» »

The Witcher

The Witcher

Temo vidijo: vsi
««
6 / 11
»»

ahac ::

Tole kar dobro razloži zakaj nekatere stvari v seriji niso jasno razložene:
(Ker so moral tolk skrajšat)

How To Fail At Adaptation - The Witcher
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

yayo ::

DrDre95 ::

ahac je izjavil:

Tole kar dobro razloži zakaj nekatere stvari v seriji niso jasno razložene:
(Ker so moral tolk skrajšat)


Eh, gre se za keš grab in jih niti ne briga kvaliteta. Fani bojo itak ploskali in trošili.

yayo ::

yayo ::

estons ::

Pogledal sem serijo pred kratkim. V eni noči. Pred tem nisem nikoli slišal za Witcherja - ne za knjige, ne za igre. Meni osebno je super. Seveda so kakšne pomanjkljivosti, ampak ne toliko moteče, da bi mi zmanjšale užitek gledanja. (Sem pa SF&F fan, kar verjetno močno vpliva na mojo oceno.)

Menda ene ful moti, ker so črnci notri... a da tam živijo zmaji in razne pošasti je pa ful realistično al kaj?? Če lahko "suspendaš disbelief" toliko, da sprejmeš svet, v katerem živijo čarovnice, pošasti, witcherji itd., potem lahko sprejmeš tudi črnce na nedefiniranem fantazijskem geografskem območju, ki je samo zaradi nacionalnosti avtorja in podlage v lokalni mitologiji povezano s Poljsko.

Pa preklopi med timelinei so mi bili super, ko sem končno pogruntal foro in sem užival v povezovanju različnih niti zgodbe. Ne vem, ne zdi se mi potrebno, da ti TV čisto do zadnje podrobnosti vse razloži.

Primerjave z GoT ali LOTR - Witcher samega sebe ne jemlje preveč resno, za razliko od ostalih dveh, in ravno zato mi je tudi všeč. Pa seveda razlika je v budžetu. Ampak za ta budžet, ki so ga imeli, so naredili zelo dober izdelek.

ahac ::

Izgleda, da bo glavni lik v animiranem filmu Vesemir.

https://www.netflix.com/si/title/810378...
The Witcher: Nightmare of the Wolf
Sci-Fi & Fantasy
Long before mentoring Geralt, Vesemir begins his own journey as a witcher after the mysterious Deglan claims him through the Law of Surprise.


https://twitter.com/NXOnNetflix/status/...
The rumors are true, a new Witcher story is in the works! The anime film, The Witcher: Nightmare of the Wolf, will take us back to a new threat facing the Continent. Brought to you by the Witcher team @LHissrich and @BeauDeMayo, and Studio Mir the studio behind Legend of Korra.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

DrDre95 ::

estons je izjavil:

Meni osebno je super.
Menda ene ful moti, ker so črnci notri...


Serija ni Witcher, to ene moti.
99% oboževalcev serije ni nič brugega kot boobs, hngghh, cooom!!!

FTad ::

DrDre95 je izjavil:

estons je izjavil:

Meni osebno je super.
Menda ene ful moti, ker so črnci notri...


Serija ni Witcher, to ene moti.
99% oboževalcev serije ni nič brugega kot boobs, hngghh, cooom!!!


Mene je ze motilo. Sploh zato, ker sem ze od malega navajen, se iz LOTR filmov in nikako ne morem asocirati crne vilince. Prav tako crne viteze - pri le teh pa ne mores reci, da je itak fantazijsko, saj je to evropejska stvar...

svecka ::

Dark elfs so v fantazijskem svetu kar pogosti.

yayo ::

Dark Elfs so drugače liki povzeti iz skandinavske mitologije in folklore. In niso črnci. :))
Sapkowski je pisal knjige od polovice osemdesetih do poznih devetdesetih, rasizem glede na barvo kože v tedanji Poljski ni bil nobena problematika, bolj aktualna je bila intoleranca do raznih, židov, ciganov, rusov, ukrajincev, čehov itd. posebno iz zgodovinske perspektive. Vilinci, gnomi in palčki v njegovih knjigahso nekako prispodoba žrtev pogromov in nacionalne nestrpnosti. Pikolovski obsesivci so v knjigah našli *celo* dva lika, ki sta opisana kot neevropejska. V obilici težav, ki jih ima tv serija so črni vilinci pa azijski kmetje v bistvu skoraj neobstoječ problem. Je pa tako, da je serija postala ekstremno popularna, predvsem med tistimi, ki ne poznajo knjig. Če koga vprašaš naj ti obnovi točno za kaj se je šlo tega ne bo znal narediti,ker je tak cirkus čisto nemogoče povzeti, ampak ljudem je Netflixov show všeč, ker je to ena taka stvar za možgane na pašo. Kot je nek kritik napisal "Good, solid pulp-fantasy nonsense". Je pa zahvaljujoč seriji knjižna saga bila ponatisnjena zadnji mesec v 500.000 izvodih, kar je super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

estons ::

DrDre95 je izjavil:

99% oboževalcev serije ni nič brugega kot boobs, hngghh, cooom!!!


Hm, jaz se ne spomnim, da bi bilo nekaj ekstra ful boobs. Mislim, sploh če primerjaš z GoT... Spomnim se samo Yennefer ko je lovila djinna, pa med njenim lepotnim posegom. Drugače se mi zdijo vsi še dokaj konservativno oblečeni. ;)

Badwolff ::

Boobs... V igrah jih je kokr češ, sploh v dvojki geralt poflodra vse kar pride mimo.

Če te motijo črnci in Azijci potem imaš pač en velik problem, če si priznaš ali ne.

TV adaptacija nikoli ni enaka knjigi, Witcher v bistvu precej dobro sledi v primerjavi z nekaterimi drugimi.

Matevz96 ::

Badwolff je izjavil:

Boobs... V igrah jih je kokr češ, sploh v dvojki geralt poflodra vse kar pride mimo.

Če te motijo črnci in Azijci potem imaš pač en velik problem, če si priznaš ali ne.

TV adaptacija nikoli ni enaka knjigi, Witcher v bistvu precej dobro sledi v primerjavi z nekaterimi drugimi.


Ne bi rekel, da koga motijo črnci/azijci kot taki, bolj se mi zdi težavno, da se zgodba dogaja v srednjem veku ko ljudje ne potujejo na daljše razdalje. Kako se je torej pojavil en kup ljudi v podnebju na katerega niso prilagojeni?
#hooldthedoor

estons ::

Matevz96 je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Če te motijo črnci in Azijci potem imaš pač en velik problem, če si priznaš ali ne.


Ne bi rekel, da koga motijo črnci/azijci kot taki, bolj se mi zdi težavno, da se zgodba dogaja v srednjem veku ko ljudje ne potujejo na daljše razdalje. Kako se je torej pojavil en kup ljudi v podnebju na katerega niso prilagojeni?


Čaki mal, a v srednjem veku so v Evropi prosto letali okoli zmaji in ostale pošasti? Pa vilinci so imeli svoja kraljestva?

Fantasy ni =srednji vek, fantasy je izmišljen svet, ki sicer ima neke povezave z evropskim srednjim vekom (kot si ga danes predstavljamo), a ima avtor (knjige ali TV serije) svobodo, da si izmisli glih kar hoče.

In to, da nekoga v izmišljeni zgodbi motijo črnci, zmaji pa ne, pove nekaj o temu nekomu...

estons ::

Al pa tole...

 Samwell Why are you still fat

Samwell Why are you still fat

dolenc ::

Zmaji pašejo v "lore" witcherja, sicer so zelo redki. Ma črncev pa sploh ni :D

yayo ::

The Polish fantasy series behind The Witcher

The Witcher seems to be everywhere right now. Billboards for the Netflix show, starring Henry Cavill as a monster-hunting mercenary, dot the highways, and a second season and animated film are on the way.

The show's surging popularity has generated great demand for more Witcher content, leading many viewers back to Netflix's source material. The Last Wish, the first book in Andrzej Sapkowski's Wiedzmin (Witcher) series, returned to the New York Times bestseller list in January, nearly three decades after its publication in Polish and more than a decade after it was first published (in its entirety) in English. The book is sold out and back-ordered, not only in English but in French, with over a half-million new copies printed to meet the demand. While many Sapkowski enthusiasts have taken issue with Netflix's interpretation of his series, the surge of interest in this criminally overlooked writer is welcome. His stories showcase a very different type of world than what English-language fantasy readers are familiar with. Steeped in fairy tales, packed with Polish sensibility, and presented with Sapkowski's sardonic humor, the Witcher stories take their characters seriously but are never pompous about it.

Matevz96 ::

Sapkowskemu se lahko le smeje, najprej je zaslužil z igrami, potem Netflixom sedaj pa naval na knjige.
#hooldthedoor

drvo ::

Baje se nam obeta tudi slovenski prevod.

Izi ::

Zanimivo pogledati stare komentarje, ki lepo pokažejo kakšne nepoznavalce imamo na tem forumu :P
Toliko kritik, na koncu pa se serija izkaže za eno najbolj uspešnih in najbolje ocenjenih serij vseh časov.
Uradni podatek: V prvem mesecu od štarta serije si je 1. sezono preko Netflixa ogledalo kar 76 milijonov gledalcev, ker pomeni, da je to najbolj gledana Netflix serija do sedaj.

Novice o 2. sezoni:
- Ker je precej zmede med nepoznavalci povzročilo časovno skakanje, so izdelovalci nekaj dni nazaj povedali, da 2. sezona ne bo več vsebovala več časovnih linij.
- Medtem ko je bila 1. sezona namenjena spoznavanju Geralta, Yen in Ciri, bomo v 2. sezoni spoznali precej novih Witcherjev. V 1. sezoni je bil poleg Geralta samo še Witcher Remus, ki pa je takoj umrl. V 2. sezoni pridejo stari znanci kot so: Vesemir, Nivellen, Coen, Vereena, Lambert, Eskel, Lydia in Francesca.
- 2. sezono so že začeli snemati letos februarja, ampak so jo morali zaradi korone kmalu prekiniti. Zaenkrat še vse stoji, tako da 2. sezono lahko pričakujemo šele 2021.

VitalKom ::

Hvala za podrobnosti o sezoni 2, Izu. Vsako epizodo sem gledal s prijatelji in serija ima veliko oboževalcev, brez dvoma.

Izi ::

17. avgusta 2020 se bo spet začelo snemanje zaradi Korone prekinjene 2. sezone: Twitter

ahac ::

Izgleda, da bodo posneli tudi spinoff serijo, ki se dogaja 1200 let prej:

https://twitter.com/NXOnNetflix/status/...
1200 years before Geralt of Rivia, the worlds of monsters, men and elves merged into one, and the first Witcher came to be.

Announcing The Witcher: Blood Origin, a 6 part live-action The Witcher spin-off series from Declan de Barra and Lauren Schmidt Hissrich.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

yayo ::

:8) bogi Sapkowski, kaj mu delajo... Oziroma bogi ravno ne, ker so mu verjetno nakazali precej denarja ampak zgornje kaže, da Netflxu nikoli ni bil cilj posneti serijo po knjigah. Cilj je bil kupiti priznan fantasy IP ter iz njega narediti čisto ameriško popcorn tv. Prva sezona serije je postala uspešnica kljub nagravžnemu pisanju in totalno diletantski režiji kar lepo kaže kakemu tipu publike je namenjena. Upam, da bodo nekoč poljaki spet dobili pravico na IP in naredili Witcherja takšnega kot bi moral biti.

Kurzweil ::

Jaz imam rad Witcherja in vso tovrstno tematiko... od medieval pa do fantasyja... ampak jaz sem prvo sezono tega Witcherja res zelo težko pogledal do konca... nekak mi ne sede, niti malo.

buttcrack ::

Tudi meni ni bil ravno za dol past, za pogledat ja, meni osebno noben presežek. Nisem pa bral knjig...

svecka ::

yayo je izjavil:

:8) bogi Sapkowski, kaj mu delajo... Oziroma bogi ravno ne, ker so mu verjetno nakazali precej denarja ampak zgornje kaže, da Netflxu nikoli ni bil cilj posneti serijo po knjigah. Cilj je bil kupiti priznan fantasy IP ter iz njega narediti čisto ameriško popcorn tv. Prva sezona serije je postala uspešnica kljub nagravžnemu pisanju in totalno diletantski režiji kar lepo kaže kakemu tipu publike je namenjena. Upam, da bodo nekoč poljaki spet dobili pravico na IP in naredili Witcherja takšnega kot bi moral biti.


Saj obstaja poljska serija Witcher, sam je crap. No men takrat ko sem še Withcer 1 preigral (2008), mi je serija sedla, ker sem vse kar je blo od Withcerja začel konzumirat kot narkoman (serije, knjige).

The Hexer (TV series) @ Wikipedia

yayo ::

meni govoriš? Sem igral vse, gledal vse, bral najprej v angleščini, potem v italijanščini, v srbščini in sedaj grem skozi še v hrvaščini. Imel Collectors Edition od vseh treh iger, majčke, action figures... Še poljska serija je skoraj boljša od ameriške, fan filmi pa vsebujejo več Witcher vzdušja kot Netflixov abortus. :))

oo7 ::

The Witcher season 2 first images reveal

Gregor P ::

ok ... ti sliki bi lahko bili dobesedno pod kadarkoli ... recimo, da ima drug oklep :P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Izi ::

oo7 je izjavil:


V prvi sezoni (levo) je bil level 5 s Starter Light Armorjem, v drugi (desno) pa je že level 50 in očitno je pri enem izmed številnih Questov imel srečo pri Lootu in našel Legendarni Medium Armor ;)

yayo ::

D3m ::

Škoda.

Kurčev gringo pritisk.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Kurzweil ::

Jaz moram očitno še enkrat pogledat prvo sezono, ker me cel svet prepričuje, da je boljša, kot se mi je zdelo. Meni je bila prva sezona res eno navadno povprečje in ena velika zmeda. Da ne omenjam res debilen humor in dialoge. To, da je bila serija tako gledana, pa bi rekel, da je v veliki meri rezultat odličnih iger in knjig, ki jim tale serija ne dela usluge, kot kaže je isto spoznal tudi sam režiser Alik Sakharov! Zelo spoštujem ljudi, ki imajo svojo glavo, srce in hrbtenico,... torej jajca in načela, da rečejo ne, ko jim stvar ni všeč. Marsikdo bi pobral denar in pogoltnil tole dejstvo, da so hoteli, kot je rečeno na linku zgoraj, narediti iz tega neko colorful kičasto zadevo polno efektov.

Njegova do sedanja dela: The Sopranos, Game Of Thrones, Black Sails, Ozark, House of Cards,... sicer Black Sails še moram pogledat, ostalo pa je vse boljše od Witcherja po mojem skromnem okusu. Se je Sakharov odločil, da raje obdrži načela in renome, kot pa da posname nek kičast crap, pa čeprav za velik denar - to zelo spoštujem.

Torej bo serija še večji crap, kot bi bila sicer, če bi sodeloval Sakharov.

Gregor P ::

Serija je bila gledljiva v pomanjkanju drugih iz tega žanra, več pa ne.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

oo7 ::

Za prequel TV serijo witcher Blood Origin so za glavno vlogo izbrali prelepo slovanko Jodie Turner-Smith :)):)):))



Jodie Turner-Smith (Queen & Slim, Nightflyers) has been tapped as a lead in Netflix's six-part, live-action limited series The Witcher: Blood Origin, a prequel to the streamer's hit series The
Witcher.

https://deadline.com/2021/01/the-witche...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

D3m ::

A je ta slovanka uporabila preveč Tan kreme?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Izi ::

Prav norca se delajo iz nas.
1200 let pred Geraltom, ko naj bi izvedeli izvor teh bledoličnih mogočnih bojevnikov, ki so mimogrede lahko samo moški, glavno vlogo v seriji pa dodelijo črni ženski ;((
Pravijo, da bo to najbolj neustrašna bojevnica tistega časa, ki bo moške naokoli razmetavala kot za šalo. Bele moške seveda.
Kakorkoli že, serije menda še ne bomo videli kar nekaj let.

Nupina ::

D3m je izjavil:

A je ta slovanka uporabila preveč Tan kreme?

Kje točno v knjigah je razloženo, da so prebivalci teh dežel Slovani?
The future is woke.

D3m ::

My bad, Mongoli potlej.
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

yayo ::

:'( bogi moj Witcher...

FTad ::

oo7 je izjavil:



Fenn looks scary AF!

yayo ::

Fenn je tudi v knjigah pribižno tako opisan, s tem, da gre za moškega. Drugače imata s Codringherjem firmo, ki se bavi z notarstvom, kupoprodajo, vohunjenjem... Skratka z dejavnostmi, ki jako podaljšujejo življenje... Tako jako, da ju spoznamo in se od nju poslovimo v eni sami knjigi od petih.
EDIT
in, zanimivo, od vseh likov na fotografijah je ravno Fenn najbolj blizu literarnemu originalu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

yayo ::

 Codringer in Fenn v ruski ilustrirani izdaji Witcher pentalogije.

Codringer in Fenn v ruski ilustrirani izdaji Witcher pentalogije.



 Sigismund Dijkstra

Sigismund Dijkstra

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Matevz96 ::

FTad je izjavil:

oo7 je izjavil:



Fenn looks scary AF!


Od Netflixovega castinga ne prikačujem veliko ampak tole je pa zanimivo.
#hooldthedoor

BaTeMaN ::

Baje so zaključili snemanje druge sezone tako da tole upam pride še letos.
less then zero

ahac ::



The Witcher: Nightmare of the Wolf | Official Trailer | Netflix
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Kurzweil ::

Season 2 trailer:

««
6 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Witcher 4 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11820918 (451) oo7
»

The Witcher

Oddelek: Igre
444045 (180) oo7
»

Tom Hardy - Bond James Bond - 007 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
14421934 (964) Invictus
»

The Witcher 3: Wild Hunt (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Igre
1488264319 (28185) D3m
»

The Witcher 2: Assassins Of Kings (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Igre
40190919 (60135) yoco

Več podobnih tem