» »

Microsoft preizkuša reklame v meniju Start v Windows 10

Microsoft preizkuša reklame v meniju Start v Windows 10

Beta News - Na pametnih telefonih so v brezplačnih aplikacijah oglasi nekaj običajnega, saj (tudi) od tega avtorji teh aplikacij živijo. Na računalnikih v ekosistemu Windows se od reklam vse bliska na spletu, medtem ko jih programi skoraj nimajo, razen kakšnih brezplačnih (freeware ali freemium). Lahko pa bi jih imeli. Microsoft preizkuša, kako bi se obnesli oglasi za aplikacije v meniju Start.

Ob tem se velja spomniti na Mozillo, ki je pred poldrugim letom razmišljala o vpeljali reklam v Firefox. Zamisel ni bila preveč dobro sprejeta in nekaj mesecev pozneje so sporočili, da je ne bodo udejanjili. Microsoftov poizkus je taktnejši.

V razvojnem kanalu (program Windows Insider) so se v meni Start prikradle reklame, ki jih seveda imenujejo Priporočene aplikacije. Na podlagi preteklih prenosov (nakupov ali brezplačnih aplikacij) s spletne tržnice najnovejše beta verzije Windows 10 predlagajo aplikacije, ki bi jih uporabniki morda lahko sneli.

Microsoft trdi, da ne gre za problematično prakso, ker je mogoče funkcijo ugasniti. To drži, saj je mogoče prepovedati prikaz priporočenih aplikacij posameznega proizvajalca ali kar vseh. A po drugi strani ni lepo, da Microsoft tako funkcijo uvede avtomatično, potem pa od uporabnikov terja izklop. Primernejša bi bila obratna pot. Seveda ni nujno, da bo funkcija v takšni obliki na voljo tudi končnim uporabnikom, je pa to verjetno.

To ni edina nespretnost, ki si jo je privoščil Microsoft. Večji problem so predstavljali avtomatični prenosi Windows 10 na računalnike, ne da bi uporabniki to želeli. Sicer se sistem ni namestil, a je vseeno porabil precej pasovne širine in tudi prostora na disku. Spodrsljaj so bile tudi posodobitve za Windows 7 in 8, ki so Microsoftu prinesle možnost spremljanja dogajanja na računalnikih, kar je eden izmed glavnih pomislekov pri nadgradnji na Windows 10.

43 komentarjev

Qushaak ::

To me pa jezi. Če se že plača za produkt in če se že zbira vse mogoče informacije pa bi človek vsaj toliko pričakoval, da se da reklame izklopit.

OK.d ::

Ja še reklame nam manjkajo:P
LPOK.d

techfreak :) ::

Clovek bi (tako kot na vsakem drugem OSu) pricakoval da sploh ni reklam. Sploh glede na to, da so (do neke mere) uporabnike silili v nadgradnjo iz starejsih verzij.

win64 ::

V razvojnem kanalu (program Windows Insider) so se v meni Start prikradle reklame

"Priporočene aplikacije" so tam že vsaj od izdaje, če niso bile tam že prej.

OK.d ::

To je podobno kot naša rtv, pobirajo naročnino in nam vsiljujejo reklame.
LPOK.d

bsaksida ::

OK.d je izjavil:

To je podobno kot naša rtv, pobirajo naročnino in nam vsiljujejo reklame.


San da v tem primeru, nisi kupil windows 10 ampak si nadgradil zastonj.

Netrunner ::

Če bodo nudili kakšno free verzijo Win10 potem tam naj dajo reklame, licenčnim verzijam pa nimajo kaj vtikat tega spama.

Arctander ::

Saj se spomnete tiste scene iz Idiocracy, ko so na velikanskem zaslonu "ploščice" z oglasi, samo na sredini pa majhno okno z vsebino?

Izgleda, da jim ni nihče povedal, da Idiocracy ni bil mišljen kot zbirka idej, kaj bi se še dalo narediti v oglaševanju >:D

Markoff ::

Kako že gre tisti novodobni rek: If you're not paying for the product, YOU are the product!
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

hojnikb ::

Custom start meni, problem rešen :)
#brezpodpisa

Markoff ::

hojnikb je izjavil:

Custom start meni, problem rešen :)

Zakaj potem imeti Windows, če lahko dobiš custom made OS v obliki ene od 10.000 verzij Linuxa? What's next? Custom made registry? Custom made API? Custom made Control panel? Custom made customization?
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

darkolord ::

Linux? A mogoče tale (Ubuntu):

 Update Full Underwire Bra

Update Full Underwire Bra

vostok_1 ::

Hahaha. MS. Going sour.

opeter ::

hojnikb je izjavil:

Custom start meni, problem rešen :)


Potem pa ste se iz mene smejali, ker imam naložen Classic Menu Shell. Ampak vsakemu svoje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

japol ::

A se mi je kar zdelo da bo nekaj v to smer peljano.

AC_DC ::

Če nimaš ravno enterprise verzije w10 ti lahko MS automatsko podtakne vsak update, kar je zaskrbljujoče.

Sims ::

Jup, ubuntu ima tale šit že dolgo gor ... Win10 pa tudi silijo z nekimi api že od začetka... Pa vseeno, za enega nisi plačal nič, za drugega pa si. Vsaj pred updateom.

Ang3lo ::

AC_DC je izjavil:

Če nimaš ravno enterprise verzije w10 ti lahko MS automatsko podtakne vsak update, kar je zaskrbljujoče.

Ne more, če greš pod User policy nastavitve, lahko nastaviš po želji, vsaj na Pro verziji, ne vem pa kako je na Home.

AC_DC ::

Kaj je potrebne spremeniti v User policy ?

lunamit ::

na Home ni User policy oz. Group policy-ja
There are 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.

LightBit ::

darkolord je izjavil:

Linux? A mogoče tale (Ubuntu):

 Update Full Underwire Bra

Update Full Underwire Bra


Ne, "9.999" ostalih.

Spc ::

opeter je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Custom start meni, problem rešen :)


Potem pa ste se iz mene smejali, ker imam naložen Classic Menu Shell. Ampak vsakemu svoje.

Jaz imam tudi classic shell, čisto klasično temo iz windows 95, to je še najbolj pregledno brez reklam.
8-)
 

Grey ::

Bil sem navdušen nad Windows 10. Poudarjam, BIL. To gre čez vse meje...reklam nočem videti, sploh. Kmalu bodo še med zagonom računalnika vrteli reklame...potem smo pa tam...
Že to, da se na Skype ne da več izključiti reklam mi gre blazno na živce.

d4vid ::

Grey je izjavil:

Bil sem navdušen nad Windows 10. Poudarjam, BIL. To gre čez vse meje...reklam nočem videti, sploh. Kmalu bodo še med zagonom računalnika vrteli reklame...potem smo pa tam...
Že to, da se na Skype ne da več izključiti reklam mi gre blazno na živce.

O ne, zdej si jim pa idejo dal.

Osebno me tista reklama ne moti. Ni moteca in dokler ne bo popupov v stilu "brezplacno iphone(nokia, ce smo pri MS)", bom zadovoljen.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

CyberPunk ::

Ker se ze omenja Skype reklame - pri nekaterih sem jih videl na Windows racunalnikih, pri meni jih ni. V cem je fora? Je odvisno od tega, s katerega vira je bil Skype instaliran?

k4vz0024 ::

Škoda, ker so tako perspektiven operacijski sistem spremenili bloatware in spyware s keylogerjem.

BigWhale ::

Sims je izjavil:

Jup, ubuntu ima tale šit že dolgo gor ... Win10 pa tudi silijo z nekimi api že od začetka... Pa vseeno, za enega nisi plačal nič, za drugega pa si. Vsaj pred updateom.


Ubuntu ima tole po defaultu izklopljen. :)

Sims ::

BW ... samo to ...

Če bi imel Ubuntu to po defaultu izklopljen, jaz za to ne bi niti vedel ...

bambam20 ::

Netrunner je izjavil:

Če bodo nudili kakšno free verzijo Win10 potem tam naj dajo reklame, licenčnim verzijam pa nimajo kaj vtikat tega spama.



Če je brezplčna enoletna nadradnja :). Ne morete imeti brezplčnih winsow legalnih in nič za njih nazaj dat.

CyberPunk je izjavil:

Ker se ze omenja Skype reklame - pri nekaterih sem jih videl na Windows racunalnikih, pri meni jih ni. V cem je fora? Je odvisno od tega, s katerega vira je bil Skype instaliran?



Sej ne, da obstaja veliko drugih programov za komuniciranje. Skype je postal od kar je v rokah M$-ja sistemsko požrešen, oblikovno grd, zvok slabe kvalitete... Za mene skype ne obstaja sploh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

zmaugy ::

Jaz ne maram Windoze 10, pa vendar Micro$haft posiljuje moje Win7 in Win8 sisteme z njimi in s fukfehtarskim malverom za vohunjenje za uporabniki. Pr miru naj me pustijo in brez tega izpolnjujejo svoje obveznosti podpore in posodabljanja, za kar sem jim plačal.
Micro$haft je poteptal vsa načela, na katerih je temeljil in izdal svoje uporabnike za nekaj centov. Ceneno in preziranja vredno.

R1710 ::

Pred leti sem kupil računalnik z Windows 7. Nadgradil sem ga na Windows 10 in zaradi specifičnih težav naredil format sistema. Windows je aktiviran - verzija PRO.
Pa mi ni všeč, deluje slabše kot prej, driverjev ne naloži, na spletu jih ne najdem, baterija drži slabše, deluje na višji temperaturi, etc. Je možen downgrade na Windows 7? Fizični windows key na računalniku je od starosti zbrisan.

xda develope ::

Sam oglasov ne vidim nikjer.Razlog?

BigWhale ::

Sims je izjavil:

BW ... samo to ...

Če bi imel Ubuntu to po defaultu izklopljen, jaz za to ne bi niti vedel ...


Upgrade. :) Ko je bil feature released je bil res vklopljen. Sedaj je ze nekaj casa izklopljen.

Jupito ::

Počasi postaja jasno, zakaj 10-ka tako objestno vohuni za uporabnikom... ciljane raklame, komšija! Wolle Wandows umzonst? Kajn problem! Lova do krova!
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

zmaugy ::

Je pa zanimivo kdaj se je to POSILJEVANJE uporabnikov M$ OS z reklamami in vdiranjem v njihovo zasebnost začelo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

McMallar ::

Glede reklam v Skype lahko probas tole.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Looooooka ::

"occasionaly show suggestions in start"
Ampak dejmo rajši paniko zaganjat na forumu. post vzame več časa kot kliknit na tole.

darkolord ::

Ravnokar instaliral najnovejšo verzijo Ubuntu. Še vedno mi prodaja tangice:

krneki0001 ::

Arctander je izjavil:

Saj se spomnete tiste scene iz Idiocracy, ko so na velikanskem zaslonu "ploščice" z oglasi, samo na sredini pa majhno okno z vsebino?

Izgleda, da jim ni nihče povedal, da Idiocracy ni bil mišljen kot zbirka idej, kaj bi se še dalo narediti v oglaševanju >:D


Si prepričan da ni idiocracy samo pokazatelj, kam gremo?

zmaugy ::

Fukfehtarski Micro$haft spet v akciji:

http://www.siol.net/novice/tehnologija/...

hojnikb ::

windows update na disable (kot servis) problem rešen
#brezpodpisa

zmaugy ::

Samo potem si odprt za vse ranljivosti, ki so jih vgradili v sistem in jih postopno odpravljajo.

Definitivno ne kupim več ničesar z M$ sistemom gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

krneki0001 ::

Kje so sedaj te reklame? Imam home, pro in čakam na enterprise za na slućbenega, pa ne v home in ne v pro ni reklam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft si je brž premislil glede oglasov v poštnem odjemalcu

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
277493 (4413) zmaugy
»

Windows 10 je tu! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
262101025 (79808) MrStein
»

Zadnja verzija Windows nared (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
22186292 (74947) MrStein
»

Windows Phone 7 - "Must have APPs" (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6214051 (9341) Tilen
»

Od danes v ZDA naprodaj iPad (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
8123153 (20605) bluefish

Več podobnih tem