» »

Zelo (pre)dolg zagon oken v prenosniku ASUS X550JK

Zelo (pre)dolg zagon oken v prenosniku ASUS X550JK

celjan34 ::

Zdravo.

Ima kdo podoben prenosnik? Koliko časa se mu zaganja? Med WIN 7 in 10 pri zagonu ni bistvene razlike. Oba sistema se predolgo zaganjata. Takšnen prenosnik, ki stane 800€, bi pa po moje moral dati kaj več od sebe. Nisem sicer meril, kako dolgo se zaganja, ampak če rečem 2 minuti, se mi zdi še najbol primerno. Kar je pa apsolutno preveč no.

Je še imel kdo to težavo in kako jo je rešil?

Hvala.

dj_uro ::

Najbrž imaš vgrajen "klasičen" 5400rpm hdd disk...
Dokupi in zamenjaj ta hdd s hitrim ssd diskom...
vw-klub.si

xda develope ::

Meni se 4 leta star laptop z 7200rpm diskom Windows 10 zaganja 25 sekund.

dj_uro ::



Mhm...
vw-klub.si

celjan34 ::

Mja, to je sicer rešitev za +50€, ki pa dejansko pohitri le zagon, sicer tudi med kopiranjem ogromne količine podatkov, med samim delom pa sam zagon nista vredna SSDja. Vem, da se kak navadn prenosnik z tudi navadnim diskom zažene hitreje. In ja, 5400 disk je not. Šli so šparat pr disku, ki vrže slabo luč na prenosnik. Asus pa prenosniki, kje si še to vidu? :)

opeter ::

SSD-ja pa navadnega diska ne moreš primerjati pri nobeni operaciji ... 8-)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

celjan34 ::

Ja, debata in težava je pri boot prenosnika in ne primerjavi sicer SSD. Glede na ceno in posledično kapaciteto SSD je še vedno ta disk zame "namenski" če ga rabiš, zaradi samega pohitrenega zagona ni vreden te cene. In home user ne rabi namenskega diska ;)

dj_uro - sem si pa vsemu navkljub ogledu video, ja, točno to je ja. Ni potemtakem nič narobe s samim prenosnikom, problem je le disk. To se bo pa kolega sam odločil kaj bo naredu, al čaku 2 min. da se zalaufa, al pa plunu tistih 100€ recimo ;)

Hvala

dj_uro ::

No, sam sem mnenja, da je "fino" imet ssd vsaj za zagonski disk...

Jaz sem povsod zamenjal že par let nazaj, ko je šele prišel ssd...
Teh 100e, lahko tudi manj, skompenziraš drugje...
vw-klub.si

Mare2 ::

celjan34 je izjavil:

Ja, debata in težava je pri boot prenosnika in ne primerjavi sicer SSD. Glede na ceno in posledično kapaciteto SSD je še vedno ta disk zame "namenski" če ga rabiš, zaradi samega pohitrenega zagona ni vreden te cene. In home user ne rabi namenskega diska ;)


Celjan... Ti si car...
Ne glede na to je SSD vreden nakupa.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Siddh ::

Tudi med samim delom se pozna SSD, sploh pri brskanju po disku, odpiranje programov itd. Odzivnost je neprimerno boljša. Jaz počasi celotni družini menjujem stare diske za SSDje. Vsi navdušeni kako lahko nadgradnja vredna 50EUR spremeni računalnik, pa so vsi "home userji".


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Siddh ()

Aston_11 ::

celjan34 je izjavil:

Mja, to je sicer rešitev za +50€, ki pa dejansko pohitri le zagon, sicer tudi med kopiranjem ogromne količine podatkov, med samim delom pa sam zagon nista vredna SSDja. Vem, da se kak navadn prenosnik z tudi navadnim diskom zažene hitreje. In ja, 5400 disk je not. Šli so šparat pr disku, ki vrže slabo luč na prenosnik. Asus pa prenosniki, kje si še to vidu? :)

Ne vem če drži, jaz sem zamenjal disk s ssdjem pri prenosniku s celenorom N2830 in 4GB in je razlika v vsakem delovanju kot noč in dan. Pri zagonu sistema, delovanju brskalnikov itd. povsod se pozna, najbrž, ker windowsi ves čas kaj praskajo po disku in je disk ozko grlo in to hudo osko grlo. Ubuntu pa na istem dela še lepše, ker ima očitno manj šrota, ki ves čas praska po disku.

MIHAc27 ::

Mogoče če zoptimizira zagon, da spravi sistem da se postavi v 1 minuti (verjetno bolj realno 1 minuta 30sekund, če je sedaj res 2 minuti).
Na ssd-ju brez optimizacije doseže od oka.. 30-40 sekund. Z optimizacijo pa verjetno celo tam do 20.

Optimizacija= posodobitev BIOS-a, grafičnega gonilnika in chipseta, ter odstranitev navlake ob zagonu.

ST-777 ::

celjan34 je izjavil:

Glede na ceno in posledično kapaciteto SSD je še vedno ta disk zame "namenski" če ga rabiš, zaradi samega pohitrenega zagona ni vreden te cene.
SSD za prenosnik pomeni kar nekaj plusov: je odporen na tresljaje, neslišen, manj porabi toka, kar pomeni, da prenosnik dela dalj časa na baterijo itd.

opeter ::

ST-777 je izjavil:

celjan34 je izjavil:

Glede na ceno in posledično kapaciteto SSD je še vedno ta disk zame "namenski" če ga rabiš, zaradi samega pohitrenega zagona ni vreden te cene.
SSD za prenosnik pomeni kar nekaj plusov: je odporen na tresljaje, neslišen, manj porabi toka, kar pomeni, da prenosnik dela dalj časa na baterijo itd.


Če celjan34 pravi, da ne, potem je že nekaj na tem. Kaj pa ti in jaz sploh veva? Nič.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

[D]emon ::

Sam sem pred casom primarni disk zamenjal z SSD-jem, in zdaj se mi Windows nalozi hitreje kot pa rabi racunalnik, da pride cez POST. Prej je trajalo tudi minuto.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD vs HDD (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
24648545 (45426) MrStein
»

Samsung pripravlja 3D pomnilnik: V-NAND (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
8219003 (16338) hojnikb
»

Apple MacBook Pro, vaše mnenje in nasveti glede na kupa (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6816860 (15398) algo
»

Milijarda manj prihodkov za Intel zaradi nedobavljivosti diskov, povpraševanje po SSD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
14226690 (21362) Pyr0Beast
»

Seagate prodal milijon hibridnih trdih diskov

Oddelek: Novice / Diski
3913904 (12530) Dr_M

Več podobnih tem