» »

Mc'Donalds kupončki

Mc'Donalds kupončki

«
1
2

xda develope ::

Pozdravljeni!
Ravno želel sem si sprintati kupončke pa mi je pošla kartuša in me zanima če se lahko na telefonu pokaže samo slikice ali to ne šteje.

DarwiN ::

Verjetno še nihče ni poskusil.. Bodi ti poskusni zajček in poročaj...:_)

Sicer si pa med reklamami dobil na dom en izvod kupončkov.. Pejt vprašat teto, sosedo ali babico. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

xda develope ::

Živim v vasi "bogu za hrbtom" in nismo dobili ne.

tiran2000 ::

včas ne bodo hotel dat na prvo žogo, pa jih je treba malo prepričat...potem deluje. se koristim koncepta že dolgo ;-)

starboi ::

Zakaj pa se prehranjujete v Mcdonaldsu ?

tiran2000 ::

sej noben ne je vsak dan (upam). če se gre pa enkrat na mesec pa ni panike. presentljivo za mnoge ima mcdonalds dost višjo kvaliteto hrane in sploh higienske standarde kot večina street fooda, pa celo neke zanemarjene restavracije... večina dokumentarcev je overhyped hipy bulshit... pa da se razume, ne zagovarjam hitre hrane, samo obstaja veliko slabših alternativ kot jesti tam...

z3ro ::

Ne talajo ponavadi v Mcdonaldsu te kupončke? Sem jih dobil že parkrat.

Phantomeye ::

ceneje je, ce gres v mcdonalds, pa kupis eno omako. ob nakupu dobis kupone in jih potem takoj koristiš.

Roadkill ::

Ne rabiš nič kupit, samo vprašaj za kupone pri blagajni.
Ü

mojsterleo ::

reci na blagajni da si zalozil kupon. bos dobil nov list. kupone ki jih predlozis itak na blagajni mecejo v smeti ali pa ti ga vrnejo nazaj. sicer pa je zanimivo kako kupone alternirata mcd in burger king, kot da bi bilo dogovorjeno.

ps sicer pa od kuponov najveckrat porabim tiste za mc cafe, kava+sladica(tokrat torta) za 1,50 eur je res super ponudba.

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

Ti kuponi so zdaj že kar stalnica. So me pa razjezili pred časom, ko sem zavil na McDrive, vedoč, da sem kupone pozabil doma in vprašal, če mi lahko da en list s kuponi ob prevzemu in bova tako uredila brez kompliciranja. In me je gladko zavrnila. A ne marajo mojega denarja? Je res tako težko človeku izročiti list papirja??

Pa v petek sem bil spet lačen in ravno blizu restavracije, zato sem na McDriveu vzel dva BigMaca in pomfri in potem doma ugotovil, da je že vse mrzlo.

;((

Phantomeye ::

Roadkill je izjavil:

Ne rabiš nič kupit, samo vprašaj za kupone pri blagajni.


naceloma res ne, ampak včasih nočejo dat, če nič ne kupiš, kar je seveda paradoksalno.

xda develope ::

z3ro na koncu so mi jih dali kar tam.Hvala vsem.Sem pa tudi vprašal če bi šlo s sliko pa so zatrjevali da ne gre.

chucki ::

Bog ti pomaga in je spraznil kartušo. :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

LeQuack ::

Kaj je fora, da ne dajo takih cen že privzeto, namesto da se gredo neke kupone?
Quack !

Rias Gremory ::

Da stisnejo še kakšen € več od koga, ki ne hodi veliko v Meka in ne ve za kupone.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

lambda ::

In da ljudje kupijo več, kot bi sicer. Tisti kuponi so večinoma 'če kupiš dva, ti damo 33 % popust' ipd.

MIHAc27 ::

lambda je izjavil:

In da ljudje kupijo več, kot bi sicer. Tisti kuponi so večinoma 'če kupiš dva, ti damo 33 % popust' ipd.

Če imaš itak namen kupit 2 je ok. Meni če pride kaj prav uporabim, če pa ne, pa pač ne.

Smurf ::

Pomoje je odgovor bolj ta, da smo slovenci obrisani na kupone in radi kupujemo z njimi (ker imamo obcutek, da prisparamo). McDonalds pa se temu zgolj prilagaja.

MIHAc27 ::

Kakor kdaj... mene kupon 10 pralnih praškov za ceno enega nič ne gane. Če bi bilo pa kaj drugega, kar rabim... potem mogoče, pa še to prej na netu preverim, da ni kje vseeno ugodneje. Seveda to velja za izredne nakupe. Hrano kupujem pač tam, kjer je končni znesek najnižji.

mihec87 ::

Kaj pol oblačil ne pereš:)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

N0t0ri0us ::

mogoče se mu operejo same, tako kot meni.. vržem jih v kopalnico in se čez nekaj dni spet pojavijo v moji sobi :))

Phantomeye ::

Smurf je izjavil:

Pomoje je odgovor bolj ta, da smo slovenci obrisani na kupone in radi kupujemo z njimi (ker imamo obcutek, da prisparamo). McDonalds pa se temu zgolj prilagaja.


Kupovanje s kuponi se splača. Problem niso kuponi. Problem je mentaliteta (kot z vsemi popusti). Dokler je kupon razlog za nakup, potem si v minusu, ker kupljene zadeve ne rabiš. Če pa planiraš nekaj kupit, pa imaš slučajno kupon, zakaj pa ne. Trgovina proda, ti si pa prišparal.

Samo tukaj je caka. Kot prodajalec nekemu produktu zvišaš ceno iz x na y. Potem pa izdaš kupon, ki ti ponuja produkt s ceno y po ceni x. V resnici kupiš nekaj po originalni ceni, misliš, pa da si prišparal. Sicer ne vem ali se to prakticira ali ne. Sej podobno je pri bencinu. Gre cena gor za 10 centov, folk se sekira in pozabi. Potem pa kmalu dol za 3 cente, pa je narod vesel. V resnici pa še vedno plačujemo 7 centov več.

Sicer pa slovenci ubrisani? poglej američane. Nekateri živijo od kuponov.

Smurf ::

Phantomeye je izjavil:

Smurf je izjavil:

Pomoje je odgovor bolj ta, da smo slovenci obrisani na kupone in radi kupujemo z njimi (ker imamo obcutek, da prisparamo). McDonalds pa se temu zgolj prilagaja.


Samo tukaj je caka. Kot prodajalec nekemu produktu zvišaš ceno iz x na y. Potem pa izdaš kupon, ki ti ponuja produkt s ceno y po ceni x. V resnici kupiš nekaj po originalni ceni, misliš, pa da si prišparal. Sicer ne vem ali se to prakticira ali ne. Sej podobno je pri bencinu. Gre cena gor za 10 centov, folk se sekira in pozabi. Potem pa kmalu dol za 3 cente, pa je narod vesel. V resnici pa še vedno plačujemo 7 centov več.

Sicer pa slovenci ubrisani? poglej američane. Nekateri živijo od kuponov.

Ja sej predvsem to sem mislil. Slovenec bo bistveno raje kupil izdelek, ki je znizan iz 100 enot na 80 enot s pomocjo kupona, kot da bi ze v orginalu dal 80 enot. Jaz se nikjer po svetu nisem opazil, da bi bilo rezanje kuponov tako mnozicna folklora kot v Sloveniji.

111111111111 ::

Smurf je izjavil:


Ja sej predvsem to sem mislil. Slovenec bo bistveno raje kupil izdelek, ki je znizan iz 100 enot na 80 enot s pomocjo kupona, kot da bi ze v orginalu dal 80 enot. Jaz se nikjer po svetu nisem opazil, da bi bilo rezanje kuponov tako mnozicna folklora kot v Sloveniji.


Npr. Amerika? Kuponi so v ZDA res vsepovsod. V GB imaš po vseh trgovinah akcije kupi 2 dobiš 3 (od zelenjave do športnih copat)

Drugače pa so McKuponi zakon. Greva včasih s sodelavcem in prihraniš 2-3€. Nekaj je.

[D]emon ::

Phantomeye je izjavil:


Sicer pa slovenci ubrisani? poglej američane. Nekateri živijo od kuponov.


S to razliko, da ce v ZDA znas s kuponcki, lahko familjo futras za cel mesec za drobiz.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

mihec87 ::

V ameriki je možno z kuponi na pult naložit za par 100usd robe plača pa par usd...Pri nas pa večina cena gor pol pa izdat kupončke...V bistvu je treba neglede na količino popusta gledat končno ceno ki jo plačamo..

FTad ::

Kaksno ponudbo pa potem imajo s kuponi v Ameriki, da je mozno toliko prihraniti?

c3p0 ::

Poglej kako epizodo serije Extreme Couponing. Naši so s temi kupončki in raznimi "super" popusti, kot je 25% na en izdelek, desetletja za ZDA.

stara mama ::

Smurf je izjavil:

Pomoje je odgovor bolj ta, da smo slovenci obrisani na kupone in radi kupujemo z njimi (ker imamo obcutek, da prisparamo). McDonalds pa se temu zgolj prilagaja.

Ti si poglej raje kako epizodo Extreme Cuponing na discoveryu.

Edit: vidim da sem bil že prehiten.

tiran2000 je izjavil:

sej noben ne je vsak dan (upam). če se gre pa enkrat na mesec pa ni panike. presentljivo za mnoge ima mcdonalds dost višjo kvaliteto hrane in sploh higienske standarde kot večina street fooda, pa celo neke zanemarjene restavracije... večina dokumentarcev je overhyped hipy bulshit... pa da se razume, ne zagovarjam hitre hrane, samo obstaja veliko slabših alternativ kot jesti tam...

Ne gre se za čistočo in higienske standarde. Gre se za samo kemijo hrane, ki pa ni najbolj blagodejna oz. dosti dosti manj, kot pa kaka domača salama s kruhom iz peči.

Zgodovina sprememb…

ahac ::

Naši so s temi kupončki in raznimi "super" popusti, kot je 25% na en izdelek, desetletja za ZDA.

V ZDA sem tudi videl, da so nekje (mislim, da frizer ali nekaj v tem stilu) v reklamo napisal, da sprejemajo tudi kupone od konkurence. V SLO je pa že orenk presenečenje, če dobiš kakšen kupon za frizerja...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

marvin42 ::

MIHAc27 je izjavil:

Kakor kdaj... mene kupon 10 pralnih praškov za ceno enega nič ne gane.


Hotel Mama? :)
Mostly Harmless

stara mama ::

Sj veš da praški stanejo tudi tja do 20€ kar pri 10 praških hitro pride blizu 200?

radmannsdorf ::



ura in pol na blagajni :))

Zgodovina sprememb…

r00k ::

Zadnič sem bil v meku na čopovi in ko sem uprašal za kupone so mi jih dali brez problema. More bit kar siten tisti za blagajno da ti jih ne da.

Glugy ::

Men je blo bolj všeč tko k so mel ob uvajanja McDonaldsa ko so imel za podrgnt in si lahk dobil nagrado recimo kak dodatn sok, krompirček, al imel možnost zadet kak denar (ok čeprav možnost za to je bila podobna lotu : ) )

Malcolm_Y ::

Mi vedno kupimo dva happy meala (redna cena 6 EUR), zato mi je kul dat kupon, ker ju dobim za 5 EUR.

Hodimo pa nič pogosteje tja zaradi tega, kuponi gor ali dol.

Vprašanje glede Extreme couponing - tudi sam sem slišal za to, ampak mi ne gre v račun, kako se trgovinam to splača - zakaj vsi kupci tega ne delajo in spravijo trgovine na kant?

MIHAc27 ::

Kolikor sem jaz gledal ta Extreme couponing to vseeno ni za 1 dan dela. Nekateri varčujejo kupončke leta (v eni epizodi je ena vnovčila kupon, ki ga je menda podedovala in bil star že 10 al clo 20 let).
Kupončke potem tudi iščejo od prijateljev, sorodnikov,... Ogromno je preračunavanja, ker nekateri kuponi zmanjšajo ceno za %, nekateri pa za fiksen znesek.

Kako se jim pa splača.... po moje je to še vedno huda reklama, če se nekdo hvali, da je za 10$ kupil 1000$ hrane.

P.S.: Ni ravno hotel mama ampak pranja nimam jaz čez :)

Zmajc ::

Tile kupon ekstremisti majo za full time job 8 ur na dan dela. Pa dosti zbiranja, kalkuliranja in kombiniranja raznih kuponov v točno določenem trenutku za maksimalen prihranek.

Pogosto so kuponi samo za nakupe večjih količin ki jih večina ne koristi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

Furbo ::

Tam se kuponi med seboj seštevajo, ne pa kot pri nas, kjer se trgovec praktično ne more zafrkniti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mihec87 ::

V extreme couponing se vidi da pač v bistvo nabavljajo kar je na kupone takrat(ponavadi večja količina)-pač vzame npr.. 20paketov wc papirja,10mil,celo škatlo praškov, 25kozarcev vloženih kumar, vez bbq omake itd... In imajo doma v bistvu prostor za to robo ali pa zadeve podarja naokoli če ima nek rok uporabe in ve da ne bojo porabli..

Splača se jim verjetno ker takih ni dosti večina pride z 1 kuponom za nekaj pa še vzame par ostalih stvari kar rabi..

Furbo je izjavil:

Tam se kuponi med seboj seštevajo, ne pa kot pri nas, kjer se trgovec praktično ne more zafrkniti.


Če se prav spomnim je v oddaji ena naložla za okoli 1k usd pa ji je na konc bila trgovina še 30centov dolžna..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

spirit ::

Kot je bilo že napisano to ni tako da imaš kupon in greš v trgovino , če hočeš to tam zares koristit, moraš na tem resno delat in računat kaj se ti kako splača in kaj ne... je pa en folk tam s tem praktično zasvojen. Pa saj niti ne gre da se tgovec zafrkne, večini se s tem ne da toliko ubdat in pač s kuponom nekaj kupi potem pa nabere še ostalo, te kuponkarji pa ne in vzamejo samo to poleg tega pa je včasih za razmislit koliko je vreden naš čas, jst vem da ne bi nikol zaradi prihranka 2€ stal eno uro v vrsti, če ne bi zadeve nujno potreboval. če ne potrebujem zadeve nujno in stopim v trgovino pa je vrsta čez pol trgovine se pogosto obrnem in pridem ko ne bo vrste, ker sta moj čas in živci zame več vredna da bi stal v vrsti za 2€, če bi lahko pa prihranil nekaj resnega denarja pa ni problem stati v vrsti, je pa res da imam toliko sreče da mi to ni treba, vem kaj pomeni če ima človek več stroškov kot prihodkov in potem se seveda tudi čas drugače vrednoti.

Matevz96 ::

mihec87 je izjavil:

V extreme couponing se vidi da pač v bistvo nabavljajo kar je na kupone takrat(ponavadi večja količina)-pač vzame npr.. 20paketov wc papirja,10mil,celo škatlo praškov, 25kozarcev vloženih kumar, vez bbq omake itd... In imajo doma v bistvu prostor za to robo ali pa zadeve podarja naokoli če ima nek rok uporabe in ve da ne bojo porabli..

Splača se jim verjetno ker takih ni dosti večina pride z 1 kuponom za nekaj pa še vzame par ostalih stvari kar rabi..

Furbo je izjavil:

Tam se kuponi med seboj seštevajo, ne pa kot pri nas, kjer se trgovec praktično ne more zafrkniti.


Če se prav spomnim je v oddaji ena naložla za okoli 1k usd pa ji je na konc bila trgovina še 30centov dolžna..


Kolikor sem bral komentarje trgovina s kuponi nima stroškov ker naj bi proizvajelec kril kupon in ne trgovina.

The Player ::

radmannsdorf je izjavil:





Po ogledu tega videa, se lahko vprašaš, kdo je večji kapitalist?

Naša "država", ki je komaj 24 let v tem sistemu, ima 10x nižji standard in mnogo višje stroške življenja (in temu primerne nižjo plačo in popuste)

ali pa

ZDA, ki je v tem sistemu že od prvega dne, ima višji standard, višje plače in mnogo večje popuste in s temi kuponi spodbuja večjo potrošnjo. Že popusti za zahvalni dan so nori (neka oseba, ki je dala izjavo za poročila je rekla, da lahko toliko privarčuješ, da si je lahko kupila 2 prenosnika, kot da to ni nič nenavadnega), ko sem pa tole gledal, sem si pa mislil KAJ?! 8-O

Drugače pa po eni strani je logično, če sistem dovoljuje, potem bodo to ljudje izkoriščali, pri nas bi kaj takega bilo nemogoče, saj lahko izkoristiš samo en kupon, in to na ne nujno vsak izdelek naprodaj.

Uboga blagajničarka, kaj si je mogla mislit. Že mene fršlok zadane, ko moram zlagat na trak, pa naložim manj k pol enga njenga vozička 8-O

ALSO, je kdo opazil kako nizek je DDV? Od ca 800$ je bilo le 50$ DDVja?!

Zgodovina sprememb…

ahac ::

ALSO, je kdo opazil kako nizek je DDV? Od ca 800$ je bilo le 50$ DDVja?!

V ZDA nimajo DDVja, ampak "sales tax", ki se drugače računa. Čeprav... v nekaterih državah je tudi to 0%. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Mr_Globus ::

Majo drugace ustimane davke - lahko obdavcijo ze v tovarni in je davek vstet v ceni ali pa sele v trgovini

radmannsdorf ::

pri nas je pa povsod!
na mcdonalds jedačo 9,5% :)

LeQuack ::

Če ne bi bilo Amerike tud McDonalds ne bi bilo.
Quack !

ahac ::

pri nas je pa povsod!
na mcdonalds jedačo 9,5% :)

Ja, ampak DDV je davek na cel proces... od krave do burgerja.
Ameriški sales tax je pa samo na zadnji korak, ko ti kupiš burger od McDonaldsa. Če je McDonalds moral plačat davek, ko je kupil meso in če je mesar plačal davek, ko je kupil kravo od kmeta, pa ti tega na računu ne vidiš izpisanega (plačaš pa vseeno).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

kixs ::

Sej je vseeno kako se obracuna... na koncu je vse skupaj za kupca 20 ali 30% cenejse kot pri nas.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Burger king v btc (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
964184873 (9936) ahac
»

Cenejša elektrika - se splača zamenjati ponudnika? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Problemi človeštva
674125648 (19200) Ganon
»

"Izkušnja" klima servisa iz Gregorino wheels

Oddelek: Na cesti
124996 (4772) Brane22
»

So *ugodne spletne ponudbe* kot je npr. privoscite.si res tako ugodne?!

Oddelek: Loža
354667 (3183) mojca
»

Kdo je K u p 0 n k 0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10827778 (18473) Šimpanz

Več podobnih tem