» »

Kadrovska štipendija

Kadrovska štipendija

Limona ::

Pozdravljeni,

Sem prašal že vse kolege , ki imajo kadrovsko štipendijo vendar nobeden "nima pojma" zato sprašujem tukaj in vas prosim, da mi pomagate ali vsaj olajšate zadevo.

Hodim v drugi letnik faksa smer turizem, sestra prodaja oblačila in bo odprla d.o.o.
Sestra mi bo devala kadrovsko štipendijo pa me zanimajo naslednje stvari:

-lahko kadrovsko štipendijo podjetje začne nakazovati kadarkoli? Ali je to samo možno enkrat na leto takrat, ko so razpisi.
-koliko je najvišja oz. koliko od zneska plačuje država in koliko podjetje?
-od česa je odvisno kako veliko štipendijo lahko imam.
-kako do kadrovske štipendije, postopek? (kakšen link prosim)

Sestra me seveda po končanem študiju misli zaposliti.

Prosim za pomoč.

Ice-Heki ::

Limona je izjavil:


-lahko kadrovsko štipendijo podjetje začne nakazovati kadarkoli? Ali je to samo možno enkrat na leto takrat, ko so razpisi.

Da in ne. Če štipendijo podeljuje podjetje, potem jo lahko začneš prejemati kadarkoli. Na koncu koledarskega leta je potrebno na Javni sklad RS za razvoj kadrov in štipendije poročati o podeljeni štipendiji. V kolikor bo del štipendije sofinanciran s strani države / občine, potem se je potrebno do konca januarja prijaviti na razpis in podeliti štipendijo v naslednjem študijskem letu. (za točne roke poglej na spletno stran www.sklad-kadri.si)

Limona je izjavil:


-koliko je najvišja oz. koliko od zneska plačuje država in koliko podjetje?
-od česa je odvisno kako veliko štipendijo lahko imam.

Višino ponavadi določi podjetje, ki štipendijo izplačuje. Razmerje med javnim denarjem in denarjem, ki ga nameni podjetje, je definirano v razpisih. Štipendija do višine minimalne plače ni obdavčena.

Limona je izjavil:


-kako do kadrovske štipendije, postopek? (kakšen link prosim)

Sestra me seveda po končanem študiju misli zaposliti.

Predlagam da se obrneš na Javni sklad RS za razvoj kadrov in štipendije. Prav tako se o teh stvareh splača pogovoriti tudi z računovodkinjo.

Limona ::

hvala za odgovor.

A potem ne morem zdaj dati vloge da bi dobil štipendijo ki bi bila financirana tudi s strani države?

Kolegi so mi rekli da plača 20% podjetje ostalo pa država.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Štipendija (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Šola
1917474557 (14285) History
»

Podiplomski študij ali zaposlitev

Oddelek: Šola
142413 (1690) Timurlenk
»

kadrovska štipendija?

Oddelek: Šola
194633 (3369) St235
»

Nova štipendija

Oddelek: Šola
71789 (1482) Sasa
»

Kako do kadrovske štipendije!?

Oddelek: Loža
104660 (4503) koyotee

Več podobnih tem