» »

Telemach Mobil - ponudba?

Telemach Mobil - ponudba?

mrkć_majstor ::

@globoko grlo: Kot napake sem mislil kaj takšnega...

hojnikb je izjavil:

Še kdo opaža, da mu signal zgine za par sekund in se potem poveže nazaj ?

Siddh je izjavil:

Danes ponoči se mi je telefon prevezal na neko hrvaško omrežje. Da sem prešel nazaj na tušmobil sem moral ročno izbrati omrežje. Če se bo to nadaljevalo bom prej kot v mesecu dni presedlal na telekom ali simobil.


Sem pa zasledil, da nekateri med klicem za sekundo ali dve ne slišijo sogovornika. Če zamenjam omrežje iz Telemachovega na Telekomovega načeloma ne bi več smelo priti do takšnih težav?

Siddh ::

Jaz imam problem, da ne slišim sogovornika. Na telekomovem omrežju ne bp imel teh težav, neboš pa tudi imel prenosa podatkov. Oz. se bo ta ekstra računal, če imaš vklopljen roaming za podatkovno povezavo.


hojnikb ::

Roaming v m@ se seveda ne obračuna extra, pravtako ne podatki. Edina omejitev je prenos podatkov na 512K
#brezpodpisa

kumer ::

jaz imam z njihovo email pomočjo zelo slabo izkušnjo.
po več kot enem dnevu sem prejel info da so sprejeli email (avtomat. sporočilo)
čakam že 5+ dni a odgovora še ni bilo

še dobro da obstaja ta forum :)

LP

theBill ::

Šalabajzerstvo Tušmobila se očitno nadaljuje tudi pri Telemach mobilu...:))

telen ::

No ja prej na Tušmobilu si dobil hitro odgovor. Na Telemachu pa tut jaz že čakam en teden na odgovor (čeprav naj bi odgovorili v 24 urah).

hojnikb ::

Evo dons preverjeno... LTE dela tut pri predplačnikih.
#brezpodpisa

jusv ::

telen je izjavil:

No ja prej na Tušmobilu si dobil hitro odgovor. Na Telemachu pa tut jaz že čakam en teden na odgovor (čeprav naj bi odgovorili v 24 urah).


Kar poklicat zjutraj ali proti večeru, bo stvar rešena ful hitreje.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

kumer ::

prišel je email odgovor...
morda komu pomaga...


Pozdravljeni,

Paket ŠE VEČ vam za ceno 15 EUR mesečno omogoča neomejeno število klicev v vsa slovenska omrežja, neomejeno število SMS / MMS sporočil in neomejen prenos podatkov (hitrost se omeji po prenesenih 5 GB na 64 kbit/s), poleg tega pa k omenjenemu paketu za ceno 10 EUR/mesečno lahko pridružite dodatno SIM kartico.

V primeru izbire kateregakoli novega paketa pridobite brezplačno licenco za uporabo D3GO aplikacije, ki vam omogoča spremljanje določenih TV programov preko mobilne naprave, in brezplačno storitev UNIFI.

Želimo vas še obvestiti, da v kolikor uporabljate tudi fiksne storitve Telemach, vam v primeru vezave pri paketu ŠE VEČ pripada 3 EUR popusta na mesečno naročnino. V kolikor je naročnik fiksnih storitev različen od naročnika mobilnih storitev, mora naročnik fiksnih storitev podpisati soglasje za koriščenje ugodnosti (pogoj je, da imata oba naročnika enak naslov)

Sprememba paketa se v skladu z veljavnim cenikom obračuna 19,90 EUR.

Za koriščenje LTE omrežja je potrebno imeti uSIM, katero lahko brezplačno zamenjate na bližnjem prodajnem mestu.

Prijazen pozdrav,

hojnikb ::

A mna kdo informacijo, če je račun ločen al skupaj z ostalimi storitvami telemach
#brezpodpisa

torentino ::

Pozdravljeni,

jaz bi rabil le prenos podatkov, internet skratka, ker so drugi ponudniki nedostopni.Pa ne za telefon, ampak za komp. Je kaka varianta sedaj?

lp

CallMeAl ::

radmannsdorf ::

hojnikb je izjavil:

A mna kdo informacijo, če je račun ločen al skupaj z ostalimi storitvami telemach

ločen račun je možen.

chucki ::

Je možen, ker sem sam želel tako. Telekom pa računa 5 eur za prenos številke.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

youPlonker ::

torentino je izjavil:

Pozdravljeni,

jaz bi rabil le prenos podatkov, internet skratka, ker so drugi ponudniki nedostopni.Pa ne za telefon, ampak za komp. Je kaka varianta sedaj?

lp


Jaz sem vzel paket 15gb za 15eur. USB modem s 7,2 Mbps (torej brez LTE) sem dobil zastonj "pod mizo", češ da se morajo znebiti starih zalog. :)

Nisem se odločil za vezavo. Za priklop na položnici zaračunajo 12eur, ravno toliko tudi za odklop. Paket lahko baje prestaviš zastonj (npr. iz 15gb na 40gb), ampak jih moraš prej poklicat in jim malo pojamrat. Softwer za USB modem deluje tudi v Win10, ampak če ga preveč pipaš se občasno obesi. Po presegu zakupljene količine Telemach omeji prenos na vseh svojih paketih na 64/64 Kbps (neuporabno), npr. T-2 na 40gb paketu omeji na 512/256 Kbps. Če USB modema nimaš, so drugače na bolhi za ~10eur tušmobilovi huaweji.

Nesta ::

Je res da telemach v primeru da nima pokritosti preklopi na telekom omrezje in nic ne placas gostovanja kot je blo prej pri Tusu? Vsaj tako so mi rekli na blagajni pri telemachu, da tega zdej ni vec. Ce je to res je tale paket 15€ edina pametna odlocitev, oziroma sta simobil in mobitel v vseh pogledih drazja

Lonsarg ::

Nesta je izjavil:

Je res da telemach v primeru da nima pokritosti preklopi na telekom omrezje in nic ne placas gostovanja kot je blo prej pri Tusu? Vsaj tako so mi rekli na blagajni pri telemachu, da tega zdej ni vec. Ce je to res je tale paket 15EUR edina pametna odlocitev, oziroma sta simobil in mobitel v vseh pogledih drazja

Res je novi paketi vključujejo pri Mobitelu tudi podatke, sicer z omejitvijo 0.5Mbita, kar je v bistvu hitrost dobrega 2G signala.

Edini haklc je, da rabiš telefon, ki lahko vklopi nacionalni data roaming brez da vklopi tudi tujina roaming. Moj Windows Phone ima samo roaming yes/no, kar pomeni da če vklopim bom blizu meje hitro fasal 50EUR račun... Večina Androidov sicer ima to možnost, vsaj kolikor sem nazadnje gledal.

In ja te novi paketi so glede na to kaj ponujajo ULTRA ugodnejši od konkurence. Sploh če greš duo paket 15EUR+10EUR = 12.5EUR na osebo, oziroma v primeru Telemach fiksnega priključka khm celo samo 10EUR na osebo vse neomejeno + 5GB podatkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

zuz3k ::

super ponudba, ampak če prav razumem spet novo omrežje, zakaj ni Mobitel alpa Simobil

kako pa je pokrito to omrežje, tisti ki ste že pri Telemach mobilu?
a je možno da ti bo preklapljalo med vožjo, celo prekine klic -.-


lp
Life is a psychological game.

Lonsarg ::

Kako novo, Telemach je kupil Tušmobil za 110 miljonov in dal 50 miljonov za novo OPREMO. Kar vpliva na zanesljivost omrežja, ne pa na pokritost.
Kar se tiče oddajnikov so to še vedno isti(oziroma jih zdaj dodajajo v sklopu nadgradnje, tak da v bistvu jetudi tle izboljšava). Mobitel roaming sedaj sicer izenači pokritost z Mobitelom, oziroma jo ima Telemach celo boljšo!

Je pa to z zgornjimi omejitvami + ko preklopi na Mobitel omrežje klic najverjetneje še vedno prekine, vsaj tako ugibam, lahko morda kdo to potrdi, ki je kje iz rovt?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

knap ::

na telefonu imam že vedno izpisano tusmobil, v avtu (modrozoba povezava) pa imam telemach na ekranu armaturke
kako je to mogoče, ali imam napačne nastavitve v tel?

hvala

LP

Lonsarg ::

Za to kaj se izpiše obstaja veliko različnih implementacij. Eni izpišeji glede na interno bazo v telefonskem softwerju, drugi kar javi omrežje tretji pa kar piše v SIM kartici.

Izaso ::

zuz3k je izjavil:

super ponudba, ampak če prav razumem spet novo omrežje, zakaj ni Mobitel alpa Simobil

kako pa je pokrito to omrežje, tisti ki ste že pri Telemach mobilu?
a je možno da ti bo preklapljalo med vožjo, celo prekine klic -.-


lp


Omrežje meni deluje brez problema. Po LJ ko se vozim imam vedno 4g. Če pa se voziš kje po rovtah pa imaš tudi dobro pokritost. Če ne imaš roaming, ki je sedaj brezplačen.
Pa če se sprašuješ, zakaj ni omrežje simobil ali telekom? Zato, ker sta ti dve omrežji (zlasti simobil) že precej obremenjena. Sicer pa so svojega še boljše zrihtali...

zuz3k ::

kako hitro dobiš SMS, če si nedosegljiv
Life is a psychological game.

gpanta ::

kateri telefon pa vzeti pri telemachu?

globoko grlo ::

LG4, LG3 :)

Odvisno za kaj ga boš rabil. Za telefonirat je čist vsak dober.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

zuz3k ::

zuz3k je izjavil:

kako hitro dobiš SMS, če si nedosegljiv

Želimo vas še obvestiti, da omogočamo tudi storitev SMS zgrešeni klic, kar pomeni, da v primeru nedosegljivosti po vklopu aparata prejmete SMS obvestilo o klicatelju. SMS lahko pride z rahlo zakasnitvijo, običajno pa v roku parih minut.

uporabniki kolk časa čakate, drži to da par minut, ker pri simobilu je kar par ur, mobitel je ok


lp
Life is a psychological game.

issak ::

Mi lahko kdo prosim razloži koliko minut je tukaj dejansko v druga omrežja? 18000 se mi zdi nekam veliko, porabljenih je bilo samo okoli 11 minut ta meset, pa piše 16560 preostalih...



hvala
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

nejodagreat ::

zuz3k je izjavil:

zuz3k je izjavil:

kako hitro dobiš SMS, če si nedosegljiv

Želimo vas še obvestiti, da omogočamo tudi storitev SMS zgrešeni klic, kar pomeni, da v primeru nedosegljivosti po vklopu aparata prejmete SMS obvestilo o klicatelju. SMS lahko pride z rahlo zakasnitvijo, običajno pa v roku parih minut.

uporabniki kolk časa čakate, drži to da par minut, ker pri simobilu je kar par ur, mobitel je ok

Še v času tušmobila je bilo skoraj vedno v roku ene minute, včasih tudi "takoj" (nekaj sekund).

errhec ::

issak je izjavil:

Mi lahko kdo prosim razloži koliko minut je tukaj dejansko v druga omrežja? 18000 se mi zdi nekam veliko, porabljenih je bilo samo okoli 11 minut ta meset, pa piše 16560 preostalih...



hvala

Če je bilo porabljeno 24 minut, gre za sekunde.
18.000 = 300min
Glede na to da si "DRZEN" bo kar držalo 18000sec = 300 min
dd

issak ::

errhec je izjavil:

issak je izjavil:

Mi lahko kdo prosim razloži koliko minut je tukaj dejansko v druga omrežja? 18000 se mi zdi nekam veliko, porabljenih je bilo samo okoli 11 minut ta meset, pa piše 16560 preostalih...



hvala

Če je bilo porabljeno 24 minut, gre za sekunde.
18.000 = 300min
Glede na to da si "DRZEN" bo kar držalo 18000sec = 300 min


Na sekunde pa nisem nisi pomislil, hvala!
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Siddh ::

Zraven piše kot enota minute, torej bi moralo veljati za minute. Če ne ga serjejo in bi se moralo prijaviti na inšpekcijo.


issak ::

Siddh je izjavil:

Zraven piše kot enota minute, torej bi moralo veljati za minute. Če ne ga serjejo in bi se moralo prijaviti na inšpekcijo.


Ali pa so se zmotili in se jih prijazno opozori na napako :)
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

dottor ::

Meni že od včeraj zvečer ne poveže na Telemach, tako da sem zdej dal na Mobitel. Ima še kdo te težave?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

smile- ::

celotno omrežje ne deluje:

Spoštovani uporabniki mobilne telefonije
Zaradi pospešene nadgradnje mobilnega omrežja, ki jo Telemach izvaja po prevzemu Tušmobila, je prišlo do tehnične napake na delu transportnega omrežja. Nekateri uporabniki imajo zato določene motnje pri vzpostavitvi komunikacije preko mobilnega telefona. Napaka bo v najkrajšem možnem času odpravljena, svojim naročnikom se opravičujemo in jim zagotavljamo, da bodo z novim mobilnim omrežjem več kot zadovoljni.

Hvala za razumevanje.
Vaš Telemach.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smile- ()

dottor ::

Dejansko me zdej niti v Monitel ne pusti povezat :|
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

globoko grlo ::

Pa kwa se sekiraš, boš pač nedosegljiv neki cajta :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Mare3 ::

Pa kaj sedaj ni več nobene aplikacije za android ki bi prikazovala trenutno porabo? Tale: https://play.google.com/store/apps/deta... več ne prikaže samo melje melje in nič... Pa tudi *123# in kliči mi samo napiše: Vaš paket ne vsebuje več Vključenih vsebin. Wtf?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare3 ()

stara mama ::

Vrjetno zato, ker tvoj paket ne vsebuje več vključenih vsebin.

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

Mare3 je izjavil:

Pa kaj sedaj ni več nobene aplikacije za android ki bi prikazovala trenutno porabo? Tale: https://play.google.com/store/apps/deta... več ne prikaže samo melje melje in nič... Pa tudi *123# in kliči mi samo napiše: Vaš paket ne vsebuje več Vključenih vsebin. Wtf?

Kateri paket imaš?
Si tukaj registriran? https://moj.tusmobil.si/login

Meni *123# vedno pokaže moje stanje (paket FREE 5)

Zgodovina sprememb…

Mare3 ::

Imam Premium EU. Registriran sem na njihovi strani ja. Problem je da mi na strani ne pokaže koliko enot v EU sem porabil. Kaj tole pomeni
Znotraj omrežja:
1.449/2.048 MB

Zakaj je potrebno vsako stvar zakomplicirat pa lepo pregledno je bilo prej...

rajc123 ::

pozdravljeni zanima me kako je kaj z novim omrežjem telemacha ali je kaj bolje kot je bilo prej pod tušmobilom? Kmalu mi poteče vezava pri tušmobilu in sem razmišljal da bi preklopil na simobil pa zdaj ne vem ali bo bolje oz. če je telemach dosti popravil omrežje?

Izaso ::

Saj, če si na tušmobilu, uporabljaš telemachovo omrežje.
In ja, je precej izboljšano. Jaz imam 4G vsepovsod, kjer se gibljem. Ni več nobenih težav s prekinjanjem klicev. Ima pa sedaj telemach boljše pakete, kot jih je imel tušmobil in definitivno boljše, kot jih ima simobil.

Mare3 ::

Poklical na telemach glede stanja in kot kaže je za različne pakete različna številka tako da za paket Premium EU: *128# in kliči. Če je še kdo morda imel težave...

radmannsdorf ::

Danes ponoči se uredil prenos številke na Telemach. Kdaj imajo obračunsko obdobje? Na netu ne znam najdit :)

BorutK-73 ::

S prvim v mesecu.

Mare3 ::

mesečna naročnina: 0,00€

Kaj to pomeni, zakaj 0,00€? Paket Premium EU...

BorutK-73 ::

Dobropis?
Sem tudi sam dobil pred parimi meseci položnico z 0.0EUR:D in še sedaj ne vem zakaj. Nobeden račun prej ali po tistem ni bil višji kot normalno.

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

Mobilni internet v Radovljici dela zelo dobro.
3G dela 8-9Mb/s download, 3Mb/s upload.
LTE pa dela ponoči recimo 23Mb/s download, 18Mb/s upload, trenutno zvečer pa 8Mb/s download in 9Mb/s upload. Noro :)

semrola ::

a je sedaj omrežje že bolj zanesljivo?

NooB ::

radmannsdorf je izjavil:

Mobilni internet v Radovljici dela zelo dobro.
3G dela 8-9Mb/s download, 3Mb/s upload.
LTE pa dela ponoči recimo 23Mb/s download, 18Mb/s upload, trenutno zvečer pa 8Mb/s download in 9Mb/s upload. Noro :)


Stari FB se mi naloži 0,03 sek hitreje. Noro ;)
LP, JAZ


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach mobilno omrezje, kako ste zadovoljni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5430799 (4145) link_up
»

Telemach mobilna telefonija (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
632168235 (24443) neosonic
»

Menjava operaterja. Koga izbrati?

Oddelek: Mobilne tehnologije
337696 (4459) krneki0001
»

TS vs. T-2 vs. Simobil

Oddelek: Mobilne tehnologije
256448 (5709) mirancar
»

Tušmobil omrežje

Oddelek: Mobilne tehnologije
499990 (8049) Dzhimen

Več podobnih tem