» »

Avto do 1000€ oz.manj

Avto do 1000€ oz.manj

Temo vidijo: vsi
«
1
2

karmiee ::

Zdravo.
Jaz pa iščem dober avto na razdalje, največ 10km v eno smer, in tja do 20km. Za do 1000EUR oziroma manj še bolje. Rada bi, da ima nizko porabo, poceni vzdrževanje in malo okvar. Vesela bi bla, če bi bla tud klima, servo volan, 1.lastnik in morda tudi, da je v Sloveniji kupljen.
Tako, da prosim vas - ker sama se bolj malo spoznam na te zadeve - da mi pomagate ga najti
P.s. imam otroka.

Janac ::

jakan123 ::

karmiee je izjavil:

Zdravo.
Rada bi, da ima nizko porabo, poceni vzdrževanje in malo okvar. Vesela bi bla, če bi bla tud klima, servo volan, 1.lastnik in morda tudi, da je v Sloveniji kupljen.


Vse to za max jurja? Težka :)

karmiee ::

No, nism napisala nujno mora to met, ampak "rada bi". Sem tud napisala, da se ne spoznam in tu bi rada kakšno svetovanje za to ceno, pomoč :)

Arctander ::

Kakšen Twingo 1. generacije (po faceliftu) bi se znal dobiti za te kriterije.

karmiee ::

A lahko pol sam avto do 1000€ pocen vzdrzevanje, mal okvar? Aja... pozabla povedat, mam otroka, tk da 4/5vrat in take stvari, da je varno za njega.

Invictus ::

Vzemi Škodo Octavio prve generacije. So zdaj džabe, pa še deli so poceni in skoraj vsak mehanik jo zna popraviti. Imam pa sam kar v redu mehanika za Škodo.

http://www.avto.net/_AVTO/results.asp?z...

Raje bencinarja, ker je še cenejše vzdrževanje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

veqlargh ::

Hyundai Elantra, letnik 03/04 ali novejši, če dobiš za ta dnar. 1.6 motor je res zanesljiv, placa čez glavo, varn je tud dovolj. Poraba pa takisto ni pretirana.

karmiee ::

Drugače pa, hvala za pomoč vsem.

Trololololol ::

UREDIL: ignoriraj ta post, nisem videl da rabiš za prevoz večih ljudi.
Punto 1.2literski bencinar, 60 konjev - 250 - 600 (Prva/Druga generacija). Največje napake zamenjava celotne roke (35 eur roka) pri enki in menjava celotne luči - pokvarjena elektronika (do 20 eur rabljeno) pri dvojki in enki.
Poraba 5.7 l pri kombinirani vožnji.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Pri puntotih glej pri prvi generaciji da vzameš 1.1 motor. 1.2 je imel preveč sranja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

karmiee ::

Trololololol je izjavil:

UREDIL: ignoriraj ta post, nisem videl da rabiš za prevoz večih ljudi.
Punto 1.2literski bencinar, 60 konjev - 250 - 600 (Prva/Druga generacija). Največje napake zamenjava celotne roke (35 eur roka) pri enki in menjava celotne luči - pokvarjena elektronika (do 20 eur rabljeno) pri dvojki in enki.
Poraba 5.7 l pri kombinirani vožnji.

Sem tudi jaz zdaj popravla v zapisu na začetku :)

veqlargh ::

Kolk starega otroka? Voziček vlačiš s sabo al je starejši, da ne potrebuješ?

karmiee ::

Pol leta, torej vlačim s sabo :D

stara mama ::

karmiee je izjavil:

A lahko pol sam avto do 1000€ pocen vzdrzevanje, mal okvar? Aja... pozabla povedat, mam otroka, tk da 4/5vrat in take stvari, da je varno za njega.

Ja no količina vrat neposredno nekak ne vpliva na varnost samega otroka.
Drugač pa za tak mali dnar in z vsem tem bo bolj boga, najboljši zmagovalec je še kaki SDI, pa nema veze kaj tule gor rečejo ampak ti stari dizli nočejo crknit, nimajo turbin, DPFov, dvomasnih vztrajnikov in podobnih neumnosti, pa še malo porabijo in so poceni. Pa deli so seveda poceni.

karmiee ::

stara mama je izjavil:

karmiee je izjavil:

A lahko pol sam avto do 1000€ pocen vzdrzevanje, mal okvar? Aja... pozabla povedat, mam otroka, tk da 4/5vrat in take stvari, da je varno za njega.

Ja no količina vrat neposredno nekak ne vpliva na varnost samega otroka.
Drugač pa za tak mali dnar in z vsem tem bo bolj boga, najboljši zmagovalec je še kaki SDI, pa nema veze kaj tule gor rečejo ampak ti stari dizli nočejo crknit, nimajo turbin, DPFov, dvomasnih vztrajnikov in podobnih neumnosti, pa še malo porabijo in so poceni. Pa deli so seveda poceni.

Sej nism misla, da vrata vplivajo na varnost, temveč na to, da ga lažje not v avto spravim.
Drugače pa hvala, bom pregledala vse predloge.

veqlargh ::

OK, torej ostajam na Elantri. Moja je 11 let stara, notr stlačim vse, sicer mam plinsko ampka tud na bencin imam še vedno dobrih 7L/100Km porabe. Ni elektronike in se zato ne kvari abnormalno, mehanske zadeve so pa tudi poceni za menjat (furam na Bosch servis). Letni redni servisi in furam. V prtlažnik pa sem z lahkoto (in ga še) stlačim Quinny voziček, brez, da bi karkol snemal. V dosti drugih avtom ni šel, je blo treba kolesa pobirat dol :) Pa le glej bencin, ne dizle.

Markus386 ::

Če ne dobiš elantre, poglej še accenta (hyundai). Pazi samo na rjo (najprej se pojavi pri zadnjih kolesih), ker večinoma so ti avti prej prerjaveli, kot karkoli drugega resnega crknilo.

Trololololol ::

Invictus je izjavil:

Pri puntotih glej pri prvi generaciji da vzameš 1.1 motor. 1.2 je imel preveč sranja.

Poznam 4, noben ni imel težav. Poznam en primer, ko je šlo tesnilo glave po gobe, ampak hej, v tretji ga španati 110 ves čas in pričakovati neokvar je rahlo optimistično. Popravilo je bilo 60 eur.
PS Je pa res, da za 600 eur mogoče najdeš kaj boljšega.

Zgodovina sprememb…

jalovec09 ::

Imam accenta še prvo generacijo, neuničljiv avto, in na avtu je vse tako preprosto za zamenjat. Kupil za 200 evrov, gor dal 100 evrov in avtu zaupam maximalno, motor samo 110.000km, realnih. Rja zadnje obrobe, ki so bile popravljene, kar se tiče vožnje, poraba okol 6l/dinamične, vozim pa nekak tak od 50-80km/h, več je premehak podvozje in se ne da ovinke zvozt tako dobr kot pri novejših avtih.

krneki0001 ::

Moja je imela subaru imprezo za 300 evrov, s klimo in servo volanom. Menjala je avto samo zato, ker je rabila večji prtljažnik. Pa še vedno jamra, kako je bila impreza boljša na cesti kot zdajšnji avto.

mr1two ::

Predlagam ti, da gledaš tudi pod 1000 in ignoriraš porabo. Tak avto boš verjetno vozila 2-4 leta, v tem času pa verjetno ne boš naredila razlike pri porabi, ki bi ti "upravičila" višjo ceno avta.

2 avtomobila:

1:

  • Cena: 1000

  • poraba: 6/100



2:

  • Cena: 500

  • poraba: 7/100



Gledamo samo razliko v porabi bencina - kdaj se ti nakup dražjega v primerjavi izide:
Razlika v ceni = 500 eur (cena goriva je 1.5/l). To je 333L goriva.
Razlika se ti splača, ko narediš več kot 33.333 km.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

karmiee ::

Kakšna so pa mnenja o Daewoo lanos, potem rover 25 in kak peugeot?

karmiee ::

O hvala! Še opazla nisem.

Scorpia ::

Glede na to, da imaš komaj pol leta starega otroka, jaz nebi niti gledal, da se kupuje tako star avto. Če malo pogledaš eNCAP teste, vsi stari avti po celi črti pogrnejo. Tako, da raj še nekaj prišparat, pa kupiti novejši avto, vsaj nad 04 letnikom, ko so bili še strožji testi in so že preverjali varnost tudi za otroka.
////

Blinder ::

Rover 216Si
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jalovec09 ::

A z novim pri 80km/h se pa ne moreš ubit, glej nesrečo, ko je na nabasala z novim avtom v kamion in umrla.

hojnikb ::

Blinder je izjavil:

Rover 216Si

Pri roverjih pazi na serijski defekt odpovedi tesnila glave... Pa še kake malenkosti se najdejo pri teh angležih....
#brezpodpisa

jalovec09 ::

Gume so tud problem, novejši avto, gume stare 6 let odlična priložnost da greš v grabn.

Zato ne pozabi nove gume, zrihtane zavore in bo avto varnejši kot pri kakšnem 12 elt starem avtu ko ima 8let stare gume in še prve skurjene zavore.

Zgodovina sprememb…

Rok Woot ::

stara mama je izjavil:

karmiee je izjavil:

A lahko pol sam avto do 1000€ pocen vzdrzevanje, mal okvar? Aja... pozabla povedat, mam otroka, tk da 4/5vrat in take stvari, da je varno za njega.

Ja no količina vrat neposredno nekak ne vpliva na varnost samega otroka.


Seveda vpliva, isti model avtomobila z manj vrati je bolj varen.

krneki0001 ::

Scorpia je izjavil:

Glede na to, da imaš komaj pol leta starega otroka, jaz nebi niti gledal, da se kupuje tako star avto. Če malo pogledaš eNCAP teste, vsi stari avti po celi črti pogrnejo. Tako, da raj še nekaj prišparat, pa kupiti novejši avto, vsaj nad 04 letnikom, ko so bili še strožji testi in so že preverjali varnost tudi za otroka.


Nekateri imamo avtomobile za vozit, ne za zaletavat.


Iz prve roke, če misliš vozit otroka, vzami 4vratni model avta. Je namreč veliko lažje, ko otroka v in iz avta daješ.
Pa vzami si karavana, da imaš voziček v prtljažniku. Pride zelo prav.

Zgodovina sprememb…

AC_DC ::

Oni ford focus karavan bi bil prava izbira.

Scorpia ::

jalovec09: lahko se tudi z novim ubiješ. Je pa tudi vse odvisno od kot trčenja itn... ampak starejši avto bi se še slabše obnesel. Z novejšim avtomobilom si vseeno povečaš nekaj % varnosti.

nebivedu: normalno, da se ne boš zaletaval, ampak če gledaš varnost na naših cestah in koliko pijancev je na cesti, da o kulturi ne govorim. Sam sem naletel že 2x na pijanca in vem kaj je to imeti varen avto, vsaj od zadnje nesreče, ko sem komaj živo glavo odnesel.
////

sandmat ::

Scorpia je izjavil:

Glede na to, da imaš komaj pol leta starega otroka, jaz nebi niti gledal, da se kupuje tako star avto. Če malo pogledaš eNCAP teste, vsi stari avti po celi črti pogrnejo. Tako, da raj še nekaj prišparat, pa kupiti novejši avto, vsaj nad 04 letnikom, ko so bili še strožji testi in so že preverjali varnost tudi za otroka.


če te skrbi varnost, vzameš volvota. Na euroncapu letnik 1997 (v tisti obliki z le 3 airbagi) dosega točkovje škode superb iz leta 2003 (takrat je volvo launchal že nov model). :)

Letnik 2000 volvoti imajo že whiplash sistem, ki so ga na euroncapu začeli testirat leta 2008.

jalovec09 ::

Scorpia je izjavil:

jalovec09: lahko se tudi z novim ubiješ. Je pa tudi vse odvisno od kot trčenja itn... ampak starejši avto bi se še slabše obnesel. Z novejšim avtomobilom si vseeno povečaš nekaj % varnosti.



A star tud tok hitr gre kot nov, ki je boljši na cesti v ovinkah.
Moj stari accent realacija 70km/h, prej sem imel ibizo 2001 brez težav 100km/h.

krneki0001 ::

Scorpia je izjavil:

jalovec09: lahko se tudi z novim ubiješ. Je pa tudi vse odvisno od kot trčenja itn... ampak starejši avto bi se še slabše obnesel. Z novejšim avtomobilom si vseeno povečaš nekaj % varnosti.

nebivedu: normalno, da se ne boš zaletaval, ampak če gledaš varnost na naših cestah in koliko pijancev je na cesti, da o kulturi ne govorim. Sam sem naletel že 2x na pijanca in vem kaj je to imeti varen avto, vsaj od zadnje nesreče, ko sem komaj živo glavo odnesel.


Brez skrbi, kljub temu, da je star 17 let, je še vedno zelo varen. Že takrat je imel odlične ocene za varnost (ko še niso točk dajal za piskanje in prižiganje lučk če nisi pripet in podobne bedarije). Poleg tega zaradi pogona lahko tudi iz ceste zapeljem, da se izognem nesreči (že večkrat naredil)

DMX ::

krneki0001 ::

za 10km na dan ne potrebuje dizla.

jalovec09 je izjavil:

Scorpia je izjavil:

jalovec09: lahko se tudi z novim ubiješ. Je pa tudi vse odvisno od kot trčenja itn... ampak starejši avto bi se še slabše obnesel. Z novejšim avtomobilom si vseeno povečaš nekaj % varnosti.



A star tud tok hitr gre kot nov, ki je boljši na cesti v ovinkah.
Moj stari accent realacija 70km/h, prej sem imel ibizo 2001 brez težav 100km/h.


Odvisno od avtomobila. Kak star porsche 911 gre skozi ovinke bolje kot 90% novih avtomobilov.
Tudi star avto z AWD pogonom (na vsa 4 kolesa) gre bolje skozi ovinke kot 2WD novejši avtomobili.

Ne moreš kr tako rečt, da so stari avtomobili slabi. Niso. Glede varnosti je pa tako, da se s starim saabom 9000 bolje počutim, kot z večino novih malčkov, pa četudi je 28 let razlike v letih.

Zgodovina sprememb…

karmiee ::

Hvala vsem.

krneki0001 ::

Kaj si kupila?

karmiee ::

Nič še, še moram na kak ogled it, da mi ne bo pol žal.

-valvoline- ::

connel ::

Getz je dejansko kul mali avtomobil, med malce bolj trdimi (sedeži) a se kmalu navadiš.

Invictus ::

karmiee je izjavil:

Nič še, še moram na kak ogled it, da mi ne bo pol žal.

Vzemi kakega mehanika s sabo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Unknown_001 ::

Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

krneki0001 ::

Unknown_001 je izjavil:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...
Tale je lušten


Ja še posebaj za otroka dajat vanj ma zadnje sedeže. In za voziček pospravljat v prtljažnik.

Unknown_001 ::

krneki0001 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...
Tale je lušten


Ja še posebaj za otroka dajat vanj ma zadnje sedeže. In za voziček pospravljat v prtljažnik.


No problemski
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jalovec09 ::

krneki0001 je izjavil:

za 10km na dan ne potrebuje dizla.

jalovec09 je izjavil:

Scorpia je izjavil:

jalovec09: lahko se tudi z novim ubiješ. Je pa tudi vse odvisno od kot trčenja itn... ampak starejši avto bi se še slabše obnesel. Z novejšim avtomobilom si vseeno povečaš nekaj % varnosti.



A star tud tok hitr gre kot nov, ki je boljši na cesti v ovinkah.
Moj stari accent realacija 70km/h, prej sem imel ibizo 2001 brez težav 100km/h.


Odvisno od avtomobila. Kak star porsche 911 gre skozi ovinke bolje kot 90% novih avtomobilov.
Tudi star avto z AWD pogonom (na vsa 4 kolesa) gre bolje skozi ovinke kot 2WD novejši avtomobili.

Ne moreš kr tako rečt, da so stari avtomobili slabi. Niso. Glede varnosti je pa tako, da se s starim saabom 9000 bolje počutim, kot z večino novih malčkov, pa četudi je 28 let razlike v letih.


Kaj pa veš kaj je blo z 10 let starim avtom, lahko že močno karamboliran in popravljen in tak naj bi bil še slabš, kot orginal 17 let star avto.
Kot sem rekel, gume in zavore so prva stvar, vse ostalo je..... Stare gume daljša zavorna pot, slabe zavore daljša zav.pot....a je sploh še kej treba dodat.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

jalovec09 je izjavil:


Kaj pa veš kaj je blo z 10 let starim avtom, lahko že močno karamboliran in popravljen in tak naj bi bil še slabš, kot orginal 17 let star avto.
Kot sem rekel, gume in zavore so prva stvar, vse ostalo je..... Stare gume daljša zavorna pot, slabe zavore daljša zav.pot....a je sploh še kej treba dodat.


V bistvu je:
Problemi z zavorno tekočino, zrahlana zajla za ročno ;((, zjebano podvozje (en kolega se je skor ubil zaradi tega, ker je polosovina šla v K*), ...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

jalovec09 ::

Tako ja, celotno podvozje, zmeraj je na prvem mestu debata o karambolih, testih, potem vidiš na cesti avte s 8 let starimi gumami, v suhem še OK samo v mokrem pa...graben vabi.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri avto kupiti do 8000€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5317063 (15081) Unknown_001
»

Absolutno najcenejši avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9017682 (14636) 69charger
»

Avto za pol leta - do 1500 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8516918 (13812) jalovec09
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26141523 (31630) matobeli
»

Kateri avto do 2500€ (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
46687308 (71451) AapocalypseE

Več podobnih tem