» »

Diploma na vidiku - kako naprej?

Diploma na vidiku - kako naprej?

Baraba28 ::

Dopolnil sem 26 let, statusa več nimam, diploma je v žepu in me zanima, na kakšen način se mi najbolj splača zaposlit?

Načeloma lahko takoj uberem "konvecionalno" pot - diplomiram in se prijavim na zavod za zaposlovanje za iskranje redne zaposlitve, vendar pa bi pred tem rad izkoristil možne ugodnosti (boni, študentsko delo). V redno delo me pa sicer tudi še ne vleče, saj me zelo interesira freelancanje, kot drugo bi pa še izkoristil še nekaj "študentskega življenja", ker bom itak cel lajf delal. Za seboj imam dosti delovnih izkušenj iz ITja.

 What to do?

What to do?

  • spremenilo: Baraba28 ()

Unknown_001 ::

Na tvojem mestu bi začel delat čim prej. Si nabrat izkušnje delovno dobo, ustvarit kapital in se osamosvojit pa ustvarit družino in živet družinsko življenje. Leta ko ste ga SRAL so mim jaz pričakujem končat študij do 24ga leta, se pravi čim prej. To so tvoja najbolj produktivna leta in jih izkoristi za varno prihodnost. Vsaj tako jaz razmišljam. Potem bo že mal kasno za karkoli ustvarjat iz nule.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Matija82 ::

Unknown_001 je izjavil:

Leta ko ste ga SRAL so mim jaz pričakujem končat študij do 24ga leta, se pravi čim prej.


Nč bat to vsi planirajo preden gredo na faks :))

OP,
Poišči freelance teme na forumu, prijavi se na te portale, sfuraj nek omembe vreden portfolijo in srečno.

NotSpecial ::

Matija82 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Leta ko ste ga SRAL so mim jaz pričakujem končat študij do 24ga leta, se pravi čim prej.


Nč bat to vsi planirajo preden gredo na faks :))


+1

Sej so tut modeli, ki jim to uspe, ni kej - jih je pa res fuul malo. Pa enim se zavleče, ker lovijo čimboljše povprečje, drugim job pobere energijo, tretji se počutjo k da jim neki manjka če ne žurajo skoraj vsak dan, četrti so lenuhi, svašta pač.

sajko ::

Baraba28 je izjavil:

... vendar pa bi pred tem rad izkoristil možne ugodnosti (boni, študentsko delo) ali pa vsaj ubral kakšno potencialno boljšo pot, npr. avtorska ali pa s.p. V redno delo me pa sicer tudi še ne vleče, saj me zelo interesira freelancanje, kot drugo bi pa še izkoristil še nekaj "študentskega življenja", ker bom itak cel lajf delal....


Če si že diplomiral in ne nadaljuješ s študijem, potem ti študentske bonitete (boni, študentsko delo) ne pripadajo več. Pustmo zdej sive poti do statusa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sajko ()

Invictus ::

Baraba28 je izjavil:

redno delo me pa sicer tudi še ne vleče, saj me zelo interesira freelancanje, kot drugo bi pa še izkoristil še nekaj "študentskega življenja", ker bom itak cel lajf delal. Za seboj imam dosti delovnih izkušenj iz ITja.

Pojdi delat ...

Kaj je pa tako fajn na študentskem življenju da si ga želiš vleči?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Baraba28 ::

Invictus je izjavil:

Baraba28 je izjavil:

redno delo me pa sicer tudi še ne vleče, saj me zelo interesira freelancanje, kot drugo bi pa še izkoristil še nekaj "študentskega življenja", ker bom itak cel lajf delal. Za seboj imam dosti delovnih izkušenj iz ITja.

Pojdi delat ...

Kaj je pa tako fajn na študentskem življenju da si ga želiš vleči?





Unknown_001 ::

Matija82 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Leta ko ste ga SRAL so mim jaz pričakujem končat študij do 24ga leta, se pravi čim prej.


Nč bat to vsi planirajo preden gredo na faks :))



Disciplina pa to.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Invictus ::

Baraba28 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Baraba28 je izjavil:

redno delo me pa sicer tudi še ne vleče, saj me zelo interesira freelancanje, kot drugo bi pa še izkoristil še nekaj "študentskega življenja", ker bom itak cel lajf delal. Za seboj imam dosti delovnih izkušenj iz ITja.

Pojdi delat ...

Kaj je pa tako fajn na študentskem življenju da si ga želiš vleči?






A drugače tega ne moreš imeti? Mislim, a to delajo samo študentje? Sam sem se imel po študiju še bolje. Danes se imam pa še bolje.

Sicer si pa za tisto družbo že malo prestar. Počasi bodo začeli vsi kolegi hoditi z vozički na popoldansko pivo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::


A drugače tega ne moreš imeti? Mislim, a to delajo samo študentje? Sam sem se imel po študiju še bolje. Danes se imam pa še bolje.

Ja to že samo nisi več 20 let star petelin z 18 letnimi kokoškami.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Invictus ::

m0LN4r je izjavil:


Ja to že samo nisi več 20 let star petelin z 18 letnimi kokoškami.

To je res, sam stara koka, dobra župa :D. Sam ne prestara ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako do statusa študenta ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13838455 (22060) BCSman
»

Študentsko življenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5618709 (14259) K3kec
»

Pritoževanje z eleganco

Oddelek: Loža
385912 (4030) čuhalev
»

Študij in zaposlitev v IT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
14233964 (28210) lobo_feroz
»

Študenti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9415873 (12271) para!

Več podobnih tem