» »

Streljanje v Parizu

Streljanje v Parizu

««
29 / 39
»»

lexios ::

Bryn je izjavil:

lexios je izjavil:

Bom tvegal, da me zmerjate z "levakom", ampak kaj pa je narobe z džamijami?


Nič, sam glede na to, da jo v SAU npr že imajo, bi komot tja romal... ;)


Pfft, to je pa že trolanje, kaj pol naj vsak katolik ostane doma, kjer že ma cerkve...


Pa harekrišna imamo tudi. Lej, sj lahk mamo zarad mene tud scientološko cerkev. Dokler se harekrišna ne začnejo razstreljevat sredi Pariza ali novačit ljudi za boj z neverniki mbk! Še bolj bi me bk, če bi govorili o migrantski krizi v času kunjukture!

Tudi ne bom govoril, da smo mi krivi, ker jih nismo dovolj spodbudili, da se integrirajo pa ker jih nismo za roke prijeli in mirno peljali do delovnega mesta - to je bulšit. Again, socialna podpora za vse državljane, ravno toliko da preživiš, od tega velik del v bonih za hrano, za dojenčke bone za plenice in podobno, če hočeš pa kaj več pa moraš delat. Se bo hitro prikazalo, kdo se hoče integrirat, kdo pa ne. Vsakemu omogočit zastonj osnovno izobraževanje jezika, kar je pogoj za službo. Nisi opravil? Too bad, ne dobiš šihta pa pojdi nazaj, če ti kaj ni všeč.


Zakaj bi sploh uvažali na milijončke vernikov iz BV naenkrat? Again, plače posledično ne bodo šle gor, ravno nasprotno. Delovnih mest že primanjkuje. Ti tud sanjaš o multiplikativnih učinkih begunskega vala na evropsko gospodarstvo? Več ljudi, več eknomije?! Muslimani, ki prihajajo bodo odpiral d.o.o.-je in zaposlovali? :)) Zanimivo mi je pa tudi to, kot sm že omenu, da nimaš nič proti krčenju pravic na eni strani in vztrajanju pri podeljevanju pravic državljanom tretjega sveta na drugi. Vsakemu omogočit... ;(( Se teb tud zdi, da je EU karitas za vse države tretjega sveta? Mal ste predvsem nekateri tule kontradiktorni, no! ;)

Po zaslugi retardiranih levičarjev in politike uvažanja "beguncev" bomo najprej začeli rezat pri svoboščinah za voljo varnosti, pol bomo dvignil davke in na koncu začel klestit še tam kjer lahko vzamemo, t.j. pri najšibkejšem sloju prebivalstva. Če nau zadost bomo pa nacionaliziral, ane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

perci ::

Bryn je izjavil:

perci je izjavil:

Kaj je narobe z džamijami? To, da njihovo gradnjo financirajo vahabitske države?

Misliš, da zadaj ni nobenih pogojev? Da kar tko dajo dnar?


Je kaj drugače s cerkvami, Vatikan nič ne prispeva za postavitev? Pa da se ne omejimo na vero: To veš, da Južna Koreja z veseljem financira ustanovitve Tae Kwon Do klubov po drugih državah?

Skušam razumeti, kaj si hotel s tem povedati, pa mi ni jasno. Ali si hotel povedati, da je Vatikan primerljiv s SA in Katarjem?

S TaeKwonDo-jem pa ne mešaš več jabolk in hrušk ampak kakije z žirafami.

fantasycamp ::



Hihi, 40% Američanov verjame, da je bog ustvaril ljudi pred 10.000 leti, to je malo več kot 100 miljonov! Matr se pozna, da so tehnološko čist nerazviti, ko vsi verjamejo v to pravljico. LOL


kaj ma to veze s terorizmom, jih to žene da se razstreljujejo po svetu?


Sigurno Amerika dela sranje glede nafte, samo kaj morejo da je glih tako ratalo da ima par vehabitov glih pod nogami zaloge.

bi bilo pa neumno rečt da je Islamizem izrasel samo od Amerike, ker kamorkoli gredo zahtevajo posebne pogoje in hočejo svoj kalifat v drugih državah...

Kamorkoli muslimani pridejo je frka, zakaj ni tako z Indijci ali Kitajci?

marS ::

No, saj rešitve se že nakazujejo... :))
Glede na to da bomo dobil še par miljonov nezaposlenih, pol:
- vsa sociala dol,
- vsi nezaposleni dobivajo bone 3x dan za hrano
- obleka 2 x letno (zimska in poletna)
- nezaposleni domači v svojih domovih
- nezaposleni begunci/migranti/whatever v pač zasilnih/improviziranih/začasnih bivališčih, država časti letriko, gretje
- šola/vrtec brezplačna za vse otroke (in seveda jezik, kultura, način življenja domorodcev obvezni predmeti)
- religija samo doma (del kulture)
- uradni jezik v SVN je slovenščina.....
-----------------------------------------
- UTD...ni šans
- zaposleni plačujejo vse (saj kdo bi drugi????)
-----------------------------------------
Bomo zadovoljni v takem svetu?
Bodo prišleki zadovoljni v takem svetu?
-----------------------------------------
aja, še nekaj - nekaj bomo prevzeli od njih - vsako nasilje se kaznuje z takojšnjo deportacijo.....

Je to svet v katerega gremo? :|
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Bryn ::

lexios je izjavil:

Bryn je izjavil:

lexios je izjavil:

Bom tvegal, da me zmerjate z "levakom", ampak kaj pa je narobe z džamijami?


Nič, sam glede na to, da jo v SAU npr že imajo, bi komot tja romal... ;)


Pfft, to je pa že trolanje, kaj pol naj vsak katolik ostane doma, kjer že ma cerkve...


Pa harekrišna imamo tudi. Lej, sj lahk mamo zarad mene tud scientološko cerkev. Dokler se harekrišna ne začnejo razstreljevat sredi Pariza ali novačit ljudi za boj z neverniki mbk! Še bolj bi me bk, če bi govorili o migrantski krizi v času kunjukture!

Tudi ne bom govoril, da smo mi krivi, ker jih nismo dovolj spodbudili, da se integrirajo pa ker jih nismo za roke prijeli in mirno peljali do delovnega mesta - to je bulšit. Again, socialna podpora za vse državljane, ravno toliko da preživiš, od tega velik del v bonih za hrano, za dojenčke bone za plenice in podobno, če hočeš pa kaj več pa moraš delat. Se bo hitro prikazalo, kdo se hoče integrirat, kdo pa ne. Vsakemu omogočit zastonj osnovno izobraževanje jezika, kar je pogoj za službo. Nisi opravil? Too bad, ne dobiš šihta pa pojdi nazaj, če ti kaj ni všeč.


Zakaj bi sploh uvažali na milijončke vernikov iz BV naenkrat? Again, plače posledično ne bodo šle gor, ravno nasprotno. Delovnih mest že primanjkuje. Ti tud sanjaš o multiplikativnih učinkih begunskega vala na evropsko gospodarstvo? Več ljudi, več eknomije?! Muslimani, ki prihajajo bodo odpiral d.o.o.-je in zaposlovali? :)) Zanimivo mi je pa tudi to, kot sm že omenu, da nimaš nič proti krčenju pravic na eni strani in vztrajanju pri podeljevanju pravic državljanom tretjega sveta na drugi. Vsakemu omogočit... ;(( Se teb tud zdi, da je EU karitas za vse države tretjega sveta? Mal ste predvsem nekateri tule kontradiktorni, no! ;)

Po zaslugi retardiranih levičarjev in politike uvažanja "beguncev" bomo najprej začeli rezat pri svoboščinah za voljo varnosti, pol bomo dvignil davke in na koncu začel klestit še tam kjer lahko vzamemo, t.j. pri najšibkejšem sloju prebivalstva. Če nau zadost bomo pa nacionaliziral, ane?


Torej dokler se nemec šlepa na socialo, ti je kul, če pa se musliman pa ne, jaz te ne rauzmem? Nič ne računam na multiplikativnih učinkih begunskega vala in podobnih zadev in kako bodo oni pozitivno vpival na gospodarsto in podobne fore.

Že davno pred begunskim valom, sem bil mnenja, da je treba socialo zmanjšat na nivo, kjer spodbuja, da državljan aktivno dela na tem, da si najde službo. Pa ja ne boš rekel, da je ok, da mlad sposoben človek, raje živi od sociale, kot pa da bi opravljal kako delo, ker mu pač ne diši. Seveda mora najprej država imet urejen načrt in nastavljene procese kako poskrbeti za tiste, ki bi radi delali, pa ne morejo iz takšnih ali drugačnih razlogov. Prekvalifikacija, mentorstvo starejših ljudi z izkušnjami mlajšim in še precej drugih rešitev, kar pa nima smisla naštevat.

Saj ni tako težko, če je že begunec tle in hoče delat, domačin pa ne, naj pač dela. Za oba pa velja, da če nočeta delat, naj pa spokata. Razloži mi, kako visoka socialna podpora izboljšuje ekonomijo države. In nehajmo že enkrat govorit o uvažanju beguncev, uvažanje pomeni namerno premeščanje beguncev v EU.

Jaz izhajam pač iz svjih pogledov na vse to. Imam specifično znanje, za kar sem trdo delal in mi ni težko dobit službe, ampak če postanem nezaposljiv bom pa delal tudi kot smetar ali kelnar, če je treba (do česar je že skoraj prišlo enkrat)

In še enkrat povej mi kako je Merklova levičarka? Da ne govorimo, da ima desnica večino v EP že od leta 1999.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: AC_DC ()

krneki0001 ::

marS je izjavil:

No, saj rešitve se že nakazujejo... :))
Glede na to da bomo dobil še par miljonov nezaposlenih, pol:
- vsa sociala dol,
- vsi nezaposleni dobivajo bone 3x dan za hrano
- obleka 2 x letno (zimska in poletna)
- nezaposleni domači v svojih domovih
- nezaposleni begunci/migranti/whatever v pač zasilnih/improviziranih/začasnih bivališčih, država časti letriko, gretje
- šola/vrtec brezplačna za vse otroke (in seveda jezik, kultura, način življenja domorodcev obvezni predmeti)
- religija samo doma (del kulture)
- uradni jezik v SVN je slovenščina.....
-----------------------------------------
- UTD...ni šans
- zaposleni plačujejo vse (saj kdo bi drugi????)
-----------------------------------------
Bomo zadovoljni v takem svetu?
Bodo prišleki zadovoljni v takem svetu?
-----------------------------------------
aja, še nekaj - nekaj bomo prevzeli od njih - vsako nasilje se kaznuje z takojšnjo deportacijo.....

Je to svet v katerega gremo? :|



Ja. Sej nismo več daleč. V letu ali dveh bo mogoče celo samo še 2x na dan hrana.

fantasycamp ::

http://www.avaz.ba/clanak/206184/eksplo...

21:51 General Jeleč upravo je potvrdio za "Dnevni avaz" da se dogodio incident, ali nije mogao reći više detalja.

- Bila je eksplozija u tunelu "Salakovac". Ja nisam povrijeđen niti je moje vozilo oštećeno. Samo sam prošao kroz dim. Ja sam to vidio i prijavio sam policiji i oni vrše istragu - kaže Jeleč.

21:40 Iz policijskih izvora "Dnevnom avazu" potvrđeno je da je u tunelu "Salakovac" kod Mostara večeras došlo do eksplozije ispred vozila u kojem je bio načelnik Zajedničkog štaba OS BiH Anto Jeleč.

Eksplozivna naprava je aktivirana, ostavila je krater, ali srećom ni general Jeleč niti iko iz njegove pratnje nije povrijeđen.

Sumnja se da je riječ o novom napadu.

Prema policijskim izvorima, naprava je najvjerovatnije bačena iz vozila u pokretu, a primijećeno je vozilo koje se brzo udaljavalo. Policijske ekipe su na licu mjesta i utvrđuju sve detalje.



Že drugi akt terorizma v Bosni, kmalu bomo rabili nov thread samo za to!

lexios ::

marS je izjavil:

No, saj rešitve se že nakazujejo... :))
Glede na to da bomo dobil še par miljonov nezaposlenih, pol:
- vsa sociala dol,
- vsi nezaposleni dobivajo bone 3x dan za hrano
- obleka 2 x letno (zimska in poletna)
- nezaposleni domači v svojih domovih
- nezaposleni begunci/migranti/whatever v pač zasilnih/improviziranih/začasnih bivališčih, država časti letriko, gretje
- šola/vrtec brezplačna za vse otroke (in seveda jezik, kultura, način življenja domorodcev obvezni predmeti)
- religija samo doma (del kulture)
- uradni jezik v SVN je slovenščina.....
-----------------------------------------
- UTD...ni šans
- zaposleni plačujejo vse (saj kdo bi drugi????)
-----------------------------------------
Bomo zadovoljni v takem svetu?
Bodo prišleki zadovoljni v takem svetu?
-----------------------------------------
aja, še nekaj - nekaj bomo prevzeli od njih - vsako nasilje se kaznuje z takojšnjo deportacijo.....

Je to svet v katerega gremo? :|


Ko se bo posledično zaradi upada standarda začelo razstreljevat vse več ateistov, kristjanov in domorodcev spreobrnjenih v islam bomo pa spet nabijal tule. ;)

fantasycamp ::

Torej dokler se nemec šlepa na socialo, ti je kul, če pa se musliman pa ne, jaz te ne rauzmem?


ti zgleda velik stvari ne razumeš!

Very few Turks in Germany have a regular job; about 20%. The other 80% live on the so-called Hartz IV (state social benefits). 70% of their children have no GCSE; they left school before they finished their basic education.

http://www.frontpagemag.com/point/18372...

lexios ::

Torej dokler se nemec šlepa na socialo, ti je kul, če pa se musliman pa ne, jaz te ne rauzmem?


Ti tud mogoče misliš, da so euri, svoboščine in pravice v Evropi na drevesu zrasle?

Očitno, saj enako meniš za službe. ;)

Že davno pred begunskim valom, sem bil mnenja, da je treba socialo zmanjšat na nivo, kjer spodbuja, da državljan aktivno dela na tem, da si najde službo.


Kje boš pa zaposlil 20 milijonov Sircev, 30 milijonov Afganistancev, 35 milijonov Iračanov...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Bryn ::

fantasycamp je izjavil:

Torej dokler se nemec šlepa na socialo, ti je kul, če pa se musliman pa ne, jaz te ne rauzmem?


ti zgleda velik stvari ne razumeš!

Very few Turks in Germany have a regular job; about 20%. The other 80% live on the so-called Hartz IV (state social benefits). 70% of their children have no GCSE; they left school before they finished their basic education.

http://www.frontpagemag.com/point/18372...


Jp, zmanjšat socialo, kaj tu ni kul? Ali hočeš povedat, da so vsi Nemci zaposleni, nezaposleni pa so samo Turki? Ne štekam zakaj si prilimal tole.

lexios je izjavil:

Torej dokler se nemec šlepa na socialo, ti je kul, če pa se musliman pa ne, jaz te ne rauzmem?


Ti tud mogoče misliš, da so euri, svoboščine in pravice v Evropi na drevesu zrasle?


Zato ker je Nemec, ni panike če se šlepa na socialo? Super, pol bom pa jst lepo doma ždel živel od sociale, ti pa boš delal pa me preživljal z davki.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

fantasycamp ::

Jp, zmanjšat socialo, kaj tu ni kul? Ali hočeš povedat, da so vsi Nemci zaposleni, nezaposleni pa so samo Turki? Ne štekam zakaj si prilimal tole.


torej spet se delaš neumnega, mogoče si res.

razmerje 20% delavnih proti 80% nedelavnih turkovje zate nekaj kar bi povedalo daso isto kot Nemci?

Nemčija ki je ena najbolj bogatih dežel bi uspela ker ima isto razmerje kot Turki?

očitno so Nemci delaven narod, Turki pa ne, zato pa nimajo nič! Oprosti imajo in to na račun delavnih Nemcev!

lexios ::


Zato ker je Nemec, ni panike če se šlepa na socialo? Super, pol bom pa jst lepo doma ždel živel od sociale, ti pa boš delal pa me preživljal z davki.


2.8 miljona Nemcev je brezposelnih v l. 2015; Po novem 3.8 milijona. ;)
560.000 prostih delovnih mest v l. 2015

http://de.statista.com/statistik/daten/...

Dej mi razlož kje boš zaposlil zaposlil 20 milijonov Sircev, 30 milijonov Afganistancev, 35 milijonov Iračanov...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Bryn ::

lexios je izjavil:

Torej dokler se nemec šlepa na socialo, ti je kul, če pa se musliman pa ne, jaz te ne rauzmem?


Ti tud mogoče misliš, da so euri, svoboščine in pravice v Evropi na drevesu zrasle?

Očitno, saj enako meniš za službe. ;)

Že davno pred begunskim valom, sem bil mnenja, da je treba socialo zmanjšat na nivo, kjer spodbuja, da državljan aktivno dela na tem, da si najde službo.


Kje boš pa zaposlil 20 milijonov Sircev, 30 milijonov Afganistancev, 35 milijonov Iračanov...?


Uuuuu kako velike številke, cele države se selijo v EU.

Sirija: 23 milijonov prebivalcev
Irak: 33.5 milijnonov
Afghanistan: 30.5 milijonov

Dragi moj, pretiravaš to je prvo. Drugo nisi se ne ti boril ne jaz, ampak najini starši in njihovi starši in prastarši. To da si rojen v EU ti še ne da pravice, da se lagodno prisesaš na socialo in doma piješ pivo in gledaš TV. Nobena pravica ne pride brez dolžnosti.

In če že govoriš o pravicah, nekatere pripadajo celo beguncem, čeprav jih ne maraš. Ali pa si mogoče mnenja, da pri nekaterih so pravice svete pri drugih pa jih ne bmo upoštevali, samo zato ker se skladajo z našim mišljenjem?

fantasycamp je izjavil:

Jp, zmanjšat socialo, kaj tu ni kul? Ali hočeš povedat, da so vsi Nemci zaposleni, nezaposleni pa so samo Turki? Ne štekam zakaj si prilimal tole.


torej spet se delaš neumnega, mogoče si res.

razmerje 20% delavnih proti 80% nedelavnih turkovje zate nekaj kar bi povedalo daso isto kot Nemci?

Nemčija ki je ena najbolj bogatih dežel bi uspela ker ima isto razmerje kot Turki?

očitno so Nemci delaven narod, Turki pa ne, zato pa nimajo nič! Oprosti imajo in to na račun delavnih Nemcev!


Jp, in točno to pravim, zmanjšaj socialo, pa bo teh 80% turkov prec hotelo delat, ali pa se bodo vrnili nazaj oz. ekonomsko migrirali drugam. Res vas ne razumem več, kar naenkrat pa vsi v luft ko rečem, da je treba socialo zmanjšat. Aja ne, vi bi jo manjšali samo Turkom, ker 80% ne dela. Tistih 3.8 milijona nemcev pa naj kar uživa dalje na sociali, saj so naši.

Neverjetno, omeniš klestenje sociale, pa skočijo desničarji v luft, ko že misliš, da si doživel vse. Zvečer greš spat desen, zjutraj pa se zbudiš na levo...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

fantasycamp ::



Jp, in točno to pravim, zmanjšaj socialo, pa bo teh 80% turkov prec hotelo delat, ali pa se bodo vrnili nazaj oz. ekonomsko migrirali drugam. Res vas ne razumem več, kar naenkrat pa vsi v luft ko rečem, da je treba socialo zmanjšat. Aja ne, vi bi jo manjšali samo Turkom, ker 80% ne dela. Tistih 3.8 milijona nemcev pa naj kar uživa dalje na sociali, saj so naši.[


ne razumeš ni vprašanje sociale, enostavno ni tok ponudbe dela, v Nemčiji je 2,5 milijone Turkov, ni tok dela kot je njih, pa še sprejemajo!

Eu politika da sprejemaš v nedogled bo pokopala vse!

Bryn ::

fantasycamp je izjavil:



Jp, in točno to pravim, zmanjšaj socialo, pa bo teh 80% turkov prec hotelo delat, ali pa se bodo vrnili nazaj oz. ekonomsko migrirali drugam. Res vas ne razumem več, kar naenkrat pa vsi v luft ko rečem, da je treba socialo zmanjšat. Aja ne, vi bi jo manjšali samo Turkom, ker 80% ne dela. Tistih 3.8 milijona nemcev pa naj kar uživa dalje na sociali, saj so naši.[


ne razumeš ni vprašanje sociale, enostavno ni tok ponudbe dela, v Nemčiji je 2,5 milijone Turkov, ni tok dela kot je njih, pa še sprejemajo!

Eu politika da sprejemaš v nedogled bo pokopala vse!


Čak čak, citirano iz članka:
"Amazingly enough some Turks who live on the generous state benefits can afford to buy a house or an apartment and drive luxurious cars like Mercedes or BMW." Says Klaus, a landlord whose tenants are a case in point.


Še podnaslov članka:
Nicole, a German school teacher told me once, when she asks her students what they want to become in the future, the majority of Turkish students say, "State benefit receiver."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bryn ()

fantasycamp ::


Čak čak, citirano iz članka:
"Amazingly enough some Turks who live on the generous state benefits can afford to buy a house or an apartment and drive luxurious cars like Mercedes or BMW." Says Klaus, a landlord whose tenants are a case in point.


Seveda ker je pri njih sociala tok velika, poleg tega kupit rabljen BMW k stane 10000 na njihovi sociali ni problem, še vedno moraš odgovort kako boš zaposlil 80% od 2,5 milijona?

Karaya 52 ::

Ogromna večina azilantov ostane na plečih davkoplačevalcev. Tako je v Švici. V parkih zdolgočaseno pulijo miniaturno travo iz peska. Aka javna dela.

Bryn ::

fantasycamp je izjavil:


Čak čak, citirano iz članka:
"Amazingly enough some Turks who live on the generous state benefits can afford to buy a house or an apartment and drive luxurious cars like Mercedes or BMW." Says Klaus, a landlord whose tenants are a case in point.


Seveda ker je pri njih sociala tok velika, poleg tega kupit rabljen BMW k stane 10000 na njihovi sociali ni problem, še vedno moraš odgovort kako boš zaposlil 80% od 2,5 milijona?


Glej članek si ti prilimal, ne jaz. Skačeš iz enega argumenta na drugega. In nikjer nisem omenjal, kako zaposliti 2mil njih. Sami pravite, da prihajajo sem po socialo in se nihče od njih noče zaposlit. Evo zmanjšat socialo pa ne bo nobenega sem, ki noče delat, pa še te ki so, se bodo ven pobral, ko bodo videli, da jim ne znese več pridet skozi tko na lahko.

Matr, danes so pa sami levičarji na tem forumu...

Delate pač to napako, da tako ko vidite, da je nekdo za pomoč beguncem, hkrati avtomatično pripišete, da je mnenja, da jih je treba v nedogled pedenat in jim dat vse in še več. So že itak tu in rabijo pomoč, ker so prišli sem brez vsega, če pa hočejo tu ostat pa ni pogojev, da se šlepajo na nas. Pomagamo, damo šanso, vzdrževali jih pa ne bomo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

lexios ::

Razloži mi, kako visoka socialna podpora izboljšuje ekonomijo države. In nehajmo že enkrat govorit o uvažanju beguncev, uvažanje pomeni namerno premeščanje beguncev v EU.


Natanko to počnemo, namerno premeščamo ekonomske migrante in begunce v EU. ;)

Kako socialna država vpliva na ekonomijo države? Poglej si kako vpliva, če je ni. Lahk začneš na BV. ;)


In še enkrat povej mi kako je Merklova levičarka?

Kje pišem, da je Merklova levičarka? Merklovi se je zmešalo, tko kot nekaterim tule.

Dragi moj, pretiravaš to je prvo. Drugo nisi se ne ti boril ne jaz, ampak najini starši in njihovi starši in prastarši. To da si rojen v EU ti še ne da pravice, da se lagodno prisesaš na socialo in doma piješ pivo in gledaš TV. Nobena pravica ne pride brez dolžnosti.


Pretiravam, ampak ravno zato, da lažje dojameš bistvo problema. ;) Kot drugo, se strinjam, prav tako pa ekonomski migranti niso upravičeni do teh benefitov, za razliko od Nemcev, imo še manj...

fantasycamp ::

Bryn je izjavil:

fantasycamp je izjavil:


Čak čak, citirano iz članka:
"Amazingly enough some Turks who live on the generous state benefits can afford to buy a house or an apartment and drive luxurious cars like Mercedes or BMW." Says Klaus, a landlord whose tenants are a case in point.


Seveda ker je pri njih sociala tok velika, poleg tega kupit rabljen BMW k stane 10000 na njihovi sociali ni problem, še vedno moraš odgovort kako boš zaposlil 80% od 2,5 milijona?


Glej članek si ti prilimal, ne jaz. Skačeš iz enega argumenta na drugega. In nikjer nisem omenjal, kako zaposliti 2mil njih. Sami pravite, da prihajajo sem po socialo in se nihče od njih noče zaposlit. Evo zmanjšat socialo pa ne bo nobenega sem, ki noče delat, pa še te ki so, se bodo ven pobral, ko bodo videli, da jim ne znese več pridet skozi tko na lahko.

Matr, danes so pa sami levičarji na tem forumu...

Delate pač to napako, da tako ko vidite, da je nekdo za pomoč beguncem, hkrati avtomatično pripišete, da je mnenja, da jih je treba v nedogled pedenat in jim dat vse in še več. So že itak tu in rabijo pomoč, ker so prišli sem brez vsega, če pa hočejo tu ostat pa ni pogojev, da se šlepajo na nas. Pomagamo, damo šanso, vzdrževali jih pa ne bomo.



Torej dokler se nemec šlepa na socialo, ti je kul, če pa se musliman pa ne, jaz te ne rauzmem?

to je bil tvoj post ki je začel vse to se spomniš?

torej kaj ti ni jasno! Muslimani hočejo drugačen lajf!
Sociala ni edini problem, problem je to da lahko sem prihajajo kadarkoli hočejo.

Problem so levičarji ki mislijo da smo vsi isti, ker očitno nismo!

Bryn ::

lexios je izjavil:

Razloži mi, kako visoka socialna podpora izboljšuje ekonomijo države. In nehajmo že enkrat govorit o uvažanju beguncev, uvažanje pomeni namerno premeščanje beguncev v EU.


Natanko to počnemo, namerno premeščamo ekonomske migrante in begunce v EU. ;)

Kako socialna država vpliva na ekonomijo države? Poglej si kako vpliva, če je ni. Lahk začneš na BV. ;)


In še enkrat povej mi kako je Merklova levičarka?

Kje pišem, da je Merklova levičarka? Merklovi se je zmešalo, tko kot nekaterim tule.

Dragi moj, pretiravaš to je prvo. Drugo nisi se ne ti boril ne jaz, ampak najini starši in njihovi starši in prastarši. To da si rojen v EU ti še ne da pravice, da se lagodno prisesaš na socialo in doma piješ pivo in gledaš TV. Nobena pravica ne pride brez dolžnosti.


Pretiravam, ampak ravno zato, da lažje dojameš bistvo problema. ;) Kot drugo, se strinjam, prav tako pa ekonomski migranti niso upravičeni do teh benefitov, za razliko od Nemcev, imo še manj...


Izkrivljaš besede: Razloži mi, kako visoka socialna podpora izboljšuje ekonomijo države. Zelo pomembna razlika med temi besedami in socialno državo.

Med namernim uvažanjem ljudi in sprejetjem beguncev, ki se nam nabirajo na meji pa je tudi ogromna razlika. In ne mi zdaj, da so vsi ekonomski migrantje, ki jih sploh ne omenjam. Ekonomski migrantje imajo druge postopke kako se legalno pride v EU in morajo skozi njih.

Glej EU zakone zadnjih 15 let postavljajo desničarji v EP ker imajo pač večino. Vabila je na ves glas Merklova, ajde mogoče se ji je skisalo, bolj verjetno pa je to njen zadnji mandat kot kanclerka, in baje rine v predsedstvo OZN in je hotela izpast humanitarka, kar ji je lepo eksplodiralo nazaj v obraz. Če že moraš koga krivit, krivi desnico ali zato ker niso uredili tega ali pa ker so na ves glas vabili vse povprek. Še zdaj ima desnica večino v EP, tko da se kar lepo na njih obrni.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

lexios ::

Bryn je izjavil:


Neverjetno, omeniš klestenje sociale, pa skočijo desničarji v luft, ko že misliš, da si doživel vse. Zvečer greš spat desen, zjutraj pa se zbudiš na levo...


Kdo je pa reku, da smo desničarji? >:D Nekateri se pač zavedamo, da je socialna država na eni strani strošek, na drugi pa družbi zagotavlja ravnovesje in napredek družbe, manj kriminala, več "socialnega miru". Žal tak sistem ne funkcionira, če se razmerje poruši. Ljudje pod pragom revščine so pogosto potisnjeni na rob družbe, imajo manj možnosti za osebnostni razvoj, težje pridobijo ustrezno izobrazbo, se slabše vključujejo v družbo, in imajo manj možnosti za zaposlitev. In krog je sklenjen... To je problem, ki z uvažanjem dodatnih brezposelnih narašča! Ti ljudje sem ne prihajajo po socialo, sem prihajajo z upi in sanjami o boljšem življenju, marsikateri pa bo dobil zgolj prst v rit. In tudi zato je med mladimi Parižani vse več radikalnih islamistov...

Ekonomski migrantje imajo druge postopke kako se legalno pride v EU in morajo skozi njih.


Kje ti spiš zadnje 3 mesece? Zbud se! ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Bryn ::

fantasycamp je izjavil:

Bryn je izjavil:

fantasycamp je izjavil:


Čak čak, citirano iz članka:
"Amazingly enough some Turks who live on the generous state benefits can afford to buy a house or an apartment and drive luxurious cars like Mercedes or BMW." Says Klaus, a landlord whose tenants are a case in point.


Seveda ker je pri njih sociala tok velika, poleg tega kupit rabljen BMW k stane 10000 na njihovi sociali ni problem, še vedno moraš odgovort kako boš zaposlil 80% od 2,5 milijona?


Glej članek si ti prilimal, ne jaz. Skačeš iz enega argumenta na drugega. In nikjer nisem omenjal, kako zaposliti 2mil njih. Sami pravite, da prihajajo sem po socialo in se nihče od njih noče zaposlit. Evo zmanjšat socialo pa ne bo nobenega sem, ki noče delat, pa še te ki so, se bodo ven pobral, ko bodo videli, da jim ne znese več pridet skozi tko na lahko.

Matr, danes so pa sami levičarji na tem forumu...

Delate pač to napako, da tako ko vidite, da je nekdo za pomoč beguncem, hkrati avtomatično pripišete, da je mnenja, da jih je treba v nedogled pedenat in jim dat vse in še več. So že itak tu in rabijo pomoč, ker so prišli sem brez vsega, če pa hočejo tu ostat pa ni pogojev, da se šlepajo na nas. Pomagamo, damo šanso, vzdrževali jih pa ne bomo.



Torej dokler se nemec šlepa na socialo, ti je kul, če pa se musliman pa ne, jaz te ne rauzmem?

to je bil tvoj post ki je začel vse to se spomniš?

torej kaj ti ni jasno! Muslimani hočejo drugačen lajf!
Sociala ni edini problem, problem je to da lahko sem prihajajo kadarkoli hočejo.

Problem so levičarji ki mislijo da smo vsi isti, ker očitno nismo!


Pa sej se že cel cajt bunite, da se prihajajo ekonomski migrantje šlepat na podporo. To navajate kot glavni razlog, zakaj vsi rinejo v EU. Pa dajmo jim skisat ta razlog in ne bodo več rinli.

No pa dajmo po vrsti. Eno vprašanje in en odgovor prosim: Ali ti je ok, da nek 25-letni slovenski mladec, raje ždi doma in živi od sociale, kot pa da bi delal kot kelnar?

fantasycamp ::


No pa dajmo po vrsti. Eno vprašanje in en odgovor prosim: Ali ti je ok, da nek 25-letni slovenski mladec, raje ždi doma in živi od sociale, kot pa da bi delal kot kelnar?


V Sloveniji je 120000 plus nezaposlenih, ti resnično misliš da je edini problem to da nočejo delat?

Drugo vprašanje, nam bo to krizo rešilo uvažanje muslimanov iz dežel kjer civilizacije in demokracije vidli niso?

Bo to dobro vplivalo na že tako težavno ekonomsko stanje?

Bo njihova težnja po Sharii in uvažanju 16 stoletnega kodeksa življenja v EU povečala ali zmanjšala napetost?

Bryn ::

lexios je izjavil:

Bryn je izjavil:


Neverjetno, omeniš klestenje sociale, pa skočijo desničarji v luft, ko že misliš, da si doživel vse. Zvečer greš spat desen, zjutraj pa se zbudiš na levo...


Kdo je pa reku, da smo desničarji? >:D Nekateri se pač zavedamo, da je socialna država na eni strani strošek, na drugi pa družbi zagotavlja ravnovesje in napredek družbe, manj kriminala, več "socialnega miru". Žal tak sistem ne funkcionira, če se razmerje poruši. Ljudje pod pragom revščine so pogosto potisnjeni na rob družbe, imajo manj možnosti za osebnostni razvoj, težje pridobijo ustrezno izobrazbo, se slabše vključujejo v družbo, in imajo manj možnosti za zaposlitev. In krog je sklenjen... To je problem, ki z uvažanjem dodatnih brezposelnih narašča! Ti ljudje sem ne prihajajo po socialo, sem prihajajo z upi in sanjami o boljšem življenju, marsikateri pa bo dobil zgolj prst v rit. In tudi zato je med mladimi Parižani vse več radikalnih islamistov...

Ekonomski migrantje imajo druge postopke kako se legalno pride v EU in morajo skozi njih.


Kje ti spiš zadnje 3 mesece? Zbud se! ;((


Sej jih baje že vračamo nazaj, čez noč so vrli naši policaji dobili level up in novo sposobnost razlikovanja med begunci in ekonomskimi migranti.

Glej to je fail desničarjev v EP, ker niso tega predvideli. Vrtimo se v krogu, sem že rekel, da me ne moti če pridejo ekonomski migrantje skozi z begunci vred, ker se mi pač ne zdi človeško jih puščat zunaj na mrazu brez hrane. Ampak če tle nadaljujemo se vrnemo nazaj na začetek in potem ad infinitum.

sem prihajajo z upi in sanjami o boljšem življenju
torej prihajajo sem delat? Matr, jaz sem pa sklepal iz vseh vaših postov, da so sam lenuhi, matr sem se motil.

fantasycamp je izjavil:


No pa dajmo po vrsti. Eno vprašanje in en odgovor prosim: Ali ti je ok, da nek 25-letni slovenski mladec, raje ždi doma in živi od sociale, kot pa da bi delal kot kelnar?


V Sloveniji je 120000 plus nezaposlenih, ti resnično misliš da je edini problem to da nočejo delat?

Drugo vprašanje, nam bo to krizo rešilo uvažanje muslimanov iz dežel kjer civilizacije in demokracije vidli niso?

Bo to dobro vplivalo na že tako težavno ekonomsko stanje?

Bo njihova težnja po Sharii in uvažanju 16 stoletnega kodeksa življenja v EU povečala ali zmanjšala napetost?


Bom odgovoril na tvoja vprašanja, ko odgovoriš ti na mojega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bryn ()

fantasycamp ::

Bom odgovoril na tvoja vprašanja, ko odgovoriš ti na mojega.


je že odgovorjeno, ker veš da od teh 120000 plus vsi ne morejo bit kelnerji in vsi zaposleni, imamo problem z ekonomijo, ne moremo jo rešit z dodajanjem beguncev, hvala ker si priznal da ne veš kako to rešit...

Bryn ::

fantasycamp je izjavil:

Bom odgovoril na tvoja vprašanja, ko odgovoriš ti na mojega.


je že odgovorjeno, ker veš da od teh 120000 plus vsi ne morejo bit kelnerji in vsi zaposleni, imamo problem z ekonomijo, ne moremo jo rešit z dodajanjem beguncev, hvala ker si priznal da ne veš kako to rešit...


Sprašujem te če je tebi osebno kul, da ...

fantasycamp ::


Sprašujem te če je tebi osebno kul, da ...


da kaj?

lexios ::

Bom odgovoril na tvoja vprašanja, ko odgovoriš ti na mojega.


Lejga, sj ti je odgovoru. Nisi razumel odgovora? :D Ne razumem pa kako je ali je njemu osebno karkoli kul tu splh relevantno. >:D

torej prihajajo sem delat? Matr, jaz sem pa sklepal iz vseh vaših postov, da so sam lenuhi, matr sem se motil.


Sploh ni pomembno ali so lenuhi. Nemčija ima 560.000 prostih delovnih mesti, ki jih iz bilokaterega razloga niso zapolnili z Evropejci (zarad mene lahk trdiš da so preleni ali da so prekvalificirani ali ne ponujajo dovolj visoke plače ali da imajo previsoko socialno ali da se jim ne splača delat, če lahk fušajo na črno ali da Evropejce moti, ker jim istočasno ne ponudijo še brezplačnega stanovanja, tko kot beguncem), in jih kanijo zapolnit z "begunci". Ob dejstvu da že imajo 2.82 milijona brezposelnih. Število le teh se bo ljub "zvitim namenom" takšne politike zgolj povečalo... Go figure!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

lexios ::

Pa še ena provokacija. ;) Bilai Bosnič ima 16 otrok, dva ducata koz in 4 žene. Če radikalni islamisti "sveto knjigo" tako kot rekrutom pridigajo tudi svojim otrokom, kar je precej verjetno. ;) In če zgolj polovica teh odraste v extremiste, torej vsak radikalni islamist v povprečju naslenji generaciji pridela en kup novih teroristov. Skor tko kot zajci. Go figure! ;)

GrX ::

Bryn je izjavil:

GrX je izjavil:

Bryn je izjavil:

GrX je izjavil:



No.. po drugi strani pa je RKC dolgo vedela za zlorabe otrok in to vedno nekako pomedla pod preprogo.. Torej je sam vrh RKCja neposredno podpiral duhovnike in njihove zlorabe..


Ja, ampak to ne pomeni, da so vsi katoliki pedofili ali pa da pedofilijo podpirajo. Če karikiram, povsod kjer se je pojavila katoliška cerkev, se je povečalo število zlorabljenih otrok s strani duhovnikov.

Žal je tako, da je RKC ravno tako gnila znotraj kot marsikatera država. Ravno zdaj naj bi spet prišli ven dve knjigi, spisani na pdolagi zadnjih Vatileakov, ampak to je tema za drugo izbo.


To je res, ampak ravno vrh RKC si ne bi smel privoščiti tovrstnih napah oz. bi moral odgovarjati, kot je odgovarjala tista peščica obsojenih duhovnikov..


Pustimo to, res ne spada v to izbo. Če obstaja druga primerna, se ti z veseljem pridružim tam.


Dejansko bolj kot si misliš ;)

Islam je 600 let mlajši, kot krščanska vera in če narediš kratko kronologijo "dozorevanja" krščanske vere ugotoviš, da so bili skozi čas kristjani enako radikalizirani kot so danes skrajni muslimani.. Največji mejnik krščanska vere so bili zagotovo križarski pohodi pred 800 leti, v katerih so dobesedno klali ljudi in jim vsiljevali vero.. Drugi mejnik je bil pred približno 500 leti, ko so kristjani pobili več kot 5 milijona žensk - čarovnic, ker niso želele rojevati otrok. Tudi kasneje v 19. in 20. stoletju izstopa odnos krščanske vere do žensk.. Ne moremo tudi mimo vloge RKC pri genocidu, ki se je odvijal pred 20 leti v Ruandi za katerega nihče ni bil obsojen.. Ne razumem pa dejstva, da je krščanska vera "steber družbe" po vsej preliti krvi..

Podobno se dogaja danes.. Radikalizirani muslimani so na pohodu z ideologijo, da bi vero vselili vsem vernim in nevernim, za to pa izbirajo tudi tista najbolj skrajna sredstva.. Po vsej verjetnosti se bo tudi islam skozi čas stabiliziral, kot se je stabilizirala krščanska vera....

Četudi nekoliko v bran islamu in muslimanom, pa sem proti masovnem priseljevanju iz BV. Prisiljevanje je pogoj za radikalizacijo in prav napad na Pariz je lep primer tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

lexios ::

Pred stabilizacijo se bo še ekspanziral, če ekstrapoliraš torej po analogiji s krščanstvom šele čez nekaj stoletij, ampak treba se je zavedat, da ta proces v 21. stoletju lahko poteka bistveno hitreje... Glavni problem islama je pomojem že v samem fundamentu, "sveti knjigi" in dejstvu, da je ta tematika (predvsem) v muslimanskih krogih postala tabu! Smo še daleč...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

tikitoki ::

Invictus je izjavil:

Mislim, tole je malo bolano.

Belgijec se gre streljat v Pariz, potem pa Francozi tolčejo po Sirijcih.

Naj zbombardirajo Bruselj. Korist bo večstranska ...


Hehe, dobra prijava:).

tikitoki ::

LEXIOS.

Dej bodi no resen, zakaj pa bi kdorkoli želle spoznavati krščanstvo? V čem bi bil smisel. Kup neumnih zgodbic in pravil zamenjati za drug kup podobnih neumnosti in zgodbic.
Pa sploh misel, da je tvoja vera tako superiorna, da jo imaš nekomu pravico vsiliti. To je nekaj česar obtožujete muslimane.

GrX ::

@lexios Mislim, da proces stabilizacije lahko ovirajo razvejanost islamske vere (suniti,šiiti..) in vplivi oportunistov na radikalne skupine..

@tikitoki O čem ti sploh pišeš? Kdo govori sploh o spoznavanju krščanstva? A mi lahko prosim citiraš kje je kdo vsiljeval krščansko vero? Glede na dogodke prejšnjega tedna mislim, da je vsem jasno kdo komu vero vsiljuje..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

tikitoki ::

Lexios je mel vec prispevkov. Ocitno ga moti, da se muslimani ne odpovejo veri pri selitvi v EU in želijo graditi džamij, kar dokazuje, da niso tukaj, da bi spoznavali našo čudovito vero.

Kar se mene tiče bi bilo najboljše, če se prepove vse vere po vrsti.

V vsakem primeru pa je absolutna hinavščina pričakovati, da bo nekdo ob selitvi prestopil v tvojo vero in istočasno pljuvati po nestrpnosti muslimanov. Live and let live.

lexios ::

tikitoki je izjavil:

LEXIOS.

Dej bodi no resen, zakaj pa bi kdorkoli želle spoznavati krščanstvo? V čem bi bil smisel. Kup neumnih zgodbic in pravil zamenjati za drug kup podobnih neumnosti in zgodbic.
Pa sploh misel, da je tvoja vera tako superiorna, da jo imaš nekomu pravico vsiliti. To je nekaj česar obtožujete muslimane.


Lexios je mel vec prispevkov. Ocitno ga moti, da se muslimani ne odpovejo veri pri selitvi v EU in želijo graditi džamij, kar dokazuje, da niso tukaj, da bi spoznavali našo čudovito vero.


Očitno si me narobe razumel, pravim zgolj to, da se moto "live and let live" v tem primeru žal ne izzide. Že zato ne, ker takšna politka, če ne iz drugih razlogov, prej ali slej odpove v ekonomiji. Torej tudi v primeru, če vse "ksenofobe" danes izženemo iz EU bo ekonomija na kratki rok zgenerirala nove "ksenofobe", če izženemo vse prebivalce EU, pa bomo iz EU zgenerirali le nov BV z novimi konflikti med islamisti. Na k. mi gre kvečjemu to, da smo se komaj "rešili" enih križarjev, zdj bi pa nekateri v imenu raznolikosti uvažali nove. Jype&com tule zagovarja ideologijo sožitja multikultija in idejo, da z uvažanjem muslimanov iz BV v EU odpravljamo problem terorizma. Zanimivo stališče, vendar že v osnovi popolnoma zgrešeno. Trditev, da naj bi begunci bežali pred verskim fundamentalizmom BV v EU zaradi demokracije in evropskih vrednot, ki jih tule ironično na vso silo branite (hkrati pa ne zavedate, da ste s tem, ravno te iste vrednote vrgli na kocko), prav tako ne drži. Ravno iz tega razloga pravim, da si večina tistih, ki pride v Evropo želi živet po enakih običajih in pravilih kot na BV, ne prihajajo zaradi evropskih vrednot, niti zaradi naše kulture, niti zaradi viška delovnih mest. V EU vidijo predvsem obljubljeno deželo, kjer se cedita med in mleko, kjer ima vsak možnost uspeti, vidijo zgolj priložnost za beg iz bede svojega vsakdana. Na žalost se njihove sanje pogosto razblinijo že na poti do tja. Realnost da čelno! ;) Problemi okoli integracije, 2. generacije teroristov, naraščanja kriminala, desnice itd se tu z razočaranjem šele začnejo... Evropa ima cel kup težav že s sabo! Skratka, strinjam se, da bi "bi bilo najboljše, če se prepove vse vere po vrsti." Bistva problema pa to vseeno ne bo rešilo! ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Looooooka ::

Bistvo problema je to, da bi se morali nehati vtikat v vzhod(spokat ven), zapret vrata in pustiti, da živijo kot jim paše. Ker tega nismo naredili, smo zdaj soodgovorni za sranje dol in bomo za to plačali s tovorom nazadnjaških imigrantov s kulturo, ki jo je Evropa prerasla pred stoletji. Če bi mel jajca bi zaprli vrata in mogoče pred tem naredili red(zbrisali vse s tisto črno zastavo), tko bomo pa zaradi humanistov lepo plačali polno ceno in šli v pozabo zgodovine kot narod, ki je brez vojne zginil z obličja zemlje. Salama in mleko. Velik napredek bi bil že to, če bi bila ZDA odvzeta podpora in bi imeli dostop do letalskih baz samo v Savdski Arabiji. Potem bi, slej ko prej, to državo zbrisali kar muslimani sami. Instant karma pa še izgovora, da je za njihovo nazadnjaštvo kriv zahod ne bi bilo več. Včasih se je borilo proti islamu, danes bi gradili mošeje pa čeprav so dol prej izjema kot pravilo, najbolj znanim so pa med drugim prizidali monarete. Ampak mi smo boljši in se bomo obnašali lepše. Prav nam je. Kje pa piše, da moramo bit vsi na svetu najboljši prijatelji? Še klinčeva Ljubljana in kurčev Maribor se ne marata pa se bo par 100 milijonov ljudi, ki imajo 600 let kulturne prednosti razumeli z ljudmi, ki bi ženske še zmeraj zavijal v prt in ločeval od moških. Jok brate, odpade!

lexios ::

Eh, tud, če se ne bi vtikal v vzhod, bi jih zdejle imel pred vrati, celo nekateri "humanitarci" bi najbrž ravno tako nabijal o krivdi zahodne civilizacije... Jebiga, ostane sam še Darwin! Life`s not fair, deal with it! ;)

Reycis ::

Islam sovraži naše vrednote in se vedno bolj radikalizira. Evropejci se tudi vedno bolj radikaliziramo proti Islamu. Smo v spirali, ki se je šele začela. Tistim, ki se smejijo napovedim nemirov res manjka par koleščkov. Imamo dve vzporedni družbi, ki se vedno bolj sovražita. Konflikt je neizbežen. Vprašanje pa je kako hud bo in kakšen bo rezultat.

Axbcd ::

Bryn je izjavil:

Zato ker je Nemec, ni panike če se šlepa na socialo? Super, pol bom pa jst lepo doma ždel živel od sociale, ti pa boš delal pa me preživljal z davki.

Kakršno koli šlepanje ne pride v poštev. Še najmanj pa šlepanje nekega tujca katerega starši, stari starši niso nikoli nič prispevali k državi. Takih Nemcev, ki bi se raje šlepali na sociali kot delali je zelo malo. Preprosto zato, ker več denarja lahko zaslužijo z delom. Vseeno lažje prenesem državljana, ki se (kratkotrajno) šlepa na sociali kot pa tujca. Razlog naveden zgoraj - nikoli nič prispevali k blaginji države. Socialni transferji bi morali biti pogojeni z vložkom v državo.

dice7 ::

http://news.yahoo.com/belgium-raises-te...
Bruselj najavil najvisjo stopnjo ogrozenosti, brez dodatnih pojasnil, da ne bi ogrozili preiskave. Dejansko lahko pricakujemo najhujse

AC_DC ::

Bryn
Torej dokler se nemec šlepa na socialo, ti je kul, če pa se musliman pa ne, jaz te ne rauzmem?

Predlagam da vzameš v roke knjigo zgodovina 3
http://www.emka.si/zgodovina-3-prenovlj...
http://www.bolha.com/knjige-revije-stri...

da se malo izobraziš.

Vse svoboščine in pravice, ki so trenutno v Eu, so bile izborjene preko žuljev in prelite krvi neštetih v zadnjih 300 letih.
Podarjeno ni bilo nič.

tikitoki ::

lexios je izjavil:


Očitno si me narobe razumel, pravim zgolj to, da se moto "live and let live" v tem primeru žal ne izzide. Že zato ne, ker takšna politka, če ne iz drugih razlogov, prej ali slej odpove v ekonomiji. Torej tudi v primeru, če vse "ksenofobe" danes izženemo iz EU bo ekonomija na kratki rok zgenerirala nove "ksenofobe", če izženemo vse prebivalce EU, pa bomo iz EU zgenerirali le nov BV z novimi konflikti med islamisti. Na k. mi gre kvečjemu to, da smo se komaj "rešili" enih križarjev, zdj bi pa nekateri v imenu raznolikosti uvažali nove. Jype&com tule zagovarja ideologijo sožitja multikultija in idejo, da z uvažanjem muslimanov iz BV v EU odpravljamo problem terorizma. Zanimivo stališče, vendar že v osnovi popolnoma zgrešeno. Trditev, da naj bi begunci bežali pred verskim fundamentalizmom BV v EU zaradi demokracije in evropskih vrednot, ki jih tule ironično na vso silo branite (hkrati pa ne zavedate, da ste s tem, ravno te iste vrednote vrgli na kocko), prav tako ne drži. Ravno iz tega razloga pravim, da si večina tistih, ki pride v Evropo želi živet po enakih običajih in pravilih kot na BV, ne prihajajo zaradi evropskih vrednot, niti zaradi naše kulture, niti zaradi viška delovnih mest. V EU vidijo predvsem obljubljeno deželo, kjer se cedita med in mleko, kjer ima vsak možnost uspeti, vidijo zgolj priložnost za beg iz bede svojega vsakdana. Na žalost se njihove sanje pogosto razblinijo že na poti do tja. Realnost da čelno! ;) Problemi okoli integracije, 2. generacije teroristov, naraščanja kriminala, desnice itd se tu z razočaranjem šele začnejo... Evropa ima cel kup težav že s sabo! Skratka, strinjam se, da bi "bi bilo najboljše, če se prepove vse vere po vrsti." Bistva problema pa to vseeno ne bo rešilo! ;)


Jaz nisem nikjer rekel, da s sprejemom izboljsujemo varnostno stanje glede terorizma (mogoce na daljsi rok). Trenutno bo ogrozenost v Evropi najverjetneje narasla. Je pa minimalna. VSAK DAN na cestah EU umre skoraj toliko ljudi, kot jih je v tem teroristicnem napadu. Zakaj je pomembno to razumeti. Ker ima veliko ljudi tencdenco, da poslusa neke skrajne napovedi kaosa. BTW, tako hude napade smo v Evropi ze doziveli in jih lahko se pricakujemo.
Ce nismo sposobni prenesti nekaj napadov, ne da se spremenimo v zivali. Potem smo res veliko bolj napredni, kot ljudje, ki so ziveli v resnicno nemogocih razmerah, ki so tudi vplivale na njihov outlook.
Jaz osebno bi se raje vprasal katere svoboscine ti bodo sedaj kratili v boju proti terorizmu? Popolne varnosti ni mogoce zagotoviti in kaksno ceno si pripravljen zagotoviti za domnevno visjo varnost? Mogoce bi moralo biti malce vec govora o notranjih sovraznikih evropskih vrednost, ki so si jih nasi predniki mukoma izborili in nam jih sedaj po hitrem postopku odvzemajo.

In nasa ekonomija zmore prenesti kaksen miljon beguncev. To je glede na naso celotno populacijo zanemarljiv odstotek. Tanzanija trenutno gosti realtivno gledano neprimerno vecjo populacijo beguncev in se sooca s tezavami povezanimi s tem. In tukaj gre za eno najrevnejsih drzav na zemlji. Nisem vedel, da je evropa tako sibka. Al pa izjave egocentrikov, ki bi celotno breme beguncev prenesli na katero od sosed Sirije ali pa Iraka. Te drzave ze imajo VELIKO VECINO beguncev na grbi, to je fact. Res hvale vredno sprenevedanje.

Poglejte si statistike in malce manj nasedajte agitatorjem.

Refugees of the Syrian Civil War @ Wikipedia



Se strinjam, begunci v Evropi v prvi vrsti iscejo zavetje in boljse zivljenske pogoje. So pa tukaj tudi zaradi nasih vrednot. Seveda pa je smesno pricakovati, da jih bo nasa verzija nevidnega in vsemogocne bitja v oblakih zanimala. Sem pa preprican, da si vecina zeli miru, svobode govora in nekaterih osnovnih clovekovih pravic, ki so jim bile sistematicno kratene.

mailer ::

Tanzanija trenutno gosti relativno gledano neprimerno vecjo populacijo beguncev in se sočaa s težavami povezanimi s tem. In tukaj gre za eno najrevnejsih držav na zemlji.
Mogoče res, ampak tam begunci niso siti pa tudi strehe nad glavo in zdravstvene oskrbe nimajo. Da ne omenjamo socialnih podpor. Tu je zadeva drugačna. Večina "beguncev" si želi 3 obroke halal hrane, brezplačno stanovanje in prevozno sredstvo z obilico denarne podpore. Če mene vprašaš bi jim dal samo bone za hrano in streho nad glavo, vse ostalo je na dosegu roke z poštenim delom. Tudi meni ni bilo nič več dano od nujnih življenjskih potrebščin.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Karaya 52 ::

Po multikulti mestih teroristični alarmi, na Poljskem, Češkem, Slovaškem pa v miru zvračajo glaže pira. Bi pa lahko zagovorniki multikultija in jupetisti v teh trenutkih pokazali malo solidarnosti in okoli potencialnih tarč postavili žive obroče. Skrivanje za oborožene vojake in policiste je tako... nizko testosteronsko.

AC_DC ::

mailer
Pozabil si na playstation 4 in hitro net povezavo.
Ter nekje v ruralnem podeželju ne smejo biti (primeri iz Švedske in Nemčije).

http://www.digitaljournal.com/news/poli...
http://www.theguardian.com/world/2015/o...
https://refugeeresettlementwatch.wordpr...
http://pamelageller.com/2015/10/syrian-...



Karaya 52
Po multikulti Bruslju korakajo polno oboroženi vojaki in policaji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Karaya 52 ::

Se pravi da bo letošnja božična tržnica v Bruslju bolj žalostna. Opp, pa gredo milijoni down the drain. Očitno je neka korelacija med deležem muslimanskega prebivalstva in številom vojakov na ulicah. Sama naključja.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

mailer je izjavil:

Tanzanija trenutno gosti relativno gledano neprimerno vecjo populacijo beguncev in se sočaa s težavami povezanimi s tem. In tukaj gre za eno najrevnejsih držav na zemlji.
Mogoče res, ampak tam begunci niso siti pa tudi strehe nad glavo in zdravstvene oskrbe nimajo. Da ne omenjamo socialnih podpor. Tu je zadeva drugačna. Večina "beguncev" si želi 3 obroke halal hrane, brezplačno stanovanje in prevozno sredstvo z obilico denarne podpore. Če mene vprašaš bi jim dal samo bone za hrano in streho nad glavo, vse ostalo je na dosegu roke z poštenim delom. Tudi meni ni bilo nič več dano od nujnih življenjskih potrebščin.


Lepo, da spregledas da ima EU 20+x vecji GDP in bistveno manj beguncev na prebivalca. V smeti zmecemo vsak dan vec hrane, k lahko ti begunci pojedo v pol leta.
Ocitno, da avtomobilov, luksuznih stavanj in kupa denarja ne bodo dobili. Seveda pa bo namestitev predstavljalal problem.

Pa vsi ti begunci skupja predstavljajo eno osebo na tisoč. Vrhunec dobrote, ko bi se moral vsak evropejec začasno odreći rnrmu evru na mesec za pomoč ljudem, ki so izgubili vse. Damn, ena cokolada manj na mesec.

Zakaj je nemogoce ziveti tam pa si poglej v tem vidu, ki je dalec od najhujsega.

Po drugi strani pa je mogoce vecji problem in to za nas, dejstvo, da ostaja na miljone stanovanj praznih. Lepo je, ko imajo eni odvecna stanovana, s katerimi ne vedo kaj poceti, medtem, ko si jih drugi z mizernimi placami ne morejo privosciti. Kar se mene tice lahko udarijo z visoki dajatvami na neizkoriscene nepremicnine in ostal nepotreben luksuz. To bi bilo potrebno v vsakem primeru, ker je trenutno bogatenje pescice veliko bolj resna nevarnost za nase vrednote.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()
««
29 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Posledice Manchesterskega napada? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
998145649 (131312) BigWhale
»

Samomorilski napadi v Bruslju 22.3.2016 (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Problemi človeštva
1419196541 (156362) Alencica

ISIS, poboji civilistov v Iraku (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27182882 (56217) bluefish

Več podobnih tem