» »

Zvok preko optike

Zvok preko optike

gantlej ::

Pozdravljeni,

verjetno že tema obstaja oz. rešitev vendar sem počasi že pri koncu z živci, tako da če ima kdo kak link ali konkreten odgovor se toplo priporočam.

Anyway...namesto apple tvja in wd tv live, sem se odločil da sprobam en HTPC (Asrock ION 330HT), seveda v povezavi z XBMC(Kodi) in pa mrežnim diskom...vse lepo in prav...če bi delal ZVOK....

NIkakor mi ne rata usposobiti zvoka preko optičnega SPDIF kabla...preko HMDI dela zvok a le na TVju - zraven imam še 5.1 yamahin reciever...ima kdo kakšno idejo?Sedaj sem probaval z Win 8.1, jutri še probam z 7 64bit, ker omenjen komp nima uradnih win 8 driverjev...

Za vsakršno pomoč bom zlooooo hvaležen!

LP, gantlej

errhec ::

Si v Kodi-ju nastavil na optični izhod?
dd

All ::

kera yamaha, ker TV?
opcija 1....iz tv-ja pelji optiko na yamaho
opcija 2....iz HTPC pelji hdmi v yamaho in od tam v tv

damirez ::

To so samo natavitve na HTPCju.
Optičen kabel iz HTPCja v yamaho. In HDMI kabel iz HTPCja v TV. Na HTPCju pač nastaviš vse kar je potrebno, spdif passtthru...

gantlej ::

yamaha HTR 6130 mislim da je, TV je nek LG star cca 3 leta...

Sem probal več opcij,

hdmi kabel - HTPC-> Yamaha -> TV - delal zvok le na TVju in ne na receiverju

Optika - HTPC -> yamaha
HDMI HTPC -> tv (zvok samo iz tv)

opazil sem edino eno stvar, na začetku je rdeča lučka v optičnem izhodu svetla, in spreminjanju vseh možnih nastavitev je le ta ugasnila in se ne prižge...celo več 3.5mm jack ni več zaznalo kot da bi ga vklopil...3x sem driverje naložil na novo pa nič...

danes še probal format pa win 7 gor dat pa bomo vidl...

Vem da je treba samo pravilno nastavit pa bo :D sam zdaj sem imel ene 8 let WD TV Live kateri je bil Plug&Play pa je blo to to :)

Pa še to, bi mogo delovati 5.1 zvok samo preko HDMI kabla?ker kakorkoli sem priklopil HDMI v yamaho in nato iz yamahe v TV je bil zvok le na TVJU v kolikor sem omogočil NVIDIA HD SOUND oz neki takega

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gantlej ()

damirez ::

Tako kot sem rekel. Optiko v Yamaho, HDMI pa direktno v TV. Ker sem točno vedel, ja žal tvoja Yamaha ne zna predvajaz tvoka iz HDMIja, tako kot precej prvih receiverjev HDMI.

5.1 oz 7.1 prostorsski zvok boš dobil samo prek spdif, optike oz coax kabla. S HDMIjam se sploh ne matrej. Lahko si prebereš v navodilih od yamahe, če mi ne verjameš.

Tko da optika + nastavitve na kompu. Pač izbereš povsod SPDIF ozrima celo v winsih imaš ponavadi potem kao 2 zvočni kartici. Ena je kao speakers po deafultu in druga je SPDIF. Desni klik na zvočnik levo doli v vinsih in imaš playback devices, ali pa kar v programu za predvajanje videa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirez ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem 5.1 domači kino

Oddelek: Zvok in slika
486973 (5726) edi45
»

Budget surround soundsystem za dnevno

Oddelek: Zvok in slika
476288 (5073) Bearrorist
»

Hišni kino ali navadni 5.1 sistem

Oddelek: Zvok in slika
315109 (4047) Anney
»

Nakup A/V Receiverja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
23548013 (29478) Anney
»

[Hi-Fi] - Hišni kino sistemi 3.1, 5.1, 7.1... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16634581 (17352) josko674

Več podobnih tem