» »

Iz neumnega na pametni telefon ...

Iz neumnega na pametni telefon ...

«
1
2

Yohan del Sud ::

Finančna zima se je nekoliko omilila in mi omogočila 100 eur proračuna za naslednji projekt. Ker 9 let star neumni telefon štrajka pri polnjenju in je na sploh neumen, bi ga rad zamenjal za pametnega.

Rabim:
- biti dosegljiv
- moj pojem sodobne komunikacije je še vedno - najprej osebno -> potem email, sms, mms, wtf in ostalo -> in potem, če je nujno klici ... Imam na neumnem telefonu trenutno 20 eur, kupljenih po 5 nujno na kvartal. To pove vse.
- če je sila, prebrati kakšno e-knjigo v čakalnici ali na potovanju .. ali na kavču ali na vrtu ... (zato dobrodošel večji zaslon)
- kakšen špil, ampak bolj v stilu nezahtevnih strategij, kart ipd ... Nič intenzivnega ... Kakšen fliper morda ...
- wi-fi prijazen model, telefonski internet le če nuja (če se kje izgubim pri gobarjenju) ...
- ostalo ni ne vem kako pomembno, android recimo preferiran, glede na cenovni razred ...

Tole recimo mi je padlo v oko, akcija naslednji teden na Mimovrste

Kdo videl kaj podobnega? Ali pa če ima kdo kakšen drug predlog ... komentar ...

Dodatno vprašanje. Moj neumen telefon ima notri tisto ta veliko sim kartico takrat edinega resnega operaterja, še prvotno iz prvih tičev (ceglaste nokie in eriksoni poimenovani po ptičih) iz leta 1999. Ta ne paše več v sodobne telefone. Na telekomu jo velikodušno zamenjajo za ene 9 eur. Konkurenca baje to opravi brezplačno (brezplačna zamenjava operaterja za isto cifro), če bi vedel PUK. Ki je seveda nekje založen. Sem pa našel originalen certifikat ... Sem malo poguglal, torej naj bi bil postopek tak: grem s certifikatom na vilharjevo ... mi dajo PUK ... Grem s tem h konkurenci, počakam en dan in je urejeno ... Sem kaj izpustil?
www.strancar.com

greatdrakon ::

kup si lumio (microsoft phone). androidi za to ceno ... pozabi rajše..

gddr85 ::

Yohan del Sud ::

Nah, zelo podobne, malenkost boljše specifikacije, bi ustrezal, samo je 30+ eur dražji. Nope. Še kakšen predlog?
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Za tak budget ni normalnega smartphona zal. Tudi ce je vse ok navidez, ni hitrosti, ni odzivnosti, zanic zaslon. Nokia 225 al pa dvigni budget na 300,vmes so sama jajca

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Yohan del Sud ::

Eh, je lahko tudi rabljen, proračun je proračun ... 100 eur. Dodatni predlogi?
www.strancar.com

loveJDM ::

Katerokoli lumio boš vzel ti bo kul,problem je le da imajo malo manjši zaslon...tale 535 je na hardwareversand-u 100e mislim da tako da jo dobiš še ceneje.
Glede na to da si tako dolgo imel ta telefon dvomim da hočeš vsako leto menjat torej android za tak denar odpade.

http://www.mobisvet.si/index.php?route=...

Se najde še ceneje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

greatdrakon ::

kot je napisano zgoraj. lumie imajo na videz slabši harware, vendar sama stvar deluje veliko boljše kot telefon z istim ali celo precej močnejšim hardwerom na androidu zaradi boljše optimizacije sistema.

android je opcija če podvojiš budget in si omisliš kakšen moto g.

opcija so tudi kitajci, vendar v tem primeru pozabi na redne posodobitve (oz. so še bolj redke kot pri evro android telefonih)...
skratka za takšnega uporabnika kot se opisuješ je idealna rešitev microsoft mobile phone, ki je enostaven, ima podporo itd. konc debate.

bobby ::

bolha, samsung galayxy s3 naprimer, jih dobiš še z cca pol leta garancije.
novega za ta budget, pa da bo kaj kulturnega, bo pa bolj težka
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

starboi ::

greatdrakon je izjavil:

kup si lumio (microsoft phone). androidi za to ceno ... pozabi rajše..


+1. Boste prej zasovražili android sistem , ker zadeva ne bo delovala tako kot bi morala, ker je predlagani telefon zelo slaba izbira . V tem cenovnem rangu bi bilo najbolje vzeti kakšno Lumio ali pa še malo "šparati" in podvojiti limit za nakup novega telefona na 200e in potem izbrati nekaj solidnega za ta denar.

radmannsdorf ::

https://www.mimovrste.com/gsm-telefoni/...
70€ + darilo v vrednosti 10€.

ttommy ::

Izogibaj se vsakega telefona, ki ima manj kot 1 GB RAM!
Gamer

greatdrakon ::

ttommy je izjavil:

Izogibaj se vsakega telefona, ki ima manj kot 1 GB RAM!

to velja za Android.

512 je na lumiah čist dovolj.

Heavy ::

Yohan del Sud je izjavil:

Dodatno vprašanje. Moj neumen telefon ima notri tisto ta veliko sim kartico takrat edinega resnega operaterja, še prvotno iz prvih tičev (ceglaste nokie in eriksoni poimenovani po ptičih) iz leta 1999. Ta ne paše več v sodobne telefone. Na telekomu jo velikodušno zamenjajo za ene 9 eur. Konkurenca baje to opravi brezplačno (brezplačna zamenjava operaterja za isto cifro), če bi vedel PUK. Ki je seveda nekje založen. Sem pa našel originalen certifikat ... Sem malo poguglal, torej naj bi bil postopek tak: grem s certifikatom na vilharjevo ... mi dajo PUK ... Grem s tem h konkurenci, počakam en dan in je urejeno ... Sem kaj izpustil?



Večina pametnih telefonov še vedno ima obično veliko SIM kartico, boš pa res moral menjati, ker moderni telefoni bi znali imet težave z branjem tvoje starine :D

PUK ne rabišvedeti, če hočeš operaterja menjati. Oni rabijo zgolj tvojo cifro. Pa že če preneseš tvojo obstoječo cifro na drugega operaterja, ti Telekom velikodušno računa 5€.

Ne vem katero konkurenco gledaš, ampak za izimobil lahko urediš vse preko spleta (pa tudi pri drugih operaterjih ti ni treba hodit na Telekom, oni poskrbijo za vse). Natisneš obrazec za prenos cifre, ga izpolniš in poskeniraš, skupaj z osebno izkaznico in kopijo računa iz zadnjih 3 mesecev (če si naročnik) in kar po emailu pošlješ. V roku par dni ti pošljejo paketek z novo SIM kartico (preden te Telekom odklopi iz svojega omrežja).

issak ::

Yohan del Sud je izjavil:

Nah, zelo podobne, malenkost boljše specifikacije, bi ustrezal, samo je 30+ eur dražji. Nope. Še kakšen predlog?


Specifikacije Android in Windows Phone niso za primerjat. Tudi najcenejša Lumia (435, 60€+poštnina) http://www.amazon.it/Microsoft-Lumia-Sm... bo delala bolje kot poceni gigabyte/prestigio android. Tudi poceni samsungi so šrot. Če želiš android, vzami lanski flagship, kar je takoj 300€. Karkoli cenejšega ali starejšega boš ostal na neki stari verziji androida in nikoli videl updatea.

Evo, Lumia 535 za 100€, le poštnina je izven tvojega buđeta, ampak še zmeraj ceneje kot pri nas.
http://www.amazon.it/Microsoft-Lumia-Sm...

Na android za 100€ pozabi, pa nima veze kakšne specifikacije ima.
Poleg tega je 4GB interneta spomina občutno premalo za android, ker bo polovico zasedel sam sistem, veliko aplikacij pa ne moreš namestiti na kartico. Pri WP je tu veliko manj težav, nekako ne zmanjka prostora tako hitro.

Če že nujno želiš android, potem ti svetujem Motorola Moto G, ampak je konkretno izven tvojega buđeta.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

opeter ::

V Hofru so pred časom imeli Medionovega za okoli 90 evrov oz. manj, sicer z lizajočim se Androidom. Mogoče je še kje na zalogi.
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Pa tole tudi:
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

issak ::

opeter je izjavil:

V Hofru so pred časom imeli Medionovega za okoli 90 evrov oz. manj, sicer z lizajočim se Androidom. Mogoče je še kje na zalogi.
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Pa tole tudi:
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...




http://www.edigital.si/pametni-telefoni...

Na edigital je ceneje.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

opeter ::

No, pol pa lahko prišparaš še dvajset evrov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

OldSkul ::

mOGOČE kje dobiš HTC M7 rabljenega za ta denar. Na Bolhi jih je dosti in se očitno kar težko prodajajo, ker pač gre za HTC. Drugače telefon dela kar dobro, na vsake toliko časa še dobi kakšno posodobite, čeprav je star 2+ let.

Yohan del Sud ::

Hvala za odgovore. Lumije in Windowsi so opcija, ampak še vedno bi preferiral Android. Pravite, da ima moj originalen predlog preslabe specifikacije za normalno delo. Zato se bi mi zdel dober kompromis tista prva ponudba iz Hofra (Medion Life E4503). Ima kdo konkretne izkušnje s tem modelom? Je Android 5 res še tako žužkast? Je kje to kdo videl po ljubljani? Bi šel v nabavo, itak lahko tam vse brez problema vrneš, če ti kaj ni prav ...
www.strancar.com

mtosev ::

jaz bi ti priporočal, da počakaš da ima hofer kakšno akcijo za kakšen android telefon.
pred časom so imeli 4,5" ips, quad core, 1gb rama, 3 leta garancije za 87e
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Yohan del Sud ::

Lahko pa tudi še malo počakam ja ... Če sem suh čakal leta, lahko dam 100 eur še za kakšen mesec ali dva na stran ...
www.strancar.com

hojnikb ::

starboi je izjavil:

greatdrakon je izjavil:

kup si lumio (microsoft phone). androidi za to ceno ... pozabi rajše..


+1. Boste prej zasovražili android sistem , ker zadeva ne bo delovala tako kot bi morala, ker je predlagani telefon zelo slaba izbira . V tem cenovnem rangu bi bilo najbolje vzeti kakšno Lumio ali pa še malo "šparati" in podvojiti limit za nakup novega telefona na 200e in potem izbrati nekaj solidnega za ta denar.

Še najbolša opcija. Rabljeni flashshipi so še vedno najbolši value med poceni telefoni.
Ampak naj bo res ohranjen, mogoče še z garancijo, itd...

Če pa more bit nov, pa tistega iz hofra.

OldSkul je izjavil:

mOGOČE kje dobiš HTC M7 rabljenega za ta denar. Na Bolhi jih je dosti in se očitno kar težko prodajajo, ker pač gre za HTC. Drugače telefon dela kar dobro, na vsake toliko časa še dobi kakšno posodobite, čeprav je star 2+ let.

Stran od m7.
Ta model ma cel kup enih problemov.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

andromedar ::

Yohan del Sud je izjavil:

Hvala za odgovore. Lumije in Windowsi so opcija, ampak še vedno bi preferiral Android. Pravite, da ima moj originalen predlog preslabe specifikacije za normalno delo. Zato se bi mi zdel dober kompromis tista prva ponudba iz Hofra (Medion Life E4503). Ima kdo konkretne izkušnje s tem modelom? Je Android 5 res še tako žužkast? Je kje to kdo videl po ljubljani? Bi šel v nabavo, itak lahko tam vse brez problema vrneš, če ti kaj ni prav ...


Ne, jaz nimam z Androidom 5.1.1 prav nobenih problemov, pa sem na cyanogen nightly ;)
Rabljen Galaxy S3 z garancijo je za tak denar prava izbira. Za 50 eur več so na bolhi že galaxy s4, ki je svetlobna leta od kake lumije 4xx ali 5xx. No, to je tudi galaxy s3. Ne pozabit, da je WP praktično mrtev.
Eh?

hojnikb ::

Za 50 eur več so na bolhi že galaxy s4, ki je svetlobna leta od kake lumije 4xx ali 5xx.

Točno to. In za S4 obstaja tudi "uradni" AOSP rom (od GPe različice), kar je velik bonus.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

vorantz ::

andromedar je izjavil:



Ne pozabit, da je WP praktiÄno mrtev.


Iz katere telesne odprtine pa si to potegnu :))

issak ::

Če kupuješ rabljenega svetujem, da ga kupiš od kakšnega prijatelja, ki kupuje nov telefon, da veš kaj se je z njim dogajalo. Preko bolhe lahko dobiš taka jajca da res ni, spraskano ohišje, napihnjene baterije ipd. Če se greš preko bolhe, samo osebni prevzem in temeljit pregled vseh funkcij telefona (zvočniki, mikrofoni, kamera, baterija, zaslon, touchscreen)
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

l0g1t3ch ::

hojnikb je izjavil:

starboi je izjavil:

greatdrakon je izjavil:

kup si lumio (microsoft phone). androidi za to ceno ... pozabi rajše..


+1. Boste prej zasovražili android sistem , ker zadeva ne bo delovala tako kot bi morala, ker je predlagani telefon zelo slaba izbira . V tem cenovnem rangu bi bilo najbolje vzeti kakšno Lumio ali pa še malo "šparati" in podvojiti limit za nakup novega telefona na 200e in potem izbrati nekaj solidnega za ta denar.

Še najbolša opcija. Rabljeni flashshipi so še vedno najbolši value med poceni telefoni.
Ampak naj bo res ohranjen, mogoče še z garancijo, itd...

Če pa more bit nov, pa tistega iz hofra.

OldSkul je izjavil:

mOGOČE kje dobiš HTC M7 rabljenega za ta denar. Na Bolhi jih je dosti in se očitno kar težko prodajajo, ker pač gre za HTC. Drugače telefon dela kar dobro, na vsake toliko časa še dobi kakšno posodobite, čeprav je star 2+ let.

Stran od m7.
Ta model ma cel kup enih problemov.


Kakih problemov že ?
Pri nas v podjetju smo ga kot službeni telefon dobili vsaj ene 7 ljudi za katere vem pa noben od nas še nima težav po 2h letih. Jaz in še dva smo ga edino nesli na servis da zamenjajo kamero, ki je v slabi svetlobi delala slike, ki so vlekle na roza.
Osebno sem z aparatom zelo zadovoljen in bi ga kupil še enkrat.

opeter ::

Yohan del Sud je izjavil:

Hvala za odgovore. Lumije in Windowsi so opcija, ampak še vedno bi preferiral Android. Pravite, da ima moj originalen predlog preslabe specifikacije za normalno delo. Zato se bi mi zdel dober kompromis tista prva ponudba iz Hofra (Medion Life E4503). Ima kdo konkretne izkušnje s tem modelom? Je Android 5 res še tako žužkast? Je kje to kdo videl po ljubljani? Bi šel v nabavo, itak lahko tam vse brez problema vrneš, če ti kaj ni prav ...


Vprašaj v tebi najbližjem Hofru, ker sem pri nas še ta teden v vitrini videl, da imajo točno tega Mediona. Mogoče ga imajo še kje na zalogi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

OldSkul ::

Točno tako, kakšni problemi? Meni je samo mikrofon pričen hecati, ko se me dostrikrat ni slišalo dobro, pa tista kamera ima vijoličen odtenek v temi, vendar se vse da urediti v garanciji, ki je 24 mesečna. Drugih problemov pa v 2 letih nisem zasledil. Sedaj imam M9.

andromedar ::

vorantz je izjavil:

andromedar je izjavil:



Ne pozabit, da je WP praktiÄno mrtev.


Iz katere telesne odprtine pa si to potegnu :))


Iz MSjeve izjave, da se ne bodo več trudili pridobivati deležev trga. Ergo bo MS edini (kolikor to že zdaj ni) proizvajalec wp naprav - pa še to samo kakega modela ali dveh na leto (v spodnjem oz. srednjem segmentu). Z drugimi besedami, ta zgodba se (mehko) zaključuje.
Eh?

mtosev ::

samo btw v tujni imaš tud kr dobro izibro phonov. 1gb, quad, 4"+ zaslon ips dobiš od 85E +12e ppt
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

greatdrakon ::

andromedar je izjavil:

vorantz je izjavil:

andromedar je izjavil:



Ne pozabit, da je WP praktiÄno mrtev.


Iz katere telesne odprtine pa si to potegnu :))


Iz MSjeve izjave, da se ne bodo več trudili pridobivati deležev trga. Ergo bo MS edini (kolikor to že zdaj ni) proizvajalec wp naprav - pa še to samo kakega modela ali dveh na leto (v spodnjem oz. srednjem segmentu). Z drugimi besedami, ta zgodba se (mehko) zaključuje.


napaka ,bitka se je šele začela. dejansko bodo windowsi 10 odločali kateri ekosistem bo odmrl. če bodo ljudje presedlali nanj, bodo postopoma sprejeli tudi te telefone. gre na nož, ali microsoft ali android (v bistvu google). to, da ima android trnuetno tako velik delež ne pomeni še nič... vse se lahko hitro obrne. dejansko bi stavil več na microsoft kot "iphone for poor people", kot na android.

v segmentu tablic bo Windows povozil android po celi črti... isto se bo zgodilo v segmentu tv-playerjev. cene teh naprav pri kitajcih strahovito padajo in so skoraj že cenovno pri androidih...

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

windows povozil android..šala leta:))

Zlate ::

Sem bil uporabnik najprej Androida in potem Windows phona. Oba telefona imam še zmeraj in sicer sta to Xperia S in Lumia 920.

Windows dela kot po putru. Android je sicer O.K., ampak ni šans da bi šel z Windows phona. Tisti, ki jamrajo, da je Android zakon, v resnici niso nikoli, vsaj malo daljši čas, uporabljali Windows phone. Kdor ga je uporabljal vsaj kak teden ali več in potem poizkusil Android, tam nič več ni teklo tako kot mora - no, mogoče od začetka še kolikor toliko, vendar po malo daljšem času Android postane zašpehan in ga je potrebno resetirati. Tega pri Windowsu ni, in po dveh letih in kakih 150 inštaliranih aplikacij in iger, vse dela kot švicarska ura.

Seveda pa vsakomur svoje, nekatere pač to ne moti in prav je, da imamo izbiro. Toliko.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

andromedar ::

greatdrakon je izjavil:

andromedar je izjavil:

vorantz je izjavil:

andromedar je izjavil:



Ne pozabit, da je WP praktiÄno mrtev.


Iz katere telesne odprtine pa si to potegnu :))


Iz MSjeve izjave, da se ne bodo več trudili pridobivati deležev trga. Ergo bo MS edini (kolikor to že zdaj ni) proizvajalec wp naprav - pa še to samo kakega modela ali dveh na leto (v spodnjem oz. srednjem segmentu). Z drugimi besedami, ta zgodba se (mehko) zaključuje.


napaka ,bitka se je šele začela. dejansko bodo windowsi 10 odločali kateri ekosistem bo odmrl. če bodo ljudje presedlali nanj, bodo postopoma sprejeli tudi te telefone. gre na nož, ali microsoft ali android (v bistvu google). to, da ima android trnuetno tako velik delež ne pomeni še nič... vse se lahko hitro obrne. dejansko bi stavil več na microsoft kot "iphone for poor people", kot na android.

v segmentu tablic bo Windows povozil android po celi črti... isto se bo zgodilo v segmentu tv-playerjev. cene teh naprav pri kitajcih strahovito padajo in so skoraj že cenovno pri androidih...


Morda, v neki dugi galaksiji, v neki drugi dimenziji. MS z Nadello je končno uvidel da je ta bitka izgubljena in ni več pripravljen metati milijard v jamo brez dna. Sreča za MSjeve lastnike in malo manj za nas uporabnike, ki si želimo konkurence na trgu. Satya je sicer končno pravi človek na pravem mestu. Bo pa težko popraviti vse kar je opica Ballmer zahebal.
Drugače je pa tvoj post dokaj komičen, kot je že nekdo pred mano ugotovil. Tak, "mokre sanje windows fanboya".
Eh?

Yohan del Sud ::

Hojla, lahko vidva to kje drugje razpravljata. Rad bi čim bolje zapravil 100 eur in mi to nič ne pomaga ...
www.strancar.com

andromedar ::

Yohan del Sud je izjavil:

Hojla, lahko vidva to kje drugje razpravljata. Rad bi čim bolje zapravil 100 eur in mi to nič ne pomaga ...


Da, se povsem strinjam. Moj nasvet si sicer dobil. Galaxy s3 ali s4 (na S3 naložiš nek neuraden rom, na s4 pa Samsungov S4 Google Play Edition rom). Ker Samsungov Touchwiz vmesnik res upočasni telefon.
Eh?

hojnikb ::

OldSkul je izjavil:

Točno tako, kakšni problemi? Meni je samo mikrofon pričen hecati, ko se me dostrikrat ni slišalo dobro, pa tista kamera ima vijoličen odtenek v temi, vendar se vse da urediti v garanciji, ki je 24 mesečna. Drugih problemov pa v 2 letih nisem zasledil. Sedaj imam M9.


To je samo vrh ledene gore. Kr poglej si xda, s čem se vse sooča folk z tem modelom. HTC je pač spet zafukal, tako kot so z One X.

Ok, če je telefon nov in v garanciji, še ni peni, pač zrihtajo. Ampak če kupiš rabljeno in čez čas ugotoviš, kake napake ma in garancije seveda ni več, potem pa....

Pa še zadeva je zlimana skup, tako da kaka menjava baterija odpade.
#brezpodpisa

PrihajaNodi ::

Morda, v neki dugi galaksiji, v neki drugi dimenziji. MS z Nadello je končno uvidel da je ta bitka izgubljena in ni več pripravljen metati milijard v jamo brez dna. Sreča za MSjeve lastnike in malo manj za nas uporabnike, ki si želimo konkurence na trgu. Satya je sicer končno pravi človek na pravem mestu. Bo pa težko popraviti vse kar je opica Ballmer zahebal.
Drugače je pa tvoj post dokaj komičen, kot je že nekdo pred mano ugotovil. Tak, "mokre sanje windows fanboya".


Ni čisto tako. Lumia 535 je najbolje kar lahko na bolhi dobi novo za 100€. Sicer pa Alcatel je že napovedal MS-jeve telefone. Bomo videli kaj bo z 10-ko. Ne bi pa kupoval galaxjev 3 ali 4 ker so šrot.

hojnikb ::

>Ne bi pa kupoval galaxjev 3 ali 4 ker so šrot.

Več kot očitno nisi mel nobega v roki več kot 5 minut.
#brezpodpisa

PrihajaNodi ::

Za 100€ dobi od MS - ja lumio 535 kjer se kamera lahko kosa z vsemi z višjega ranga, ajde lumija 930 je izjema, sistem je stabilen, dobi dve leti garancije, nevem zakaj bi jemla sgs - 3 ki so že stari. Pa še update bo dobival vsaj 2 leti medtem ko je že sgs 4 pass.

trololo2 ::

So že napisali. Za tak cenoven rang bo edino sprejemljivo nek WP. Če boš za tak denar vzel andoida boš pri vsem štekanju kmalu telefon zasovražil. Da ne omenim posodabljanja, ki ga na low range andoridih ni, kljub hudim varnostnim luknjam.

blackbfm ::

Kdor ga je uporabljal vsaj kak teden ali več in potem poizkusil Android, tam nič več ni teklo tako kot mora - no, mogoče od začetka še kolikor toliko, vendar po malo daljšem času Android postane zašpehan in ga je potrebno resetirati.



Blabla, obcasno po kaksnih updejtih da zacne kaj trokirat, zbrises cache, tel dela spet kot nov. To resis v 10sek, ce ne znas pol daj pa 300e vec za iphone :)

PrihajaNodi ::

blackbfm je izjavil:

Kdor ga je uporabljal vsaj kak teden ali več in potem poizkusil Android, tam nič več ni teklo tako kot mora - no, mogoče od začetka še kolikor toliko, vendar po malo daljšem času Android postane zašpehan in ga je potrebno resetirati.



Blabla, obcasno po kaksnih updejtih da zacne kaj trokirat, zbrises cache, tel dela spet kot nov. To resis v 10sek, ce ne znas pol daj pa 300e vec za iphone :)



Že wp je dovolj. Se ti ni treba ukvarjat s stock romi, pa blootwerom, touch wizi, updejti so vsaj 2 leti...Pi samsungu pa itak sam štancajo, hebe se njim za kake updejte. Vsen če kupiš kakega kitajca.

dope1337 ::

Osebno bi ti priporočal, da počakaš še kakšen mesec. Upam, da pridejo kakšni Win10 telefoni, ki si upam dati roko v ogenj, bodo daleč najboljši p/p.

Tudi sam sem trenutno v precepu (sicer v malo višjem cenovnem razredu) ali kupiti Android ali počakati na Win10.

Sem dokaj nezahteven uporabnik, vendar zahtevam od naprave, da deluje kot se šika. Se pravi, da kar ponuja, dejansko deluje.

Pred tremi mesci, sem si za foro kupil WP za 50€, ko je bila v Sparu akcija (Lumia 530 - RM1017). Ko sem videl, da dobim quadcore za 50€ ... Sploh nism studiral (+2 leti garancije) xD

In ti morm rečt ... Da je sedaj to moj primarni telefon (v rezervi Moto G 1st gen - ki jo uporabljam sam se za špilčkanje boljkotne).

Sama tranzicija iz "dumb phone" na "smart phone" ti bo veliko lepša pri WP, saj je veliko bolj intuitiven (vsaj meni, ker se večino življenja nahajam v MS okolju). Ima veliko lepše zapakirano celoto kot OS in ni neke velike potrebe po iskanju dodatnih funkcionalnosti po marketu.

Medtem, ko ti Android ponuja popolno proste roke pri kreaciji okolja, v katerem bo deloval tvoj aparat. Ni pa seveda nujno, da bodo vse delovale tako kot je treba - poleg tega jih ima 3/4 zastonjskih še zraven oglase, ki so postavljeni tako, da jih čist prevečkrat ponesreči klikneš - vsaj pri igrah :D

Zdej je pa čist na tebi katero okolje ti bolj odgovarja. Neko semi-statično okolje od MS (ki je imho čist lepo zastavljeno) ali totalno dinamično vendar ne nujno funkcionalno okolje, ki ga ponuja Android.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

mtosev ::

al pa kupiš moto pa imaš updajte zagotovljene za nekaj časa
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

NLight ::

andromedar je izjavil:

Iz MSjeve izjave, da se ne bodo več trudili pridobivati deležev trga. Ergo bo MS edini (kolikor to že zdaj ni) proizvajalec wp naprav - pa še to samo kakega modela ali dveh na leto (v spodnjem oz. srednjem segmentu). Z drugimi besedami, ta zgodba se (mehko) zaključuje.


Kar seveda ni res... MS je izjavil da ne bodo več direktno 'napadali' mobilni trg ampak bodo svoje resourse preusmerili na Windows eko sistem in prek tega poizkušali zvišati delež WP na tržišču... Microsoft se je odločil na leto izdati 2-3 modela iz določenega razloga in ta je, da omogoči ostalim proizvajalcem telefonov da se pridružijo WP trgu... Trenutno so Lumie tako močne na področju WP da bi le redko kdo kupil npr. kakšnega Samsunga z WP - iz tega razloga MS omejuje število telefonov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

boolsheat ::

andromedar je izjavil:

vorantz je izjavil:

andromedar je izjavil:



Ne pozabit, da je WP praktiÄno mrtev.


Iz katere telesne odprtine pa si to potegnu :))


Iz MSjeve izjave, da se ne bodo več trudili pridobivati deležev trga. Ergo bo MS edini (kolikor to že zdaj ni) proizvajalec wp naprav - pa še to samo kakega modela ali dveh na leto (v spodnjem oz. srednjem segmentu). Z drugimi besedami, ta zgodba se (mehko) zaključuje.


Kdo te je pa to nahecal?
Microsoft bo na leto izdeloval po 6 modelov, vse kar so izjavili je manj naprav a boljših.

Naslednji, Acer pride s 4imi modeli:
http://www.gsmarena.com/acer_tipped_to_...

Yohan del Sud,
to si omisli, kaj več ne dobiš za takšen denar:
http://www.electronic4you.si/microsoft-...

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

moto g se dobi npr od okoli 130e
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup telefona

Oddelek: Kaj kupiti
141164 (875) mat11
»

Poceni smart phone

Oddelek: Kaj kupiti
142025 (1774) Scaramouche
»

Lumia 535

Oddelek: Mobilne tehnologije
337335 (4902) PrihajaNodi
»

Kateri telefon za do 120€

Oddelek: Mobilne tehnologije
364788 (3654) Pesimist
»

Prva Microsoftova Lumia je 535 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
9429567 (24330) Boobiz

Več podobnih tem