» »

Delavska hranilnica

Delavska hranilnica

««
«
1 / 17
»»

He-Man ::

Trenutno je moja banka SKB in sodelavec mi je rekel, da je neumno da ne prešaltam na Delavsko hranilnico. Naštel mi je cenejše vodenje osebnega računa, dvigovanje gotovine na vseh bankomatih brez provizije, najnižje provizije pri plačilu položnic itd.

Ima kdo izkušnje z Delavsko hranilnico? Je res toliko boljša oz. ugodnejša, da se splača zamenjati banko?

Hvala za mnenja že v naprej!

Mare2 ::

He-Man je izjavil:

Trenutno je moja banka SKB in sodelavec mi je rekel, da je neumno da ne prešaltam na Delavsko hranilnico. Naštel mi je cenejše vodenje osebnega računa, dvigovanje gotovine na vseh bankomatih brez provizije, najnižje provizije pri plačilu položnic itd.

Ima kdo izkušnje z Delavsko hranilnico? Je res toliko boljša oz. ugodnejša, da se splača zamenjati banko?

Hvala za mnenja že v naprej!


Zaradi najnižje provizije pri plačilu položnic so prekomerne vrste v bankah. Ostalo je OK. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

jype ::

He-Man> Ima kdo izkušnje z Delavsko hranilnico? Je res toliko boljša oz. ugodnejša, da se splača zamenjati banko?

Odkar so dodali popolnoma nesmiselno "dvojno preverjanje" v skb.net je vsekakor pametno zamenjat. Pa bistveno cenejši so tudi in jaz v pol leta nimam slabe izkušnje, seveda pa se najdejo tudi taki, ki jo imajo - pri vsaki banki je kakšen.

Do mene so bili pri SKB vedno zelo vljudni, so pa res postali dragi ko žafran.

Miha 333 ::

Že več kot 2 leti imam pri DH osebni in poslovni račun. Nimam pripomb, vse dela. Mogoče zgolj ena želja, in sicer da bi interni prenosi med računi DH delali v realnem času tudi med vikendom.

Heisenberg ::

jype je izjavil:

He-Man> Ima kdo izkušnje z Delavsko hranilnico? Je res toliko boljša oz. ugodnejša, da se splača zamenjati banko?

Odkar so dodali popolnoma nesmiselno "dvojno preverjanje" v skb.net je vsekakor pametno zamenjat. Pa bistveno cenejši so tudi in jaz v pol leta nimam slabe izkušnje, seveda pa se najdejo tudi taki, ki jo imajo - pri vsaki banki je kakšen.

Do mene so bili pri SKB vedno zelo vljudni, so pa res postali dragi ko žafran.



Dvojno preverjanje se lahko izklopi po želji.

Sam imam račun pri SKB ker moram še odplačati en kredit, potem pa takoj na D.H.
Trenutno imam samo z vodenjem računa (dve kartici) stroškov 5€ mesečno. Moja draga ima pri DH in do danes ni še zapravila € za vodenje.

Pa še en glas PROTI SKB banki, ker so pokvarjeni do konca!!! Še svojih pravil ne upoštevajo in vedno dajejo prednost vsem firmam in "močnim" navadni ljudje so ničle za njih!

Apple ::

Moje slabe izkušnje s SKB: kot študent sem želel odpreti tam račun. Enako vprašanje (glede limita) sem postavil dvema zaposlenima v poslovalnici, pri podhodu Ajdovščina, in enemu zaposlenemu, v takratni poslovalnici v Šiški.

Rezultat: vsak mi je odgovoril drugače...
LP, Apple

Dejan_007 ::

Apple je izjavil:

Moje slabe izkušnje s SKB: kot študent sem želel odpreti tam račun. Enako vprašanje (glede limita) sem postavil dvema zaposlenima v poslovalnici, pri podhodu Ajdovščina, in enemu zaposlenemu, v takratni poslovalnici v Šiški.

Rezultat: vsak mi je odgovoril drugače...



Takšne odgovore bi dobil v večini bank. pač folk ni pravilno informiran o svojih storitvah. Kaj sem jaz vse doživel pri NLB-ju. Ne pitaj. Najbolj gnila banka daleč naokoli. Pod njimi pa takoj A banka.

fosil ::

Sem hotel it na DH pa imajo zelo kompliciran in neumen postopek odpiranja račun.
Ti dajo en obrazec ,ki naj bi ga potrdil delodajalec, da bi bo nakazoval plačo gor.
Na tem obrazcu naj bi pisala gor tudi številka novega računa kamor se delodajalec zaveže da ti bo nakazoval plačo.
Ampak številke nimaš dokler ne odpreš računa.
Računa pa ne moreš odpreti dokler ti delodajalec ne potrdi da ti bo na ta račun nakazoval plačo.
Ob takih bizarnostih se človek resno vpraša kako kredibilna in kompetentna je dejansko ta banka.
Tako je!

Dejan_007 ::

fosil je izjavil:

Sem hotel it na DH pa imajo zelo kompliciran in neumen postopek odpiranja račun.
Ti dajo en obrazec ,ki naj bi ga potrdil delodajalec, da bi bo nakazoval plačo gor.
Na tem obrazcu naj bi pisala gor tudi številka novega računa kamor se delodajalec zaveže da ti bo nakazoval plačo.
Ampak številke nimaš dokler ne odpreš računa.
Računa pa ne moreš odpreti dokler ti delodajalec ne potrdi da ti bo na ta račun nakazoval plačo.
Ob takih bizarnostih se človek resno vpraša kako kredibilna in kompetentna je dejansko ta banka.



To sploh ni res. Osebni račun odpret sploh ni problem. Vse ti izpolni bančna uslužbenka, samo osebno, davčno, ter par vprašanj ti postavi. Uredijo ti lahko tudi zaprtje starega računa na drugi banki ter vse ostalo, kar je bilo vezano na starem računu.

He-Man ::

Po prebranem me mika da bi prešel iz SKB na DH. Sicer v mojem mesatu ni poslovalnice DH ampak itak lahko na vsakem bankomatu dvignem brez provizije, mesto s poslovalnico je pa oddaljeno le 30 km, če bi kdaj potreboval.

Kako je pa s spletnim bančništvom pri DH, se da tam vse urediti? Nekdo je zgoraj omenjal vrste zaradi nizke provizije pri plačilu položnic - jaz nameravam vse delati preko interneta.

Hvala!

Modri dirkač ::

fosil je izjavil:

Sem hotel it na DH pa imajo zelo kompliciran in neumen postopek odpiranja račun.
Ti dajo en obrazec ,ki naj bi ga potrdil delodajalec, da bi bo nakazoval plačo gor.
Na tem obrazcu naj bi pisala gor tudi številka novega računa kamor se delodajalec zaveže da ti bo nakazoval plačo.
Ampak številke nimaš dokler ne odpreš računa.
Računa pa ne moreš odpreti dokler ti delodajalec ne potrdi da ti bo na ta račun nakazoval plačo.
Ob takih bizarnostih se človek resno vpraša kako kredibilna in kompetentna je dejansko ta banka.

Emmm, saj ima vsaka banka bianco formular, tisto polje pustiš prazno.
Pomembno je, da imaš ti žig in podpis firme gor, ostalo se uredi kasneje...
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

stb ::

Modri dirkač je izjavil:

fosil je izjavil:

Sem hotel it na DH pa imajo zelo kompliciran in neumen postopek odpiranja račun.
Ti dajo en obrazec ,ki naj bi ga potrdil delodajalec, da bi bo nakazoval plačo gor.
Na tem obrazcu naj bi pisala gor tudi številka novega računa kamor se delodajalec zaveže da ti bo nakazoval plačo.
Ampak številke nimaš dokler ne odpreš računa.
Računa pa ne moreš odpreti dokler ti delodajalec ne potrdi da ti bo na ta račun nakazoval plačo.
Ob takih bizarnostih se človek resno vpraša kako kredibilna in kompetentna je dejansko ta banka.

Emmm, saj ima vsaka banka bianco formular, tisto polje pustiš prazno.
Pomembno je, da imaš ti žig in podpis firme gor, ostalo se uredi kasneje...

Po tvoje je ok, da banka pričakuje, da bodo v firmi podpisali nek bianko obrazec?
Ko sem nazadnje menjal banko so mi ponudili nek tak obrazec za delodajalca, pa sem ga gladko zavrnil, ker nimam razloga, da bi delodajalca zavezoval k temu kam naj mi nakazuje plačo. Računa ni bilo problem odpreti. Kartice sem pač dobil nekaj mesecev kasneje, ko so mi prenehale veljati pri prvi banki (tam sem ukinil njihovo zamenjavo), brez kakršnegakoli podpisa delodajalca. Pač v nekaj mesecih so dobili dovolj zaupanja v moje prilive.

Utk ::

Jaz nisem še nikoli nobenega papirja nesel iz banke v službo ali obratno, niti pri skb niti pri dh. O čem sploh govorite?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Apple ::

Gre za papir, ki ga mora podpisati delodajalec, da se zavezuje, da bo plačo nakazoval na nov račun vse dokler ne dobi od te nove banke "blagoslova", da so vsi dolgovi komitenta/delojemalca poplačani.
LP, Apple

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Apple ()

franseliski ::

Tudi jaz razmišljam o menjavi banke (vsak mesec na izpisu enih odvzemov za vodenje, provizije...).
Potem moraš menjati tudi kreditno, ali se lahko 'preveže'?

Pithlit ::

He-Man je izjavil:

Po prebranem me mika da bi prešel iz SKB na DH. Sicer v mojem mesatu ni poslovalnice DH ampak itak lahko na vsakem bankomatu dvignem brez provizije, mesto s poslovalnico je pa oddaljeno le 30 km, če bi kdaj potreboval.

Kako je pa s spletnim bančništvom pri DH, se da tam vse urediti? Nekdo je zgoraj omenjal vrste zaradi nizke provizije pri plačilu položnic - jaz nameravam vse delati preko interneta.

Hvala!

Pokličeš (al pa pošlješ mail), oni ti pošljejo papirje - kolikor je mogoče že predizpolnjene, izpolniš kar manjka in podpišeš, pošlješ nazaj. Vse skupaj vzame 3 dni, če ni lih vikend vmes. Kartica vzame kak teden.

Spletna banka seveda deluje. Najbolje če imaš certifikat.

Delodajalcu pa res ni treba podpisovat papirjev. Madona no. Ti mu daš številko računa kamor naj ti plačo nakazuje in to je to. Banke pa tudi ne zanima a boš imel plačo pri njih, al bo račun prazen, al pa ti bo zobna vila vsak mesec nakazala 10k€. Razen če hočeš imet limit, pol pa pač rabiš stalen dohodek.
Life is as complicated as we make it...

stb ::

Apple je izjavil:

Gre za papir, ki ga mora podpisati delodajalec, da se zavezuje, da bo plačo nakazoval na nov račun vse dokler ne dobi od te nove banke "blagoslova", da so vsi dolgovi komitenta/delojemalca poplačani.

Tak papir imajo banke rade, ni pa pogoj za odprtje računa.
Z njim lahko kvečjemu pogojujejo pridobitev kreditov, kreditnih kartic, limita, ipd...

Pithlit ::

franseliski je izjavil:

Potem moraš menjati tudi kreditno, ali se lahko 'preveže'?

Če menjaš banko, menjaš kartice.
Life is as complicated as we make it...

franseliski ::

Pithlit je izjavil:

franseliski je izjavil:

Potem moraš menjati tudi kreditno, ali se lahko 'preveže'?

Če menjaš banko, menjaš kartice.


Hvala. Še dobro da sem ravno novo vzel ;((

Pithlit ::

Sej pri DH je zastonj... prvo leto. Ako se ne motim.
Life is as complicated as we make it...

Mare2 ::

Pithlit je izjavil:

Sej pri DH je zastonj... prvo leto. Ako se ne motim.

A si študent?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

pijavka ::

Pithlit je izjavil:


Delodajalcu pa res ni treba podpisovat papirjev. Madona no. Ti mu daš številko računa kamor naj ti plačo nakazuje in to je to. Banke pa tudi ne zanima a boš imel plačo pri njih, al bo račun prazen, al pa ti bo zobna vila vsak mesec nakazala 10kEUR. Razen če hočeš imet limit, pol pa pač rabiš stalen dohodek.

Če odpiraš "osebni račun za zaposlene" rabiš podpis delodajalca. Jaz ga brez tega nisem mogel odpreti.

Pogoj za odprtje rednega osebnega računa zaposlenim je pridobitev pooblastila o nakazovanju osebnega dohodka, potrjenega s strani delodajalca.

Pri Vlogi za odprtje osebnega računa, je druga stran namenjena delodajalcu.
Če si dijak/študent tega ne rabiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pijavka ()

Pithlit ::

Mare2 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Sej pri DH je zastonj... prvo leto. Ako se ne motim.

A si študent?

Ne. Očitno se le motim. 12,5EUR letno hočejo. PIJAVKE! :P

pijavka je izjavil:

Pogoj za odprtje rednega osebnega računa zaposlenim je pridobitev pooblastila o nakazovanju osebnega dohodka, potrjenega s strani delodajalca.

Precej glupa fora tole. Pol sploh ne moreš pri DH odpret sekundarnega računa? Kako ga imam pa jaz?

*edit* Osebni gotovinski račun. Tako.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Miha 333 ::

Ta zahteva je za račun z limitom in ostalimi ugodnostmi, ki zahteva redne prilive. Lahko odpreš gotovinski račun, kjer rabiš samo osebni dokument in DŠ.

BlaY0 ::

Pithlit je izjavil:


Precej glupa fora tole. Pol sploh ne moreš pri DH odpret sekundarnega računa? Kako ga imam pa jaz?

Po moje je to, da moraš pridobit od delodajalca štempl, vezano na kakšne "paketne" storitve z dodatnimi ugodnostmi. Če vzameš klasični (najdražji) osebni račun, verjetno ne nucaš nič.

franseliski ::

Koliko pa stane spletna banka pri DH? Ali je zastonj, ali pa sem nepismen?

Pithlit ::

BlaY0 je izjavil:

Po moje je to, da moraš pridobit od delodajalca štempl, vezano na kakšne "paketne" storitve z dodatnimi ugodnostmi. Če vzameš klasični (najdražji) osebni račun, verjetno ne nucaš nič.

Vezano je na limit, seveda. Pa vse ostalo kar te lahko privede v negativno stanje.

franseliski je izjavil:

Koliko pa stane spletna banka pri DH? Ali je zastonj, ali pa sem nepismen?

0,40€/mesec.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

BlaY0 ::

Pithlit je izjavil:


Vezano je na limit, seveda. Pa vse ostalo kar te lahko privede v negativno stanje.

Limita v tem kontekstu pri večini bank sploh ni več, ga je potrebno še posebej "plačat" vsako leto. Maš lahko recimo temu še druge ugodnosti (če limitu sploh lahko rečemo ugodnost).

Kar te največkrat pripelje v negativno stanje si ponavadi ti sam in ne "zahrbtne" bančne storitve.

Pithlit ::

BlaY0 je izjavil:

Limita v tem kontekstu pri večini bank sploh ni več, ga je potrebno še posebej "plačat" vsako leto. Maš lahko recimo temu še druge ugodnosti (če limitu sploh lahko rečemo ugodnost).

Ja sam za odobritev limita rabiš redne dohodke. Zato banka pač hoče potrdilo delodajlca da ti bo plačo dajal tja.
Life is as complicated as we make it...

stb ::

pijavka je izjavil:

Pithlit je izjavil:


Delodajalcu pa res ni treba podpisovat papirjev. Madona no. Ti mu daš številko računa kamor naj ti plačo nakazuje in to je to. Banke pa tudi ne zanima a boš imel plačo pri njih, al bo račun prazen, al pa ti bo zobna vila vsak mesec nakazala 10kEUR. Razen če hočeš imet limit, pol pa pač rabiš stalen dohodek.

Če odpiraš "osebni račun za zaposlene" rabiš podpis delodajalca. Jaz ga brez tega nisem mogel odpreti.

Pogoj za odprtje rednega osebnega računa zaposlenim je pridobitev pooblastila o nakazovanju osebnega dohodka, potrjenega s strani delodajalca.

Pri Vlogi za odprtje osebnega računa, je druga stran namenjena delodajalcu.
Če si dijak/študent tega ne rabiš.

Na drugi strani vloge sta dve zadevi:
1. komitentovo/delavčevo POOBLASTILO DELODAJALCU, da ima delodajalec pravno podlago za nakazovanje plače na ta, nov račun. ("Ej, šef, kje je moja plača?" - "Na podlagi tega pooblastila sem ti jo nakazal tja...")
2. delodajalčevo POTRDILO o obstoju delovnega razmerja s komitentom/delojemalcem. ("Da, Janez je pri nas trenutno zaposlen in dokler ne bo poravnal vseh dolgov do banke mu bomo plačo nakazovali k vam (dokler je zaposlen oz dokler nam ne prinese pisnega potrdila o poravnanih obveznostih).

Oba dela podpisnika lahko prekliče kadarkoli, ko so poravnave vse komitentove obveznosti do banke.
Prav nič komitentu ne preprečuje, da naslednji dan od banke ne zahteva pisnega potrdila o vseh poravnanih obveznostih in na podlagi tega po želji prekliče prvo pooblasitlo, in/ali o tem obvesti delodajalca da na podlagi tega pisnega potrdila o poravnanih obveznostih na željo komitenta/delavca delodajalec prekliče drugo potrdilo (da se podjetje obvezuje nakazovati plačo ravno tja).

Bulšit papirologija. Pogosto pa deluje ravno zato, ker jo ljudje razumejo drugače. Ali se jim preprosto ne da ukvarjati s tem.

stb ::

Morda se komu to kompliciranje zdi nepotrebno, meni pa je všeč občutek, da kadarkoli računovodji rečem, da svojo plačo želim drugam. Če banki zaškripa in so nekaj dni zapte (ciper, grčija...) zlepa od njih ne dobiš potdila o vseh poravnanih obveznostih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

Ganon ::

Nimam ene slabe stvari za povedati o DH. Žal mi je samo, da nisem že prej odprl računa pri njih. Takorekoč v vsem so (občutno) cenejši od konkurence.

SaXsIm ::

Sem šel danes odpret račun za društvo. Sicer res gužva na blagajni (poslovalnica v Brežicah), praktično ves čas je bilo 10+ ljudi v vrsti. Za poslovni račun nisem čakal predolgo, ko sem predstavil vse, kar sem želel, si je zame vzela čas vodja poslovalnice, ker je šlo za rahlo bolj specifične zahteve. Odnos profesionalen, kader mlad, ki razume za kaj rabiš Master Card, in se zna tudi pošalit. Na NLB, kjer imamo primarni račun, so na nas vedno gledali zviška, ker smo pač mladi. So sicer omejitve na DH Maestro karticah postavljene precej višje, kot na NLB, kar me rahlo moti, vendar odnos je bil super.
SaXsIm

CyberPunk ::

stb je izjavil:


Oba dela podpisnika lahko prekliče kadarkoli, ko so poravnave vse komitentove obveznosti do banke.

Torej ce nimas namena imeti "obveznosti do banke", ampak hoces vzdrzevati stanje tako, da ima banka obveznosti do tebe, podpis tega papirja ni potreben? Meni se je od vedno zdelo, da je ta papir relikt iz prejsnjega sistema, mislim pa, da ga nisem se nikoli imel za podpisati (ker je slo studentski racun -> zlati racun (promocija) -> navadni racun -> druga banka -> druga banka...).
Je bil pa kar hud feeling, ja, ko sem sel od NLB k "privatni" banki... :D

Miha 333 ::

Odpreš gotovinski račun in ne rabiš nič od tega. Seveda pa potem ni limita.

Utk ::

Če odpiraš "osebni račun za zaposlene" rabiš podpis delodajalca. Jaz ga brez tega nisem mogel odpreti.

Pogoj za odprtje rednega osebnega računa zaposlenim je pridobitev pooblastila o nakazovanju osebnega dohodka, potrjenega s strani delodajalca.

In v čem se ta račun razlikuje od gotovinskega? Edino limit in mastercard. Če tega ne rabiš, ne rabiš nobenega papirja.

Steinkauz ::

Skoraj 2 leti že uporabljam delavsko hranilnico.
1 leto imaš brez stroškov vodenja računa, če na račun prejemaš plačo.
Po enem letu pa 1,25 + 0.4 eur.
Provizija za nakazila je med nižjimi.
Spletna banka je kr kul.

Obenem mam tut abanko za viso electron (1.35 + 0.65 eur). Torej letno me račun stane toliko kot bi me kredinta, s tem da mi je visa electron boljša ker sam določam limit s samim stanjem na računu.
Kreditne ti drugač vsako spremembo računajo pa še potrdit ti morejo. Torej večinoma mam gor par 100 eur, ki ni konc sveta, če mi spizdijo dol, še vedno pa lahko nakažem večje znezke in plačam recimo letalske karte in podobno.
Pa še za depozite sem izbiral med eno ali drugo, ker je enkrat imela ena večjo obrestno mero, drugič druga.
In pri večjih zneskih je razlika precej večja kot te pridejo stroški računa letno.
No sedaj so obrestne mere na depozite itak smešne.

neon21 ::

Zgolj informativno. Se splača trenutno brezposelni osebi presedlat iz nkbm na delovsko hranilnico. So kakšni pogoji na DH , da moraš bit zaposlen , če želiš odpreti račun pri njih. Trenutno je edini priliv socialna pomoč. Hvala fantje/dekleta.

kixs ::

Pojdi vprasat oz. poklici. Naceloma moras imeti neke prihodke - kot je bilo ze prej povedano, verjetno so problemi s kaksnimi limiti.

Js sem pri DH ze dobrih 5 let. Edino kar manjka, je moznost za VISA kartico.

Nekdo je prej napisal za interne prenose sredstev... meni se zdi da deluje takoj tudi med vikendom.

AC_DC ::

Ne.
Odpri si http://www.abanka.si/osebni-racuni/arac... , če imaš v bližini enote Abanke ali B Celje http://www.delo.si/gospodarstvo/finance... .

Če potrebuješ viso za el nakupovanje, potem jo dobiš pri http://www.banka-koper.si/Fizicne_osebe... za 10 eu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

neon21 ::

AC_DC je izjavil:

Ne.
Odpri si http://www.abanka.si/osebni-racuni/arac... , če imaš v bližini enote Abanke ali B Celje http://www.delo.si/gospodarstvo/finance... .



To se navezuje na moje vprašanje?

AC_DC ::

Ja.
Kakšen račun imaš pri nkbm ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

kixs ::

AC_DC je izjavil:


Če potrebuješ viso za el nakupovanje, potem jo dobiš pri http://www.banka-koper.si/Fizicne_osebe... za 10 eu.


To poznam. Zdej imam Mastercard pri DH in Viso pri NKBM. Imel bi pa samo Viso pri DH, ce bi jo imeli.

neon21 ::

AC_DC je izjavil:

Ja.
Kakšen račun imaš pri nkbm ?



Navadni račun . Že mam pri nkbm 10 let račun in že dolgo ražmišljam o menjavi banke , ker sem vse manj zadovoljen z nkbm.

Uros!no ::

Že drugo leto pri DH. Brez pripomb. Priporočam.

Pithlit ::

neon21 je izjavil:

Zgolj informativno. Se splača trenutno brezposelni osebi presedlat iz nkbm na delovsko hranilnico. So kakšni pogoji na DH , da moraš bit zaposlen , če želiš odpreti račun pri njih. Trenutno je edini priliv socialna pomoč. Hvala fantje/dekleta.

Odpreš gotovinski račun in je zadeva rešena.
Life is as complicated as we make it...

CyberPunk ::

Steinkauz je izjavil:

Obenem mam tut abanko za viso electron (1.35 + 0.65 eur). Torej letno me račun stane toliko kot bi me kredinta, s tem da mi je visa electron boljša ker sam določam limit s samim stanjem na računu.

Jaz sem tudi imel njega dni na Abanki to zadevo, ampak ko so zaceli zaracunavati, sem zaprl. Sedaj imas Viso Electron na Banki Koper brezplacno (oz. mislim, da samo na zacetku placas odprtje), edini minus je, da ti ne omogocijo e-poslovanja, ampak samo dobis izpisek na mail enkrat mesecno, stanje moras pa voditi oz. lahko preveris na bankomatu.
Imas pa se Viso (predplacnisko) pri NKBM (placas 5-15 EUR ob odprtju oz. obnovi vsake 4 leta), kjer pa dobis tudi brezplacno vpogledno e-poslovanje.

n0_body ::

Sam sem bil pri Delavski hranilnici skoraj 2 leti. Vse je bilo odlično, razen da imajo zelo malo poslovalnic v katerih me je večinokrat pričakala vrsta, ampak to me niti ni motilo.

Moje zadovoljstvo se je končalo, ko sem zaradi daljšega potovanja zaprl s.p. in v vložil prošnjo za zaprtje bančnega računa pri "najcenejši banki". S.p. sem zaprl 1.12, medtem sem se pa v Delavski hranilnici vložil prošnjo za zaprtje 25.12., ta datum mi je referentka na banki tudi potrdila.
6.1. sem pred odhodom v tujino želel pogledati, če so vse stranke že poravnale račune, a na moje razočaranje je bil moj račun že zaprt. Po klicu na banku, so mi obljubili, da mi bodo sporočili kaj se dogaja z računom in v roku dobre ure sem dobil na email odgovor:
Sem preverila, vaš račun je bil zaprt.
Žal so kolegi ob zapiranju spregledali, da se mora račun zapreti šele 25.12.2016.

Za nevšečnosti se vam iskreno opravičujemo.


Po izraženi želji, da to zadevo uredijo oziroma mi sporočijo kakšen je nadaljni postopek, so me začeli ignorirati oziroma ni bilo več nadaljnega kontakta.

Naslednjič, ko bom iskal banko bom raje dal kakšen € na leto več in upal na večjo profesionalnost s strani banke.

Ganon ::

Hja, to se ti lahko zgodi kjerkoli.

OZZY ::

fosil je izjavil:

Sem hotel it na DH pa imajo zelo kompliciran in neumen postopek odpiranja račun.
Ti dajo en obrazec ,ki naj bi ga potrdil delodajalec, da bi bo nakazoval plačo gor.
Na tem obrazcu naj bi pisala gor tudi številka novega računa kamor se delodajalec zaveže da ti bo nakazoval plačo.
Ampak številke nimaš dokler ne odpreš računa.
Računa pa ne moreš odpreti dokler ti delodajalec ne potrdi da ti bo na ta račun nakazoval plačo.
Ob takih bizarnostih se človek resno vpraša kako kredibilna in kompetentna je dejansko ta banka.


to ni res. Če je tako uslužbenec rekel potem je naredil napako. Ti lahko odpreš račun potem pa neseš izpolniti potrdilo delodajalcu. Potrdilo je bolj zato, da je zapisano, da imaš zapolitev za NDČ, ki je tudi na tem potrdilu. Na podlagi tega se ti lahko kasneje odobri limit. Če tega potrdila ni, ti limita ne more odobriti, saj ne vem kako zaposlitev imaš. Lahko pa prineseš tudi kopijo pogodbe o zaposlitvi. Delorajalec pa ima tudi v evidenci nato s tvojim podpisom, da ga pooblaščeš, da nakazuje na Dh d.d..
Go with the flow.
««
«
1 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primerjava spletnih bank (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11516939 (1596) Patrik0
»

Nakup z mastercard brez ccv in potrditve.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
505997 (3340) energetik
»

Menjava banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16628728 (11824) nejc_nejc
»

Kredit in bančni app

Oddelek: Loža
424518 (3056) RockyS
»

Digitalno bančništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8310115 (7336) SVGA

Več podobnih tem