» »

Applova pametna ura daleč najbolj priljubljena

1
2
3

noraguta ::

Huh kaj že? A majo kakšno resno aplikacijo?

Itak jih kupujejo nerrsni ljudje
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

iKst ::

Ja, gor maš app, ki te spomni, da morš vodo pit. To je samo po sebi vredno 350€, zdravje nima cene.

noraguta ::

Odobravam zelo. Btw zamuja ti.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Markoff ::

nekikr je izjavil:

Malce povezano.
Če nimaš H&M si revež in nepomembnež. H&M gate so statusni simbol. Gremo, ovce, kdo bo še kakšno tako dodal? ;)

Sicer se nekaj trudiš okoli sarkazma, ampak...H&M je v svetu mode kot Hofer v svetu retaila. Cheap trgovina za mase. Ne nujno nekakovostna, a vseeno za mase.
Ne vem sicer, kateri revež si ne more privoščiti cot v H&M, ampak takšen res živi pod pragom revščine.
Ko bi vsaj navedel kakšno priznano in drago znamko...

noraguta je izjavil:

Potegnr kako ine v konfekcijo. Sej iwatch je ista reč. Sam če gor piše štela.mchartney al pa balmain to ni isto kr delata taista za druge hiše. Drugač sešit drugi materjali. Sej versače lanen sako je tud 500e+ sam je narjen u nulo. Hm pa apple nista.

Emmmm....what?

Spock83 je izjavil:

Me zanima komu se da to vsak dan polnit.

Oddboddsom. Saj veš, oni animirani karakterji z nagriženo hruško na tablici / frizbiju.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

bbbbbb2015 ::

Looooooka je izjavil:

Applovi izdelki so tko kot True Religion/Buddha/ kavbojke. Kdor še ni bil naplahtan z reklamami vidi v njih samo telefon/kavbojke.
Kdor je dovolj zabit jih bo kupil pa čeprav jih ne rabi in mu pred tem niti niso bile všeč. Ker je kupil nekaj o čemer se govori.
Imaš pa seveda ljudi, ki nimajo samo ure oziroma nimajo samo telefona ampak celoten Applov "ekosistem". Sem sveto prepričan, da so v manjšini.
Zato nimam nobenih zadržkov, ko rečem, da si ti uporabniki kar sami prodajo te izdelke. Kako drugače lahko razložiš dejstvo, da doma furaš laptop s crackano verzijo Windowsev oz zastonjkarskim Linuxom in potem vržeš 600 eurov za telefon, kjer je se cena 600-1000 eurov upraviči šele, ko ga vtakneš v laptop te iste firme. Ampak a ne...tisto je potem še par jurjev več. Tisto plača pa samo tisti, ki dejansko izdelek kupuje zaradi izdelka in ne reklame.
Takih je malo.


Nimam nobenega appla, čeprav sem sedaj razmišljal, da enega moram kupiti, ker bi nekaj raz razvijal za IOS.

Ampak...

Vsaj pri telefonu je Apple naredil revolucijo. Kar se tiče PCjev in laptopov, meni ti alu laptopi ne sedejo, imam pa sodelavca, informatika, ki je za Apple celo delal. Ni vse v fanovstvu. Dejansko je bil Steve Jobs zahteven človek in je zahteval perfekcijo od ljudi.

No, njega pa več ni in koliko je komentiral stari vojak Appla (moj sodelavec) so predstavitve postale - predstavitve.

Prej pa je bila neskončna energija človeka, ki je kupcem s perfektnim izdelkom želel ustreči.

In uporabniki, katerih ura bo crknila v enem dnevu, ker ji bo zmanjkalo baterije, ne bodo jezni.

Smatrali bodo, da je Apple naredil maksimalno.

Slišim pa, da Apple gradi gromozansko bajto.

No, to pa zna biti začetek konca. Ko managerji postavljajo sebi spomenike.

iKst ::

Apple bo z novo bajto na eno mesto spravil 13000 ljudi. Verjetno bo to nekaj prineslo tudi k boljši produktivnosti, nižjim stroškom itd.

Sicer pa naj bi bajta stala cca 5 milijard dolarjev. Pri trenutnih številkah je to za cca. 1,5 meseca čistega profita oz. neka 2% denarja, ki ga ima Apple na banki.

nekikr ::

Markoff :: včeraj, 20:05:08citiraj
#
nekikr je včeraj ob 16:45:16 izjavil:
Malce povezano.
Če nimaš H&M si revež in nepomembnež. H&M gate so statusni simbol. Gremo, ovce, kdo bo še kakšno tako dodal? ;)

Sicer se nekaj trudiš okoli sarkazma, ampak...H&M je v svetu mode kot Hofer v svetu retaila. Cheap trgovina za mase. Ne nujno nekakovostna, a vseeno za mase.
Ne vem sicer, kateri revež si ne more privoščiti cot v H&M, ampak takšen res živi pod pragom revščine.
Ko bi vsaj navedel kakšno priznano in drago znamko...


Če bi prebral linkano novico bi razumel. Kot drugo je pa zanimivo to, da si nek apple telefon (ali uro) lahko privošči praktično vsak, telefon še posebej, ker ga dobiš na obroke pri vseh operaterjih, pa vseeno tule nabijajo o statusnem simbolu. Da bo mera polna stane točno toliko kot karkoli od najboljšega ponuja konkurenca. Ampak H&M ne bo nihče obsojal, nihče ni ovca, gre pa za točno identični scenarij.

Furbo ::

Jaz se tudi vprašam včasih, če je folk ki stalno nabija o statusnih simbolih totalno nesposoben.

Po drugi strani pa sami zagotovo tudi zagonijo tistih 20-30€/mesec za čike, alko,..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

iKst ::

Statusni simbol ni nujno pogojen samo s ceno izdelka. Včasih je lahko pogojen s tem, da je kupec sposoben na trgu izbrati superioren produkt in s tem pokaže, da se uvršča na vrh po zrelosti in inteligenci.

Pri Applu gre definitivno za kombinacijo obojega.

nekikr ::

Wot? Statusni simbol je nekaj, kar te v očeh ostalih pebejcev dvigne nad njih. Ura za 5000€, avto za 100.000€, jadrnica. Nekaj, kar si drugi ne morejo ali pa zelo težko privoščijo. Telefon, ki je dober toliko kot vsaka druga top zadeva in stane toliko, da ga lahko kupi vsak najstnik, to pač ni. Ne tako in ne drugače. Zrelost, ker izbereš Apple? Črnuh prosim.

iKst ::

Ja, izbira Applovih produktov pokaže, da si mentalno in emocionalno nad množico. Splošno znano je, da so mac userji v povprečju bolj izobraženi in zaslužijo več kot navadni ljudje. (http://www.cnet.com/news/are-mac-users-...

Furbo ::

No del privlačnosti nakupa iNaprav je zagotovo tudi to, da nekateri dobijo napade zavisti, zakamuflirane v neke nasvete o alternativnih nakupih, ko jih zagledajo. Ne vem če je še kaka znamka, ki v ljudeh zbuja taka močna čustva.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

noraguta ::

So, so kokakola pa mkdonalc, tud tem najdemo alternative, pa se jih ljudje držijo k pjanc plota.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Furbo ::

Jaz pijem CC že cel life, pa mi še noben ni rekel, naj grem na pepsi.

So pa bili nasveti, da je pivo cenejše na liter.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

nekikr ::

Am, zakaj bi ti kdo svetoval Pepsi? Cockta, to je d šit :)

leiito ::

iKst je izjavil:

Ja, izbira Applovih produktov pokaže, da si mentalno in emocionalno nad množico. Splošno znano je, da so mac userji v povprečju bolj izobraženi in zaslužijo več kot navadni ljudje. (http://www.cnet.com/news/are-mac-users-...


Ta link sicer ne dela, ampak gre za dejstva, ki jih nihče niti ne osporava in teh raziskav ni težko najti. Dodal bi le še, da imajo uporabniki Appla v povprečju tudi bolj prefinjen okus. Glede vzrokov tega pojava sicer še ni konsenza, je pa nesporen in ga lahko anekdotično potrdim tudi sam. Pred Applom sem sicer ločil belo in rdeče vino, dosti več pa ne, z degustiranjem več in boljših vin pa se mi je okrog sedme Apple naprave razvil tak palate, da iz prve ločim vintage d'Yquem od običnega, da Lafitta sploh ne omenjam. Apple je klasičen primer tega, čemur rečejo acquired taste, šele ko ga imaš ugotoviš kako zelo superiorni so ti izdelki in zakaj.

Glugy ::

Sej ne veš kaj je vzrok pa kaj je posledica. Pametni ljudje pač zaslužijo več in ker zaslužijo več si tudi lažje privoščijo statusne simbole oziroma imajo zaradi višjega ega nekateri celo potrebo po tem. Če imaš denar zakaj ne bi dal 3x cene pa da ti ni treba razmišljat da bi se zafrknu z nakupom. Ker dejansko se z preplačilom kupuje to: mit sigurnosti in nezmotljivosti. Kupovanje nečesa kar ti v nobenem primeru ne bo jemalo samozavesti ali vzbudilo dvom v svojo lastno odločitev, zarezalo v svoj ego. Če imaš okol sebe ljudi ki te podpirajo in verjamejo vate in nikoli nisi imel ljudi ki bi te izpodrivali, iskali napake, dvome v tebi...potem jz verjamem da si tak človk ne more prvoščit padca ega, lažje si privošči dražji izdelek in živi v oblakih. Ker v sebe verjame pa ima tudi boljšo razmišljanje inside the box..torej tako inteligenco ki jo družba lahko najhitreje izkoristi v službi, šoli ipd. Vse to ima prednosti in slabosti.

leiito ::

Valjda, višji IQ je vzrok, ne predstavljam si mehanizma, ki bi lastnikom Applovih naprav višal inteligenco. Ni pa izključeno.

Unknown_001 ::

leiito je izjavil:

Valjda, višji IQ je vzrok, ne predstavljam si mehanizma, ki bi lastnikom Applovih naprav višal inteligenco. Ni pa izključeno.


Nekdo ki predrkava šah na ipadu cel dan bo menda bolj znal logično razmišljat kot nekdo ki mu je malo mar za to.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

njyngs ::

Moraš biti pa lepo zaleplen v glavi, da greš "pametno uro" kupit. Ojej ojoj. Niti enega benefita nima. Če hočem uro, boš za isti denar dobil precej dobro uro. Če hočem nekaj za trackat športne aktivnosti ima Garmin super rešitve. Če hočem pa cepec izpast si pa kupim pametno uro, da lahko dvignem telefonski klic z njo, ker je dvig na telefonu ali z bluetooth slušalko preveč mainstream.

Ampak res, kaj je že poanta teh oglatih mini displayev na roki? Čist res me zanima, kaj bi pridobil s tem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Furbo ::

Pridobiš display na roki doh. Kaj ti ni jasno?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

nekikr ::

Če hočem uro, boš za isti denar dobil precej dobro uro. Če hočem nekaj za trackat športne aktivnosti ima Garmin super rešitve.

Kaj pa kupiš, če hočeš športno uro, ki ne bi izgledala kot športna ura (920XT recimo je že super, samo je striktno za šport), ki prikazuje obvestila, da ne gledaš na telefon vsake malenkosti, da med sestanki diskretno spremljaš ostalo dogajanje, na katero se lahko med športom javiš na telefon, brez da bi telefon vzel iz žepa, nahrbtnika, torbice pod zicem na kolesu? Pa da ima zraven še kakšno opcijo spremljanja borznih tečajev. Pa koledar mora imeti, ki ti piše kdaj imaš naslednjo stvar. S tem (in še čim) ura postane iz kičastega modnega dodatka dejansko uporabna stvar (nošenje ure zaradi gledanja na uro je precej mimo).
Če nečesa ne rabiš še ne pomeni, da ni uporabno za druge.

noraguta ::

Kar si opisal je podobno neuporabno kot ipad na sestankih. Pa je bila moda da so ga dve leti vsi vlačili na sestanke.Nori janezJ gaj še po tv kazal. Potem pa fehtali za zapiske. Traparija. Za mcdonalds fane. Boljš zbirat figurce iz kinder jajčkov bodo čez deset let več vredne. Uporabne so pa glih en tolk že danes.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

njyngs ::

nekikr je izjavil:

Če hočem uro, boš za isti denar dobil precej dobro uro. Če hočem nekaj za trackat športne aktivnosti ima Garmin super rešitve.

Kaj pa kupiš, če hočeš športno uro, ki ne bi izgledala kot športna ura (920XT recimo je že super, samo je striktno za šport), ki prikazuje obvestila, da ne gledaš na telefon vsake malenkosti, da med sestanki diskretno spremljaš ostalo dogajanje, na katero se lahko med športom javiš na telefon, brez da bi telefon vzel iz žepa, nahrbtnika, torbice pod zicem na kolesu? Pa da ima zraven še kakšno opcijo spremljanja borznih tečajev. Pa koledar mora imeti, ki ti piše kdaj imaš naslednjo stvar. S tem (in še čim) ura postane iz kičastega modnega dodatka dejansko uporabna stvar (nošenje ure zaradi gledanja na uro je precej mimo).
Če nečesa ne rabiš še ne pomeni, da ni uporabno za druge.

Ta tvoj post je kot da bi poslušal začetek Applove konference kjer so predstavili svojo uro. Med sestankom ne rabiš brati Facebook obvestil. Med športanjem tudi ne. In tudi, če boš med sestankom spremljal borzne tečaje bo prepozno, preden boš pravi čas že odreagiral. Kar se pa tiče koledarja pa je za odgovorno osebo dobro, da ga pozna vsaj za pol dneva vnaprej. Času se pa da slediti tudi z navadno ročno uro, ki ima gor kalkulator - če želiš tako.

No ampak dobro, če je nekdo pripravljen plačati par sto evrov za eksterni display telefona (ker brez telefona tak nič ne dela), potem čestitam prodajalcem firme, od katere je vse skupaj kupec kupil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Unknown_001 ::

njyngs je izjavil:

Moraš biti pa lepo zaleplen v glavi, da greš "pametno uro" kupit. Ojej ojoj. Niti enega benefita nima. Če hočem uro, boš za isti denar dobil precej dobro uro. Če hočem nekaj za trackat športne aktivnosti ima Garmin super rešitve. Če hočem pa cepec izpast si pa kupim pametno uro, da lahko dvignem telefonski klic z njo, ker je dvig na telefonu ali z bluetooth slušalko preveč mainstream.

Ampak res, kaj je že poanta teh oglatih mini displayev na roki? Čist res me zanima, kaj bi pridobil s tem?


Boljše šanse, da razbiješ napravo vredno par sto evrov.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Furbo ::

Zakaj se sekirate za zadevo, ki jo ne nameravate kupit?

Zakaj to vtikanje v nakupe drugih?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

njyngs ::

Drugačen pogled na izdelek ne predstavlja vtikanja v nakupe drugih. Zakaj misliš, da obstajajo review-i in zakaj so zaključki različni od avtorja do avtorja?

Unknown_001 ::

Furbo je izjavil:

Zakaj se sekirate za zadevo, ki jo ne nameravate kupit?

Zakaj to vtikanje v nakupe drugih?


Izražamo svoje mnenje. Nikogar do sedaj še nismo prepričevali naj si tega ne kupi (vsaj jaz nisem) oz. da ima boljše alternative ali da se ne splača itd. itd.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Furbo ::

Moje mnenje pa je, da kvasite neumnosti in se tolažite.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

njyngs ::

Zakaj si pa potem na forumu, če vse veš, in ostali kvasijo neumnosti in se tolažijo? Saj potem ne potrebuješ mnenja drugih.

iKst ::

Med sestankom ne rabiš brati Facebook obvestil. Med športanjem tudi ne.


Zakaj ne?

njyngs ::

Zato ker potem dobimo sodelavce, ki ne vedo kaj je njihova zadolženost po sestankih. Pa debelo mladino.

Sicer pa, jaz sem podal svoje mnenje. Mi je pa prav lepo vseeno, če bo nekdo zabrisal par sto evričev za tako zadevo. Kar pogumno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Unknown_001 ::

Furbo je izjavil:

Moje mnenje pa je, da kvasite neumnosti in se tolažite.


Moje mnenje je, da si siten.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

iKst ::

Zato ker potem dobimo sodelavce, ki ne vedo kaj je njihova zadolženost po sestankih. Pa debelo mladino.


Zato, ker facebook čekiraš med tekom, si bolj debel, al kako?

noraguta ::

Za takšne so tekaške proge. Z fb appom.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Furbo ::

Evo način uporabe
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

          ::

iKst je izjavil:

Ja, izbira Applovih produktov pokaže, da si mentalno in emocionalno nad množico. Splošno znano je, da so mac userji v povprečju bolj izobraženi in zaslužijo več kot navadni ljudje. (http://www.cnet.com/news/are-mac-users-...


Izbira aplovega produkta nakazuje da si član roza kluba.

iKst ::

A tega misliš:


Ne, nikoli nisem igral ragbija.

Runnagain ::

njyngs je izjavil:

Moraš biti pa lepo zaleplen v glavi, da greš "pametno uro" kupit. Ojej ojoj. Niti enega benefita nima. Če hočem uro, boš za isti denar dobil precej dobro uro. Če hočem nekaj za trackat športne aktivnosti ima Garmin super rešitve. Če hočem pa cepec izpast si pa kupim pametno uro, da lahko dvignem telefonski klic z njo, ker je dvig na telefonu ali z bluetooth slušalko preveč mainstream.

Ampak res, kaj je že poanta teh oglatih mini displayev na roki? Čist res me zanima, kaj bi pridobil s tem?


@njyngs a so tole tvoje ugotovitve ob uporabi dotične naprave? Ali pa bluziš tja v tri dni? Sam imam pametno uro, sicer iz android-ovega tabora, in ne, ni kvadratna. Se strinjam, ura je le podaljšek telefona. Prihrani pa ti marsikateri nepotreben izvlek telefona iz torbice/žepa/suknjiča in ti s tem omogoča boljšo koncentracijo na stvari, ki jih trenutno počneš.

Zgodovina sprememb…

Runnagain ::

Se pa strinjam glede uporabe namenskih naprav za določeno aktivnost...delajo boljše za določeno namembnost...je pa potem vse skupaj dražje, pa še več tega imaš ;)!

pirlo ::

Runnagain je izjavil:

njyngs je izjavil:

Moraš biti pa lepo zaleplen v glavi, da greš "pametno uro" kupit. Ojej ojoj. Niti enega benefita nima. Če hočem uro, boš za isti denar dobil precej dobro uro. Če hočem nekaj za trackat športne aktivnosti ima Garmin super rešitve. Če hočem pa cepec izpast si pa kupim pametno uro, da lahko dvignem telefonski klic z njo, ker je dvig na telefonu ali z bluetooth slušalko preveč mainstream.

Ampak res, kaj je že poanta teh oglatih mini displayev na roki? Čist res me zanima, kaj bi pridobil s tem?


@njyngs a so tole tvoje ugotovitve ob uporabi dotične naprave? Ali pa bluziš tja v tri dni? Sam imam pametno uro, sicer iz android-ovega tabora, in ne, ni kvadratna. Se strinjam, ura je le podaljšek telefona. Prihrani pa ti marsikateri nepotreben izvlek telefona iz torbice/žepa/suknjiča in ti s tem omogoča boljšo koncentracijo na stvari, ki jih trenutno počneš.

+1. Prihrani ogromno časa, da ni treba vleči telefona iz žepa vedno, ko zapiska ali, ko hočeš pogledat na uro (če nimaš klasične seveda). Drugače pa ima še par prednosti. Telefon je vedno tiho, ker ga ura utiša. Z vibracijami na zapestju te bolj natančno in diskretno obvesti o novem dogodku. Ko zgubi povezavo s telefonom, zavibrira; s tem ga težko pozabiš kje. In če ne najdeš telefona imaš na uri opcijo, da vklopiš zvonjenje na telefonu.
To so največje prednosti do zdaj za mene.

Unknown_001 ::

pirlo je izjavil:


+1. Prihrani ogromno časa, da ni treba vleči telefona iz žepa vedno, ko zapiska ali, ko hočeš pogledat na uro (če nimaš klasične seveda). Drugače pa ima še par prednosti. Telefon je vedno tiho, ker ga ura utiša. Z vibracijami na zapestju te bolj natančno in diskretno obvesti o novem dogodku. Ko zgubi povezavo s telefonom, zavibrira; s tem ga težko pozabiš kje. In če ne najdeš telefona imaš na uri opcijo, da vklopiš zvonjenje na telefonu.
To so največje prednosti do zdaj za mene.


Sam tole še zmeraj ni vredno stotinje evrov kolikor jo cenijo. Enostavno za svoj denar premalo. Waw, fancy remote control na zapestju.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

          ::

Saj. iPhon bom imel ko bo 150€ ker več ni vereden.

nekikr ::

Unknown_001 je izjavil:

pirlo je izjavil:


+1. Prihrani ogromno časa, da ni treba vleči telefona iz žepa vedno, ko zapiska ali, ko hočeš pogledat na uro (če nimaš klasične seveda). Drugače pa ima še par prednosti. Telefon je vedno tiho, ker ga ura utiša. Z vibracijami na zapestju te bolj natančno in diskretno obvesti o novem dogodku. Ko zgubi povezavo s telefonom, zavibrira; s tem ga težko pozabiš kje. In če ne najdeš telefona imaš na uri opcijo, da vklopiš zvonjenje na telefonu.
To so največje prednosti do zdaj za mene.


Sam tole še zmeraj ni vredno stotinje evrov kolikor jo cenijo. Enostavno za svoj denar premalo. Waw, fancy remote control na zapestju.

Koliko je nekaj vredno oceni kupec. Ker sicer ni nobena stvar, vključno s tabo, vredna nič. Fancy remote control na zapestju za 500€? Morda res veliko, ampak moraš vedeti, da nekateri nosijo ure za tak denar (in večji), ki prikazujejo samo čas! Kako se šele njim smejiš, ti brihta?

pirlo ::

500e jaz ne bi dal (verjetno) nikoli, Android ure so okoli 200e, kar se mi zdi normalna cena za to kar ponuja. Je pa stvar posameznika koliko mu je kaj vredno.

Unknown_001 ::

nekikr je izjavil:


Koliko je nekaj vredno oceni kupec. Ker sicer ni nobena stvar, vključno s tabo, vredna nič. Fancy remote control na zapestju za 500EUR? Morda res veliko, ampak moraš vedeti, da nekateri nosijo ure za tak denar (in večji), ki prikazujejo samo čas! Kako se šele njim smejiš, ti brihta?


Saj s tem se popolnoma strinjam. Jaz ocenjujem njeno vrednost v trenutnih časih za bistveno manj kot je postavljena vendar je za nekatere, ki bodo to kupili sprejemljiva. Jaz pač kot je že razvidno ne bom med njimi, prav tako marsikdo mogoče ne.

Sam sicer kupujem kar potrebujem, vandar ne branim nobenemu, da potroši za gušt če ima denar. Saj je njegov. Bom pa zapravil denar za stvar, ki je mogoče tisti osebi nevredna (avtoradio). Pač na koncu se še vedno živi dalje, če ravno ne umreš od gladu >:D. Važno, da denar kroži.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

njyngs ::

nekikr je izjavil:

da nekateri nosijo ure za tak denar (in večji), ki prikazujejo samo čas! Kako se šele njim smejiš, ti brihta?


To bi bila smešna ura, ki ne bi prikazovala časa. Isto kot tipkovnica z zadrgami namesto z gumbi. :D

Unknown_001 ::

nekikr je izjavil:

remote control na zapestju za 500€? Morda res veliko, ampak moraš vedeti, da nekateri nosijo ure za tak denar (in večji), ki prikazujejo samo čas! Kako se šele njim smejiš, ti brihta?


Mogoče se pa kdaj pa kdaj tudi sebi nasmejim ali se pošalim. No mehanska ura je neke vrste state of art. Pač prestiž, modni dodatek,... za čas kazat je dobra tudi ona za pet evrov z mikimiško na papirju s številčnico. Ampak gre se za dovršen izdelek, ki je narejen z zapletenim postopkom izdelave. Pač, ni fora samo v funkcionalnostih. Ampak ok, če se že gremo na karto prestiža, iskreno povedano tale applova ura ni niti presežek od izdelave, sestavni deli tudi niso ravno dragi, ni neka huda umetnost to narest, materiali so pa mogoče malenkost nadstandardni. Oblika? ma ne me basat, tole ni nekaj s čimer bi se lahko petelinil. Mehanske ure FTW :P8-)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

nekikr ::

Ampak gre se za dovršen izdelek, ki je narejen z zapletenim postopkom izdelave. Pač, ni fora samo v funkcionalnostih

Nehaj no. Kakšna zapletenost neki? Si pozabil, da smo leta 2015 in ne več 1730? Klasično uro dobiš za drobiž, za 5€ in naprej (pa najbrž že manj). Kakšna zapletenost je tu? Tiste za 20.000€ ne pašejo v debato (pa še tiste so zapletene samo zato, da jih lahko prodajo za ta denar, funkcije tista zapletenost nima), vse ostalo je pa primitivni modni dodatek. S tem, da če imaš uro, ki kaže le čas, je to ok, pač nosiš uro, če te pa ta ura še spomni na nov mail, potem je pa to kaj? Zaslepljenost, ovca, beeee?

Unknown_001 ::

nekikr je izjavil:

Ampak gre se za dovršen izdelek, ki je narejen z zapletenim postopkom izdelave. Pač, ni fora samo v funkcionalnostih

Nehaj no. Kakšna zapletenost neki? Si pozabil, da smo leta 2015 in ne več 1730? Klasično uro dobiš za drobiž, za 5€ in naprej (pa najbrž že manj). Kakšna zapletenost je tu? Tiste za 20.000€ ne pašejo v debato (pa še tiste so zapletene samo zato, da jih lahko prodajo za ta denar, funkcije tista zapletenost nima), vse ostalo je pa primitivni modni dodatek. S tem, da če imaš uro, ki kaže le čas, je to ok, pač nosiš uro, če te pa ta ura še spomni na nov mail, potem je pa to kaj? Zaslepljenost, ovca, beeee?


Ne jezi se no, saj ti nič nečem. Lej,... Imam uro narejeno iz titana, wasserdicht, ima štopanje, kaže datum, je mehanska, zgleda lepo, številčnica je gravirana, kazalci prav tako, pašček je kovinski, šipa je iz kvalitetnega stekla... Nobene plastike, pa narejeno zelo robustno vendar dovolj elegantno. Meni je zadeva prava umetnina, je funkcionalna za svoj namen in ima vse kar rabim, hkrati pa lično izgleda. Tako zadevo težko za 5 EUR narediš, oz. ta cena bi bila dobesedno nesramno zastonj. Zdaj mi pa ti tu kažeš uro, ki je pri današnji tehnologiji ni noben problem narest za 100EUR. Ceniš jo enako kot telefon ki ti omogoča še več, materiali niti približno niso nek presežek, zadeva je seveda narejena na nivoju, izgleda pa nikakvo zaradi zaslona. Kakor sem že rekel, izdelati tako zadevo ni težko če imaš firmo, to lahko vsak kitajc sestavlja. Zadeva se ne more meriti niti kot statusni simbol. Mogoče bi še šlo če bi bila edina na trgu, kot unikatna ponudba ampak konkurenca ne ponuja nič manj pa postavlja nižje cene. Torej tole ni drugega kot marka. Saj zaradi mene si lahko kdorkoli kupi, mi je vseeno, ampak moje mnenje o zadevi je pač tako. Imam pač neko svojo filozofijo kako morajo stvari izgledat in tudi drugačen občutek vrednotenja. Prepirati se nima smisla.

O ovcah pa nisem niti pisnil, tako da prosim da umakneš svojo histerično izjavo. Ovca bi ti rekel, če bi povedal da si nekaj kupil, zato ker ima tudi kolega ali da ne izstopaš. Tega zaenkrat še nisi navedel, niti rekel ti ni nihče nič, tako da zakaj se rezburjaš mi ni znano.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj o nekomu pove pametna ura (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8119240 (16093) Mare2
»

Prodaja pametnih ur naglo peša (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11330445 (25694) nekikr
»

Prodaja Applove pametne ure upadla, a še vedno melje konkurenco (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6021989 (17483) m0LN4r
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22795481 (84579) amacar

Več podobnih tem