» »

Microsoftovi rezultati solidni: padec prihodkov, rast dobička, Bing končno iz rdečega

Microsoftovi rezultati solidni: padec prihodkov, rast dobička, Bing končno iz rdečega

Microsoft - Microsoft je včeraj objavil poslovne rezultate za minulo četrtletje, ki je v njihovih poslovnih knjigah označeno kot prvi kvartal fiskalnega leta 2016, s katerimi je navdušil investitorje. Delnice podjetja so poletele za 10 odstotkov in dosegle najvišjo vrednost v zadnjih 15 letih - dražje so bile na vrhu internetnega balončka leta 1999. V zadnjih treh mesecih so v Redmondu zabeležili 20,4 milijarde dolarjev prihodkov oziroma 12 odstotkov manj kot v enakem obdobju lani, ob tem pa ustvarili 4,6 milijarde dolarjev dobička ali dva odstotka več kot v lanskem četrtletju. Delničarjem so izplačali za 6,9 milijarde dolarjev četrtletnih dividend.

Glavna razloga za upad prihodkov sta močan dolar in slabša prodaja strojne opreme z linijo Surface na čelu. Microsoft je tudi spremenil način poročanja, in sicer poslovanje delijo v naslednje tri segmente: storilnost in poslovni procesi (Office, Skype, Exchange, SharePoint), inteligentne oblačne storitve (Azure, Windows Server, SQL Server, System Center, Visual Studio, Enterprise) in osebno računalništvo (strojna oprema, XboX, igre, iskanje, oglaševanje, Windows Phone, Windows, OEM-izdelki). Prihodki prvega segmenta so upadli za tri odstotke na 6,3 milijarde dolarjev, dobiček pa za sedem odstotkov na 3,1 milijarde dolarjev. V segmentu inteligentnih oblačnih storitev so se prihodki povzpeli za osem odstotkov, dobiček pa za 14 odstotkov. Največji upad prihodkov so beležili v osebnem računalništvu, in sicer zmanjšanje za 17 odstotkov na 9,4 milijarde dolarjev, ob čemer se je dobiček skrčil za štiri odstotke.

Podrobnejša razčlenitev razkrije nekaj zanimivih podrobnosti, od katerih omenimo le naslednje. Prihodki od prodaje Windows so upadli za 7 odstotkov, linija Surface pa se je skrčila kar za četrtino, a je to posledica izdaje Surface Pro 3 junija lani, zato primerjava s tistim četrtletjem ni najbolj pravična. Podobno bo letos, ko bodo upoštevali ta mesec predstavljeni Surface Book. Čeprav bodo vsi oglaševalci povedali, da je tržni delež Binga bolj podoben zaokrožitveni napaki kot resnemu iskalniku, Microsoft z njim ne ustvarja izgube. Prihodki od oglaševanja pri iskanju so se povzpeli za 23 odstotkov, kar je posledica tako več iskanj kakor večjega števila klikov na reklame. Bing je tako ustvaril milijardo dolarjev prihodkov in dobiček.

13 komentarjev

galu ::

S takim dobičkom lahko v celoti financirajo 2 Sloveniji, pa še za pir jim ostane. Čudno, ker velikokrat berem pod MS novicami, da so si že n-tič spisali smrtno obsodbo z Win n. :D
Tako to gre.

Key Quest ::

To so bolj zelje kot fakti. :D

Dr_M ::

Podobno kot apple, na robu propada. :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

andromedar ::

Nekaj je pisec pozabil izpostavit: ?
Phone revenue declined 54% in constant currency reflecting our updated strategy
Eh?

billy ::

tikitoki ::

Cenonvno se mi zdijo Lumije čisto zanimive. Ne vem pa kako se obnese vmesnik. Kolikor sem ga imel možnost sprobati, mi ni bil ravno všeč. Ne vem zakaj silijo z glavo skozi zid.

billy ::

Vmesnik je super, še posebej 10, upam da jim rata ali pa da vsaj naredijo surface phone, pa naj potem propade phone divizija ;)

xxxul ::

V zadnjih treh mesecih so v Redmondu zabeležili 20,4 milijarde dolarjev prihodkov oziroma 12 odstotkov manj kot v enakem obdobju lani, ob tem pa ustvarili 4,6 milijarde dolarjev dobička ali dva odstotka več kot v lanskem četrtletju. Delničarjem so izplačali za 6,9 milijarde dolarjev četrtletnih dividend.

does not compute, bo treba popravt verjetn?

5,804,253,773 delnic
dividenda $0.36 na delnico

leiito ::

@xxxul Zlo elegantno, does not compute, sploh v tem kontekstu. Večina bi najbrž uporabila doesn't add up.

krucymucy ::

tikitoki je izjavil:

Cenonvno se mi zdijo Lumije čisto zanimive. Ne vem pa kako se obnese vmesnik. Kolikor sem ga imel možnost sprobati, mi ni bil ravno všeč. Ne vem zakaj silijo z glavo skozi zid.

Vmesnik desetke je fajn, pa sem sel cez vse tri OS-e.

MR-OzO ::

Se mi je čudno zdel stavek, da bi lahko z zaokrožitveno napako delal dobiček:

Čeprav bodo vsi oglaševalci povedali, da je tržni delež Binga bolj podoben zaokrožitveni napaki kot resnemu iskalniku, Microsoft z njim ne ustvarja izgube.

Če pogooglaš dobiš: 10.67%

Looooooka ::

Pogooglam in dobim 20 in celo 30%. To pa ni več drobiž :)

aerie ::

Jest bingam, pa mi nič ne manjka ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft sklenil rekordno prvo četrtletje

Oddelek: Novice / Rezultati
218383 (6066) janig
»

Microsoft kljub šibki prodaji novih računalnikov sklenil odlično poslovno leto

Oddelek: Novice / Rezultati
4622401 (19649) noraguta
»

Microsoft zaradi Nokie četrtletje sklenil z največjo izgubo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6236695 (33341) boolsheat
»

Microsoft povečal dobiček in prihodke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
12534690 (29077) Mr.B
»

Google prenaglo objavil slabe poslovne rezultate in povzročil paniko na borzi

Oddelek: Novice / Rezultati
124538 (3575) nekikr

Več podobnih tem