» »

Amis težave

Amis težave

«
1
2

cimpresovec ::

Zanima me, če je kdo v zadnjem tednu opazil zelo pogoste "lag spike" pri ponudniku Amis na področju Maribor/Ptuj. Vsake toliko gredo vsi paketi po gobe, in se povezava kar ustavi za kar nekaj časa. Malo bi se rad pozanimal, preden se grem kregat s ponudnikom.

Do sedaj nisem imel teh problemov in bi bil hvaležen vsake informacije.

AndreAS ::

Zdravo, ja jaz imam neke cudne slikanje. Slika se ustavi za sekundo ali manj in gre naprej. vse sem ze zamenjal od kablov, restartov....
lokacija okolica mb

cimpresovec ::

Slike se ponavadi nalagajo zaporedno in se mi ne zdi kot neki velik problem. Pri meni pa gre za kompletno prekinitev povezave za kakih 5-10s, skoraj vsakih 10 minut. Seveda modem in računalnik javita, kot da je vse ok, vendar preprosto ne deluje. Pri brskanju se mogoče da s tem živeti, ampak pri igranju iger pa so taki izpadi zelo moteči. Modem sem seveda že resetiral in vse saj sumim, da bo izpustil dušo po toliko letih servisa, ampak dvomim, da mi bo Amis ponudil zamenjavo samo tako.

Zgodovina sprememb…

Bakunin ::

eden ima probleme z inetom drugi s IPTV.

kaj od tega torej? :)

samo vprasam, da vas na "helpdesk human firewallu" ne bodo preroutali v null.

do kod v Internetu so problemi in ob katerih urah?

sam ob vecerih okoli 2000 opazam zatikanje slike in slabse odzivanje siste ma - jasno - narod pride domov in gleda TV.
z Internetom nimam problemov, a nisem nek igrackar...

shadeX ::

ampak dvomim, da mi bo Amis ponudil zamenjavo samo tako.


Bo.

cimpresovec ::

Pri meni je problem z internetom, televizije sploh nimamo v paketu. Problem je viden vseposod, povezava umre, torej nič se ne nalaga oz. pri igrah preprosto zgubis povezavo s streznikom. Kot ze napisano, se zgodi vsakih nekaj minut, po 5-10s. Dogaja pa se to skozi celi dan, včasih so kratki intervali, včasih dolgi. Verjetno bom moral kar malo se pomeniti s svojim ponudnikom, ampak nevem če bodo lahko kaj konkretno pomagali.

krneki0001 ::

Slaba ozemljivev v omarici za linije. Podoben problem sem imel sam. Pa sem težil kr nekaj tednov, da so prišli pomerit vse skupaj in od mene do omarice je preko bakra šlo brez problema 18/18 MB. Potem pa od omarice do serverja pa slabo. Na koncu so ugotovili, da je v omarici ozemljitvena plošča oksidirala in po zamenjavi, deluje vse normalno.

Bakunin ::

cimpresovec je izjavil:

Kot ze napisano, se zgodi vsakih nekaj minut, po 5-10s. Dogaja pa se to skozi celi dan, včasih so kratki intervali, včasih dolgi.


zgleda kot problemi/sumi na liniji, ki jih modem/dslam poskusa odpraviti. Preveri status linije preko web vmesnika modema.
Ce je precej napak in se "nabirajo" vidno v kratkem casovnem intervalu, potem bo treba preveriti zice in omarico.

Menjava modema ne bo pomagala, ker je to tako kot da bi zaradi makadama iz Cliota sel na Forda. Cesta pa ostane ista.

cimpresovec ::

Hvala nebivedu in Bakunin. Bom prvo preveril, ce ima vmesnik modema moznost spremljanja napak, drugaci pa ocitno treba tako ali tako kontaktirati Amis in se malo pomeniti z njimi.

Assass1n ::

Tudi meni se je kar naekrat povezava padla. Sinhronizacija iz modemom do centrale je iz 10-12 mbit padla na 8. Težave sem imel tudi z pingom, kar se je izkazalo, da je kriv windows kar sem rešil iz programom wifi optimizer, ker imam vse računalnike na wifi.
Na amisu pa so mi povezavo iz 8 omejili na 6.5 ter ping imam sedaj 50 prej pa 16.
Na dom pa ni prišel nihče, tukaj v službi nam je tehnik od t2 prov očistil kontakte v omarici, si je prov vzel čas ko je montiral modem in vse preveril.
Ali obstaja kakšen neodvisen servis, da mi preveri kable v omarici, če je lahko tukaj težava. Sam sem namreč mislil, da je digitalna zadeva, da dela ali pa ne ter da razna oksidacija ne mora vplivat na povezavo.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Assass1n ::

Dvajset minut nazaj me kliče telekom tehnik (Tilen ali kdorkoli hvala :) ) ter je premeril linijo in videl da je napaka zaradi sosedovega pastirja, ker prebija v tla. Ravno tam pa potekajo kabli do mene in naprej v ostale hiše.
Treba pregledat da nikjer v tla ne prebija.
So pa težave res tudi naprej po hišah...
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

SambaShare ::

Meni zadnje par mesecev gre Amis že konkretno na živce. Leto in pol je vse delovalo bp, linija 12/1 (dejanska hitrost, ne le sinhronizacija s centralo). Teden dni vmes je zajebaval TV, kar so potem rešili na centrali.

Potem je hitrost upadla na 9/0.5, vsake toliko pa se zgodi da povezava postane totalno neuporabna (npr. včeraj 17h-18h). Ogromen packet loss, dejanska hitrost pa variira med 0-2M. TV takrat jasno ne deluje. Včeraj sem še resetiral modem, sinhroniziral se je z 11M, dejanska hitrost pa je bila vseeno pod 2Mb (DL iz njihovega FTP). Problem potem zgine sam od sebe.

Kontaktiral sem jih že 3x, če se da kaj narediti glede UL, naredil meritve po njihovih navodilih, vedno dobim odgovor "preverite inštalacijo po hiši". Modem sem že priklopil na 20cm kabel direktno na parico, ki pride do hiše pa je isto.

Naprej se mi ne da več ukvarjati z njihovim help deskom, 5 mesecev vezave še počakam pa nazaj na Telekom.

krneki0001 ::

Zakaj si jih kontaktiral samo 3x. Jaz sem jih 3x na uro klical, če so bili problemi. In vsakič zahteval dobropis ali pa znižan račun, ker za službo nisem mogel uporabljat remote desktopa ali pa ker nisem mogel delat česa drugega.
So se naveličal, poslal parkrat ljudi na teren in smo zrihtal vse. Zadnji reset routerja je bil 02.07.2015 zaradi nadgradnje. Od te nadgradnje naprej ni bilo nobene prekinitve.

Assass1n ::

teach me your ways master nebivedu :) meni se ponavad iskreno ne da težit, in mi je prov bad klicarit. Sedaj sem šel do soseda pa bo pogledal tega pastirja(malo čudno je, da moraš to sam to bi moral telekomovc it, ne da mene pošilja), važno da se premika :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Bakunin ::

jaz sem si vzel en dan in "porihtal" vse kable, spojke, trdozilne Rj45-rj11 -- od omarice v kleti bloka vse do modema. Ni se toliko dvignila hitrost kot pa se je povecala stabilnost in znizala latenca.

> https://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=7&...

krneki0001 ::

Assass1n je izjavil:

teach me your ways master nebivedu :) meni se ponavad iskreno ne da težit, in mi je prov bad klicarit. Sedaj sem šel do soseda pa bo pogledal tega pastirja(malo čudno je, da moraš to sam to bi moral telekomovc it, ne da mene pošilja), važno da se premika :)


Oni služijo s tvojim denarjem in če za svoj denar ne boš zahteval tega, kar ti v pogodbi piše, je to tvoj problem. Meni ni problem 3x poklicat, če nekaj ne dela. Lahko še večkrat.
Sem že v eni drugi temi napisal - hočem kar največ dobiti za svoj denar.

AC_DC ::

Bakunin je izjavil:

jaz sem si vzel en dan in "porihtal" vse kable, spojke, trdozilne Rj45-rj11 -- od omarice v kleti bloka vse do modema. Ni se toliko dvignila hitrost kot pa se je povecala stabilnost in znizala latenca.

> https://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=7&...

Če ima kdo kontakt od avtorja posta na t2 forumu, slik ni več.

d4vid ::

Danes jih mam pa že dovolj. Linija pada, telefon ni delal od včeraj, ...

Jutri bom odprl omarico, z lock pick ali pa s izvijačem odprem, da vidim, kaj je narobe. Počasi mam dovolj tega. Pa investiral bom v S/FTP cat.6 kabel, ne sme bit ene motnje.

Drugače pa, trenutno je od omarice do modema cca 15m. Kaj če bi modem prestavil v garažo in ga montiral cca 1m stran od omarice, nato pa ethernet dalje? Predvidevam, da bi bilo mnogo bolje?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

krneki0001 ::

Vlaga in oksidacija ozemljitve. Teži vsake pol ure, da ne dela.

shadeX ::

Čudno. Če imam jaz kdaj probleme z njimi jih pokličem in zadevo rešimo v kratkem času.

1. A: Daljinec za TV se nam je pokvaril:
B: "Ni problema. V dveh delovnih dneh boste dobili novega - zastonj".
2. A: Telefon 2x na dan postane "gluh":
B: "Pa res vidim da ni aktivne telefonske povezave. Dajte naredit hard reset modema, če to ne bo delovalo pokličite in poslali vam bomo nov modem - zastonj".
3. A: Hitrost interneta ni taka kot jo plačujem:
B: "Poslali vam bomo tehnika domov".

To so dosedaj moje izkušnje z Amisom. Nikol nisem mel z njimi problema, vedno so bili prijazni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Assass1n ::

Update..
Spet dobim nov modem, ter zamenjati moram kabel iz omarice do modema, imam 30 let star kabel mogoče je res kje načet:D. Potem pa pride kabel priklopit tehnik ter vse skupaj preveriti kako in kaj.8-)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Bakunin ::

AC_DC je izjavil:

Če ima kdo kontakt od avtorja posta na t2 forumu, slik ni več.


a ne bi bil čas, da slo-tech napiše en članek na to temo?

Assass1n ::

Update no.2 ...
Bil tukaj amisovec, z drugim modemom z katerim je isto. Odstranil je prednapetostno zaščito ter en priključek to je pa vse kar je šlo. Omarica je ok tudi kabel do modema je v enem kosu in ok. Vleče iz njihove strani 800kb/s, speedtest.net se zabremza na 6.5/0.8 .
Rekel je da več ne bo šlo, že sedaj se pojavi kakšna napaka ampak nič kritičnega.
Očitno je nekje miš pojedla kable in je 1.5mbit ušlo v tla :)) ali kaj podobnega.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Bakunin ::

ali pa so sosedi tudi narocili DSL...ali pa je TS dal kaksen EMX na sosednje linije...

Meizu ::

Dajti mi samo na hitro povedat (da ne odpiram teme), ce je mozno mobilno Amis TV lavfat tudi v tujini.

Doma v sloveniji mam njihovo optiko, ter skupaj s paketom tudi mobilni tv, a lahko to lavfam v avstriji, da bi imel par slovenskih programov?

shadeX ::

Prek VPN edino.

Meizu ::

Nevermind, sem ze vzpostavil... Nisem nucal nic nastavljat, sam login, ter namestitev pripadajocega vticnika.

Dela. :)

d4vid ::

No danes sem dal modem bližje (cca 2m kabla do omarice) omarici. Prej je bil 25m stran. Me pa zanima zakaj je sinhronizacija sedaj slabsa kot prej? Kabel je isti..
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

SambaShare ::

Zanimivo meni so včeraj zgleda porihtali hitrost nazaj na 11/0.8. Malenkost pod prvotno, ampak sprejemljivo, dokler bo držala. Je pa Telekom na terenu popravil več stvari, enkrat so me klicali tudi da bi prišli na dom pomeriti, ampak očitno so potem problem dobili drugje.

Assass1n ::

recap...

Meni so se pojavile težave iz visokim pingom, nakar sem bedak preden bi dodobra preveril svojo opremo gnjavil Amis, da so mi še preden sem napako odpravil pri sebi, kjer je bila v štartu omejili hitrost na 6.5/0.8 potem sem pri sebi zrihtal in vse je bilo OK. Potem sem še jokal, da noben ni prišel na dom, še isti dan!! je bil tukaj telekom in čez par dni amisov tehnik!!!
Vse smo pregledali in vse je štimalo, prej sem dobil nov modem, potem je bil tehnik tukaj z tretjim...
Povezava super, le hitrost ni bila ista... Odločil sem se še za zadnji korak, da vprašam če lahko preverijo na centrali, če ni ostalo blokirano, in čez dan mi Tilen javi da je vse urejeno...

Hvala vsem pri Amisu za potrpežjivost, na koncu sem bil za celo zmešnjavo kriv sam, in povezavo imam boljšo kot kadarkoli... :D8-)




http://www.speedtest.net/my-result/4741...
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Daniel ::

No, jaz še čakam klic iz Amis-a, sem jih prosil, če bi lahko pri kolegu preverili linijo, pa ne vem ali bo Telekom šel v to ali ne. Bojda imajo na taki razdalji standard, da zagotavljajo do 6 Mbit hitrosti in jim ni treba preverjati linije če toliko deluje. Včeraj sem menjal zadnjih 5 metrov kabla od modema do omarice s Cat6 in pridobil 1,5 Mbit sinhronizacije a je stvar še zmeraj precej na meji. Treba bi bilo še preveriti nekje 100 metrov linije, ki gre po drogovih, potem pa v zemljo. Nekako sumim, da je tukaj nekje slab spoj.

Kolega je sicer 1,2 km od centrale in ima max 11,8/0.9, sam pa sem od njega še 600 metrov naprej (vendar imam povsod kabel po zemlji) pa je sinhronizacija 24/1, maximum pa nekaj čez 30. Prostor za izboljšave torej je, le volje manjka.

SambaShare ::

Opaža kdo zadnje čase upočasnitev interneta zvečer tipično okrog 20h? TV dela normalno, celo upload je normalen, DL pa pade na ~0.5Mb/s. Tako stanje je nato kakšno uro, potem pa se vrne na normalno. Zgleda sumljivo podobno throttlanju.

SambaShare ::

Ah ja, čas teče težave z Amis pa se kar kopičijo. Upočasnitev interneta "občasno v soboto ali nedeljo zvečer" se je počasi stopnjevala na "internet ne deluje noben večer". To pomeni hitrost 0-2Mb/s (trenutna recimo 36kB/s iz Amis FTP strežnika) v večernih urah in packet loss do 30%. TV začuda tačas dela normalno, tudi sinhronizacija s centralo je običajnih 13M, brez kakršnih koli napak. Zdaj sem napako prijavil že 4x, seveda brez rezultatov.

Imam jih dovolj, sledi preklop na Telekom. Zanima me če ima kdo izkušnje kako je v takih primerih s predčasno prekinitvijo aneksa. Sem dolžan plačati tisto razliko polovične naročnine, tudi če ne zagotavljajo uporabne storitve? Resda gre za variabilen paket, samo 30% packet loss in 36kB/s?

shadeX ::

Pa si 100% da je kriv Amis? Maš kako "pijavko" na Wifi omrežju? Men Amis dela brez problema na primorskem koncu.

SambaShare ::

Kakšen wifi neki. Meritev sem vedno delal priklopljen direktno na modem v bridge načinu + pppoe. Netstat pa tudi poznam. Ko moraš konstantno klicati njihov helpdesk se hitro naučiš da je to optimalna konfiguracija, sicer je klic zaman.

Zdaj se sicer tako izgovarjajo na telekom/"imajo sami probleme ki bojo danes ponoči odpravljeni". Odvisno s kom na helpdesk komuniciraš. Še vedno pa se priporočam za kakšen nasvet glede aneksa...

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

stalni problemi, pa si samo 4x javil? Jas sem jih klical tudi na pol ure, da še nič ni zrihtano, ko je bil problem z omejevanjem interenta. Pa z vsakim klicem sem podal še pritožbo da hočem popust pri naročnini, ker ne morem uporabljat interneta, ki ga nujno rabim za službo (oddaljen dostop).
So zelo hitro poštimali vse skupaj, ker so imeli samo od mene po 40 do 50 klicev na teden.
Poslali so tehnika na dom, da sva skupaj preverila linijo od modema do omarice, pa od omarice do serverja in se je pokazala napaka med omarico in njihovim serverjem. So potem izredno hitro rešili.

SambaShare ::

Ne mislim tja klicati 40x, samo zato da stvar dela kot mora. Dovolj bi moral biti 1 klic. V bistvu sem bedak, da nisem že 3 mesece nazaj prekinil razmerja. Majhna cena je tistih 5€ mesečno več pri Telekomu, pa da ni treba vsak dan prenašati nejevolje, ko stvari spet delajo malo na hojladri.

krneki0001 ::

Meni, odkar so poštimali, še ni padla linja na bakru izpod 18/2. Deluje stalno tako kot prvi dan ko so poštimali zadeve. In ni več nezadovoljnih klicev.

Problem je bila pa ozemljitev pri njihovem routerju.

amispodpora ::

Amis Ne hvala! Moja izkušnja z Amisom. Dne 22.12.2015 izpolnil spletno pogodbo in poslal amisu, nakar po parih dneh pokliče predstavnik, da bodo zaradi praznikov priklop izvedli po novem letu. Velja, prazniki in to.

Do 8.1.2016 se ni zgodilo nič, zato pokličem prijazno podporo, kjer po 45 minutah končno dobiš osebo namesto muzike. Prijazna in osladna 'pospeši' moj postopek. Pospešitev naj bi trajala samo 8 delovnih dni. Kljub pospešitvi mine tudi 20.1.2016, o amisu na duha ne sluha. Ko sem jih že hotel odpikati, dobim gsm, da naj 25.1.2016 ob 13.00h zagotovim prisotnost, ker bo priklop amis storitev.

25.1.2016, prisotnost zagotovljena, ura 15.11h, o amis mojstru pa ne duha ne sluha. Na maile ne odgovarjajo, prijazne podpore ne bom klical.

Takole se je, še predno se je začela, tudi zaključila moja zgodba z Amisom. Hvala bogu ima sosed odprt Siol internet, da lahko sploh tole pišem.

shadeX ::

amispodpora je izjavil:

Amis Ne hvala! Moja izkušnja z Amisom. Dne 22.12.2015 izpolnil spletno pogodbo in poslal amisu, nakar po parih dneh pokliče predstavnik, da bodo zaradi praznikov priklop izvedli po novem letu. Velja, prazniki in to.

Do 8.1.2016 se ni zgodilo nič, zato pokličem prijazno podporo, kjer po 45 minutah končno dobiš osebo namesto muzike. Prijazna in osladna 'pospeši' moj postopek. Pospešitev naj bi trajala samo 8 delovnih dni. Kljub pospešitvi mine tudi 20.1.2016, o amisu na duha ne sluha. Ko sem jih že hotel odpikati, dobim gsm, da naj 25.1.2016 ob 13.00h zagotovim prisotnost, ker bo priklop amis storitev.

25.1.2016, prisotnost zagotovljena, ura 15.11h, o amis mojstru pa ne duha ne sluha. Na maile ne odgovarjajo, prijazne podpore ne bom klical.

Takole se je, še predno se je začela, tudi zaključila moja zgodba z Amisom. Hvala bogu ima sosed odprt Siol internet, da lahko sploh tole pišem.


In danes si se registriral samo da si nam to povedal? Bravo!

Jaz sem šel iz Siola leta 2010 in od takrat sem zadovoljen uporabnik Amisa. Vedno ko sem jih potreboval, so bili hitri, prijazni, ustrežljivi. V zadnje se mi je pokvaril modem in so ga poslali domov že naslednji dan.

Če potegnemo črto, Amis ni nič slabši od Telekoma in obratno. Oboji imajo storitve približno na istem nivoju. Razlika je samo ta, da je odvisen prvi pristop do strank. Ti si naletel na aroganco zato si dobil slabo izkušnjo. Če naletiš 2x zaporedoma na tak odnos, seveda boš popljuval vse kar se da. Če bi jaz naletel na tak odnos, jih zagotovo tudi jaz ne bi pohvalil..

Tako pač je.

Bakunin ::

http://www.marketingmagazin.si/izbor-mm...

Prodaja paketov se je povečala za več kot 200 odstotkov, povpraševanje v klicnih centrih za skoraj 200 odstotkov, zaradi česar je bilo potrebno takojšnje povečanje zaposlenih v klicnem centru in zalednih službah, povpraševanje na spletu pa se je povečalo za kar 500 odstotkov.


"DoS" na naročniški oddelek 8-)

Izaso ::

amispodpora je izjavil:

Amis Ne hvala! Moja izkušnja z Amisom. Dne 22.12.2015 izpolnil spletno pogodbo in poslal amisu, nakar po parih dneh pokliče predstavnik, da bodo zaradi praznikov priklop izvedli po novem letu. Velja, prazniki in to.

Do 8.1.2016 se ni zgodilo nič, zato pokličem prijazno podporo, kjer po 45 minutah končno dobiš osebo namesto muzike. Prijazna in osladna 'pospeši' moj postopek. Pospešitev naj bi trajala samo 8 delovnih dni. Kljub pospešitvi mine tudi 20.1.2016, o amisu na duha ne sluha. Ko sem jih že hotel odpikati, dobim gsm, da naj 25.1.2016 ob 13.00h zagotovim prisotnost, ker bo priklop amis storitev.

25.1.2016, prisotnost zagotovljena, ura 15.11h, o amis mojstru pa ne duha ne sluha. Na maile ne odgovarjajo, prijazne podpore ne bom klical.

Takole se je, še predno se je začela, tudi zaključila moja zgodba z Amisom. Hvala bogu ima sosed odprt Siol internet, da lahko sploh tole pišem.


Vsaka ti čast za potrpežljivost. En mesec počakat in upat, da se bodo spomnili nate je kar redka vrlina. Amis pa...nebi izgubljal besed. Podpora strankam na vrhuncu.

cimko1 ::

Zdravo,

Zanima me če kdo ve kaj se pri Amisu dogaja;
-saj bo 15.2. že en mesec od kar sem jim poslal podpisan aneks za dodaten komunikator z časovno funkcijo. Na njihovi brezplačni številki nihče ne pove nič konkretnega, samo obljubljajo da bo hitro, dvigujejo prioriteto, zdaj bi naj bila moja zadeva že urgentna, pa še to je zdaj že teden dni nazaj.
-v decembru 2015 sem ugotovil, da plačujem komunikator brez časovne funkcje, ki ga nimam saj mi ga prejšnji lastnik paketa ni predal in nisem imel druga za narest kot pa da sem jim rekel da ga bom pač plačal, to sem zahteval nekje v sredini decembra in ker se nihče ni odzval sem jim zadevo podal še pisno na njihov mail, na katerega pa še danes nimam odgovora
-zdaj(prejšnji teden) sem pa še reklamiral račun, saj mi še kar zaračunavajo ta komunikator prav tako pa so mi zaračunali po starem paketu, čeprav je v januarju že bil aktiviran FLEX, na kar pa tud ni odgovora.

Ima kdo podobne izkušnje, zna kdo pomagat, kaj naj naredim, saj me očitno ignorirajo. Študiram da bi se obrnil na kakšno inšpekcijsko službo al pa na ZPS, sam se bojim da AMIS nima nobenih rokov za te zadeve. Tudi ne vem kje bi izbrskal kake pravice imam tu kot uporabnik.

xda develope ::

Ne me zajebavat, sedaj ko berem to temo nevem ali sem se zafrnkil.Pri telekomu imam paket s hitrostjo do 4/1 na adsl in sem pred 3mi tedni poslal pogodbo amisu in so mi rekli da bo priklop 18.2.2016 sedaj pa me skrbi da nebi dosegal hitrosti do 15/1. Upam da nisem zafrknil.Gre pa za okolico Vrhnike.

SambaShare ::

cimko1 je izjavil:


Ima kdo podobne izkušnje, zna kdo pomagat, kaj naj naredim, saj me očitno ignorirajo.


Na mejlih imajo odzivnost >1 mesec. Sam sem odgovore na vprašanja o prekinitvi razmerja dobil točno po enem mesecu. Skupaj z opravičilom, da so zelo zasedeni. Kliči po telefonu.

BTW zdaj sem že pri Telekomu in težave v bolj mili obliki se nadaljujejo. Ravno včeraj sem bil spet na telefonu, ko je zvečer internet spet "obstal". Isto se dogaja tudi na sosednjem priključku, ob istem času. Grem stavit da vsem na centrali, samo dokler ne gledaš netflix ali HD YT stream pač ne opaziš. Pa si ne pustijo dopovedati da problem ni na parici, kljub temu da je tehnik dva tedna nazaj pomeril obe liniji, seveda obe OK.

Ciklamen ::

xda_develope, do 15/1 pomeni, da ni sigurno da boš dobil 15/1, ampak koliko ti linija pač premore. Sam imam zelo dobre izkušnje z Amisom, problemov dosti ni bilo pa imamo njihov paket že od pamtiveka.
- End of the Post ->

xda develope ::

En dan so mi prišli pomerit iz telekoma in so rekli da bi ba liniji 30/5 imel polno hitrost.

Ciklamen ::

V vsakem primeru dobiš toliko, kot ti linija premore ali kot imaš zakupljen paket. Meni so tudi že marsikaj rekli, pa na koncu furam 4Mbps, ampak internet je stabilen in nimam izpadov. Pač počasen je jebat ga, ampak za to ni Amis kriv, ampak zastarelo omrežje in oddaljenost od centrale :)
- End of the Post ->

cimko1 ::

Ja, kličem enkrat na teden, čeprav bi očitno moral vsak dan, nič ne pomaga, tud pri njih nihče nič ne more,....sem bil prej pri telekomu in nikoli nisem imel takih problemov, očitno so pri amisu šli z to akcijo z glavo skozi zid.... zdaj bom spet zavrtel njihovo cifro, čakal od 30min. do 2h da se kdo javi,da vidim če majo kaj novega za povedat.

šajtrga ::

jaz sem že 1 kurčev teden brez telefona ... poleg tega da se prejšnji teden ko sem klical čala 45 minut da me je ženska prevezala naprej kjer sem čakal pol ure da mi je tehnik rekel da bodo resetirali modem in javili naprej tehnikov da bodo preverili zakaj telefon ne deluje

R.I.P. Amis še ta mesec se prestavim
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 xDSL (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Omrežja in internet
1293159597 (11464) kixs
»

Telefonski kabel na meter.

Oddelek: Omrežja in internet
395982 (4812) MadMax
»

Telekom Austria prevzema Amis

Oddelek: Omrežja in internet
305626 (4534) konspirator
»

SIOL ali AMIS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11721907 (15678) Tydek
»

Težave z Amis internetom

Oddelek: Omrežja in internet
386782 (5072) ...:TOMI:...

Več podobnih tem