» »

Preizkusil mehanično tipkovnico

Preizkusil mehanično tipkovnico

Shingi ::

Mene zanima kje bi jaz lahko probal kaksen feeling ima tipkovnica, so kakšne trgovine v Ljubljani ki imajo razstavljene mehanične tipkovnica?

spirit ::

BigBang ima vsaj BlackWidow in pa G710+, druge boš po mojem težko sprobal pri nas.

Crossfire ::

To je ena opcija...vendar BW in G710 nista ne vem kako vzorna primera mehanskih tipkovnic...boš hitro spoznal zakaj. Najbrž drugače kot buy-sell ne bo šlo; torej kupiš rabljeno, sprobaš, ako ja, obdržiš, ako ne, prodaš naprej. Spet pa vse odvisno, kaj si sploh želiš...
Ali pa kupi kakšen cherry switch tester, kjer najdeš modre, rdeče, rjave in črne npr.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Crossfire ()

Insan3Lik3 ::

ce bi rad sprobal samo razlike med razlicnimi switchi si naroci nekaj takega: http://www.ebay.com/itm/Max-Keyboard-Cl...
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

Shingi ::

Nekak sm mel v mislih cherry MX switche, samo nevem kok je to kej glasno, sicer meni je všeč klikanje ampak recimo ce mam tikpovnico v eni sobi in na drugi steni človek spi, a se bo to kej fejst slišal? Vem da so rjavi tihi ampak nevem pa kok so rdeči glasni, a so res tok glasni da bi človeka zbudil v sosednji sobi?

Pa tut me zanima občutek, k nekatere so lažje za pritisnit nekatere težje od 45gramov do 80gramov pritiska, nevem a je to res taka razlika da se dejansko čuti al kaj? jst mam ze 10+ let isto tipkovnico tako da nimam pojma o tem. Samo mal vem kar sm pogledal na youtubu

@Insan3Lik3
Sicer ta zadeva zgleda zanimiva samo nimam kreditne in pa 15€ se mi nekak ne splača dajat za to če bi lahk dal tok več za tipkovnico.

BorutK-73 ::

Mehanske so glasnejše od membranskih.

KTr1sk ::

so glasnejše,kadar pritiskaš do konca, če narahlo pritisneš tipko pa je druga pesem, zato lahko zmanjšaš glasnost z o-ring obročki
http://www.ebay.com/itm/141613775726?_t...
tile so ultra-poceni,obstajao boljši in različni-namensko temu prirejeni
http://www.wasdkeyboards.com/index.php/...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Thuban ::

Crossfire je izjavil:

To je ena opcija...vendar BW in G710 nista ne vem kako vzorna primera mehanskih tipkovnic...boš hitro spoznal zakaj. Najbrž drugače kot buy-sell ne bo šlo; torej kupiš rabljeno, sprobaš, ako ja, obdržiš, ako ne, prodaš naprej. Spet pa vse odvisno, kaj si sploh želiš...
Ali pa kupi kakšen cherry switch tester, kjer najdeš modre, rdeče, rjave in črne npr.


logitech g710 uporablja CHERRY MX BLUE stikala. Logitech g710 PLUS pa uporablja nekaj drugega, ker ne klikajo več. Nevem pa katera.

Shingi je izjavil:

Nekak sm mel v mislih cherry MX switche, samo nevem kok je to kej glasno, sicer meni je všeč klikanje ampak recimo ce mam tikpovnico v eni sobi in na drugi steni človek spi, a se bo to kej fejst slišal? Vem da so rjavi tihi ampak nevem pa kok so rdeči glasni, a so res tok glasni da bi človeka zbudil v sosednji sobi?

Pa tut me zanima občutek, k nekatere so lažje za pritisnit nekatere težje od 45gramov do 80gramov pritiska, nevem a je to res taka razlika da se dejansko čuti al kaj? jst mam ze 10+ let isto tipkovnico tako da nimam pojma o tem. Samo mal vem kar sm pogledal na youtubu

@Insan3Lik3
Sicer ta zadeva zgleda zanimiva samo nimam kreditne in pa 15€ se mi nekak ne splača dajat za to če bi lahk dal tok več za tipkovnico.


odvisno koliko si pripravljen plačati? Das Keyboard so odlične ampak drage za znoret, recimo.
Lahko pa naročiš Cherry g80-3000 iz tujine in daš vgravirati slovenske znake. Samo mene bi to motilo.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Shingi ::

Kej velik nebom zapravlju za tipkovnico, mislu sm tm da od 60-80€ da bi me prislo, max 100€.

KTr1sk ::

tega pokliči in vprašaj za test tipkovnice

http://www.bolha.com/racunalnistvo/tipk...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

SeMiNeSanja ::

Če si iz Ljubljane, greš v Eventus in pogledaš, kaj imajo za pokazat od teh tipkovnic.

Ampak za 100€ nimajo nobene mehanske. 129€ je najcenejša Razer BlackWidow 2014...

KTr1sk ::

Ko boš preiskusil mehansko tipkovnico, povej tukaj kakšni so občutki ;)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Phantomeye ::

Shingi je izjavil:

Kej velik nebom zapravlju za tipkovnico, mislu sm tm da od 60-80€ da bi me prislo, max 100€.


Mehanične so v povprečju drage. Tam od 90€ gor. Jaz sem za svojo dal 100€ (v sloveniji): CM Storm TK Stealth (rjava stikala). Sem zadovoljen.

SloBiscuit ::

Testirat neboš mogel nikjer v SLO, razen če ti bojo dovolil odpret kakšno mehansko tipkovnico. Sem že sam hodil sem pa tja po trgovinah, pa ni nikjer odprte mehanske tipkovnice, odpret ti je pa tud ne bodo pustil. Najbol da daš 10€ za un tester kit in je to to.
neznanec555

N0t0ri0us ::

v bigbangu so imeli v btcju pol leta nazaj 2 mehanski. Logitechovo z brown in razer z blue.

Shingi ::

SloBiscuit je izjavil:

Testirat neboš mogel nikjer v SLO, razen če ti bojo dovolil odpret kakšno mehansko tipkovnico. Sem že sam hodil sem pa tja po trgovinah, pa ni nikjer odprte mehanske tipkovnice, odpret ti je pa tud ne bodo pustil. Najbol da daš 10€ za un tester kit in je to to.


so v comshopu odprli tipkovnice pa sm probu tist k so mel od razerja green switcher, brown in rdeče switche

SloBiscuit ::

Shingi je izjavil:

SloBiscuit je izjavil:

Testirat neboš mogel nikjer v SLO, razen če ti bojo dovolil odpret kakšno mehansko tipkovnico. Sem že sam hodil sem pa tja po trgovinah, pa ni nikjer odprte mehanske tipkovnice, odpret ti je pa tud ne bodo pustil. Najbol da daš 10€ za un tester kit in je to to.


so v comshopu odprli tipkovnice pa sm probu tist k so mel od razerja green switcher, brown in rdeče switche


Men pa niso hotl >.>
neznanec555


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mehanska tipkovnica (strani: 1 2 3 455 56 57 58 )

Oddelek: Kaj kupiti
2872641176 (2883) PARTyZAN
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212872 (10530) zhigatsey
»

Katera tipkovnica?

Oddelek: Kaj kupiti
305759 (2265) Pat_MaGroin
»

Mehanska tipkovnica do 120€

Oddelek: Kaj kupiti
356798 (5663) mihor
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16047971 (42581) LordPero

Več podobnih tem