» »

Medion life x5004

Medion life x5004

1
2
»

easy ::

Kaj pa root?
*newbie comin thru*

inn663 ::

Js sm kupla ta telefon ene 14 dni nazaj. Cena se mi je zdela kul, specifikacije telefona tut, itak uporabljam bolj sms, mms, fotkiča, gmail in net, tko da kej dost več niti ne rabm. S telefonom bla ful zadovoljna. Danes pa sm dobila posredovan sms iz T-2, od znane številke. Ga hočem odpret .... in telefon CRKNE!!! In model se sploh noče več pržgat. In sm tok jezna da ne vem al naj ga nesem nazaj pa hočm keš nazaj al ga dam popravt oz zamenat? Kaj predlagate? in a se je komu kej podobnega zgodilo?

Glede na to da se po forumih precej hvali Medion tehnika, pa da mi je telefon načeloma biu kul, res ne vem kaj nej nardim..

rejven ::

Probi hard reset, če ne gre pa nesi nazaj. Vsaka stvar se lahko pokvari, važno je jako postopajo ko napako prijaviš. Tukaj pa je hofer po osebnih izkušnjah in pričevanjih drugih korekten.

inn663 ::

Ok, sam tut resetirat ga ne znam he he ker ma sam tri tipke in to je to in sem tiščala in pritiskala že vse možne kombinacije, tut sim vn uzela in probala brez tega, odprt se ga pa ne da..

zaton ::

Tudi jaz sem pred tednom dni kupil medion x5004. Že prvi dan uporabe se mi je izklapljala osvetlitev zaslona, sicer pa je telefon delal. Danes pa se telefon noče več prižgati. Ima kdo kakšno idejo?. Sicer imam tudi druge Medion izdelke, a imam z vsem dobre izkušnje.

berlingo ::

Kako ste zadovoljni s povezljivostjo z omrežjem?
Mojemu sinu se povezava telefona z omrežjem doma v stanovanju stalno izgublja oziroma je sploh ni. Blizu okna se hitro poveže. Zunaj doma teh težav ni, tudi v zgradbah ne. Je to problem operaterja, se pravi neustreznost signala - v našem primeru gre za BOB brutalni?

Ima kdo podobne izkušnje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: berlingo ()

Bellzmet ::

@berlingo: Pač Simobil, nima veze s telefonom.

Simobil: slab signal v stanovanju

Juraj ::

berlingo je izjavil:

Kako ste zadovoljni s povezljivostjo z omrežjem?
Mojemu sinu se povezava telefona z omrežjem doma v stanovanju stalno izgublja oziroma je sploh ni. Blizu okna se hitro poveže. Zunaj doma teh težav ni, tudi v zgradbah ne. Je to problem operaterja, se pravi neustreznost signala - v našem primeru gre za BOB brutalni?

Ima kdo podobne izkušnje?




Za to bo verjetno res kar bob kriv. Jaz sem prej imel samsunga galaxy xcover, pa medion omrežje lovi veliko bolje, sploh pa je veliko boljši pri wifi-ju.

bsslo ::

Jaz pa imam naslednjo težavo.

Primer: moj sogovornik govori in nato naredi pavzo (sekundo, dve ali več), in nato zopet začne. Vmes in vsakič ko utihne, je kot da bi nekdo na njemu pritisnil 'mute' in je zelo moteče.

Se pravi: govor, pavza, govor, pavza, govor, se pri meni sliši kot:
govor s šumom, mute, govor s šumom, mute, govor s šumom.


Je še kdo to opazil?

Aston_11 ::

Se mi zdi, da sem tale mute opazil, vendar ga imam v spominu tudi pri prejšnjem telefonu.

bsslo ::

@Aston_11 kateri telefon si imel prej?

SaXsIm ::

Je že kdo odkril, kateri dodatki se prilegajo temu telefonu?
SaXsIm

spakecdk ::

Kolko kaj baterija drži? To mi je najbolj pomembno, če je screen-on time večji kot 4,5h bi blo super.

Vorlon ::

A je že kdo probal naložit drug launcher (npr. Smart Launcher 3 ali pa NOVA launcher). Meni ne dela vredu. Problem je v tem, da po restartu naloži njegovega (neki zaganjalnik 3), ne glede, da sem nastavil na default drugega. Zgleda tako, kot da ga pri restartu zamenja na njegov default.

Heisenberg ::

inn663 je izjavil:

Ok, sam tut resetirat ga ne znam he he ker ma sam tri tipke in to je to in sem tiščala in pritiskala že vse možne kombinacije, tut sim vn uzela in probala brez tega, odprt se ga pa ne da..


Probaj ga priklopiti na polnilec, počakaj 5 minut, potem pa pritisni in drži tipko za vklop zelo dolgo...vsaj 30sek. mogoče se potem vklopi.
Kot drugo probaj še vklop tako da pritisneš tipko za vklop in topko za zvok-dol in oboje drži dolgo.


Updam da ti bo kaj uspelo.

Aston_11 ::

bsslo je izjavil:

@Aston_11 kateri telefon si imel prej?
Konka W978 - Vega se mi zdi od Tušmobila

atepej ::

No nekam je podoben iPhon-u 5S - al se sam men zdi?

facepalm ::

imam par vprasanj za lastnike tega telefona:
- kako se obnese baterija?
- signal omrezja je stabilen?
- glasnost slusalke med klicem je ok?
- glasnost slusalk preko 3.5mm je zadovoljiva?
- je ekran berljiv zunaj na soncu?
- ga je ze kdo rootal?

hvala:)

Bellzmet ::

- kakšne so fotke in video?

diana777 ::

danes sem kupila ta telefon medion x5004, ker mi je brat povedal, da so karakteristike telefona odlične. Moj prvi vtis po nekaj urah dela na njem ~ zelo zadovoljna...

facepalm ::

Ce je komu uspelo rootat, se priporocam za kaksen nasvet:)
Vceraj sem se mucil 3 ure, pa mi ni uspelo:(

Jao13 ::

Tudi sam sem včeraj kupil telefon. Za ta denar dobiš veliko telefona. Po prvih vtisih bi se strinjal s predhodniki, super.

Foto in video so OK glede na ceno telefona. Ni pa spet nek presežek, še posebej takoj ko so malo slabši svetlobni pogoji se kvaliteta slike močno zmanjša.

facepalm ::

Za 200eur ne mores pricakovati vec. Je spodoben telefon brez nekih dodatnih bonbonckov. Zame je dovolj. Ce bom imel sreco bo crknil cez 2 leti :P

Glede kamere, pa lahko sprobas kaksno drugo aplikacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Jao13 ::

facepalm je izjavil:

Za 200eur ne mores pricakovati vec. Je spodoben telefon brez nekih dodatnih bonbonckov. Zame je dovolj. Ce bom imel sreco bo crknil cez 2 leti :P

Glede kamere, pa lahko sprobas kaksno drugo aplikacijo.


Kamera me zaenkrat nikakor ne moti, za mojo uporabo je več kot OK, boljša kot na prejšnjem telefonu (Moto G 1gen).
Edino kar po dnevu uporabe pogrešam je notification light.
Morda kdo ve kje se dobi silikonski/plastični ovitek za telefon? Na spletni strani Mediona ga ponujajo za 15 € ampak ne pošiljajo v Slo, istega so imeli tudi v AT Hofru pred mesecem ob prvi prodaji x5004.
Hvala.

Vorlon ::

A je že kdo probal zamenjat zaganjalnik (launcher) s kakim drugim Nova, smart launcher. Meni po restartu nastavi nazaj na njegov default launcher, kar je zelo tečno!

Nekaj testnih slik (črnobele):
 Google photo

Google photo


 SnapDragon photo 8MP

SnapDragon photo 8MP


 Snapdragon photo 13MP

Snapdragon photo 13MP


 Snapdragon photo 12MP

Snapdragon photo 12MP

misek ::

Jao13 je izjavil:

Morda kdo ve kje se dobi silikonski/plastični ovitek za telefon?
V AT Hofru za 8 €. Imajo dva - transparentni in črni. Mi je znanec kupil črnega pred nekaj urami ;)

Jao13 ::

misek je izjavil:

Jao13 je izjavil:

Morda kdo ve kje se dobi silikonski/plastični ovitek za telefon?
V AT Hofru za 8 €. Imajo dva - transparentni in črni. Mi je znanec kupil črnega pred nekaj urami ;)

Aha, sem bil prepričan, da je to že davno vse pobrano, kot telefon v Sloveniji :) Potem pa bom tudi sam šel v akcijo!

cortez ::

Ma sej ta telefon je zdej že vsak teden v Hofferju.

Volk zgleda da ma 200 eurov za skeširat.

matjazd ::

Jaz sem ga kupil in kot je nekdo napisal zgoraj je Medion brand od Lenovota, zato kvaliteta ni vprašljiva. Zaenkrat dela BP ;)

Link na Wiki

On 1 June 2011, the Chinese multinational Lenovo Group (LNVGY) announced plans to acquire Medion AG. Since August 2011 they hold the majority stake in Medion.[3]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjazd ()

Matevz96 ::

Če bo kdo šel v Avstrijo po ovitek priporočam da jih vzame več ker bodo šli na Bolhi za med. Sam ne najdem enega ovitka (razen "univerzalnih") ki bi ga poslali v Slovenijo, tako, da bi vzel prvega na Bolhi.

facepalm ::

Na ebayu jih je malo morje (posilljajo iz nemcije).
Jaz sem se odlocil, da ga bom vrnil, v kolikor mi ga ne uspe rootat v kratkem..

berlingo ::

facepalm je izjavil:

Na ebayu jih je malo morje (posilljajo iz nemcije).
Jaz sem se odlocil, da ga bom vrnil, v kolikor mi ga ne uspe rootat v kratkem..


Kam boš vrnil? V trgovino?
Nič ne bo iz tega. Ker za tehnične izdelke v vrednosti na 50€ ni vračila. Če kaj ne dela, gre na servis. Preverjeno.

facepalm ::

Kje si pa to preveril?:))
V ponedeljek sem uspesno vrnil v poslovalnico, kjer sem kupil. Vprasali so me le, ce deluje ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

scipascapa ::

sami mutibariči tukaj.

slavcoj ::

facepalm je izjavil:

Kje si pa to preveril?:))
V ponedeljek sem uspesno vrnil v poslovalnico, kjer sem kupil. Vprasali so me le, ce deluje ali ne.


Danes odpovedal še moj, ne da se ga več vključit. Telefon je bil kupljen 26.10 in v Hoferju niso hoteli vrniti kupnine zaradi vrednosti > 100€, ampak so ga poslali na popravilo.

LP.

facepalm ::

uh.. skoda da nisi pisal preden si nesel v Hofer.
V primeru, da telefon freezne (meni je veckrat, ko sem poizkusal pridbit root), ga moras priklopit na polnilec in nato pritisniti tipke za vklop + volume up (ali down - nisem 100%).
telefon se nato boota v recovery in od tam naprej lahko telefon bootas v OS, ce zelis pa ga lahko tudi resetiras na tovarniske nastavitve.

Zanimivo, da ta telefon vsakic ko zmrzne, izklopi ekran in zgleda kot da je off :)

berlingo ::

Kot sem že napisal smo za sina nabavili ta telefon. In so bile težave z omrežjem. Pa smo telefon poslali na servis v Nemčijo. Res je bila poštnina zastonj. Po enih dveh tednih je prišlo obvestilo, da se telefona ne da popraviti. V nekaj dnevih smo prejeli novega - enak model. In smo si mislili, ok, smo imeli smolo, en kos je bil pač škrat roba. Novi j v rabi od novega leta, torej Dober mesec dni. In spet težave. Tokrat zmrzne zaslon. Je popolnoma ne odziven na dotik. No vsake toliko se mu pripelje in deluje ok. Ampak 80% časa je neuporaben.
Itak da ga bom poslal nazaj na servis. Ampak najraje bi ga zabrisal v zid!

Vaše izkušnje?

Aston_11 ::

berlingo je izjavil:

Vaše izkušnje?
Meni dela bp.

berlingo ::

Imaš srečo ali pa jaz veliko smolo.

SaXsIm ::

Tudi sam sem ga kupil, za sestro, in dela 90% časa ok. Kljub temu, da je že letel po tleh nejkajkrat in je že malce razbit.
SaXsIm

icenhot88 ::

Hm....tudi meni se je izklopil telefon čez noč in zjutraj ni delal več. Telefon sem nesel nazaj v Hofer in so ga poslali na servis. Servis mi je odpisal, da je to moja napaka, zato ga pod garancijo ne bodo popravili, ker mi je padel kao in se je notri nekaj polomilo (material: MD SMP Labor incl. Logistic, MD SMP Cover/Frame, SMP Mainboard CKT X5004) in za opcijo so mi dodal, da mi ga lahko pošljejo nazaj (nepopravljenega), da ga zavržejo ali da jim nakažem na račun 43,57€. Ker servisov za Medion ni v SLO, sem plačal popravilo po predračunu, vendar sem brez tega telefona že 40 dni. Torej po zakonu kolikor vem, ga morajo popraviti v 45 dneh (čeprav nisem siguren ali je enak rok brez garancije).
Vglavnem, vidim na forumu, da je veliko drugih imelo enak primer z izklopom telefona. Sam telefon ni slab, vkolikor dela, vendar pri njih ne kupim nikoli več telefona, saj sem spet skeptičen, koliko časa mi bo spet deloval, da se bo spet izklopil.

Mojza ::

Zanima me ali se dobi v Sloveniji etui za pametni telefon MEDION LIFE s5004? Ali se bom mogla "hecat" in naročevat iz tujine? Hvala za informacije in lep pozdrav! :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izi mobil mnenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
39586661 (6129) Jerry000
»

Moto G (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
651159005 (49551) c00L3r
»

Iz neumnega na pametni telefon ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9117514 (14697) MatH

Več podobnih tem