» »

Kako carina ve vrednost izdelka?

Kako carina ve vrednost izdelka?

«
1
2 3

Ribič ::

Živjo,

Opazil sem že večkrat, da pri naročanju iz tujine na carini večinoma ostanejo le izdelki katerih vrednost presega 21€. Vem, da je za te izdelke potrebno plačati DDV, zanima me pa kako cariniki vedo kateri izdelki presegajo to vrednost. Prodajalec na paket ponavadi ne napiše prave vrednosti - v večini primerov napiše 3$ ali kaj podobnega. Čudno se mi zdi, ker skoraj vedno vedo kateri izdelek presega to vrednost, potem pa mi na dom pošiljajo zahtevek za kopijo računa kjer je razvidna točna vrednost. Ponavadi jim moram nazaj polsati sliko oz. screenshot računa na aliexpress, oni pa mi potem obračunajo ta svoje in zraven še DDV.

lp

ghost13xc ::

Enostavno, odprejo vsako posiljko, jo pregledajo in ce je notri baterija vredna 30 evrov potem je jasno, da ni njena vrednost 3 evre, cene pa potem dolocijo glede na vrednost artikla (vsaj kolikor jaz vem)... :)

M-XXXX ::

Ker gredo na ebay ali pa na aliexpress pa vidijo kakšna je vrednost? Saj niso neumni no...

DarwiN ::

Ribič, in kakšen je ponavadi epilog? Zanima me za primer, ko je izdelek vreden manj kot 22€ in od tebe zahtevajo dokazila. A ti potem nazadnje kljub temu zaračunajo kak strošek?

Sprašujem, ker se mi je to prvič zgodilo ravno pred dnevi in zdaj čakam, kaj bodo zmozgali.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

M-XXXX ::

DarwiN je izjavil:

Ribič, in kakšen je ponavadi epilog? Zanima me za primer, ko je izdelek vreden manj kot 22€ in od tebe zahtevajo dokazila. A ti potem nazadnje kljub temu zaračunajo kak strošek?

Sprašujem, ker se mi je to prvič zgodilo ravno pred dnevi in zdaj čakam, kaj bodo zmozgali.

Če je CN22 obrazec pravilno izpolnjen potem načelno nebi smel imeti nobenih dodatnih stroškov (če je vrednost pod 22€).
Če je CN22 obrazec pogoljufan in je vrednost pod 22€ potem boš imel cca 3€ stroškov.
Če je CN22 obrazec poguljufan in je vrednost nad 22€ boš plačal 3€+DDV na vrednost.
Če je CN22 obrazec pravilno izpolnjen in je vrednost nad 22€ boš plačal DDV na vrednost.

DarwiN ::

Hvala, M-XXXX..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

St235 ::

M-XXXX je izjavil:


Če je CN22 obrazec poguljufan in je vrednost nad 22€ boš plačal 3€+DDV na vrednost.


6€ + DDV

SloBiscuit ::

A je to kakšna dokaj nova stvar?

Sem lep čas nazaj (kakšne 3 leta mogoče) kupil tablico za 180€. Plačal 10€ za poštnino iz kitajske in nobenega dodatnega stroška, kakkšna carina ali pa DDV.
neznanec555

St235 ::

nič novega, samo srečo si imel oziroma si kupil krš od tablice, da so na carni ocenili, da niti 22€ ni vreden

SloBiscuit ::

Po specifikacijah je bla kar bolša od Samsung galaxy Tab 10. Tudi delovala je temu primerno
neznanec555

Ribič ::

Zgodi se tako, da ponavadi pošljejo na dom obrazec "Ta pošiljka je predmet carinskih dajatev..." kjer je izdelek na kratko opisan ter zahtevajo za kopijo originalnega računa vkjlučno z poštnino. Tole sicer namiguje da cariniki ne vedo točne cene izdelka, vendar pa kljub temu očitno vedo, da je izdelek vreden več od 22€. Ponavadi jim pošljem nek JPG screenshot plačila, oni pa potem poračunajo DDV, okoli 5€ carinjenje pa še dober € zraven za neko drugo storitev. Tako, da bo tisto glede 6€ držalo. Se mi je pa že zgodilo, da je kakšen izdelek tudi prišel čez brez carinjenja.

M-XXXX je izjavil:

Ker gredo na ebay ali pa na aliexpress pa vidijo kakšna je vrednost? Saj niso neumni no...

Pa oni gredo res dejansko na splet gledat koliko je vrednost izdelka preden dobijo kopijo originalnega računa v roke? In kako dejansko vedo kateri izdelek sem sploh kupil oz. kje? Na ebay-u oz ali-express je kup izdelkov, ki zgledajo identično vendar imajo različne cene (razlikujejo se v notranjosti). Kaj, če jim pošljem photoshop-ano sliko, kjer so cene spremenjene, da ustrezajo cenam najcenejšemu izdelku?

sumoborac ::

Caeiniki kr dobr obvladajo ebay&others. Cca. 10 let nazaj sem prinesel potrdilo o transakciji (dobil sem obvestilo in sem sou kr osebno tja) in kopijo "racuna" iz ebaya. Je prepisu ene 2 cifri dol, sou do racunalnika, vtipku in dobil prou moj izdelek, prodajalca in ceno.
Tko da, kr vejo kaj in kako. Ko sem naslednic prinesel samo potrdilo o placilu, je rabu 3min da je poisku na ebayu identicni izdelek. Najdu je celo enga za 10eur cenej, tko da je biu zadovoljen z racunom in sm placu kar je blo treba in je to to.
Prid sm al pa tm ostan...

scipascapa ::

Kakorkoli obrneš, kradejo narod z nekimi plačljivimi storitvami, ki so neupravičene. Zakaj? Ker lahko in jih nhče ne more nič.

M-XXXX ::

St235 je izjavil:

M-XXXX je izjavil:


Če je CN22 obrazec poguljufan in je vrednost nad 22€ boš plačal 3€+DDV na vrednost.


6€ + DDV

Potem se razlikuje cena "postopka" v primeru, da je znesek pod 22€ ali pa nad 22€?

Good to know, dejansko res zelo redko nad 22€ naročam.

Runnagain ::

M-XXXX je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Ribič, in kakšen je ponavadi epilog? Zanima me za primer, ko je izdelek vreden manj kot 22€ in od tebe zahtevajo dokazila. A ti potem nazadnje kljub temu zaračunajo kak strošek?

Sprašujem, ker se mi je to prvič zgodilo ravno pred dnevi in zdaj čakam, kaj bodo zmozgali.

Če je CN22 obrazec pravilno izpolnjen potem načelno nebi smel imeti nobenih dodatnih stroškov (če je vrednost pod 22€).
Če je CN22 obrazec pogoljufan in je vrednost pod 22€ potem boš imel cca 3€ stroškov.
Če je CN22 obrazec poguljufan in je vrednost nad 22€ boš plačal 3€+DDV na vrednost.
Če je CN22 obrazec pravilno izpolnjen in je vrednost nad 22€ boš plačal DDV na vrednost.


Če je CN22 obrazec pravilno izpolnjen potem načelno nebi smel imeti nobenih dodatnih stroškov (če je vrednost pod 22€) - velja samo v primeru da se vrednost in opis izdelka na pošiljki in na tvojem računu ujemata. Drugače vedno plačaš vsaj 3€ za postopek ;).

stara mama ::

Treba bo začet zahtevat od prodajalca da napiše gor pravo vrednost, tud mene je prodajalčeva napaka prejšnji teden stala 3€

azislo ::

stara mama je izjavil:

Treba bo začet zahtevat od prodajalca da napiše gor pravo vrednost, tud mene je prodajalčeva napaka prejšnji teden stala 3EUR


Veliko izdelkov se giba okoli 22EUR, oni ko bodo ene par takih odkrili bodo za vse predvidevali podobno (primer, gateway za avto, Češki stane cca. 50EUR, kitajskega sem dobil pod 22EUR, a njim je to isto)...
Sam jih kar velikokrat spravim pod 22EUR, zadnji čas pa vse bolj vredno okoli 22EUR pregledujejo in zahtevajo dodatne podatke.

Tisto kar prodajalec napiše gor, itak nima sploh nobene osnove v večini primerov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: azislo ()

Runnagain ::

stara mama je izjavil:

Treba bo začet zahtevat od prodajalca da napiše gor pravo vrednost, tud mene je prodajalčeva napaka prejšnji teden stala 3EUR


Sam sem to pri zadnjem nakupu zahteval, a izdelka še nisem prejel, zatorej ne morem točno potrditi, ali se je to zgodilo. Glede na poslano sliko pošiljke tega kljub prošnji in sporočilu niso napisali...itak jim to predstavlja delay v procesu in vedno verjetno nalimajo generiko.

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

No js mislim, da če prodajalec napiše gor točno, in ti dokažeš da si točno toliko plačal, potem pomoje res nimajo več nobene osnove, da te opalijo za te 3€, ali pač??
Pa tud, če je stvar kao vredna 50€

scipascapa ::

seveda te opalijo, sej to je problem.

SaXsIm ::

Ne ni res. Če je deklaracija izpolnjena pravilno (točna vrednost, ki si jo plačal), in pod 22 EUR, ti ne plačaš nič. Če te kljub temu opalijo, se lahko pritožiš in pritožbo dobiš.

Če je pa izdelek pod 22 EUR in z napačno deklaracijo, sem pa nazadnje plačal 3,05 EUR. In sem jih potem terjal od prodajalca, ker ni pravilno izpolnil carinske deklaracije. In jih dobil. Če se ne strinja, pa dispute na ebayu in negativni feedback. Do sedaj mi je še vsak vrnil stroške postopka.
SaXsIm

krneki0001 ::

M-XXXX je izjavil:

St235 je izjavil:

M-XXXX je izjavil:


Če je CN22 obrazec poguljufan in je vrednost nad 22€ boš plačal 3€+DDV na vrednost.


6€ + DDV

Potem se razlikuje cena "postopka" v primeru, da je znesek pod 22€ ali pa nad 22€?

Good to know, dejansko res zelo redko nad 22€ naročam.


hmm čudno. Meni pa vedno zaračunajo 4€ + DDV. Dokazila pa vedno dam preko interneta. (do sedaj so mi nekje 60 pošiljk zacarinili ali zaDDVjali).

Zgodovina sprememb…

Ribič ::

Kakšna pa je razlika pri podajanju dokazila med tistima dvema možnostma, ki ju dajo na voljo?
Ena je, da pošlješ email s kopijo računa na naslov 1004@ljubljana.posta.si ali nekaj podobnega.
Druga pa je, da stvar oddaš na spletni strani https://carinska.posta.si/ kjer se moraš še strinjati z nekimi pogoji.

Machete ::

Ni razlike, le druga gre hitreje skozi, ker je bolj avtomatično.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Pithlit ::

scipascapa je izjavil:

Kakorkoli obrneš, kradejo narod z nekimi plačljivimi storitvami, ki so neupravičene. Zakaj? Ker lahko in jih nhče ne more nič.

A res? Kako pa? Lahko daš primer?
Life is as complicated as we make it...

azislo ::

Machete je izjavil:

Ni razlike, le druga gre hitreje skozi, ker je bolj avtomatično.


Razlika je tudi, da naj bi bilo preko spletne aplikacije cenovno ugodnejše. Žal tega ne morem potrditi. To imajo sami navedeno v obvestilu, ki ga dobiš, ko carinijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: azislo ()

Pithlit ::

Saj je. Printat neke papirje in jih prek pošte pošiljat (al pa lastnoročno dostavljat) je dražje od pošiljanja prek maila.
Life is as complicated as we make it...

Ribič ::

Če se ne motim, sta opciji dve: Prva je, da pošlješ kopijo preko elektronske pošte, druga, pa da jo oddaš na spletni strani in ta naj bi bila cenejša opcija. Nikjer ni potrebno printati kakšnih papirjev, kolikor vem. Res pa je, da opcije 2 še nisem nikoli uporabljal, ker so tam zraven eni pogoji, ki jih moraš sprejeti, da lahko sploh oddaš podatke. Pri e-mailu tega ni.

Machete ::

Ribič je izjavil:

Če se ne motim, sta opciji dve: Prva je, da pošlješ kopijo preko elektronske pošte, druga, pa da jo oddaš na spletni strani in ta naj bi bila cenejša opcija. Nikjer ni potrebno printati kakšnih papirjev, kolikor vem. Res pa je, da opcije 2 še nisem nikoli uporabljal, ker so tam zraven eni pogoji, ki jih moraš sprejeti, da lahko sploh oddaš podatke. Pri e-mailu tega ni.


Ne vem, kakšne pogoje sprejmeš, se niti ne spomnim, če sem kako kljukico moral stisnit. Sicer pa ko da je važno.. (Sprejmeš pogoje) vpišeš tisto dodeljeno cifro paketa, in uploadaš kot priponko nek printscreen računa ali whatever že imaš. 10 sekund za vse skupaj. Je bilo pa naslednji dan dostavljeno. Pri običnem mailanju pa komot fašeš še kak dan za dostavo. Ni pa nujno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Siddh ::

Jaz sem iz Rusije prejel paket z dvema rabljenima procesorjema v vrednosti 15€. Na carini so jih odprli in celo dali v svojo ovojnico, ker so originalno preveč poškodovali. Nisem pa imel nobenega dodatnega stroška.


Ribič ::

Machete je izjavil:

Ne vem, kakšne pogoje sprejmeš, se niti ne spomnim, če sem kako kljukico moral stisnit. Sicer pa ko da je važno.. (Sprejmeš pogoje) vpišeš tisto dodeljeno cifro paketa, in uploadaš kot priponko nek printscreen računa ali whatever že imaš.
Mar sploh kdaj prebereš pogoje ali jih kar na blef sprejemaš vse po vrsti? Sploh veš kaj sprejemaš?

miko22 ::

Kaj pa je strošek "bančne garancije", ko si vedno pogled ddv-ja zraven zaračunajo.

Pa moti me da najprej zaračunajo ddv na ceno+poštnino

Pithlit ::

A ker storitev pošte ni storitev?
Life is as complicated as we make it...

Machete ::

Ribič je izjavil:

Machete je izjavil:

Ne vem, kakšne pogoje sprejmeš, se niti ne spomnim, če sem kako kljukico moral stisnit. Sicer pa ko da je važno.. (Sprejmeš pogoje) vpišeš tisto dodeljeno cifro paketa, in uploadaš kot priponko nek printscreen računa ali whatever že imaš.
Mar sploh kdaj prebereš pogoje ali jih kar na blef sprejemaš vse po vrsti? Sploh veš kaj sprejemaš?

Itak da jih ne berem. Škoda od 1 sek - n sek življenja. (Kdo pa jih?) Sploh pri tako brezvezni zadevi, kot je oddaje enga klinčevega računa za carino.
Menda nimajo kakšno sodelovanje v human centipede skrit notri..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

St235 ::

miko22 je izjavil:

Kaj pa je strošek "bančne garancije", ko si vedno pogled ddv-ja zraven zaračunajo.

Pa moti me da najprej zaračunajo ddv na ceno+poštnino


To računa DHL in podobne službe. Pač jih ne uporabljaj če ti ni všeč.

Drugače pa boš DDV plačal tudi če ti bo DHL kaj dostavil iz slovenije. Ne vem od kje ideja, da so storitve kar vse po vrsti oproščene DDV.

Fritz ::

Pithlit je izjavil:

A ker storitev pošte ni storitev?

Ja, njihova lastna storitev, ki jo izvajajo za drugo storitev, katero počnejo s pooblastili države in v sodelovanju z isto (carina).

Glede na celoten postopek se meni zdi 1 € za en list preveč, ker postopek tako ali tako morajo speljati. Pošiljanje navadnega pisma državljana stane 36 centov.

Da si potem za vse svoje 'delo' zaračunajo še 5 € se mi zdi pa absolutno preveč. Večino artiklov na eBayu, iz ZDA npr. lahko kupiš z vnaprejšnjim plačilom DDV-ja in določene provizije. Pošiljka tako k nam pride iz logističnega centra v Nemčiji, Nemci veselo pobirajo DDV, naša država in PS pa ne dobita nič.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Pithlit ::

In? Kje ti vidiš problem?
Life is as complicated as we make it...

Fritz ::

Problem vidim v tem, ker teh dodatnih stroškov pred 2014 ni bilo. Potem pa je Pošta Slovenije spremenila pogoje v katerih se sklicuje na zakonodajo RS vendar v ZICPES Pošta Slovenije ni nikjer omenjena.

Če jaz plačujem davke in je za carinjenje pristojen državni organ (CURS), nisem niti najmanj zadovoljen, če ta z dvomljivo pravno podlago svoje delo prepušča 'deklarantu' (najsi je to podjetje v javni ali zasebni lasti) in mu omogoča lupljenje strank. Naj potem še policija najame zasebno podjetje za kaznovanje kršilcev CPP, ki bodo v postopku zaračunavali tudi uporabnino radarja, strošek listka na katerem je opisan prekršek in napisana globa itn.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Pithlit ::

Fritz je izjavil:

Problem vidim v tem, ker teh dodatnih stroškov pred 2014 ni bilo.

Seveda so bili. Ampak jih je pošta požrla. Zdaj jim je pa dovolj tega da jih vsak papak izkorišča.
Life is as complicated as we make it...

Fritz ::

Aja, mi jih izkoriščamo, ker jim je država podelila koncesijo in monopol. Boga boga pošta, ki tone v izgubah..ooops, kar fine dobičke imajo.

Grozni so ti izkoriščevalski uporabniki storitev. Očitno je za vse najbolje, če poslujemo preko Deutsche post in DDV namesto naše države pobirajo Nemci. Ne vem, kdo je tukaj papak ampak Nemci zagotovo niso.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Pithlit ::

Saj ti _čisto noben_ ne brani uporabljat kogarkoli drugega. Izvoli. Da te vidimo. Sam ne pol jokat kolk je DHL (DPD, whatever...) dražji od PS.
Life is as complicated as we make it...

Fritz ::

Oh, saj uporabljam storitve PS, a na način, da jim ne plačujem oderuških cen..slaba stran tega pa je, da druga EU država pobira DDV.

Kadar je nuja uporabim tudi DHL in tam, vsaj po dosedanjih izkušnjah, niso težili s plačevanjem obvestil v zvezi s carinskimi postopki. Če sem iskren, se ne spomnim, da bi sploh kdaj plačeval kaj dodatno pri DHL-u.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

miko22 ::

Torej bančno garancijo zaračuna samo dhl? Ste prepričani?

St235 ::

Lahko, da jo še katera druga dostavna služba, ampak pošta slovenije jo ne.

Fritz je izjavil:

Problem vidim v tem, ker teh dodatnih stroškov pred 2014 ni bilo. Potem pa je Pošta Slovenije spremenila pogoje v katerih se sklicuje na zakonodajo RS vendar v ZICPES Pošta Slovenije ni nikjer omenjena.



Od kje pa ta neumnost? Stroške so seveda zaračunavali tudi pred 2014. 2014 so zgolj začeli zaračunavat stroške pri pošiljkah pod 22EUR, kjer niso bili urejeni papirji.

Fritz je izjavil:

Oh, saj uporabljam storitve PS, a na način, da jim ne plačujem oderuških cen..slaba stran tega pa je, da druga EU država pobira DDV.

Kadar je nuja uporabim tudi DHL in tam, vsaj po dosedanjih izkušnjah, niso težili s plačevanjem obvestil v zvezi s carinskimi postopki. Če sem iskren, se ne spomnim, da bi sploh kdaj plačeval kaj dodatno pri DHL-u.


Zdaj pa lažeš kot pes teče. Uvoz preko DHL je vsaj 30% dražji kot preko pošte. Da en rečemo, da plačaš še bančno garancijo.

A ker ti nemci strošek tiska skrijejo v Verfahren si pa ves moker? Al resno verjameš, da pri njih ne plačaš carinskega postopka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Fritz ::

DHL je dražji tudi in predvsem zato, ker gre za dejansko ekspresno pošiljko s sledenjem in tega ne gre mešati z običajnimi pošiljkami. Kar je meni presenetljivo je, da pri DHL-u nisem dobival obvestil in nisem rabil plačevati DDV-ja tudi za izdelke, katerih vrednost je presegala 22€.

Kar se tiče običajnih pošiljk pa skoraj naključno izbran primer tukaj:
http://www.ebay.de/itm/NEW-CRUCIAL-SSD-...

Pri ceni 190 USD, skupaj s poštnino, se doplača 40 USD (glej Einfuhrabgaben oz. dajatve uvoza) in pošiljka pride na dom iz naslova v Nemčiji, brez dopisovanja s carinsko pošto, brez plačevanja stroškov izpisa in pošiljanja 1 (enega) standardnega lista obvestila, brez dodatne izgube časa in brez dodatnih stroškov postopka.

Morda sem pa res jaz čuden in je ravnanje Pošte Slovenije ter R. Slovenije pri tem popolnoma normalno. Morda nam bodo kmalu na carini zaračunali pregled vozila ob prehodu zunanje meje EU ali pa nam bo DARS začel zaračunavati kontrolo vinjet na AC, kajti tudi oni imajo s tem kar nekaj stroškov.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

SaXsIm ::

Tudi, ko grejo zadeve preko pošte in pošiljka pride iz Nemčije, nimaš opravka s carinsko pošto. Pač, slabe volje si, in je kriva pošta, samo izmišljevat vsepovprek se pa res ni treba.

In pošta ti ne zaračuna ničesar, če je pošiljka vrednosti manj kot 22 EUR ter je pravilno označena. Če ni pravilno označena, imajo s tem strošek, ker morajo tebi pošiljati obvestilo, zato plačaš stroške postopka. Če je pošiljka pravilno označena, pa oni sumijo, da zadeva ne ustreza, pa v postopku ugotovijo, da so se zmotili, ti postopka ne računajo. Krivda je vedno na strani stranke in ne carinske pošte. Če pa kdaj zajebejo, imaš pa vedno možnost reklamirat zadevo.
SaXsIm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaXsIm ()

Pithlit ::

Fritz je izjavil:

Morda sem pa res jaz čuden in je ravnanje Pošte Slovenije ter R. Slovenije pri tem popolnoma normalno.

Ti si čuden, ja. Še posebej če misliš da je ravnanje naše pošte nekaj unikatnega v svetu (ja, je bilo dokler so sami žrli te stroške). Povsem isto počne vsaka druga pošta. Nemška, avstrijska, italijanska... Avstrijska, recimo, si zaračuna okol 10€ stroškov. Tko da naša grda, grda PS je celo poceni.
Life is as complicated as we make it...

Fritz ::

Pithlit je izjavil:

Fritz je izjavil:

Morda sem pa res jaz čuden in je ravnanje Pošte Slovenije ter R. Slovenije pri tem popolnoma normalno.

Ti si čuden, ja. Še posebej če misliš da je ravnanje naše pošte nekaj unikatnega v svetu (ja, je bilo dokler so sami žrli te stroške). Povsem isto počne vsaka druga pošta. Nemška, avstrijska, italijanska... Avstrijska, recimo, si zaračuna okol 10€ stroškov. Tko da naša grda, grda PS je celo poceni.

Jp, točno tako. Zato za izdelek naveden v podani eBay povezavi, ki pride preko Nemčije, plačam zgolj 21% dajatev, od česa je potrebno odšteti 19% nemškega DDV-ja. Pri nas za nekaj kar stane 30€ s poštnino vred, plačam DDV in še 6 € stroškov, ki si jih naračuna Pošta Slovenije.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Fritz ::

SaXsIm je izjavil:

Tudi, ko grejo zadeve preko pošte in pošiljka pride iz Nemčije, nimaš opravka s carinsko pošto. Pač, slabe volje si, in je kriva pošta, samo izmišljevat vsepovprek se pa res ni treba.

In pošta ti ne zaračuna ničesar, če je pošiljka vrednosti manj kot 22 EUR ter je pravilno označena. Če ni pravilno označena, imajo s tem strošek, ker morajo tebi pošiljati obvestilo, zato plačaš stroške postopka. Če je pošiljka pravilno označena, pa oni sumijo, da zadeva ne ustreza, pa v postopku ugotovijo, da so se zmotili, ti postopka ne računajo. Krivda je vedno na strani stranke in ne carinske pošte. Če pa kdaj zajebejo, imaš pa vedno možnost reklamirat zadevo.

Nisem slabe volje samo ne razumem, zakaj bi moral posebej plačevati nekaj, kar plačujem v okviru davkov. Tako kot ni moja odgovornost dostava pošiljke iz ZDA v Slovenijo, tako ni moja odgovornost ustreznost deklaracije in dejstvo, da ima Pošta Slovenije stroške zaradi izvajanja Zakonov in delovanja drugih organov R. Slovenije. Moja odgovornost je, da plačam ustrezne davščine in carino, poštni stroški pa so bili poplačani s plačilom poštnine.
Zakaj potemtakem ne bi pošta zaračunavala dodatno dostavo težkih paketov, čeprav je bila poštnina zanje plačana. Tudi s težkimi paketi je več stroškov kot s pismi ali lahkimi pošiljkami? Samo nebo je meja...
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Pithlit ::

Fritz je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Fritz je izjavil:

Morda sem pa res jaz čuden in je ravnanje Pošte Slovenije ter R. Slovenije pri tem popolnoma normalno.

Ti si čuden, ja. Še posebej če misliš da je ravnanje naše pošte nekaj unikatnega v svetu (ja, je bilo dokler so sami žrli te stroške). Povsem isto počne vsaka druga pošta. Nemška, avstrijska, italijanska... Avstrijska, recimo, si zaračuna okol 10€ stroškov. Tko da naša grda, grda PS je celo poceni.

Jp, točno tako. Zato za izdelek naveden v podani eBay povezavi, ki pride preko Nemčije, plačam zgolj 21% dajatev, od česa je potrebno odšteti 19% nemškega DDV-ja. Pri nas za nekaj kar stane 30€ s poštnino vred, plačam DDV in še 6 € stroškov, ki si jih naračuna Pošta Slovenije.

Ti imaš neke pojme pomešane.

Za isto stvar ki stane 30€ s poštnino vred boš v Avstriji plačal DDV in še 10€ stroškov ki si jih avstrijska poštta naračuna. Torej? Kdo je tu čuden? Pa v nemčiji bo isto. Pa v italiji. Pa v.... wherever. Delaj primerjavo med _poštnimi servisi_ ne pa med poštnimi pa kurirskimi servisi. Kurirski servisi imajo vse to, o čemer govorimo, že vračunano v 'poštnini'. Če misliš da DHL-u ne povrneš stroškov se prekleto motiš.

Fritz je izjavil:

Nisem slabe volje samo ne razumem, zakaj bi moral posebej plačevati nekaj, kar plačujem v okviru davkov.

Kaj plačuješ v okviru davkov? Poštarje ki te morajo na kolenih prosit za ekstra dokazila ker jih nisi priskrbel ob uvozu?
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carinska pošta (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8719384 (2812) ElNuncio
»

Pošta Slovenije in prisilni stroški (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27255766 (38156) AndrejO
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34498780 (53641) Mare2
»

carinska pošta zaračunala 43€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5613053 (11049) mujek

Več podobnih tem