bom ostal pri vodi:)


Bolje res glede na to da se po tvoje kot hobi lahko šteje samo teh par omenjenih...

noraguta ::

qaqo je izjavil:

technolog je izjavil:

Edino kar je dobro pri C++ je hitrost.


Not even that!

'sbcl,' for instance, runs at close to the speed of compiled 'c' when used intelligently

Ne eno ne drugobv praksi. Sta ba tobdva šizofrena jezika.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

WarpedGone ::

kaj naj bi bil po tvojem dober pragramski jezik?

Prvi osnovni in zadnji pogoj: Kompjuter zna povedat, da tega kar sm napisal, ne razume.

Java tega simpl kriterija *ne* zadosti.
Pythonu se zmeša že ob prvem šumniku.
...
Zbogom in hvala za vse ribe

noraguta ::

WarpedGone je izjavil:

kaj naj bi bil po tvojem dober pragramski jezik?

Prvi osnovni in zadnji pogoj: Kompjuter zna povedat, da tega kar sm napisal, ne razume.

Java tega simpl kriterija *ne* zadosti.
Pythonu se zmeša že ob prvem šumniku.
...

Piton ne zna zvdrževat osnovne kjižnice.bok nedaj kake uvožene. J
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

urg ::

Uau! Našel sem razumne ljudi!

qaqo ::

urg je izjavil:


--> + @qaqo, samo da bom doživel razsvetljenje, kaj naj bi bil po tvojem dober pragramski jezik?



Nažalost lahko vprašanje; odgovor tukaj.

Preden se kdo pritoži, beri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qaqo ()

urg ::

Sem prebral, zato moje pritožbe ne bo.
Nisem si mislil da kdo izbere verzijo lispa (ali nekaj takega). Bom sprobal, ter argumentral pozneje.

Xpie ::

Predlagam ti da začneš nekako tako Python >> C/C++ >> Java >> php itd... Veliko ljudi izbere python zaradi osnov, c/c++ zaradi združljivosti s strojno kodo in hitri programi, java za razne aplikacije ki lahko delajo na različnih operacijskih sistemih, php, javascript pa za razne spletne strani... Ko bos znal kateri od naštetih jezikov dovolj dobro, se pa opredeli kakšne vrste aplikacij hočeš izdelovat: android, "igre", windows, web,
spletne-novice.si

mitja_i ::

Predlagam, da najdeš kakšen tečaj "Programiranje za začetnike".

DaMachk ::

Osebno sem začel s C-jem in C++. Tud po mojem mnenju odličen PJ, ampak tudi takšen, pri katerem je pomembno, da te nekdo vpelje vanj.
Napake, ki jih lahko napraviš zarad neumne/nepodučene uporabe so včasih lahko res boleče in je zaradi tega res pomembno, da ti nekdo pove kaj ja in kaj nikakor ne.
Je pa tudi bolj kompleksen za razumevanje nasploh C/C++a samega, ampak ko ga razumeš je večina preostalih PJ mačji kašelj. Je precej dela z njem, ker se na začetku učiš delat brez vseh pripomočkov, kasneje ko najdeš/napišeš kakšno dobro knjižnico, pa je uporaba lahko tud enostavna.

Osebno mislim da je zaradi svoje kompleksnosti dober za učenje. Ni najbolj enostaven. Je pa dober.
No signiature, as you see..

lebdim ::

Za začetek ali pa tole ... C / C++ je za začetnike povsem neprimeren. No, odvisno za katero raven programiranja govorimo. Če govorimo o mobilnih aplikacijah, potem primeren tudi App Inventor. Zanimiv je tudi Snap.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

Invictus ::

Čist vseeno je v kakem jeziku začneš programirat. Če ne znaš programirat s svinčnikom in papirjev, te noben jezik ne reši tega ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PARTyZAN ::

WarpedOne: Python nima težav s šumniki.

Jaz bi ti za začetek tako kot že par drugih priporočal Python. PyCharm Community, (ali pa celo pro za open source projekte) je zastonj IDE, ki ti bo pomagal pisat lepo kodo. Za naprej pa po želji, takrat boš že vedel v katero smer želiš it.

paraboŁa ::

Če je govora o osnovah, bo mogoče komu koristilo to https://codecombat.com/. Osnove programiranja skozi igro, sam ne programiram, a sem stvar preletel in je precej zabavna.

WarpedGone ::

@partyzan:
Pol se pa men blede, ko se mu scufa ob prvem ščž.
(in ne mi utrujat, kako morm it v XYZ in napisat bla bla bla, da bo prebavu naše znake brez slabosti).
Če v default inštalaciji v komentar ne smem napisat šumnika, pol je to en velik smrdljiv fejl od razvojnega okolja, nevreden obstoja v 21 stoletju.
Ne me obkladat s kupom izgovorov ampak make it work by default. Zelo prijazno razvojno okolje, super za učenje ... my ass.

Za učenje .. use delphi. Simpl in takoj dosežeš to kar 'tiho' pričakuješ od programa: okno, v katerem maš gumbe, ki neki delajo.

Učenje programiranja s programi v commandlinu in promptih itd... Resno?
Zbogom in hvala za vse ribe

PARTyZAN ::

WarpedOne: blede se ti. Če imaš v svojem urejevalniku nastavljen UTF8, v Pythonu 3 stvari delajo. Brez pisanja bla bla bla v XYZ.

Zakaj za začetnike? Zato ker je blizu psevdo kodi. Če stvar spišeš "Pythonovsko", ti je takoj jasno kaj koda dela. Brez indeksov in podobnih bedarij, katere si prisiljen uporabit pri drugih jezikih. Na začetku se bolj splača delat na algoritmičnem razmišljanju kot pa da se ubadaš s sintakso.

PyCharm ma vgrajen debugger, s katerim lahko mirno postepaš čez svoje vrstice, še celo poleg kode ti izpisuje kaj je shranjeno v spremenljivke. Preveč hardcore?

jype ::

WarpedOne> Učenje programiranja s programi v commandlinu in promptih itd... Resno?

Učenje programiranja s klikanjem po grafičnih vmesnikih? Resno?

technolog ::

Python res nima težav s šumniki, tko kot marsikater drug programski jezik. Prvotno vprašanje je sicer, zakaj bi sploh rabil šumnike v kodi? Razen, če je za domačo nalogo na faksu, sicer piši kodo kar v angleščini.

Jst sm se tud naučil GUI programiranja v Deplhiju. Pa še Pascal je precej dober jezik za začetnika.

Tr0n ::

C# za zacetek je odlicna izbira. Dovolj preprost za zacet in izredno mocan, ko zacnes malce bolj resne stvari z njim pocet.

Red_Mamba ::

za ucenje C/C++ je za popolnega zacetnika bolje startati na kakem arduinotu kot pa na PCju in kakem Qt
python se je super nauciti za razne skripte. Za zacetek se ne rabis z GUI ukvarjat ampak je lahko vse v ukazni vrstici.
Poleg tega je koda prenosljiva med Win/Linux sistemi.

za OO programiranje pa mogoce kak PHP ce bos sel bolj v web vode. Ali pa Java => android development.
Vcasih so bili Java programerji najvec placani. Danes so pa verjetno iOS/Android vec. Kot C++ bos pa dobro placan
samo ce prides v kak gaming firmo ali v financni sektor (sam tam mors met pa res visoko izobrazbo; vsaj v tujini)
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

lebdim ::

Ja, Pascal je res najbolj primeren programski jezik za nekega začetnika, saj je enostaven. Lahko potrdim, ker sem se pogovarjal z veliko učitelji računalništva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

WarpedGone ::

WarpedOne: blede se ti. Če imaš v svojem urejevalniku nastavljen UTF8, v Pythonu 3 stvari delajo. Brez pisanja bla bla bla v XYZ.

Tolk o tvoji objektivnosti....
Default inštalacija *NE* prebavi šumnikov, niti v komentarjih. Kako da je itak treba pisat v angleščini (tudi komentarje, ker abominacija od pythona ne prebavi čjev nikjer) pa fenta še preostanek kvalitete nasveta.

Problem pascala je sintaktični balast... podpičja Hebejo v glavo, begin end bloki niso ravno najbol samoumevna reč.
Delkaracija spremenljivk je po eni strani problem, po drugi pa prisila v razmislek o problemu.
Po drugi strani so pa ukazi dejansko angleške besede s svojim pomenom, ne pa neke pike, dvopičja, oklepaji, dvojni plusi, dvojni minusi in podobna totalno neintuitivna jajca.

Učenje programiranja s klikanjem po grafičnih vmesnikih? Resno?

Ja, 100% resno.
Program ima OKNO, GUMBE, IKONE, SLIKCE, boldane in rdeče izpise itd.
Tisto neko utripanje v črnem fleku na ekranu naj bi bil program? Kaj so pa potem okna in slike in gumbi??? Js hočem delat okna in gumbe, ne pa 'programirat' v črnem kvadratu ...
Zbogom in hvala za vse ribe

Red_Mamba ::

WarpedGone je izjavil:

WarpedOne: blede se ti. Če imaš v svojem urejevalniku nastavljen UTF8, v Pythonu 3 stvari delajo. Brez pisanja bla bla bla v XYZ.

Tolk o tvoji objektivnosti....
Default inštalacija *NE* prebavi šumnikov, niti v komentarjih. Kako da je itak treba pisat v angleščini (tudi komentarje, ker abominacija od pythona ne prebavi čjev nikjer) pa fenta še preostanek kvalitete nasveta.

Problem pascala je sintaktični balast... podpičja Hebejo v glavo, begin end bloki niso ravno najbol samoumevna reč.
Delkaracija spremenljivk je po eni strani problem, po drugi pa prisila v razmislek o problemu.
Po drugi strani so pa ukazi dejansko angleške besede s svojim pomenom, ne pa neke pike, dvopičja, oklepaji, dvojni plusi, dvojni minusi in podobna totalno neintuitivna jajca.

Učenje programiranja s klikanjem po grafičnih vmesnikih? Resno?

Ja, 100% resno.
Program ima OKNO, GUMBE, IKONE, SLIKCE, boldane in rdeče izpise itd.
Tisto neko utripanje v črnem fleku na ekranu naj bi bil program? Kaj so pa potem okna in slike in gumbi??? Js hočem delat okna in gumbe, ne pa 'programirat' v črnem kvadratu ...


To je stvar UX designerjev ne pa programerja sine
just say'n...
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

jype ::

WarpedOne> Ja, 100% resno.
WarpedOne> Program ima OKNO, GUMBE, IKONE, SLIKCE, boldane in rdeče izpise itd.

Svašta.

WarpedOne> Tisto neko utripanje v črnem fleku na ekranu naj bi bil program? Kaj so pa potem okna in slike in gumbi??? Js hočem delat okna in gumbe, ne pa 'programirat' v črnem kvadratu ...

Okol kepe z debelim pokom luknjanih kartic. Ne vem še, a s tistim pokom k ga na roke naluknja človek, al s tistim k ga mašina od sebe da.

Osnove programiranja so abstraktne, bistvo pa je v pravilni uporabi podatkovnih struktur za reševanje specifičnih problemov. Tisto, kar ti delaš, je polaganje ploščic.

WarpedGone ::

To je stvar UX designerjev ne pa programerja sine

Could be.
Ampak maš 'froca' ki nima pojma kaj se dogaja pod havbo, ima pa lepe izkušnje s kompjuterjem in idejo kaj to program je = okna.
In takemu frocu začneš utrujat s 'programiranjem v command promptu'? Izrisovanjem zvezdic v vrsticah itd.

Kaj bo rekacija? En lep "Fuck Off s tem šitom, grem js nabijat counter strike".


Osnove programiranja so abstraktne

Pol jih pa poučuj s plastenkami jogurta.
Rezultat na mašini pa predstavi na način, ki bo prejemniku rezultata domač.

Command prompt in utripajoč kurzor NI domač in zato po nepotrebnem odbija.
Vsi principi, ki jih je treba prikazat in novinca naučit, so bistveno bolje predstavljivi v programu, ki ima nek vmesnik z človeku znanimi gumbi in ki svoj output predstavijo zopet na človeku že znan način... farbe, utripanje, izpisi itd.

Ja, učenje je težko. Ni za brezveze linux tolk zblojen, python in podobna sranja imajo točno enak problem. Oddaljenst akademskih stručkotov od common -sensa in nesposobnost dojemanja lastnih omejitev.

, bistvo pa je v pravilni uporabi podatkovnih struktur za reševanje specifičnih problemov

Sigruno, ko si enkrat na faksu.
Učenje hoje se izvaja v domačem okoju, ne na vrvici napeti med dvema nebotičnikoma.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

lebdim ::

Za osnovne koncepte računalništva zelo dobro: CS Unplugged in Vidra.

Red_Mamba ::

WarpedGone je izjavil:

To je stvar UX designerjev ne pa programerja sine

Could be.
Ampak maš 'froca' ki nima pojma kaj se dogaja pod havbo, ima pa lepe izkušnje s kompjuterjem in idejo kaj to program je = okna.
In takemu frocu začneš utrujat s 'programiranjem v command promptu'? Izrisovanjem zvezdic v vrsticah itd.

Kaj bo rekacija? En lep "Fuck Off s tem šitom, grem js nabijat counter strike".


Osnove programiranja so abstraktne

Pol jih pa poučuj s plastenkami jogurta.
Rezultat na mašini pa predstavi na način, ki bo prejemniku rezultata domač.

Command prompt in utripajoč kurzor NI domač in zato po nepotrebnem odbija.
Vsi principi, ki jih je treba prikazat in novinca naučit, so bistveno bolje predstavljivi v programu, ki ima nek vmesnik z človeku znanimi gumbi in ki svoj output predstavijo zopet na človeku že znan način... farbe, utripanje, izpisi itd.

Ja, učenje je težko. Ni za brezveze linux tolk zblojen, python in podobna sranja imajo točno enak problem. Oddaljenst akademskih stručkotov od common -sensa in nesposobnost dojemanja lastnih omejitev.

, bistvo pa je v pravilni uporabi podatkovnih struktur za reševanje specifičnih problemov

Sigruno, ko si enkrat na faksu.
Učenje hoje se izvaja v domačem okoju, ne na vrvici napeti med dvema nebotičnikoma.


a ne bi blo vec koristi ce bi sel kemper strike nazaj igrat (sj ni vazno ce te rejpajo, se bos ze naucil)
kot pa da trollas tle na forumu.

Bo pa kmal xmas in ti bo s takim slogom kak moderator podaril forumban ne sam rudisa :D
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najbolj priljubljeni in osovraženi programski jeziki (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6921764 (16682) Kenpachi
»

Učenje programiranja (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5314788 (13805) ZaphodBB
»

Programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
6310103 (8414) steee
»

Moja velika skrivnost!

Oddelek: Loža
352806 (1514) guest #44
»

Programski jezik za 13 letnika - NA NOVO? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
9416507 (12952) blackbfm

Več podobnih tem