» »

Delavska hranilnica

Delavska hranilnica

««
2 / 17
»»

n0_body ::

Ganon je izjavil:

Hja, to se ti lahko zgodi kjerkoli.


Možno, a za razliko od DH, za druge banke dopuščam možnost, da te ne dajo na ignore listo in je zgodba zaključena.

Mavrik ::

To je sicer crap ja. Kaj so pa rekli ko si šel osebno do poslovalnice?
The truth is rarely pure and never simple.

n0_body ::

Nisem šel, ker sem 15 minut pred vkrcanjem na avion opazil, da so mi zaprli račun. Glavni problem je bil, da sem šel za dalj časa v tujino in sem na DH to povedal. Posledično je vsa komunikacija potekala preko telefona oziroma kasneje preko emaila.
Sklepam, da so na podlagi teh podatkov prišli do zaključka, da me ne bodo dobili na vrata in da me lahko zignorirajo :)

Mare2 ::

Nalašč?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

bella_trix ::

Jaz si bom pa malo sposodila temo.

In sicer, preko DH spletne banke bi rada nakazala denar na TRR osebe, ki je na drugi banki. A se to sploh da? Pregledala sem cel GUI, a nisem našla te opcije. Le UPN, Interno plačilo in Plačilo v tujino, kar ni nič od tega, kar želim.

Podpore med vikendi nimajo, drugače bi že poklicala tja. Mi kdo zna pomagati?

LP

Malajlo ::

UPN. Univerzalni plačilni nalog. TRR osebe ali pa komunale je za banko isti jajc.

bella_trix ::

Hvala, sem uredila. :)

Don Kihot ::

Ravno danes sem sprintal Pooblastilo za nakazovanje plač in drugih prejemkov od DH in ga dal delodajalcu v podpis. Prvič v življenju menjam banko, grem iz nkbm v DH. Nkbm se mi je najbolj zamerila, ko me pred par meseci ni pisno obvestila, da so (krepko) dvignili provizijo na vsoto limita in to iz 0,5 na 1,6%, kar pri 2000€ znese 32€ + str. odobr., prej 10€ + stroški odobritve (pribl. 10,5€), kar pomeni, da sem plačal 22€ več, kot leto prej za popolnoma enako višino limita. Kot vidim, im DH tudi druge provizije nižje...
Z veseljem sem prebral vse vaše članke, ki so mi dali še več poguma, da sem se lažje odločil za menjavo banke. Hvala ☺

Mare2 ::

Don Kihot je izjavil:

zamerila, ko me pred par meseci ni pisno obvestila, da so (krepko) dvignili provizijo na vsoto limita in to iz 0,5 na 1,6%,


Tega nobena banka ne počne.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

N0t0ri0us ::

Tudi jaz sem danes zamenjal. nova KBM ima tako glupo spletno banko da se po treh mesecih še vedno lovim in iščem kje je kaj. Poleg tega sem 3x moral klicat na banko zaradi nedelovanja banke.

cortez ::

Pooblastilo za nakazovanje plač in drugih prejemkov. wtf ? Zakaj sploh potrebujejo to.

mailer ::

Ponavadi je pooblastilo zato, da se točno ve kdo ti nakazuje. Drugače povedano varovalka proti pranju denarja.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

cortez ::

Ali mogoče zato, da ti dajo limit....ti pa ga odplačuješ z obrestmi.

Miha 333 ::

cortez je izjavil:

Ali mogoče zato, da ti dajo limit....ti pa ga odplačuješ z obrestmi.

Točno tako. S tem se delodajalec obveže oz. bolje rečeno obljubi, da bo plačo nakazoval na račun pri DH. To pa zato, da imajo vir za pokritje morebitnih tvojih "grehov". Če ne potrebuješ limita, vzameš gotovinski račun in ni potrebnih nobenih pooblastil.

mailer ::

Za kredit potrebuješ 3 zadnje plačilne liste, za osnovni limit ne potrebuješ ničesar.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Miha 333 ::

mailer je izjavil:

Za kredit potrebuješ 3 zadnje plačilne liste, za osnovni limit ne potrebuješ ničesar.

Če želiš odpreti tak račun, ki sploh omogoča limit, potrebuješ zgoraj omenjeno pooblastilo.

cortez ::

Sam za gotovinski račun pa ne nudijo brezplačno vodenje za 1 leto.

Kaj si mislite o tem računu ? Ali je potrebno imeti nakazilo plače za bp 12 mesecev ali ne :

https://www.delavska-hranilnica.si/DH,,...

Alamar ::

Opa, tarifo za direktno bremenitev in plačilo položnic preko spleta so dvignili na 0,18 oziroma 0,25 EUR, kar je procentualno gledano konkretna podražitev. Zdaj, ko so pridobili ogromno novih strank z nizkimi cenami storitev, pa bodo lepo počasi začeli dvigovati cene storitev...

Malajlo ::

Meni je z muko uspelo zapreti račun pri njih. Kot Svet knjige. Ujeti moraš pravo lunino meno, uro, leto mora biti prestopno. Cajta nekje dva dni. Če narajmaš na vikend, si ga nahebal. Spet loviš ta pravi trenutek. Februarja letos bi imel par ur. Svašta.

Mare2 ::

So slabi?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

OZZY ::

mailer je izjavil:

Za kredit potrebuješ 3 zadnje plačilne liste, za osnovni limit ne potrebuješ ničesar.


za osnovni limit pri DH tudi potrebuješ pooblastilo in 3x plačilo ali izpisek za 3 mesece iz banke. Če so naredili brez tega so šli mimo pravil

Malajlo je izjavil:

Meni je z muko uspelo zapreti račun pri njih. Kot Svet knjige. Ujeti moraš pravo lunino meno, uro, leto mora biti prestopno. Cajta nekje dva dni. Če narajmaš na vikend, si ga nahebal. Spet loviš ta pravi trenutek. Februarja letos bi imel par ur. Svašta.


S tem si res povedal kaj je bilo mučnega. če si imel MC in kaj koriščeno potem je bilo treba čakat. Praviloma se lahko račun zapre takoj če je vse poravnano.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Goody ::

@nebivedu, kaj pa ti hočeš povedat? Še enkrat preberi moj post in ga poiskusi razumet no, saj ni tako težko. Razmisli kaj so aktivne in kaj pasivne obresti in katere so bankam prihodek katere pa strošek.

krneki0001 ::

Kaj hočem povedat?
Da z obrestmi nobena banka v evropi ne more nič več zaslužiti, oziroma zasluži, vendar tudi elektrike za IT zadeva ne pokrije, ker so v evropi trenutno negativne obresti za vse banke.

Goody ::

Jao...,tole pa ni več smešno ampak je žalostno no. A banka služi z obrestmi, ki ti jih daje za tvoj denar ali z obrestmi katere dobijo od posojenega denarja - kreditov? Tudi danes so še precejšnje razlike me aktivnimi in pasivnimi obrestmi.

Goody ::

Če pa si ti banko predstavljaš kod ustanovo, ki pobere denar od prebivalstva in podjetjev in ga shrani pri centralni banki pa ne gre ja...

krneki0001 ::

Goody je izjavil:

Jao...,tole pa ni več smešno ampak je žalostno no. A banka služi z obrestmi, ki ti jih daje za tvoj denar ali z obrestmi katere dobijo od posojenega denarja - kreditov? Tudi danes so še precejšnje razlike me aktivnimi in pasivnimi obrestmi.



Povej koliko je ta razlika, ki jo ti ocenjuješ na precejšnjo?

Obresti na depozite so med 0.6 in 1%. Obresti kreditov so pa med 1 in 1.6%. Če so to zate precejšnje razlike, pa tudi ne vem. Kreditov ljudje ne jemljejo več toliko kot nekoč. En slab kredit pa ti pobere ves dobiček, ki si ga dobil od 99 dobrih kreditov.

Goody ::

Pri prvih si navzgor potegnil pri drugih pa navzdol. Kje pa imaš take obresti za enako ročnost seveda? Če se po tvoje ne da delat na razliki ampak zgolj na storitvah, od česa pa živijo banke, ki storitev ne zaračunavajo (v tujini) in zakaj banke tudi pri nas ponujajo depozitne račune, ki so zastonj in celo nekaj malegz obresti ti dajo?

krneki0001 ::

Sej ne živijo, stagnirajo in prava kriza šele prihaja, samo se ljudje tega še zavedajo ne. Dobiček ni več od obresti, ampak skoraj izključno iz storitev.

Koliko provizije pobere banka trgovcu za tvoje plačilo s kartico? Tam od 2.3 do 2.5% od vsakega tvojega nakupa. In od tega živijo tudi banke, ki storitev "kao" ne zaračunavajo.

Potem zaračunajo tebi direktno bremenitev, firmi pa odobritev (torej plačaš preko trajnika in plačaš provizijo, potem jo pa še firmi zaračunajo).

Ja, od obresti banke ne živijo več.

Goody ::

Dobro da životarijo, ena mala SKB recimo lani ene 70 (34 ob plolletju) milijonov dobička, Commerzbank kljub vsem odpisom,ki so jih morali narediti 275 milijonov...Samo od storitev praviš? Dobr to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

Malajlo ::

Hja, imel MC, ampak že dva tedna vse poravnano. Oni niso imeli informacije. 18. sem poravnal obveznosti, 28. v mesecu naj bi imeli zadnje stanje. 30. nisem mogel zapreti, češ, ne vejo, ali je diht. Čez en mesec je bil problem pa 50 centov (SMS obveščanje). Ja, pol evra. WTF?!?!?!
Pa tudi če ne bi bilo vse poravnano, ja kaj pa če nimam dovolj sredstev na TRR? A ker sem komintent pa drugače izterjajo, kakor pa če bi mi enostavno UPN poslali. Če že. Denar prenakžem, stanje nula, pride MC bremenitev - in?
K da smo v osemdesetih prejšnjega stoletja, res.

krneki0001 ::

Goody je izjavil:

Dobro da životarijo, ena mala SKB recimo lani ene 70 (34 ob plolletju) milijonov dobička, Commerzbank kljub vsem odpisom,ki so jih morali narediti 275 milijonov...Samo od storitev praviš? Dobr to.


Za boljšo predstavo: če ima banka samo 100.000 strank (fizičnih oseb) in jih je po statistiki 75% v izrednem limitu. In če dobi banka po 20 evrov od vsake odobritve izrednega limita to pomeni 75.000 x odobritev izrednega limita 20€ - 1.5 milijona.
Potem imaš obresti v limitu, ki so višje in ki so spet 20€ na mesec, torej 75k x 20 x 12, kar znese 18 milijonov.
Potem imaš 2 evra vodenje računa na mesec. 100k x 2 = 200k, X 12 = 2.4 milijona.
Torej samo od transakcijskih računov potegneš na leto vsaj 22 milijonov.
Pa banke nimajo samo 100k komitentov.

Fizične osebe ne delajo izgube bankam. Prinašajo dobiček. Ampak obravnavane so pa te stranke še vedno drugorazredno, na žalost.

Goody ::

;) No tvoj lasten izračun te lepo negira: 19,5 milijonov od posojanja denarja (nima nobene veze da na limit) in le 2,4 milijona od čiste storitve vodenja računa...

krneki0001 ::

Ja imaš prav, limit je POSOJANJE denarja po višji obrestni meri kot krediti.
Pa rečmo drugače - banka od samih čistih kreditov bore malo še zasluži.

Lahko si pa zračunaš kako je potem še z odobritvami in bremenitvami.
100k ljudi ima vsak po 4 trajnike (bremenitve) in plača 25 centov na en trajnik - 100k x 4 x 0.25 - 100K €, Potem pa še provizijo upalijo firmam, ki so ta tvoj denar dobile, spet za 25 centov, kar znese pri 100k strankah, že 200k evrov.

Mislim da je okoli 15 milionov direktnih bremenitev na mesec porazdeljenih med vse slovenske banke. In če za vsako dobijo 50 centov, pa pomnoži z 12 mesecev in boš dobil cifro koliko banke samo iz tega zaslužijo. To pa so storitve.

Goody ::

;)Se vedno bolj zapletaš, reciva da je res 15M direktnih bremenitev - torej za vse slo banke 90M prihodka. SKB je imela sama 70M dobička, ne prihodka...

krneki0001 ::

To sva sedaj govorila samo za fizične osebe. Za firme je vodenje računa parkrat višje, provizije so višje, ....

Poleg tega lahko pri fizičnih osebah še plače, pa UPN-je šteješ zraven. Vsak nalog je tolko centov, vsaka transakcija je tolko in tolko centov, vsako tvoje plačilo, je tolko in tolko provizije od trgovca,...

Zgodovina sprememb…

Goody ::

Lej samo NLB je imela cirka cca 500M prihodkov v 2016. Saj ne rečem da storitve nimajo deleža samo da pa banke služijo samo s storitvami je pa bosa...

krneki0001 ::

A res? NLB? Koliko je pa odprodala stavb? Za koliko so izpostave prodali? Koliko ljudi so odpustili, da se je prihodek zvišal?

Kater del NLB? NLB kot SKUPINA, ali samo NLB? Namreč obresti izven EU so še vedno višje in tam se še lahko služi. IN NLB ima v makedoniji, srbiji, črni gori, kosovu kupljene banke, ki delajo več profita kot ga dela sama NLB v sloveniji.

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

A se še vedno ne da dobit VISE pri DH?
Your turn to burn!

Goody ::

krneki0001 je izjavil:

A res? NLB? Koliko je pa odprodala stavb? Za koliko so izpostave prodali? Koliko ljudi so odpustili, da se je prihodek zvišal?

Kater del NLB? NLB kot SKUPINA, ali samo NLB? Namreč obresti izven EU so še vedno višje in tam se še lahko služi. IN NLB ima v makedoniji, srbiji, črni gori, kosovu kupljene banke, ki delajo več profita kot ga dela sama NLB v sloveniji.

Ti kar malo na pamet, polletje - skupina 248m prihodkov, d.d. (Slovenija) 178m. Nepremičnin niso praktično nič prodali, kako jim pa odpuščanje veča prihodke mi boš moral pa razložiti ;). Preberi si, imaš polletno na webu.

chort ::

Mesar je izjavil:

A se še vedno ne da dobit VISE pri DH?

ne, preverjeno mesec nazaj. MC in Maestro.

krneki0001 ::

Goody je izjavil:

Ti kar malo na pamet, polletje - skupina 248m prihodkov, d.d. (Slovenija) 178m. Nepremičnin niso praktično nič prodali, kako jim pa odpuščanje veča prihodke mi boš moral pa razložiti ;). Preberi si, imaš polletno na webu.


Dejva nehat, ker je brez veze. Ne da se mi javno več o tem. Lahko na ZS, ampak tukaj pa nebi.

Ta letna poročila so za javnost, da se folk "farba". Preveri, koliko je 2016 NLB odprodala terjatev, pa boš videl od kje dobiček.

Zgodovina sprememb…

Goody ::

Ok, samo zopet si mimo usekal- prodaja terjatev ni zajeta v zgornjih številkah, NLB je v prvem polletju prodala preko 300m terjatev...

krneki0001 ::

Seveda da je zajeta. Preveri še enkrat.

Modri dirkač ::

Alamar je izjavil:

Opa, tarifo za direktno bremenitev in plačilo položnic preko spleta so dvignili na 0,18 oziroma 0,25 EUR, kar je procentualno gledano konkretna podražitev. Zdaj, ko so pridobili ogromno novih strank z nizkimi cenami storitev, pa bodo lepo počasi začeli dvigovati cene storitev...

Meh, še zmeraj so cenejši od ostale golazni.
Sicer pa jaz vedno odskočim, ko postane predrago, saj se vedno najde nova banka ali pa neka akcija, menjava sama pa vzame eno popoldne ...
DH je že moja 5. banka od leta 2000/2001.
Everybody lies!

Ziga Dolhar ::

krneki0001 je izjavil:

Goody je izjavil:

Ti kar malo na pamet, polletje - skupina 248m prihodkov, d.d. (Slovenija) 178m. Nepremičnin niso praktično nič prodali, kako jim pa odpuščanje veča prihodke mi boš moral pa razložiti ;). Preberi si, imaš polletno na webu.


Dejva nehat, ker je brez veze. Ne da se mi javno več o tem. Lahko na ZS, ampak tukaj pa nebi.

Ta letna poročila so za javnost, da se folk "farba". Preveri, koliko je 2016 NLB odprodala terjatev, pa boš videl od kje dobiček.


Wow.

Insider NLBja pravi, da objavljena letna poročila ne odražajo resničnosti, ampak so zavajujoča?
https://dolhar.si/

Goody ::

@nebivedu, ok, tukaj je polletno poročilo: https://www.nlb.si/nlb/nlb-portal/slo/o...

Praktično v vseh točkah najine debate te to poročilo negira. Zdaj, da je pa poročilo povsem sfabricirano pa ravno ne verjamem ravno na tvojo besedo, sorry - te pač ne poznam.

Mare2 ::

cink44 gledava tole:
Obseg slabih posojil se je v prvi polovici leta 2016 znižal za 146,3 mio EUR in je na dan 30.
junija 2016 znašal 1,75 milijarde EUR. Delež slabih posojil je padel za 1,4 odstotne točke na
17,9 %. Poleg organskega zmanjšanja obsega nedonosnih posojil je NLB Skupina uspešno
izvedla prodajo terjatev investitorjem v dveh tranšah (terjatve pravnih in fizičnih oseb) v bruto
vrednosti terjatev približno 500 mio EUR, prenos na investitorja pa bo izveden predvidoma v
tretjem četrtletju 2016. Hkrati so še naprej potekale aktivnosti za prestrukturiranje izpostavljenosti
do velikih, malih in srednje velikih podjetij, medtem ko je bila večina teh prizadevanj že uspešno
zaključena v letih 2014 in 2015. V Sloveniji je banka v prvih šestih mesecih leta 2016
prestrukturirala skoraj štirideset komitentov, katerih skupna izpostavljenost presega 55 mio EUR.

Torej morda dvom, kako so ocenili, katera so slaba posojila? Boš videl, če ne rej, čez 3 leta. Bodo spet prevrednotili vrednosti?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Goody ::

@Mare2 - moja debata z @nebivedu ni o slabih posojilih in vrednotenju, o tem sploh nisva debatirala in imam svoje mnenje (pa se mi sedaj ne da še o tem ;)). Debata je tekla o prihodkih - mnenje @nebivedu kateremu sam oporekam je, da je obrestni prihodek bank (nasplošno, ne samo NLB) zanemarljiv in da praktično ves prihodek banke zadnja leta (leto?) delajo od storitev.

Mare2 ::

cink, pri NLB je in bo ostal "glavni prihodek" dokapitalizacija.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

krneki0001 ::

Goody je izjavil:

Debata je tekla o prihodkih - mnenje @nebivedu kateremu sam oporekam je, da je obrestni prihodek bank (nasplošno, ne samo NLB) zanemarljiv in da praktično ves prihodek banke zadnja leta (leto?) delajo od storitev.


Leto 2015 (zneski so v 1000 - podatek je iz SDH):
Čiste obresti - 340.202
Čiste provizije - 138.811
skupaj - 479.013

Za 2016 (september - torej 9 mesecev) je bilo pa čistega dobička (torej obresti in provizije skupaj) 245 milionov

Tako da ja, prihodek od obresti pada vstrajno, prihodek od storitev pa raste, zato si tudi vsak mesec banke spomnijo nove in nove storitve, ki jih računajo svojim strankam.
««
2 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primerjava spletnih bank (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11516940 (1597) Patrik0
»

Nakup z mastercard brez ccv in potrditve.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
505997 (3340) energetik
»

Menjava banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16628735 (11831) nejc_nejc
»

Kredit in bančni app

Oddelek: Loža
424521 (3059) RockyS
»

Digitalno bančništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8310116 (7337) SVGA

Več podobnih tem