» »

Nenavaden odnos domačih medijev do migrantske krize v Sloveniji

Nenavaden odnos domačih medijev do migrantske krize v Sloveniji

nanoprd ::

Opažam, da so slovenski mediji na zelo enoten način zadržani pri poročanju o situaciji, veliko bolj od hrvaških naprimer. Dobil sem občutek, da gledalca sistematično silijo v prevladujoče mnenje evropske elite glede imigracije. Delujejo kar nekako složno in kadar pride do nečesa, kar bi lahko ogrozilo želeno javno mnenje, se obnašajo previdno in komajda poročajo. Izjema so Janševa trobila (nova24tv, slovenskenovice, siol.net) ampak njih tu ne upoštevam, ker je njihov cilj od nekdaj širjenje paranoje ne glede na dano situacijo. Govorim o mainstream medijih, rtvslo, 24ur, delo, dnevnik, celo mladina!


Ne bi rad načenjal še ene debate za in proti migraciji, zanima me samo ali se vam zdi poročanje medijev v tej situaciji korektno? Meni se zdi nenavadno in zaskrbljujoče in česa podobnega v tej meri še nisem zasledil pri nas. Naj še enkrat poudarim (ker sumim da se bodo ravno ti pridružili temi), da nisem privrženec Janševe paranoidne grupacije, jasno mi je kot beli dan da določenemu delu javnosti vse itak izgleda kot zarota levih, ampak jaz nisem desničar in do zdaj nisem nikoli dobil občutka kakšne večje zarote. Ali je še kdo opazil kako nenavadno se obnašajo naši mediji zadnje tedne?
  • predlagal izbris: joejoe ()

AC_DC ::

Naši režimski mediji delujejo na enak način kot uradni nemški, npr wdr aktuelle stunde:
http://www1.wdr.de/mediathek/video/send...
S takim delovanjem si omenjeni mediji sami kopljejo samo, ko ljudje ugotovijo, da jim prodajo samo lepo zavit drek.

jype ::

V vseh naštetih medijih (razen Mladine, ki je ne berem redno) precej jasno in natančno poročajo o požigu šotorov, o zabeleženih količinah ljudi in o njihovih premikih.

Česa si pa ti želiš?

PaX_MaN ::

nanoprd je izjavil:

Ne bi rad načenjal še ene debate za in proti migraciji, zanima me samo ali se vam zdi poročanje medijev v tej situaciji korektno?

Ni korektno.
Nekako tako kot če bi poškodovane med 9/11 24/7 snemal sred bolnišnic.

harigast ::

jype je izjavil:

V vseh naštetih medijih (razen Mladine, ki je ne berem redno) precej jasno in natančno poročajo o požigu šotorov, o zabeleženih količinah ljudi in o njihovih premikih.

Česa si pa ti želiš?


V Brežicah zagoreli šotori. To je naslov v Delu. Če se to tebi zdi jasno in natančno poročanje o namernih požigih (begunci so celo delali selfie pred gorečimi šotori) potem ti tudi bog ne more pomagati.

fantasycamp ::

Ja to odpira novo poglavje in seveda pokaže da je mnenje ljudi izničeno, dejstvo je da bi mi morali imeti gede izrednih stanj in stvari ki lahko prinesejo nemir v državi, odločanje z glasovi, v Švici imajo to prek pošte, poceni je pa cel narod lahko odloča ali bo ali ne...

ne pa da nam mnenja vsiljuje medij, medtem pa so komentarji proti brisani, rainbow people pa dobijo točno to, fašizem ala left, izbriši vse ki niso našega mnenja...to je pravica...

jype ::

harigast> V Brežicah zagoreli šotori. To je naslov v Delu. Če se to tebi zdi jasno in natančno poročanje o namernih požigih (begunci so celo delali selfie pred gorečimi šotori) potem ti tudi bog ne more pomagati.

Kaj pa naj bi pisalo? Begunci namerno požgali šotore in delali selfije? To ni več objektivno poročanje - odgovoren novinar, ki bi kaj takega zapisal, bi imel preverljiv vir za takšno pisanje. Ker ga nima, tega ne zapiše.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

johanblond ::

Jaz sem opazil sledeče:

Vseskozi smo poslušali, kako Madžarska ravna grdo z begunci.

Sedaj se pa pri nas nahajajo migranti in prebežniki, pa na primer včeraj je 1000 tujcev nezakonito prešlo mejo.

Tako da ja, ni treba biti nek paranoik, da opaziš usklajenost medijev na liniji.

Glede na to da sigurno kdo pozna koga, ki je zraven. A se novinarjem zdi primerno, da uporabljajo isto terminologijo, kot jih uporablja državni vrh (pravzaprav nezavedno), ali kar pride direktno navodilo kako je potrebno sedaj pristopat v dani situaciji.

BorutO ::

Problem je v tem, da tam, kjer največ ljudi dnevno bere članke, ne moreš komentirati. Poveš lahko resnico, ki je mediji ne razkrijejo, tako da moreš posnetke in slike iskati po youtubu in drugod od "mimoidočih" državljanov. Na primer na Madžarskem ... Noben slovenski in internacionalni medij, kot sta CNN, ABC ipd, nista poročali in prikazovali nasilje migrantov na madžarskem, noben ni poročal o tem, kako so zavračali hrano, vodo, se obnašali, kot da so tam doma že stoletja itd, za vse si mogel izvedeti preko youtuba, preko xy spletnih strani itd ... In ker so komentarji onemogočeni, izveš samo tisto, kar prebereš v članku, realnost je pa skrita med nekaterimi državljani, ki izkušnje in videno ne morejo pokazati ostalim.

jype ::

johanblond> Sedaj se pa pri nas nahajajo migranti in prebežniki, pa na primer včeraj je 1000 tujcev nezakonito prešlo mejo.

Ja, niso konsistentni - ampak tudi prej niso bili, uporabljali so zelo različne izraze.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tomaz- ()

BorutO ::

BorutO je izjavil:

Problem je v tem, da tam, kjer največ ljudi dnevno bere članke, ne moreš komentirati. Poveš lahko resnico, ki je mediji ne razkrijejo, tako da moreš posnetke in slike iskati po youtubu in drugod od "mimoidočih" državljanov. Na primer na Madžarskem ... Noben slovenski in internacionalni medij, kot sta CNN, ABC ipd, nista poročali in prikazovali nasilje migrantov na madžarskem, noben ni poročal o tem, kako so zavračali hrano, vodo, se obnašali, kot da so tam doma že stoletja itd, za vse si mogel izvedeti preko youtuba, preko xy spletnih strani itd ... In ker so komentarji onemogočeni, izveš samo tisto, kar prebereš v članku, realnost je pa skrita med nekaterimi državljani, ki izkušnje in videno ne morejo pokazati ostalim.


Mimo grede ... na FBju sem videl od ene kolegice, kako so v neki starejši hiši, pri nas, migranti potrgali dol les, da so si lahko kurili! Nikjer članek o tem, na fbju pa polno slik.

jype ::

BorutO> noben ni poročal o tem, kako so zavračali hrano, vodo, se obnašali, kot da so tam doma že stoletja itd,

Glede zavračanja vode in hrane so poročali, glede obnašanja "kot da so tam doma že stoletja" pa seveda ne, ker to ne bi bilo objektivno.

BorutO> Mimo grede ... na FBju sem videl od ene kolegice, kako so v neki starejši hiši, pri nas, migranti potrgali dol les, da so si lahko kurili! Nikjer članek o tem, na fbju pa polno slik.

Ne pozabi, da ti ljudje niso homogena skupina. Med njimi so ogromne razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

737 ::

Nemčija potrebuje poceni delovno silo, zato je treba paziti na javno mnenje. Seveda je nasilna le manjšina migrantov.

Furbo ::

Naši mediji se itak blazno samocenzurirajo, saj ne da jih ne razumem, razne tožbe in kazni proti njim dokazujejo, da smo še vedno v neki slamnati demokraciji.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

harigast ::

Na Fejsu je fotke slikajočih se beguncev objavil brežiški župan. On verjetno ni objektiven in ne vidi,kaj se mu dogaja pred nosom.

Utk ::

Kaj pa naj bi pisalo? Begunci namerno požgali šotore in delali selfije? To ni več objektivno poročanje - odgovoren novinar, ki bi kaj takega zapisal, bi imel preverljiv vir za takšno pisanje. Ker ga nima, tega ne zapiše.

Če v begunskem centru zagori šotor, okoli pa tisoče otrok, dojenčkov, mamic in ne vem česa, se ti ne zdi, da bi za to nekdo moral odgovarjat? Če so šotori tako zanič, da so se po nesreči vžgali, nekdo od naših, če ga je kdo nalašč zakuril, pa pač tist. Ampak ne, lažje je napisat, sam se je vžgal, nihče nič kriv.

jype ::

Utk> Če v begunskem centru zagori šotor, okoli pa tisoče otrok, dojenčkov, mamic in ne vem česa, se ti ne zdi, da bi za to nekdo moral odgovarjat?

Seveda se mi zdi, da bi moral. A imaš zanesljive podatke, ki pravijo, da ne bo?

BorutO> Seveda so, ampak kdaj? Čez dva, tri tedne, ko smo že to vse izvedeli od drugih xy medijev.

Vsi mediji ne morejo poročati o vsem in par barab, ki se grdo obnaša, ni novica, ki bi si zaslužila obstajati na naslovnici.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tomaz- ()

BorutO ::

Kakih par barab? Nisi gledal posnetka na youtubu iz madžarske? Cel vlak je zavrnil vodo in hrano ... isto se dogaja tudi pri nas ali na hrvaškem - ne vem kje sem včeraj videl tisti posnetek, policaji, pa neka humanitarka, ki obupano nekaj govori, ali se jezi, da nočejo nič piti.

jype ::

harigast> Na Fejsu je fotke slikajočih se beguncev objavil brežiški župan. On verjetno ni objektiven in ne vidi,kaj se mu dogaja pred nosom.

Koliko je brežiški župan objektiven težko sodim, razumem pa, da mu ni všeč, da se ravno v njegovi občini dogajajo te reči. Jaz pričakujem, da mu bo moj župan pomagal tako, da bo priskrbel prostor za begunce v Ljubljani in tako razbremenil brežiški center.

BorutO> Kakih par barab? Nisi gledal posnetka na youtubu iz madžarske? Cel vlak je zavrnil vodo in hrano ...

100% prepričan sem, da so na tem vlaku obstajali tudi normalni ljudje, ki se niso želeli spuščati v konflikt z nasilneži na vlaku. Edini pravi način bi bila odstranitev nasilnežev, ki se grdo obnašajo s strani policije, ampak hkrati razumem, da policija ob takem navalu nima dovolj sredstev, da bi lahko zagotovila varnost ob takih posegih v množico. Tudi ograje in zidovi tega ne spremenijo - kadar nasilnežev ne moremo obvladat, kratko potegnejo tisti reveži, ki si nasilja ne morejo privoščit (ker imajo s seboj družine, ali pa ker so fizično prešibki).

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tomaz- ()

Smurf ::

Meni se zdi vecina porocanja v medijih precej korektnih, poskusajo ohranjat objektivnost. Se mi zdi, da je bolj problem tega, da ljudje niti vec ne vejo kaj je objektivno porocanje.

ahac ::

Meni se zdi nenavadno in zaskrbljujoče in česa podobnega v tej meri še nisem zasledil pri nas

Meni se zdi veliko bolj zaskrbljujoče, da nekateri delajo preveliko paniko.
Sploh zato, ker vsi ti begunci lahko Evropi naredijo veliko manjšo škodo kot pa politiki, ki jih boste panični ljudje zdaj izvolil na oblast.


da nočejo nič piti.

Že niso bili dost žejni...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

BlaY0 ::

jype je izjavil:


Kaj pa naj bi pisalo? Begunci namerno požgali šotore in delali selfije? To ni več objektivno poročanje - odgovoren novinar, ki bi kaj takega zapisal, bi imel preverljiv vir za takšno pisanje. Ker ga nima, tega ne zapiše.

Ah, po moje pa imajo informacije kaj se je dejansko zgodilo, samo tako kot pri mladolenih novomeških občanih, ki z neregistriranim vozilom povzročijo nesrečo, tega raje ne zapišejo ali pa nočejo zapisati. Ampak pri tem zadnjem jim v bistvu sploh ni treba kaj dosti pisat, ker je vsem po enem prebranem stavku vse takoj kristalno jasno. Pri "požganem" šotoru bi lahko kaj več napisali, če bi hoteli, tako pa samo sejejo negotovost in ugibanja. Bolje bi bilo, če ne bi nič napisali.

otago ::

Sem ravnokar poslušal Radio Ptuj - pravijo da je bila humanitarka zabodena/poškodovana. Drugo, pa če greš med komentarje na RTVSLo, piše da so bile brežiške OŠ zaprte.

Osebno bi se mi zdelo korektno, v kolikor je to res!, nacionalni medij to objavil.

Radio Ptuj oz. matična firma je res zaposlila Kanglerja, ampak dvomim da bi si izmišljeval nasilje nad humanitarko.

Se mi pa zdi precej močno cenzuriranje na MMC-ju, komentarji ki nakazujejo odkrito nesposobnost vlade so odstranjeni. Drugo je sovražni govor in kar vse se lahko vrže pod to oznako (npr. "Begunci ne prinašajo nič dobrega.").

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

ToniT ::

Na ptujski reševalni postaji ne vedo nič o tem...

nanoprd ::

bom konkretiziral.

Komentiranje preopovedano.
Naenkrat so začeli prepovedovati komentiranje pod članki. Do sedaj se je to vglavnem počelo v kronikah. Da bi se sistematično prepovedovalo komentiranje pri procesu, ki se tiče vseh nas, še nisem doživel. Ko je počila Ukrajina in je več kot miljon beguncev bežalo v rusijo, so bili komentarji omogočeni. Zakaj zdaj niso? To da so komentarji sovražni je odsev miselnosti družbe in reakcija na situacijo. Tega nihče nima pravice spreminjati na silo s cenzuro.

Enomnenjsko poročanje.
Ogromno ljudi v sloveniji, ki sploh niso desničarji ali ekstremisti, nasprotuje dejanjem vlade. Zastopani so samo v medijih ekstremne desnice, to je Janševih trobilih. V mainstream medijih je po mojem mnenju trenutno zastopana manjšina ljudi, ki odobrava ogrožanje državne varnosti. Argumentov proti dejanjem vlade skoraj ni slišati v medijih. Če pa že so, pa so to bedasti argumenti tipa "begunci so v resnici teroristi", ki skeptike odpiranja meja prikažejo kot neke paranoidne zahojence ki mislijo, da potrebuje isis imigrante za veliko versko vojno.

Olepševanje situacije in manipulacija s čustvi.
Otroci in ženske so v manjšini po statistikah, a na skoraj vsaki fotografiji. Ko so od 1800 beguncev čez mejo prepustili najprej ženske in otroke, je bilo govora o 200 osebah, po slikaj sodeč pa bi jih moralo 200 ostati pred vrati.

Odsotnost razmisleka.
Do zdaj nisem prebral niti enega vsebinskega članka, ki bi nepristransko poskušal predvideti posledice hipotetične masovne imigracije na revne države gostiteljice kot je slovenija. Kolikšen je odstotek nekvalificiranega kadra, koliko izobražencev, koliko bo zraslo gospodarstvo zaradi znižanja cene delovne sile kvalificiranega kadra in koliko bo stalo gospodarstvo pomoč nezaposljivim ljudem, kaj vse to pomeni za socialno državo, kaj za zdravstvo, ipd?

Opažam samo nekaj, kar bi lahko kvečjemu poimenoval kot nekakšno skupinsko onaniranje samovšečnih osebkov ki drug drugega trepljajo po ramenih in trosijo okrog ceneno človekoljubje in osladnost. Opažam pa tudi to, da se večina ljudi s temi osebki ne strinja, so pa tiho, ker jim je izražanje mnenja nelagodno, tako vsi skupaj drsimo v neznano.

680x0 ::

Pogrešam predvsem kritiko oblasti, ki se ni pripravila na dogodke, ki smo jim priča.

Da nekateri kurijo šotore, je v prvi vrsti #fail naših organov, ki jim niso priskrbeli strehe nad glavo, #fail organov, ki na mestu niso poskrbeli za red in obvarovali ogroženih skupin (ženske, otroci).

Ko viole zažgejo 3 stole na štadionu, poveljnik Policije v studiju zagovarja neustrezno varovanje, ko ljudje ob poplavah ne dobijo pomoči, je v studiju poveljnik Civilne zaščite. Ko del premraženih migrantov dela škodo na meji, se pa ukvarjamo s kategorizacijo teh ljudi.

Mare2 ::

harigast je izjavil:

Na Fejsu je fotke slikajočih se beguncev objavil brežiški župan. On verjetno ni objektiven in ne vidi,kaj se mu dogaja pred nosom.


Spomnim se znamenitih besed:
Tam, kjer so stali, tam so scali. Kjer so ležali, tam so srali ...

https://www.google.si/search?q=scali+so...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

otago ::

Siol (verodostojnost sami presodite) glede zaprtja šole/zadnji odstavek.

@ToniT
glede humanitarke bi naj bilo nekje na južni meji, ne na Ptuju oz. okolici.

nanoprd ::

680x0 je izjavil:

Pogrešam predvsem kritiko oblasti, ki se ni pripravila na dogodke, ki smo jim priča.

Da nekateri kurijo šotore, je v prvi vrsti #fail naših organov, ki jim niso priskrbeli strehe nad glavo, #fail organov, ki na mestu niso poskrbeli za red in obvarovali ogroženih skupin (ženske, otroci).

Ko viole zažgejo 3 stole na štadionu, poveljnik Policije v studiju zagovarja neustrezno varovanje, ko ljudje ob poplavah ne dobijo pomoči, je v studiju poveljnik Civilne zaščite. Ko del premraženih migrantov dela škodo na meji, se pa ukvarjamo s kategorizacijo teh ljudi.


se strinjam s teboj. Ampak treba je tudi gledati stvari zdravorazumsko. Tekem je vsako leto na desetine in policija ima čas in dolžnost da se na to pripravija. Dogodki, ki smo jim priča so nekaj enkratnega in prej nevidenega, zato je težko predvideti kaj bo in ni mogoče predvideti ali bo policija sposobna zagotoviti red in mir ali ne. Ampak kot si omenil, nikakršne kritike oblasti, dejanj, nasploh nobenega dialoga ni zaslediti nikjer v mainstream medijih.

Goody ::

680x0 je izjavil:

Pogrešam predvsem kritiko oblasti, ki se ni pripravila na dogodke, ki smo jim priča.

Da nekateri kurijo šotore, je v prvi vrsti #fail naših organov, ki jim niso priskrbeli strehe nad glavo


Kva?? Točno tisto streho nad glavo, ki so jim jo priskrbeli so zakurili...

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: ahac ()

nanoprd ::

Goody je izjavil:

680x0 je izjavil:

Pogrešam predvsem kritiko oblasti, ki se ni pripravila na dogodke, ki smo jim priča.

Da nekateri kurijo šotore, je v prvi vrsti #fail naših organov, ki jim niso priskrbeli strehe nad glavo


Kva?? Točno tisto streho nad glavo, ki so jim jo priskrbeli so zakurili...


V resnici ne vemo točno kaj je bilo. Problem je sploh v tem, da se mediji toliko s tem ukvarjajo, ne servirajo pa nobenih informacij, ki jih dejansko potrebujemo. Janševa trobila se grejo stari recept in posplošujejo sliko enega mmigranta s telefonom češ da migranti delajo selfije pred požarom, mainstream mediji pa eno fotko objokanega dojenčka in mame prilepijo na vsako novico o migrantih. Ena skrajnost proti drugi skrajnosti. Nikjer razmisleka, ki bi bil sploh vreden branja. Niti ene študije nisem prebral, ki bi poskušala osvetliti, kaj lahko pričakujemo v naslednjih 50 letih, če sprejmemo naprimer 30000 ljudi, če so izobraženi toliko in toliko, v kateremu sektorju jih lahko zaposlimo, kaj so pogoji. Kako lahko sploh odločamo brez kakršnekoli razumske analize. Ljudje so prepuščeni ideološki vojni levi proti desnim, človekoljubi proti rasistom, brez argumentov in informacij. Kot da bi bral debato Windows vs Linux, samo da gre tokrat zares.

dr.Akula ::

nanoprd je izjavil:

bom konkretiziral.

Komentiranje preopovedano.
Naenkrat so začeli prepovedovati komentiranje pod članki. Do sedaj se je to vglavnem počelo v kronikah. Da bi se sistematično prepovedovalo komentiranje pri procesu, ki se tiče vseh nas, še nisem doživel. Ko je počila Ukrajina in je več kot miljon beguncev bežalo v rusijo, so bili komentarji omogočeni. Zakaj zdaj niso? To da so komentarji sovražni je odsev miselnosti družbe in reakcija na situacijo. Tega nihče nima pravice spreminjati na silo s cenzuro.

Enomnenjsko poročanje.
Ogromno ljudi v sloveniji, ki sploh niso desničarji ali ekstremisti, nasprotuje dejanjem vlade. Zastopani so samo v medijih ekstremne desnice, to je Janševih trobilih. V mainstream medijih je po mojem mnenju trenutno zastopana manjšina ljudi, ki odobrava ogrožanje državne varnosti. Argumentov proti dejanjem vlade skoraj ni slišati v medijih. Če pa že so, pa so to bedasti argumenti tipa "begunci so v resnici teroristi", ki skeptike odpiranja meja prikažejo kot neke paranoidne zahojence ki mislijo, da potrebuje isis imigrante za veliko versko vojno.

Olepševanje situacije in manipulacija s čustvi.
Otroci in ženske so v manjšini po statistikah, a na skoraj vsaki fotografiji. Ko so od 1800 beguncev čez mejo prepustili najprej ženske in otroke, je bilo govora o 200 osebah, po slikaj sodeč pa bi jih moralo 200 ostati pred vrati.

Odsotnost razmisleka.
Do zdaj nisem prebral niti enega vsebinskega članka, ki bi nepristransko poskušal predvideti posledice hipotetične masovne imigracije na revne države gostiteljice kot je slovenija. Kolikšen je odstotek nekvalificiranega kadra, koliko izobražencev, koliko bo zraslo gospodarstvo zaradi znižanja cene delovne sile kvalificiranega kadra in koliko bo stalo gospodarstvo pomoč nezaposljivim ljudem, kaj vse to pomeni za socialno državo, kaj za zdravstvo, ipd?

Opažam samo nekaj, kar bi lahko kvečjemu poimenoval kot nekakšno skupinsko onaniranje samovšečnih osebkov ki drug drugega trepljajo po ramenih in trosijo okrog ceneno človekoljubje in osladnost. Opažam pa tudi to, da se večina ljudi s temi osebki ne strinja, so pa tiho, ker jim je izražanje mnenja nelagodno, tako vsi skupaj drsimo v neznano.

Super zapis, bravo. Racionalno poročanje je pogorelo po celi črti (kot šotori). Nimam kaj dodat, ker si z napisanim povzel moja opažanja.
ni podatka

Tody ::

Jah, kot da kdo ve kaj se dogaja. Vsi ta levi in ta desni iščejo senzacije, senzacije prodajajo oglase/klike in rešujejo uredniške rite. Kdo pri zdravi pameti, se poda na več tisoč km dolgo pot v japankah bega tudi največje psihologe. In kaj bodo te ljudje potem ko bodo enkrat v nemčiji? Jim bom priskrbljeno stanovanje? Jih že čaka služba? Gredo k sorodnikom, v švico... Pa človek used se na vlak/ avion pa se pelji tja,... Isti kurac a te registriramo mi al pa urad v avstriji. Se pripelješ rečeš da zahtevaš status begunca in to je to.

Tuki pa kup enih ljudi neko meglo hvata. Noben pa ne ve točno kaj bodo z njimi. Čez eno leto bodo pa vsi imel za letalsko vozovnico domov al bomo vidl tudi reko v drugo stran? Pač če si navajen nekih običajev, nevem se je problem lahko navadit na druge, al resno oni mislijo da se jim bo europa uklonila?

680x0 ::

Goody je izjavil:


Kva?? Točno tisto streho nad glavo, ki so jim jo priskrbeli so zakurili...


Take naj Policija nemudoma izloči iz množice, saj ogrožajo sebe, druge prebežnike, humanitarce in ostalo osebje. Vzamejo naj jim prstne odtise, vpišejo da so vstopili v Slovenijo (tega se prebežniki najbolj bojijo, saj jih ciljna država lahko vedno vrne v državo vstopa) in odpelje v Azilni dom ali pa v pripor zaradi ogrožanja varnosti. Tega kot kaže niso storili, kar je #fail.

Dodatno, veliko prebežnikov ima denar, vendar jim zaradi omejitve gibanja ni omogočeno da si KUPIJO oblačila, hrano, vodo, šotore. Ni potrebno, da se jim daje zastonj, naj se jim le omogoči, da do tega pridejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 680x0 ()

Goody ::

680x0 je izjavil:

Goody je izjavil:


Kva?? Točno tisto streho nad glavo, ki so jim jo priskrbeli so zakurili...


Take naj Policija nemudoma izloči iz množice, saj ogrožajo sebe, druge prebežnike, humanitarce in ostalo osebje. Vzamejo naj jim prstne odtise, vpišejo da so vstopili v Slovenijo (tega se prebežniki najbolj bojijo, saj jih ciljna država lahko vedno vrne v državo vstopa) in odpelje v Azilni dom ali pa v pripor zaradi ogrožanja varnosti. Tega kot kaže niso storili, kar je #fail.



In kako bo policija storila to pri takšni množici mladeničev? Ni to par 10 navijačev... vseh naših policajev je nekaj tisoč (vključno s vsemi prometniki in pisarniškimi molji...) Nekateri ste pa tudi ostro proti temu, da bi jim pomagala vojska. Poglej si posnetek uporabe solzivca pa boš videl s kakšnimi ljudmi ima policija opravka.

Axbcd ::

jype je izjavil:

V vseh naštetih medijih (razen Mladine, ki je ne berem redno) precej jasno in natančno poročajo o požigu šotorov, o zabeleženih količinah ljudi in o njihovih premikih.

Česa si pa ti želiš?


Poročanja o kriminalu. Nobena večja medijska hiša ne objavlja dogodke povezane s kriminalom in migranti. Se moraš res potrudit in poiskat lokalne televizije, da izveš tovrstne novice. Tako recimo je v Nemčiji samo 1 (številka ENA) lokalna medijska hiša prenašala pogovor s policijsko predstavnico za javnost, ki je potrdila, da je migrant afriških korenin posilil otroka. To je dogodek, za katerega bi morala vedeti cela Evropa, ne pa samo ena vas. Na take zadeve je treba opozorit Evropejce, ne pa pometat pod preprogo in skrivat podatke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Axbcd ()

BigWhale ::

Men se zdi, da je bilo dovolj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čedalje več ljudi glavnino novic izve z družbenih omrežij (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
5912871 (9884) Stari maček
»

Lažne vesti oblikujejo javno mnenje in vplivajo na volitve (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
17950002 (37177) gus5

Begunska kriza - priložnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8411920 (9678) Jerry000

#2 Nenavaden odnos domačih medijev do migrantske krize v Sloveniji

Oddelek: Loža
122112 (1759) #000000

Več podobnih tem