» »

Samsung EVO 850 EVO - pojavljanje napak

Samsung EVO 850 EVO - pojavljanje napak

Jst ::

Hello!

Kot sem seznanjen, je tukaj kar nekaj lastnikov dotičnega SSDja.

Vse mi je delalo OK do kakšnega tedna nazaj. Računalnik je bil takrat ugasnjen in ko sem ga prižgal in prišel v Windowse, mi je javilo, da je "Everything" nehal delati. Ko se mi je pojavilo drugič, sem reinštaliral program.

Potem je umrl Dropbox, nato MPC-HC ni več hotel predvajati vsebin. Nazadnje je, ko se je računalnik postavil, javil, da je umrl AMD Catalyst. To se je zgodilo v enem dnevu, z več rebooti (sproženimi z moje strani).

Kar mi je postalo sumljivo. Ker imam backup, sem pogledal vrednosti SHA na računalniku in na backup-u. Razlikovala sta se. Probal sem z drugim AV pregledati sistem, vendar oba AV pravita, da nimam nobenega virusa.

Včeraj mi je pa resetiralo računalnik in se mi je pokvarila ena datoteka iz Windows\System32 in se računalnik ni hotel postaviti. Iz backup-a sem dal prepisati datoteko, tako, da sedaj računalnik recimo da deluje - omejeno.

Z Live Linux sem preveril RAMe, vse OK. V Windowsih sem iz HDDja zagnal prime95, da sem obremenil procesor in po nekaj urah brez napak, prekinil.

Za test sem iz HDDja skopiral za 30 GB podatkov na SSD in SHA vrednosti so se ujemale. Torej se mi datoteke naključno "kvarijo".

Naj povem še, da mi ni nikoli zmanjkalo elektrike, nikoli nisem naredil hard reset-a, ker je ta Entertainment-PC večinoma 24/7 prižgan. Na SSDju imam samo Windowse 8.1 updated, tako, da reinštalacija ne bo problem.

Vendar me zanima, če ste tudi sami doživeli kaj takšnega ali zasledili na spletu?


Bojim pa se, da se mi kaj takšnega ne začne pojavljati na delovnem prenosniku. Prenosnik in EntertainmentPC imata enaka SSDja (850 EVO), verjetno tudi iz iste serije.

Anyone?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

TOP ::

Preglej za virus.

MIHAc27 ::

Sem že imel mrtev Evo 840. Na srečo v garanciji in so ga zamenjali.

Mogoče res poglej za viruse, če še lahko.. ampak glede na težave je verjetno šel SSD po gobe.

Spajky ::

Če se ti naključno delajo napake, je komot lahko tudi kaj narobe z napajalcem ali matično : napihnjeni kondiči ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Jst ::

Jaz pa sumim ali plato ali RAM. Imam ga 16 GB, ampak po parih urah gonjenja vseeno ne kaže napak - bolj imam občutek, da se nekaj na random zgodi takrat, ko računalnik ni obremenjen.

Napetosti pa software kaže normalne in tudi na tistih točkah na plati so skoraj enake, kot kaže software. Čudno mi je vse skupaj...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

AC_DC ::

Si slučajno izklapljal kakšne win service (superfetch recimo) ?

Jst ::

Ne.

Se mi je pa danes ponoči računalnik sam od sebe resetiral in me je čakalo obvestilo o napaki in tisti "Sent"/"Don't Send". Po dveh dneh miru, je sigurno nekaj narobe z kakšnim fajlom. Ko pridem domov, bom spet preveril Windows datoteke iz backupa.

Razmišljam, kaj bi lahko bilo narobe, da se mi nikoli ne pojavi kakšna napaka (reset, BSOD, crash), ko je računalnik obremenjen, ampak samo takrat, ko idla...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows ob zagonu dela zelo počasi (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
586977 (5949) oo7
»

Crkuje disk ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
476098 (4431) Leprechaun
»

Samsung 840 evo in pro vs 850 evo in pro

Oddelek: Strojna oprema
292901 (1750) Qushaak
»

SSD vs HDD (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
24648584 (45465) MrStein
»

Real Time backup iz SSD na HDD

Oddelek: Programska oprema
161069 (686) Jst

Več podobnih tem