» »

Real Time backup iz SSD na HDD

Real Time backup iz SSD na HDD

Jst ::

Torej, naslov pove vse. Na SSDju imam sistem W8, na HDDju bi pa rad, da se dela backup 1:1 na skrito particijo. Ni nujno, da je real time - pač, ko ima računalnik za to čas.

Tako da če mi SDD umre, lahko to 1:1 particijo "aktiviram" in delam naprej, dokler ne kupim drugega SDDja.

Kakšne rešitve se priporoča?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

black ice ::

DeltaCopy oz. Rsync za Win.

Jst ::

Jaz bi rad, da se mi program na kernel level dela kopijo cele system particije iz SDDja na HDD v istem računalniku. Nikjer sam nisem našel takšen program za Windowse. Najbližje pride Timeline Buissiness Pro, ampak vseeno tega ne omogoča.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

misek ::

True Image od Acronis-a oz. podobni programi.

Jst ::

To je vse offline oz. določiš mape, katere hočeš, da se ti backup-irajo. (Za to je čisto dober Windows Backup.)

Se pravi, za MS arhitekturo takšnega izdelka žal ni... sploh za home use. Verjamem pa, da obstaja kakšen businesses program, ki je drag kot žafran...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

axee ::

Torej ti praktično ne rabiš backup (image), ampak kloniranje particije. To sem velikokrat počel z Acronisom (free WD verzija), če ti ga uspe schedule-at je mislim da to to kar rabiš...

Nimam pa izkušenj z točno tvojimi potrebami, je pa odlična ideja.

Jst ::

Ja, kloniranje v času, ko računalnik v OSu idla. A ne najdem nobene "real time" rešitve.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

axee ::

Real time misliš, ko je OS zagnan. Ti pravim, jaz to počnem z Acronis WD edition. Ko je treba komu migrirat disk, ker stari crkuje. Če to spraviš v task scheduler imaš avtomatsko rešitev.

Daedalus ::

Acronis zna med delovanjem naredit konsistenten snapshot diska (VSS pa to) in ga spakirat nekam drugam, methinks.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Qcube ::

Win 8 bi moral imet že vgrajen tool za zrcaliti disk. Poglej pod Upravljanje diskov. Mislim da samo desno klikneš na disk ki želiš backup in izbereš še ciljni disk. Nisem nikoli uporabljal zato ti ne vem povedati točno, če je to to kar iščeš.

axee ::

Tudi Win7 to omogoča, ampak to je software RAID 1, kar pomeni, da počasni disk zavira SSD in zato to ni prava rešitev.

Jst ::

OK, sedaj vidim, da ste me razumeli, kaj sploh hočem. V prvem postu nisem dobro razložil, ker sem sklepal, da se bo razumelo.

Problem vseh rešitev, ki sem jih našel je, da počasni disk zavira SSD. Jaz bi rad program, ki nekje v backgroundu spremlja disk I/O aktivnost in ko je ni oz. je računalnik idle, dela backup.

Prvo sem mislil, da bo/je več rešitev na voljo, potem pa, ko sem začel z iskanjem, nisem in nisem našel "background volume shadow copy" programa, sem pa našel zadeve že vgrajene v Windowsu. Ampak kolikor sem bral, nimaš opcije za 1:1 backup? Ali pač*? To mi je pomembno, ker potem z linux live samo prepišeš iz backup lokacije.

*Kako dela "Create a System Image?" Naredi enkrat ali skrbi, da je backup up-to-date?

Mi lahko kdo razloži?

edit: Ne, določiš Schedule in takrat potem naredi backup. :/
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Looooooka ::

http://www.codeproject.com/Articles/356...
Zastonj. Pa se kodo mas zravn...ce zelis kaj "popraviti".

http://www.aboutmyip.com/AboutMyXApp/De... gui za rsync v windowsih(ce hoces met kaj bolj kompleksnega kot samo 1:1 kopijo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

misek ::

Ampak ta način ne omogoča zagona iz nekega drugega disk, če ssd umre?

Sicer pa kaj je narobe z občasnim pravim backupom + sinhronizacija delovnih datotek?

ales85 ::

Tako zelo kompliciraš z vsemi temi rešitvami, da kar ne more biti res. Če želiš program, ki bo delal kopijo, ko bo računalnik "idle" potem nikoli ne boš imel točne kopije in boš lahko imel pokvarjene datoteke ali pa vsaj časovno zamaknjene in ne boš nikoli prepričan katera je zadnja kopija. Najbolša rešitev bi bila RAID 1 in še en SSD. Ker ti očitno potrebuješ HA (High availability - visoka razpoložljivost) ne pa backup. To sta dve različni stvari. In z RAID tudi ne bo "down-time", ker sistem še vedno deluje naprej, program ti pa sporoči, da ti je disk odletel.

kixs ::

Ce tebe prav razumem, bi ti RAID-1 resil tezavo - ce ti crkne disk! Ce ti crkne kaj drugega, si v vsakem primeru mrzel. Torej moras imeti narejeni hardverski raid-1 ;) - dva racunalnika (cluster), ki se med seboj replicirata. Za podatke pa najboljse neka zunanja RAID-1 enota, ki jo je mozno enostavno priklopit na drugi racunalnik.

Govorimo o stvareh, ki stanejo. Manjsi downtime, pomeni vec denarja. In ze takoj se moras vprasat, s kako pomembnimi recmi se ukvarjas, da je to tako nujno.

Sicer obstaja ena varianta (poceni), ki ima svoje slabosti. Uporabi virtualizacijo (VirtualBox) in delaj v virtualcu. Potem delas samo backup tega image. Ce crkne disk, ni panike, ce crkne racunalnik pa tudi enostavno image zazenes na drugem.

lp

Jst ::

Downtime enega (serverja, računalnika ali prenosnika) dne mi lahko pomeni precej. Največ pa mi v bistvu pomenijo podatki. To je tisti biser, ki ga najbolj cenim in rabim.

Sedaj pač delam backup na zunanjo enoto enkrat na teden. Ampak ker je pa v igri kombinacija SSD+HHD, sem pač premišljeval, kako bi lahko zagotovil 99%, da se mi podatki ne izgubijo. Največ mi v bistvu pomenijo na prenosniku. Tam največ delam. Server in računalnik pa uporabljam za povezane namene. OD tega (en) računalnik tudi za Entertainment v dnevni sobi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
474944 (3950) gruntfürmich
»

Backup podatkov in ne sistema

Oddelek: Programska oprema
273626 (2721) axee
»

Backup na linuxu

Oddelek: Programska oprema
8754 (595) winlins
»

kloniranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
354559 (3689) solatko
»

RAID1, bistvena vprasanja

Oddelek: Strojna oprema
293546 (2305) element

Več podobnih tem