» »

Medion life x5004

Medion life x5004

«
1
2

Praskalec ::

Razmišljam o nakupu tega telefona in me zamina vaše mnenje o njem. V hoferju stane ~195€. Skrbi me to, ker nisem našel nobenega reviewa in slik ampak samo tehnične specifikacije (ne vem kako kvalitetne slike dela fotoaparat, in kako zleda ekran......).
http://www.medion.com/de/shop/smartphon...
Že vnaprej se zahvaljujem za vse odgovore.

jusv ::

Z drugim kot tem nasvetom ti ne morem pomagat: Če ne najdeš niti enega reviewa, ne kupuj telefona...Sploh pa ne za takšno ceno in pri hoferju.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

hojnikb ::

sam ga sprobaš in če ti ni kul vrneš brez vprašanj.
#brezpodpisa

facepalm ::

Pred vracilom pa lahko sam naredis en review, da pomagas ostalim pri odlocitvi:)

Manu ::

Ocene so, ampak so v nemščini, če ti kaj pomaga:

1, 2, 3
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

gcurk ::

Podane ocene so za model P5004 in ne X5004.

Praskalec ::

Aha. Kolikor vem telefona ne moreš vrniti kar brez razloga in zahtevati nazaj denarja, če ti ni všeč, tako da bom še dobro premislil in jih vprašal, kako oni delajo z vračanjem blaga.
@Manu kakor je gcurk rekel je to p5004. Vseeno hvala :)
V primeru da ga kupim, pa bom napisal nek "first impression", tako da si boste lahko pomagali.

tiran2000 ::

ga boš zelo težko kupil, ker koliko slišim je bolj kot ne razprodan

Matevz96 ::

Praskalec je izjavil:

Aha. Kolikor vem telefona ne moreš vrniti kar brez razloga in zahtevati nazaj denarja, če ti ni všeč, tako da bom še dobro premislil in jih vprašal, kako oni delajo z vračanjem blaga.
@Manu kakor je gcurk rekel je to p5004. Vseeno hvala :)
V primeru da ga kupim, pa bom napisal nek "first impression", tako da si boste lahko pomagali.


Poglej v namensko Hofer temo, vrneš lahko brez razloga.

Dr_M ::

Vrnes lahko ja, ampak to je zelo grda zloraba, ker potem zaradi takih folk, ki bi rad imel ta telefon, ostane brez.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Praskalec ::

O pa res lahko vrnem.(Če koga zanima: https://www.hofer.si/sl/infostoritve/in... ) Jutri bom šel probat dobit telefon, in vam sporočim rezultat.

gcurk ::

Nekdo ga že prodaja na bolhi. :)

( http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa... )

bsslo ::

No temu zbit ceno za 20 € pa si na ceni Hoferja :)

MWhite ::

Jaz imam s Hoferjevo IT tehniko same pozitivne izkušnje. Dva eksterna diska še vedno delata, fotoaprat odlično služi namenu in leto in pol imam tablico na katero nimam pripomb. Baterija pri vsakdanji večerni uporabi branje, surfanje, TV in video zdrži do en teden. Poleti mi je omagal moj 4-5 let star Android telefon z OS 2.1. Ravno takrat so pri Hoferju za cca 84€ prodajali telefon Medion (Lenovo) E4503. Za to ceno je seveda plastično ohišje, spredaj navadno steklo, fotoaparat pa je tako kakor pri vseh telefonih bolj tako, tako. A dela ko šus in baterija, pri zelo pogosti uporabi za moje delo, zdrži 4-5 delovnih dni. Če ga ne bi že kupil, bi se zagotovo včeraj zapodil za tem aktualnim. Sicer pa ga lahko vrneš, če ti ne ustreza.

kuvanasarma ::

jusv je izjavil:

Z drugim kot tem nasvetom ti ne morem pomagat: Če ne najdeš niti enega reviewa, ne kupuj telefona...Sploh pa ne za takšno ceno in pri hoferju.



Haha, še en zvesti privrženec trgovin kot so Big Bang, Mercator tehnika.. ki še vedno misli da sestavne dele za hofer IT delajo bolgari med tem ko ribajo papriko za sataraš
Sj ne da so sestavni deli isti, pač pogledaš specifikacije in je to to.
Še vedno pa ga lahko vrneš.

Se strinjam z MWhite, do sedaj je crknila ena stvar (pa jih imamo 6-7), naslednji dan so klicali če želimo kupnino nazaj ali novo..

Poleg tega ti hofer na "svojo" roko da 3-leta garancije, ki je drugje praktično ne dobiš..

gcurk ::

Praskalec je izjavil:


V primeru da ga kupim, pa bom napisal nek "first impression", tako da si boste lahko pomagali.


A ti je ga je uspelo dobiti?

lovro535v2 ::

hofer tehniko lahko tudi sam pohvalim imam majhen leptop iz hofra ki je star 3 leta in še zmeraj deluje odlično zamenjal sem samo disk ker je crknil zaradi veliko prenašanja pa imam tudi precej usb ključkov iz hoferja in je crknil samo eden ker je odpadel flash chip iz njega.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Pesimist ::

Kaj ma ta fon sploh? Mediatek procesor. Nekak skopi so kaj se podatkov tice.

hojnikb ::

snappy 615
#brezpodpisa

bsslo ::

Telefon je razprodan - podatek, ki sem ga dobil od Hofer informacijskega centra.

Pesimist ::

to je to te. Pol mi se samo zopo 7 iz mimovrste ostane.

cortez ::

v hofer.at se ga mogoče še da dobit.

miko22 ::

kaj pa TOLE?

hojnikb ::

to je komi presale
#brezpodpisa

Praskalec ::

Včeraj sem ga poizkusil kupiti, samo ga nisem dobil, danes pa sem jim napisal mail.
Dobil sem odgovor, da je že razprodan.
Vseeno hvala
Edit: aha saj je bsslo isto povedal.

miko22 je izjavil:

kaj pa TOLE?

Načeloma ciljam na telefon, ki je < =5.0inch, FullHD, in ima dobro baterijo. Je pa zanimiva spletna stran tako, da si bom malo pogledal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Praskalec ()

jusv ::

kuvanasarma je izjavil:

jusv je izjavil:

Z drugim kot tem nasvetom ti ne morem pomagat: Če ne najdeš niti enega reviewa, ne kupuj telefona...Sploh pa ne za takšno ceno in pri hoferju.



Haha, še en zvesti privrženec trgovin kot so Big Bang, Mercator tehnika.. ki še vedno misli da sestavne dele za hofer IT delajo bolgari med tem ko ribajo papriko za sataraš
Sj ne da so sestavni deli isti, pač pogledaš specifikacije in je to to.
Še vedno pa ga lahko vrneš.


Haha, nice try.
Ne, še manj priporočam nakup v big bang ali bog ne daj v mercatorju! Če jaz kupujem mobitel, ga kupim pri operaterju (če ima slučajno kakšno akcijsko ponudbo) ali iz tujine, ne pa pri slovenskih (pre)prodajalcih.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

cortez ::

Še dobro potem, ker v Nemškem Aldiju je X5004 249€.

Kebo ::

Ga je kdo pol nabavu, ker vidim, da ga dobijo v ponedeljek spet na zalogo.

pijavka ::

Kako ste zadovoljni s telefonom tisti, ki ste ga kupili? Priporočate?
Našel sem en čisto nov review.
Odločam se še za nakup. Rad bi čim bolj tekoči android. Sedaj sem nameraval vzeti Moto G 3rd Gen 2GB/16GB. Cene so okrog 230 €, v kakšni akciji si jo dobil za 200 €. 1GB/8GB dobiš že za 170 €. Mogoče Moto G 2nd Gen. če bi jo dobil za primerno nizko ceno. Lani/letos si jo okrog novega leta dobil za < 140 €, sedaj pa je skoraj 160.
Sedaj pa tale Medionov telefon. + je sigurno, da ima dual SIM, ki ga normalno dobavljiva Moto G 3 nima oz. jo je zelo težko dobiti, boljši procesor in seveda triletna garancija. Za 2 leti pri Motoroli pri Amazonu doplačaš 30 €. Kakšna je kamera tu? Pri Moto G 3 so jo kar pohvalili. Tisti, ki ste ga kupili, lahko kakšen sample?
Vaše mnenje?

berlingo ::

Mi smo ga nabavili za sina. Ja v SLO Hofer jih je takoj zmanjkalo. In ker smo šli naslednji dan v Avstrijo po nekih opravkih, smo bolj kot ne za hec zavili še tam v prvi Hofer.
Pa smo ga kupili. Zraven pa še original cover za zadnjo stran telefona. Tega cover-ja pri nas nimajo.
Telefon dela super. Je pa Medion blagovna znamka Lenovo. Nekje sem to prebral, ne vem več kje.
Naj pa opozorim, da dual SIM je res možen, ampak v kombinaciji Micro + nano SIM. Ob taki kombinaciji pa Micro SD spominska kartica NI možna. Možno je le ali 2x SIM ali 1x micro SIM + 1x micro SD. In sinu je ta kombinacija čist ok.

k4vz0024 ::

Pa se da baterija enostavno zamenjati?

blink ::

berlingo je izjavil:

Mi smo ga nabavili za sina. Ja v SLO Hofer jih je takoj zmanjkalo. In ker smo šli naslednji dan v Avstrijo po nekih opravkih, smo bolj kot ne za hec zavili še tam v prvi Hofer.
Pa smo ga kupili. Zraven pa še original cover za zadnjo stran telefona. Tega cover-ja pri nas nimajo.
Telefon dela super. Je pa Medion blagovna znamka Lenovo. Nekje sem to prebral, ne vem več kje.
Naj pa opozorim, da dual SIM je res možen, ampak v kombinaciji Micro + nano SIM. Ob taki kombinaciji pa Micro SD spominska kartica NI možna. Možno je le ali 2x SIM ali 1x micro SIM + 1x micro SD. In sinu je ta kombinacija čist ok.


Koliko pa stane ta telefon v Avstriji?

berlingo ::

Mislim da so jih tudi tam prodali, vsaj oglašujejo ga ne več.
Cena je bila do centa enaka kot v SLO.
Morda še ta zanimivost, navodila in škatla je poleg nemščine tudi v slovenščini.

miko22 ::

berlingo je izjavil:

Mi smo ga nabavili za sina. Ja v SLO Hofer jih je takoj zmanjkalo. In ker smo šli naslednji dan v Avstrijo po nekih opravkih, smo bolj kot ne za hec zavili še tam v prvi Hofer.
Pa smo ga kupili. Zraven pa še original cover za zadnjo stran telefona. Tega cover-ja pri nas nimajo.
Telefon dela super. Je pa Medion blagovna znamka Lenovo. Nekje sem to prebral, ne vem več kje.
Naj pa opozorim, da dual SIM je res možen, ampak v kombinaciji Micro + nano SIM. Ob taki kombinaciji pa Micro SD spominska kartica NI možna. Možno je le ali 2x SIM ali 1x micro SIM + 1x micro SD. In sinu je ta kombinacija čist ok.


Hvala za info. To pa nikjer ne piše da je taka kombinacija.

berlingo ::

Ja to piše le v navodilih priloženih telefonu, pa tudi sicer hitro opaziš ko razpakiraš kupljeno.

Pesimist ::

vecina jih ze ma to tak danes.

Aston_11 ::

Videl sem ga na tudi na spletni strani od mediona.de za ceno 200.

Juraj ::

Tudi jaz sem ga kupil. Telefon je soliden za ceno v Hoferju, ekran dober, fotoaparat tudi, zvok med klici jasen in se dobro čuje, wifi dela hitro, razen zvočnik bi za neketere lahko bil bolj glasen, za mene je dovolj.
Se mi je pa pojavil problem s prenosom podatkov. Omrežje sem nastavil sam ročno tako, kot imajo napisano na strani izimobila, vendar internet ne deluje. Zanimivo je, da mi mms dela brezhibno. Večkrat sem klical na izimobil, kjer se jim niti sanja ne kakšen aparat je to in mi vedno obljubijo "takoj vam bomo poslali nastavitve samo vtipkajte 1234 in instalirajte , nato ponovno zaženite telefon". teh nastavitev pa po večih klicih v njihovo centralo še nisem prejel.
Prav tako so nemočni v centrali mediona, kjer so mi rekli naj pokličem izimobil, da potrebujem spremembo dostopne točke.


Prosim za pomoč, če kdo ve več od mene o teh nastavitvah.

MMS

Nastavitve
Brezžična komunikacija in omrežje
Mobilna omrežja
Imena dostopnih točk
Menijska tipka: Nova APN
Ime: iziMMS
APN: mms.izimobil
Proxy: [prazno]
Vrata: [prazno]
Uporabniško ime: izimobil
Geslo izimobil
Strežnik: ni nastavljeno
MMSC: http://mms.mobitel.si/servlets/mms
Posredniški strežnik MMS: 213.229.249.40
Vrata MMS: 8080
MCC: 293
MNC: 41
Vrsta potrjevanja: PAP
Vrsta APN: mms
shrani

GPRS

Nastavitve
Brezžična komunikacija in omrežje
Mobilna omrežja
Imena dostopnih točk
Menijska tipka: Nova APN
Ime: iziGPRS
APN: izimobil
Proxy: 213.229.249.40
Vrata: 8080
Uporabniško ime: izimobil
Geslo: izimobil
Strežnik: ni nastavljeno
MMSC: ni nastavljeno
Posredniški strežnik MMS: [prazno]
Vrata MMS: [prazno]
MCC: 293
MNC: 41
Vrsta potrjevanja: PAP
Vrsta APN: internet
shrani

Heavy ::

Z izimobil nastavitvami sem se precej martral, po inštalaciji Cyanogen moda na mojega samsunga. Sem pa opazil par razlik:

MMS:

Ime: Izimobil MMS
Posredniški strežnik MMS: 213.229.249.040

GPRS:

Ime: Izimobil internet
Posrednjiški strežnik: [nimam nastavljeno]
Vrata: [nimam nastavljeno]
Vrsta APN: default, supl


Jaz imam takole in reč deluje.

Juraj ::

Hvala za pomoč, vendar tudi te nastavitve ne delujejo.

rini ::

V torek 3.11. bo ta telefon x5004 spet na slovenskih policah..

Juraj ::

Težava z izimobilom rešena po treh dneh mi je nekako uspelo nastaviti telefon, da dela.

mat11 ::

Kako imaš nastavitve za MMS?
mat

zipperslo ::

A lahko prosim mal poročate o izkušnji s telefonom zaenkrat. Kakšen je fotoaparat, a lahko dobimo kak sample? :)

cortez ::

Ali se da kako nastavit za vsak kontakt, da kliče samo z določene sim kartice in ne sprašuje vsakič, s katero sim kartico želiš klicat ?

SaXsIm ::

Mene pa zanima, če je kdo že ugotovil, od katerega telefona dodatki pašejo (folija, bumper).
SaXsIm

k4vz0024 ::

Se da zamenjati, ali ne?

Tx

SaXsIm ::

Ne.
SaXsIm

k4vz0024 ::

Škoda, da se baterija ne da zamenjati.

SaXsIm ::

Mnja, glede na to, da ni ravno neki dodatkov na voljo za telefon na internetu, tudi ni takšna groza, ker tako ali tako ne bi dobil rezervne baterije. Pač uporabiš battery pack. Je pa telefon precej simpatičen drugače.
SaXsIm
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izi mobil mnenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
39585691 (5159) Jerry000
»

Moto G (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
651158017 (48563) c00L3r
»

Iz neumnega na pametni telefon ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9117407 (14590) MatH

Več podobnih tem